عمل بالا بردن سینه یا لیفت سینه و جلوگیری از افتادگی سینه ها

42,912

عمل بالا بردن سینه یا لیفت سینه، جراحی زیبایی برای رفع افتادگی سینه‌ها است. به دلایل مختلفی ممکن است سینه خانم‌ها دچار افتادگی شود. بالا کشیدن سینه، با کمک ایجاد برش‌های در پوست سینه، برداشتن بخش‌های اضافی و جمع کردن پوست سینه انجام می‌شود. در این روش بافت سینه تغییری نمی‌کند. بر عکس عمل کوچک کردن سینه که در آن، بافت‌های اضافی برداشته می‌شود، در عمل بالا بردن سینه فقط پوست اضافی برداشته می‌شود.

در ابتدا می توانید ویدئویی از جراحی سینه برای لیفت سینه در اتاق عمل مشاهده کنید:

افتادگی سینه، یکی از مشکلات رایج خانم‌ها در سنین مختلف است. بزرگی سینه‌، یکی از عواملی است که باعث افتادگی سینه می‌شود. متاسفانه، افتادگی سینه، به‌وسیله هیچ روشی جز عمل بالا بردن سینه، قابل درمان نیست. این مشکل معمولاً پس از کاهش وزن‌های شدید اتفاق می‌افتد. گاهی نیز، به‌دلیل افزایش سن و جاذبه زمین این مشکل ایجاد می‌شود. اثرات منفی روحی‌روانی این مشکل، چنان قوی است که ممکن است فرد را دچار افسردگی و عدم اعتماد‌به‌نفس کند. پس بهتر است، پروسه درمان را پیگیری کنید.

لیفت سینه علاوه بر اینکه شکل سینه‌ها را گرد و طبیعی می‌سازد، بلکه نوک و هاله سینه را نیز به محل طبیعی خودش برمی‌گرداند.

لیفت سینه، یک جراحی زیبایی است که باید توسط متخصص جراحی پلاستیک و زیبایی انجام شود. پیش از تصمیم قطعی برای انجام این عمل، حتما باید با یک متخصص مشورت کنید؛ چه بسا که روش‌های درمانی کمکی دیگری نیز به شما پیشنهاد شود که نتیجه لیفت سینه را بهبود بخشد.

همچنین در مورد روش جراحی لیفت سینه مخصوص شما نیز باید تصمیم‌گیری شود؛ اینکه چه نوع برشی برای لیفت سینه شما موثرتر خواهد بود و چه عوارضی ممکن است برای شما پیش بیاید. لیفت سینه علاوه بر رفع آویزان بودن سینه، می‌تواند فرم و شکل سینه را نیز تغییر دهد و حتی همراه با دیگر عمل‌های زیبایی انجام شود تا سینه‌ها خوش‌فرم‌تر شوند. برای مثال در خانم‌هایی که بافت کافی در سینه‌های آن‌ها وجود ندارد، می‌توان عمل بالا بردن سینه را همراه با پروتز سینه انجام داد یا با تزریق چربی به سینه ،به بزرگ تر شدن سینه های آنها کمک کرد.

اگر سینه‌ها به سمت پایین باشد، لیفت سینه گزینه خوبی برای تغییر شکل سینه‌ها است. همچنین، بالا بردن و لیفت سینه باعث بهتر به نظر رسیدن و افزایش اعتماد به نفس می‌شود.

حال این پرسش‌ها وجود دارد که عمل لیفت سینه برای چه کسانی مناسب است؟ آیا آزمایش یا روشی وجود دارد که مشخص کند چه کسی به لیفت سینه نیاز دارد؟ برای انجام عمل بالا بردن سینه باید به چه متخصصی مراجعه کرد؟ عوارض عمل بالا بردن سینه چیست؟ پاسخ این سوالات را در ادامه خواهید یافت.

لیفت سینه، اندازه سینه‌های شما را تغییر نمی‌دهد. با این حال، جراحی بالا بردن سینه را می‌توان در ترکیب با بزرگ کردن سینه یا کاهش سایز سینه انجام داد.

مقاله بزرگ کردن سینه با جراحی را نیز از دست ندهید.

نمونه عمل بالا کشیدن سینه توسط دکتر آرش نجف بیگی در ویدئو زیر قابل مشاهده است:

عمل بالا بردن سینه یا ماستوپکسی

همواره داشتن سینه‌های بزرگ و خوش فرم، یکی از عوامل وجود اعتماد به نفس و حس خوب نسبت به زیبایی‌های زنانه در خانم‌ها است. به همین دلیل جراحی‌های زیبایی سینه طرفداران بسیاری دارد و به شیوه‌های مختلفی انجام می‌شود. برای مثال خانم‌های عمدتا جوانی که سینه‌های کوچکی دارند از عمل پروتز سینه برای بزرگ کردن سینه استفاده می‌کنند. خانم‌هایی هم که سینه‌های بسیار بزرگی دارند با کمک عمل کوچک کردن سینه، به فرم دلخواه خود می‌رسند.

چه زمانی باید عمل بالا بردن سینه را انجام داد؟

سینه‌های افتاده و آویزان، ظاهر ناخوشایندی دارد که خانم‌ها برای رهایی از آن، به عمل لیفت سینه روی می‌آورند اما چه چیزی موجب ایجاد این افتادگی می‌شود؟ از عوامل فیزیکی و محیطی تا سبک زندگی و حتی عوامل ژنتیکی در شکل‌گیری این افتادگی دخیل هستند. در ادامه برخی از این موارد آمده است:

– افزایش سن

یکی از دلایل اصلی و شایع افتادگی سینه‌ها، بالا رفتن سن، رشد تدریجی پوست، کاهش حجم چربی‌های سینه و البته وجود جاذبه زمین است. در واقع با افزایش سن، کم کم سینه‌ها رشد می‌کنند و به سمت پایین کشیده می‌شوند. همزمان، رفته رفته بافت سینه‌ها نیز ممکن است تحلیل برود و در نتیجه سینه‌ها حالت باریک، کشیده و آویزان پیدا می‌کنند. به همین دلیل عمل بالا بردن سینه در خانم‌هایی با سن بالا، بیشتر طرفدار دارد. معمولا ممکن است در این موارد، عمل بالا بردن سینه با کار گذاشتن پروتز سینه نیز همراه باشد تا نبود بافت کافی در سینه‌ها جبران شود.

– بارداری و شیردهی

بارداری و دوران شیردهی پس از آن، یکی از دلایل بزرگ شدن و در نتیجه افتادگی سینه‌ها است. با شروع شیردهی، در سینه‌ها بافت چربی ایجاد می‌شود و سینه‌ها درشت می‌شوند. پس از گذشت این دوران و از بین رفتن چربی اضافی، سینه‌ها حالت تو خالی و افتاده پیدا می‌کنند.

در خانم‌هایی که سن بالایی ندارند و بافت کافی در سینه‌هایشان وجود دارد، معمولا تنها لیفت سینه به خوش فرم شدن آن کمک می‌کند. در دوران بارداری، رباط‌هایی که سینه را پشتیبانی می‌کنند، ممکن است کشیده شوند؛ زیرا سینه پر و سنگین‌تر می‌شود. این کشش ممکن است در خستگی سینه‌ها بعد از بارداری نقش داشته باشد – خواه شما به کودک شیر دهید یا خیر.

دوران بارداری و شیردهی یکی از دلایل بزرگ شدن و در نتیجه افتادگی سینه‌ها است. در دوران شیردهی، سینه‌ها با جذب بافت چربی، درشت می‌شوند و پس از گذشت این دوران و از بین رفتن بافت‌های چربی اضافی، سینه‌ها حالت افتاده پیدا می‌کنند.

– نوسانات وزن

تغییر در وزن شما می‌تواند باعث می‌شود پوست سینه شما کش آمده و شل شود. در خانم‌هایی که وزن بالایی دارند، مانند خانم‌هایی که دوران بارداری را تجربه کرده‌اند، سینه‌ها با جدب حجم زیادی از بافت چربی، بزرگ می‌شوند. افزایش وزن موجب کشیده شدن و رشد پوست سینه‌ها نیز می‌شود. حال اگر این خانم‌ها با کمک ورزش، رژیم‌های غذایی سخت و یا هر روش لاغری دیگری کاهش شدید وزن را تجربه کنند، در مدت کوتاهی حجم زیادی از چربی خود را از دست می‌دهند. با کاهش چربی در بافت سینه‌ها، افتادگی و شل شدگی به وجود می‌آید که درمان آن، عمل بالا بردن سینه است.

نوسانات شدید وزن نیز یکی دیگر از دلایل افتادگی سینه‌ها است. کسانی که مرتب وزن‌شان به شدت بالا می‌رود و با کمک رژیم‌های سخت غذایی یا بیماری، دوباره کاهش شدید وزن پیدا می‌کنند، مشکل افتادگی و آویزان شدن سینه را تجربه خواهند کرد. وقتی بدن چاق می‌شود، بافت‌های چربی درون سینه جمع می‌شود؛ در نتیجه اندازه سینه‌ها بزرگ‌تر می‌گردد. نتیجه این اتفاق، رشد و بزرگ‌تر شدن و کشیده شدن پوست سینه‌ها است. حال با لاغر شدن دوباره، بافت‌های چربی نیز در سینه از بین می‌روند. در پی آن، سینه‌ها نیز حالت لاغر و افتاده پیدا می‌کنند.

– جاذبه زمین

با گذشت زمان، نیروی جاذبه باعث می‌شود که رباط‌ها در سینه‌ها کشیده و گود شود.

جراحی بالا بردن سینه می‌تواند باعث کاهش افتادگی در ناحیه نوک سینه‌ها و محل تیرگی اطراف نوک سینه‌ها (areolae) شود. همچنین، می‌توان در طول عمل، اندازه آن‌ها را کاهش داد تا آن‌ها را متناسب با سینه‌های تازه‌شکل، نگه دارید.

– عوامل دیگر

از دیگر دلایل افتادگی سینه‌ها می‌توان به تغییرات هورمونی، دلایل ژنتیکی و همچنین بزرگ بودن سینه‌ها اشاره کرد. در برخی خانم‌ها به دلیل وجود پوستی با خاصیت ارتجاعی کم، افتادگی سینه‌ها زودتر رخ می‌دهد. همچنین مصرف داروهای دارای هورمون مانند داروهای ضد بارداری نیز از دیگر عوامل افتادگی سینه‌ها است. همچنین خانم‌هایی که سینه‌های بزرگ و سنگینی دارند اگر هرچه زودتر عمل کوچک کردن سینه‌ها را انجام ندهند، به مرور زمان این وزن زیاد به سمت پایین کشیده می‌شود و سینه‌ها دچار افتادگی می‌شوند.

جراحی بالا بردن سینه می‌تواند باعث کاهش افتادگی در ناحیه نوک سینه‌ها و محل تیرگی اطراف نوک سینه‌ها (areolae) شود. همچنین، می‌توان در طول عمل، اندازه آن‌ها را کاهش داد تا آن‌ها را متناسب با سینه‌های تازه‌شکل، نگه دارید.

در صورت تمایل، می‌توانید یک جلسه مشاوره رایگان با دکتر آرش نجف بیگی داشته باشید.

.

لیفت سینه و مزایای آن

بنا به دلایل مختلفی ممکن است که خانم‌ها دچار افتادگی سینه شوند. در این حالت، سینه‌ها سفتی و فرم اصلی خود را از دست می‌دهند و افتاده و آویزان می‌شوند. در چنین شرایطی با عمل لیفت سینه و به کمک برش و جدا کردن پوست اضافه، بافت‌ و غدد سینه که از حالت طبیعی خارج شده‌اند، بالا برده می‌شوند. جراح متخصص زیبایی می‌تواند با فرم‌دهی دوباره به سینه‌ها و همچنین بازگرداندن بافت‌های سینه، نوک سینه و هاله سینه به جای اصلی خود، دوباره شکل سینه‌ها را گرد و طبیعی کند.

تغییرات مثبت و ماندگار پس از لیفت سینه که بسته به فرم سینه‌های هر شخص شماری از آن یا همه آن، بر اساس نظر تخصصی جراح قابل دست‌یابی است:

 • بالا بردن نوک سینه و هاله پیرامون آن
 • بالا آمدن سینه‌های افتاده و رسیدن به فرم طبیعی و متناسب با بدن فرد
 • کاهش اندازه هاله اطراف نوک سینه در صورت نیاز
 • گرد شدن و کوچک شدن سینه‌های باریک و بلند بدون کاهش حجم در بافت‌های سینه؛ برعکس جراحی کوچک کردن سینه که در آن حجم اضافی از بافت‌های سینه برداشته می‌شود.
 • ایجاد تقارن در سینه‌ها
 • سفت‌تر شدن و خوش‌فرم‌تر شدن سینه‌ها
نتیجه عمل بالا بردن سینه قبل و بعد

نتایج عمل بالا بردن سینه

تغییرات پس از جراحی لیفت سینه معمولا تا آخر عمر فرد ماندگار هستند. البته اگر این جراحی در سنین پایین انجام شود ممکن است بر اثر افزایش سن، دوباره کمی سینه‌ها دچار افتادگی شوند. با این حال تا رسیدن به حالت افتادگی باید سن فرد خیلی بالا برود. تغییراتی که از لیفت سینه انتظار می‌رود عبارت است از:

 • بالا آوردن سینه‌های افتاده و آویزان
 • ایجاد فرم طبیعی و گرد، متناسب با بدن و بدون کاهش حجم سینه
 • سفت‌تر شدن سینه‌ها
 • بالا بردن نوک سینه‌ها و هاله نوک سینه
 • کاهش اندازه هاله نوک سینه در صورت نیاز
 • ایجاد تقارن در سینه‌ها
عمل بالا کشیدن سینه و مراحل انجام آن

چه کسانی برای عمل بالا بردن سینه مناسب هستند؟

به طور کلی عمل بالا بردن سینه برای خانم‌هایی که با افزایش سن، بارداری یا کاهش وزن دچار چنین مشکلی شده‌اند بسیار موثر است اما باید یک سری شرایط رعایت شود از جمله:

 • رسیدن به ۱۸ سالگی و سن بلوغ؛ چرا که باید تغییرت در فرم بدن و اندازه‌ی سینه‌ها ثابت شده باشد.
 • سلامت عمومی و عدم ابتلا به بیماری‌هایی مانند دیابت و یا بیماری‌های قلبی و عروقی، حساسیت و …
 • در صورت مصرف داروهای خاص باید پزشک در جریان قرار بگیرد.
 • در دوران بارداری یا شیردهی قرار ندارند. همچنین بهتر است لیفت سینه پس از آخرین بارداری انجام شود؛ هرچند که در فرایند شیر دادن، مشکل جدی ایجاد نمی‌کند. در دوران بارداری سینه‌های شما می‌توانند نتایج حاصل از لیفت را کشیده و به حالت قبل بازگرداند. تغذیه با شیر مادر نیز باید مورد توجه قرار گیرد. اگرچه تغذیه با شیر مادر معمولاً بعد از لیفت سینه امکان‌پذیر است – از آنجا که نوک سینه‌ها از بافت سینه جدا نمی‌شوند – ممکن است برخی از خانم‌ها در تولید شیر کافی مشکل داشته باشند.
 • داشتن پوست سالم با خاصیت ارتجاعی و کشسانی مناسب در بهتر شدن نتایج عمل بالا بردن سینه بسیار موثر است.
 • مصرف الکل و دخانیات، بر نتایج عمل لیفت سینه اثر منفی دارد.
 • سینه‌های شما آویزان است و شکل و حجم خود را از دست داده‌اند، یا صاف‌تر و آویزان‌تر شده‌اند.
 • نوک سینه‌ها زیر چین‌های سینه قرار می‌گیرند.
 • نوک سینه‌ها و آرئولا به سمت پایین حرکت می‌کنند.
 • پوست نسبت سینه‌های شما کشیده شده است.
 • یکی از سینه‌های شما پایین‌تر از دیگری باشد.

در این حالت ها شما گزینه ی مناسبی برای عمل بالا بردن سینه محسوب می شوید.

در حالی که لیفت سینه را می‌توان روی سینه‌ها به هر اندازه انجام داد، خانم‌هایی که سینه‌های کوچک‌تر دارند، احتمالاً نتایج طولانی‌تر دارند. سینه‌های بزرگ‌تر، سنگین‌تر هستند و همین امر باعث می‌شود که مجدداً دچار مشکلات احتمالی شوند.

چطور برای انجام لیفت سینه آماده شوید؟

اولین جرقه انجام عمل بالا بردن سینه، تصمیم به انجام این کار است. اگر قصد انجام چنین جراحی را دارید و از وضعیت ظاهری سینه و افتادگی آن کلافه شده‌اید، بهتر است، پزشک مورد اطمینانی پیدا کنید. با پیدا کردن پزشک حاذق و متخصص در انجام این جراحی، می‌توانید با خیالی آسوده، منتظر نتیجه مطلوب عمل بالا بردن سینه باشید.

در ادامه، شما را برای پیدا کردن پزشک متخصص در این حوزه، راهنمایی خواهیم کرد.

روند افتادگی در سینه ها

آزمایش تشخیص نیاز به عمل بالا بردن سینه

با این همه، برخی خانم‌ها نمی‌دانند که نیاز به عمل بالا بردن سینه دارند یا عمل کوچک کردن سینه. برای تشخیص این موضوع باید حتما با فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی مشورت کنید. با این همه قبل از آن یک آزمایش ساده نیز وجود دارد که می‌تواند تا اندازه‌ای شما را راهنمایی کند.

یک مداد را به صورت افقی زیر سینه‌های خود بگذارید و ول کنید. اگر افتادگی در سینه‌های شما شدید باشد، مداد لای پوست سینه و بدن شما گیر می‌کند و فشار سینه‌ها مانع از افتادن آن می‌شود. در چنین شرایطی شما احتمالا به عمل بالا بردن سینه‌ها نیاز دارید. اگر احساس می‌کنید که سینه‌های شما بزرگ است و فرم مناسبی ندارد اما مداد را نگه نداشت، احتمال دارد که به عمل کوچک کردن سینه نیاز داشته باشید. اگر وزن و شکل سینه، وزن مداد را تحمل کرد یعنی سینه‌های شما فرم مناسبی دارد؛ شل و افتاده نیست و احتمالا شما نیاز چندانی به بالاکشیدن سینه ندارید.

با این همه، معاینه دقیق توسط جراح فوق تخصص زیبایی مطمئن‌ترین راه برای یافتن بهترین روش جراحی سینه‌ها است. گاهی ممکن است برای رسیدن به فرم دلخواه و اندازه مناسب، به انجام دیگر عمل‌های زیبایی در کنار لیفت سینه نیاز داشته باشید. همچنین ممکن است جراح با معاینه شما، برخی تغییرات در فرم سینه‌های شما را در آینده پیش‌بینی کند که برای جلوگیری از آن نیز بتوان برنامه‌ریزی کرد.

لیفت سینه در هر صورت یک عمل جراحی است که انجام دادن آن افزون بر هزینه‌های مالی، مخاطرات و عوارض خاص خودش را در پی دارد. به هیچ وجه همه کسانی که احساس می‌کنند سینه افتاده دارند یا از ظاهر سینه‌های خود ناراضی هستند، مناسب برای این جراحی نیستند. تنها یک پزشک متخصص جراحی زیبایی است که بر اساس دانش پزشکی، مهارت و تجربه می‌تواند تشخیص دهد چه عمل جراحی برای شما مناسب است.

در صورت تمایل، می‌توانید یک مشاوره رایگان با دکتر آرش نجف بیگی داشته باشید.

.

روش انجام عمل بالا بردن سینه

برای انجام جراحی لیفت سینه، نخست پزشک شما محل برش را با ماژیک روی پوست سینه علامت می‌زند. شکل برش بسته به نیاز و تکنیک مورد استفاده، متفاوت خواهد بود. سپس پوست سینه برش می‌خورد تا بخش‌های اضافی آن برداشته شود. با کمک برش‌های عمودی و از بالا به پایین، جراح متخصص می‌تواند به سینه‌ها، فرم گرد و طبیعی بدهد. همچنین با ایجاد برش‌ دور هاله سینه، می‌توان آن را از جای فعلی جدا کرد و به محل اصلی خود برگرداند. در پایان نیز، گوشه‌های برش خورده‌ی پوست کنار هم قرار می‌گیرد و بخیه می‌خورد.

با توجه به فرم و اندازه سینه، میزان افتادگی و همچنین جای نوک سینه و اندازه هاله سینه، جراح مشخص می‌کند که چه برشی و در کجای سینه باید ایجاد شود. معمولا شکل برش‌ها با هم تفاوت دارد اما به طور کلی یک برش سرتاسری دور هاله سینه زده می‌شود تا بتوان آن را جا به جا کرد. همچنین برش‌هایی از نوک سینه به صورت عمودی تا زیر سینه و یا برش‌های افقی در پوست سینه، معمولا ایجاد می‌شود.

ایجاد برش به شکل سوراخ کلید

این نوع برش مناسب خانم‌هایی است که افتادگی سینه متوسطی دارند، بافت سینه آن‌ها کافی است و نیازی به پروتز سینه ندارند. در این روش، برشی دور هاله سینه زده می‌شود تا بتوان نوک سینه را به جای طبیعی خود منتقل کرد. همچنین خط‌های عمودی از بالا و دو طرف هاله تا چین طبیعی زیر سینه برش می‌خورد تا پوست سینه جمع شود. شکل این برش معمولا به شکل یک سوراخ کلید خواهد بود.

برش به شکل لنگر کشتی یا T برعکس

میزان ایجاد برش در این روش زیاد است و برای خانم‌هایی استفاده می‌شود که دچار افتادگی شدید سینه و همچنین دارای نوک سینه افتاده هستند. در این تکنیک با ۳ برش شامل دور هاله، خطوط عمودی از بالای هاله سینه تا چین طبیعی زیر سینه و برش افقی به موازات چین زیر سینه، پوست سینه جمع می‌شود.

برش سینه به شکل سوراخ کلید در عمل بالا بردن سینه
برش سینه به شکل لنگر در عمل بالا بردن سینه

خطرات عمل سینه

جراحی بالا بردن سینه خطرات مختلفی را شامل می‌شود، از جمله:

 • زخم

در حالی که زخم‌ها دائمی هستند، طی یک یا دو سال نرم می‌شوند و محو می‌شوند. جای زخم حاصل از لیفت سینه معمولاً توسط سینه بند و لباس پنهان می‌شود. به ندرت، بهبودی ضعیف می‌تواند باعث ضخیم شدن و پهن شدن جای زخم‌ها شود.

 • تغییر در شکل یا احساس سینه

در حالی که احساس قبلی سینه‌ها به طور معمول طی چند هفته برمی‌گردد، ممکن است از دست دادن یا کاهش احساس دائمی باشد.

 • بی نظمی یا عدم تقارن در شکل و اندازه سینه‌ها

این ممکن است در نتیجه تغییرات در روند بهبودی اتفاق بیفتد. همچنین، جراحی ممکن است عدم تقارن از قبل موجود را با موفقیت اصلاح کند.

 • از دست دادن جزئی یا کلی نوک سینه‌ها یا آرئولا

به ندرت، خون‌رسانی به نوک سینه یا آرئولا در طول لیفتینگ سینه قطع می‌شود. این می‌تواند به بافت سینه در این ناحیه آسیب برساند و منجر به از بین رفتن جزئی یا کامل نوک پستان یا آرئولا شود.

مانند هر عمل جراحی بزرگی، جراحی بالا بردن سینه خطر خونریزی، عفونت و واکنش منفی به بیهوشی را به همراه دارد. همچنین ممکن است یک واکنش آلرژیک به لوازم جراحی یا سایر مواد مورد استفاده در طی یا بعد از عمل وجود داشته باشد.

لیفت سینه و عمل بالا کشیدن

نحوه آمادگی برای جراحی بالا بردن سینه

در ابتدا با جراح پلاستیک در مورد جراحی لیفت سینه صحبت خواهید کرد. در اولین ملاقات، جراح پلاستیک شما به احتمال زیاد:

تاریخچه پزشکی شما را مورد بررسی قرار می‌دهد بنابراین آماده پاسخگویی به سؤالات در مورد شرایط پزشکی فعلی و گذشته خود باشید. در صورت سابقه خانوادگی سرطان سینه به پزشک اطلاع دهید.

نتایج هرگونه ماموگرافی یا بیوپسی سینه را به پزشک اطلاع دهید. در مورد هر نوع دارویی که اخیراً مصرف کرده‌اید و همچنین، جراحی‌هایی که انجام داده‌اید صحبت کنید.

یک معاینه بدنی صورت می‌گیرد، برای تعیین گزینه‌های درمانی، پزشک سینه‌های شما از جمله موقعیت نوک سینه‌ها را معاینه می‌کند.

پزشک همچنین کیفیت پوست شما را در نظر خواهد گرفت. پوست سینه که وضعیت خوبی دارد، بعد از لیفت سینه، سینه‌ها را در وضعیت بهتری قرار می‌دهد. پزشک همچنین ممکن است از سوابق شما برای سوابق پزشکی خود عکس بگیرد.

درباره انتظارات خود صحبت کنید. توضیح دهید که چرا می‌خواهید لیفت سینه داشته باشید و از نظر ظاهر بعد از انجام جراحی بالا بردن سینه چه انتظاری دارید. اطمینان حاصل کنید که خطرات و فواید آن از جمله جای زخم و تغییرات به وجود آمده یا احساس در سینه را متوجه شده‌اید.

همچنین شما می توانید همزمان با لیفت سینه، پروتز سینه را هم انجام دهید. به عمل همزمان لیفت و پروتز سینه، پروتزپکسی می گویند.

برای کسب اطلاعات بیشتر از این عمل می توانید مقاله یلیفت و پروتز سینهرا  در سایت دکتر نجف بیگی بخوانید.

آمادگی قبل از لیفت سینه

برای ماموگرافی برنامه‌ریزی کنید. پزشک شما ممکن است قبل از عمل یک ماموگرافی پایه را توصیه کند و بعد از چند ماه ماموگرافی دیگر. این به تیم پزشکی شما کمک می‌کند تا تغییرات بافت سینه شما را ببیند و ماموگرافی های آینده را توضیح خواهد داد.

عمل بالا بردن سینه با بی‌هوشی عمومی انجام می‌شود در نتیجه باید پیش از انجام عمل، نکاتی را رعایت کرد:

 • از مصرف داروهای خاص خودداری کنید. چند هفته پیش از جراحی باید مصرف داروهای ضد انعقاد خون مانند آسپرین و یا داروهای ضد حساسیت، داروهای ضدالتهاب و مکمل‌های گیاهی با نظر پزشک قطع شود. چرا که می‌تواند خونریزی را افزایش دهد.
 • یک ماه پیش از جراحی باید مصرف الکل و دخانیات را کنار گذاشت. سیگار نکشید. سیگار کشیدن باعث کاهش جریان خون در پوست می‌شود و می‌تواند روند بهبودی را به تأخیر بیاندازد. اگر سیگار می‌کشید، پزشک توصیه می‌کند که قبل از عمل سیگار را ترک کنید.
 • شب قبل از جراحی حمام کنید، چرا که تا چند روز بعد از جراحی نباید به حمام بروید.
 • از نیمه شب قبل از جراحی نباید هیچ چیزی بخورید؛ صبح جراحی ناشتا باشید تا معده شما موقع عمل بالا بردن سینه خالی باشد.
 • صبح عمل، مدارک و جواب آزمایش‌های پزشکی و کارت شناسایی خود را همراه داشته باشید.
 • با یک همراه به بیمارستان مراجعه کنید.
 • گن طبی که قبلا جراح تجویز کرده است را با خود همراه داشته باشید.
 • لباس گشاد و راحت بپوشید.
 • وزن متناسب داشته باشید. تغییر رژیم غذایی یا شرکت در یک برنامه ورزشی را برای کمک به کاهش وزن در صورت افزایش وزن در یک سال گذشته در نظر بگیرید.
 • بدون آرایش و زیورآلات مراجعه کنید تا در روند انجام جراحی و استریل ماندن اتاق عمل مشکلی ایجاد نشود.
عمل بالا بردن سینه

آنچه از جراحی بالا بردن سینه انتظار دارید

جراحی بالا بردن سینه را می‌توان در بیمارستان یا یک مرکز جراحی سرپایی انجام داد. گاهی اوقات این عمل با آرام بخش و بی حسی موضعی انجام می‌شود که تنها بخشی از بدن شما را بی‌حس می‌کند. در موارد دیگر، بیهوشی عمومی – که شما را بی‌هوش می‌کند – توصیه می‌شود.

در طول عمل لیفت سینه

تکنیک‌های مورد استفاده برای لیفت سینه و تغییر شکل بافت سینه متفاوت است. تکنیک خاصی که جراح پلاستیک شما انتخاب می‌کند، محل برش‌ها و زخم‌های ناشی از آن را تعیین می‌کند.

پزشک شما ممکن است از هر یک از روش‌های زیر استفاده کند:

 • در اطراف آرئولا ناحیه پر رنگ‌تر اطراف نوک سینه‌ها
 • گسترش به سمت پایین که از آرئولا تا چین‌های سینه صورت می‌گیرد
 • به صورت افقی در امتداد چین‌های سینه

پزشک شما ممکن است بخیه‌هایی را در عمق سینه‌های شما قرار دهد تا بتواند بافت سینه را تغییر شکل دهد و در صورت لزوم، اندازه محلول استفاده‌شده برای شما را کاهش دهد. او پوست اضافی سینه را برداشته و نوک سینه‌ها را به موقعیت‌های بالاتر منتقل می‌کند. سپس، پزشک شما پوست سینه را جمع کرده و برش‌ها را با بخیه، نوار جراحی یا چسب‌های پوستی می‌بندد.

جراحی بالا بردن سینه به طور معمول دو تا سه ساعت طول می‌کشد و می‌توانید در همان روز به خانه بروید.

عمل بالا کشیدن سینه

چگونه دوران نقاهت بعد از لیفت سینه را کاهش دهیم؟

این سوالی است که بسیاری از افرادی که تمایل به انجام لیفت سینه را دارند از پزشک خود میپرسند.پیش از هر پاسخی باید بدانید ککه این جراحی هم مانند همه ی جراحی ها دوران نقاهت خاص خودش را دارد و بسیار مهم است که بعد از لیفت سینه به گفته های پزشک خود به خوبی گوش دهید و کارهایی که از شما خواسته را بهدرستی انجام دهید .

 • از سیگار کشیدن بعد از جراحی به شدت پرهیز کنید . این موضوع باعث تسریع در بهبودی شما می شود.
 • از استراحت و خواب به اندازه‌ی کافی غافل نشوید. لیفت سینه با اینکه جراحی کوچکی است اما بعد از آن باید به بدنتان زمان کافی برای ریکاوری را بدهید.
 • داشتن تغذیه مناسب بعد از لیفت سینه به کوتاه تر شدن دوران نقاهت شما کمک ب سزایی می کند. نوشیدن آب کافی و به وطر کلی مایعات در کنار غذاهای سالم و سرشار از امگا ۳ و آنتی اکسیدان به علاوه ی خوردن غذاهای پروتئینی برای بعد از لیفت سینه بسیار مناسب است.
عمل بالا کشیدن سینه

مراقبت های بعد از جراحی بالا بردن سینه

پس از جراحی، باید از سینه‌های خود مراقبت کنید و به نکاتی که جراح توصیه می‌کند، به دقت عمل نمایید تا عوارض جراحی کاهش یابد. همچنین با رعایت موارد زیر زودتر و با مشکلات کمتری به فرم دلخواه خود خواهید رسید.

 • وجود درد، ورم، کبودی، خروج خونابه و ترشحات داخلی بدن از جای زخم کاملا طبیعی است. پس از مدتی این عوارض رفع خواهد شد.
 • داروهای تجویز شده را حتما طبق برنامه مصرف کنید. برای مثال مسکن برای رفع درد و آنتی‌بیوتیک برای جلوگیری از عفونت را در زمان مشخص مصرف کنید.
 • سوتین یا گن طبی و همچنین چسب‌های سیلیکونی را طبق توصیه‌های پزشک خود، از همان روز اول استفاده کنید. این کار برای رسیدن به فرم مورد نظر و کاهش تورم سینه‌ها، ضروری است.
 • پس از جراحی، تا چند روز آب و مایعات زیاد بنوشید. میوه و سبزیجات تازه بخورید؛ میوه آناناس و کیوی به بهبود جای بخیه‌ها کمک می‌کند. ماهی و میگو بیشتر مصرف کنید. نمک و سدیم غذای خود را نیز کاهش دهید.
 • تا دو هفته باید استراحت کنید. از انجام فعالیت‌های شدید بدنی خودداری نمایید؛ خم نشوید و هیچ جسم سنگینی را بلند نکنید. البته استراحت مطلق ممنوع است. راه رفتن در روزهای پس از جراحی به بهبود هرچه سریع‌تر شما کمک می‌کند. می‌توانید دست‌های خود را بالا ببرید و حرکت دهید.
 • پس از یک هفته می‌توانید به سر کار خود برگردید اما نباید به سینه‌ها فشار وارد شود. برای مثال اگر هنگام رانندگی، دست‌ها به سینه‌ها فشار وارد می‌کند، نباید رانندگی کنید.
 • ورم‌های سینه تا چند هفته کاهش زیادی خواهد یافت و پس از چند ماه کاملا رفع می‌شود. هرچند دقیقا از روز جراحی، نتیجه تغییرات عمل بالا بردن سینه قابل دیدن است اما زمان رسیدن به فرم و اندازه نهایی سینه در همه یکسان نیست؛ پس باید صبور باشید.

جای زخم‌ها بسته به جنس پوست ممکن است پس از ۶ ماه یا یک سال از بین برود. همچنین در برخی خانم‌ها که کمی بدزخم هستند، یک خط ظریف و باریک در زیر سینه باقی خواهد ماند که چندان دیده نمی‌شود.

افزون بر اینکه به توصیه‌های جراح خود برای مراقبت‌های پس از لیفت سینه عمل می‌کنید، باید به طور کلی این موارد را به خاطر داشته باشید.

لوله‌های زهکشی ممکن است در نزدیکی برش‌های شما قرار گیرند و به طور معمول طی چند روز برداشته می‌شوند. هنگامی که پزشک لوله‌ها را جدا کرد، احتمالاً باندهای شما را تغییر داده و از باندهای تازه استفاده می‌کند.

پوزیشن مناسب در خواب بعد از جراحی لیفت سینه

ممکن است بعد از جراحی، این سوال برایتان پیش بیاید که چطور باید بخوابید که سینه آسیب نبیند. بهترین پوزیشن برای خواب، بعد از جراحی لیفت سینه، طاق‌باز است که سینه‌ها تحت فشار قرار نگیرد.

اقدامات موثر در جلوگیری از افتادگی سینه ها

برای این‌که درگیر عمل‌های جراحی زیبایی نشوید، می‌توانید تا حدی، از افتادگی سینه ها جلوگیری کنید. برای جلوگیری از افتادگی سینه ها، لازم است تغذیه مناسبی داشته‌باشید و از مصرف بیش از اندازه چربی‌ها بپرهیزید. رژیم غذایی مناسب، در جلوگیری از افتادگی سینه ها موثر است.

یکی دیگر از عوامل موثر در جلوگیری از افتادگی سینه ها، ورزش منظم است. با ورزش منظم و تقویت عضلات ناحیه سینه، احتمال افتادگی سینه در سنین بالاتر کاهش می‌یابد. هر چند بخش زیادی از این اتفاق، به شرایط بدنی و ژنتیکی بازمی‌گردد. ماساژ سینه‌ها با یخ، یکی از روش‌های جلوگیری از افتادگی سینه ها است. ماساژ سینه با ماسک‌هایی مثل روغن زیتون، انار و روغن خردل و ژل آلوئه‌ورا نیز، از روش‌های جلوگیری از افتادگی سینه ها است.

نمونه کار جراحی بالا بردن سینه

تصمیم‌گیری برای جراحی لیفت سینه

جراحی ماستوپکسی یا بالا کشیدن سینه، یکی از روش‌های بسیار موثر در زیباترشدن و خوش‌فرم شدن اندام خانم‌ها است. نتایج این عمل علاوه بر سفت، گرد و طبیعی شدن سینه‌های خانم‌ها، افزایش اعتماد به نفس و حس خوب نسبت به بدن را نیز به همراه دارد. ماندگاری این روش بسیار بالا است و به ندرت کسی نیاز به تکرار آن پیدا می‌کند.

با این حال، نکاتی هست که باید به آن توجه کرد. نخست اینکه ممکن است پس از لیفت سینه، حس نوک پستان و هاله آن کاهش یابد یا از دست برود. البته این موضوع به عوامل بسیاری از جمله تکنیک جراحی نیز بستگی دارد. همچنین در برخی افراد، جای زخم عمل به صورت یک خط نازک و کم‌رنگ باقی می‌ماند. هرچند رفع شدن جای زخم در بعضی افراد زودتر رخ می‌دهد و در برخی به ماه‌ها زمان نیاز دارد؛ ولی در صورت ماندگاری آن، چون زیاد به چشم نمی‌آید، مشکلی نیز برای ظاهر فرد ایجاد نمی‌کند.

همچنین باید دقت کنید که جراحی لیفت سینه را باید شش ماه پس از دوران شیردهی انجام دهید چرا که ممکن است بر میزان شیردهی سینه‌ها اثر منفی بگذارد. همچنین برای ماندگاری بیشتر ماستوپکسی، بهتر است پس از کاهش وزن و سپس تثبیت وزن، عمل بالا بردن سینه را انجام دهید. در نهایت بهتر است حتما با یک پزشک متخصص جراحی زیبایی در این مورد مشورت کنید.

چطور بهترین پزشک فوق تخصص جراحی زیبایی پیدا کنیم؟

اگر قصدتان برای انجام جراحی بالا بردن سینه جدی است، بهتر است پرس‌و‌جو را شروع کنید. از دوستان و آشنایانتان بخواهید، پزشک فوق تخصص، در انجام عمل بالا بردن سینه را، به‌ شما معرفی کنند. با تهیه لیستی از این افراد و پزشکانی که خودتان در شبکه‌های اجتماعی دنبال می‌کردید، لیست اولیه‌ای تهیه کنید. تحقیق درخصوص نمونه‌کارها و سوابق پزشکان را شروع کنید. سعی کنید تعدادی از پزشکان لیست اولیه که با استانداردهای شما مطابق نیستند را حذف نمایید.

مشاهده نمونه کارهای عمل بالا بردن سینه

تقریبا بیشتر پزشکان، در صفحات مجازی خود، نمونه کارهای جراحی‌های مختلف را قرار داده‌اند. در این مرحله، با مشاهده نمونه کارهای واقعی که توسط پزشکان انجام شده‌است، می‌توانید اطلاعات حدودی در خصوص ظرافت کار لیفت سینه، توسط پزشک مورد نظرتان پیدا کنید. در این مرحله نیز، تعدادی از پزشکان لیست اولیه شما خط می‌خورند و لیست پزشکان شما محدودتر می‌شود.

مشاوره حضوری و مشاهده نمونه کارهای واقعی

با مطب پزشکانی که در لیستتان باقی‌مانده‌اند، تماس بگیرید و درخواست مشاوره حضوری کنید. با هماهنگی قبلی، جهت مشاوره و دیدن نمونه کارهای پزشکان، به محل مطب مراجعه کنید. در جلسه مشاوره، پزشک وضعیت پستان شما را بررسی می‌کند. در خصوص روش‌های مطلوب، جهت جراحی بالا بردن سینه موضوعاتی را مطرح می‌کند که امکان تصمیم‌گیری بهتری داشته‌باشید.

مقاله بهترین دکتر جراح سینه و راه های انتخاب آن را نیز مطالعه بفرمایید.

سوالات رایج در مشاوره قبل از عمل بالا بردن سینه

مشاوره حضوری با پزشک فوق تخصص زیبایی، بهترین موقعیت برای اطلاع از تمام شرایط و پیش‌آمدهای عمل لیفت سینه است. بهتر است تمام سوالاتتان را لیست کنید و از پزشکتان بپرسید.

 • میزان درد در عمل بالا بردن سینه چقدر است؟

عمل بالا بردن سینه، مانند هر عمل زیبایی دیگری در بدن، کمی جراحت دارد. اما می‌توان اطمینان داد که میزان درد، پس از عمل قابل تحمل است. هر چند میزان درد عمل لیفت سینه، ارتباط مستقیمی با آستانه تحمل درد شما دارد و این موضوع در هر انسان، با دیگری متفاوت است.

 • دوران نقاهت عمل بالا بردن سینه چه مدت است؟

سوال مهمی که لازم است در جلسه مشاوره از پزشکتان بپرسید، مدت زمان دوره نقاهت جراحی بالا بردن سینه چقدر است؟ دوران نقاهت جراحی لیفت سینه، معمولاً چیزی حدود دو هفته طول می‌کشد. پس از گذشت این مدت زمان، معمولاً می‌توانید به روال عادی زندگی بپردازید. اما توجه به مراقبت‌های پس از عمل تا یک ماه بعد از عمل بالا کشیدن سینه، اهمیت زیادی بر نتیجه عمل خواهد داشت.

 • میزان کبودی و تورم در عمل بالا بردن سینه چقدر است؟

معمولاً، در هر قسمت از بدن که جراحی انجام می‌شود، به‌دلیل آسیب به بافت‌های مجاور، کبودی ایجاد می‌شود. لازم است در جلسه مشاوره، میزان کبودی عمل لیفت سینه را بپرسید و اطلاعات کسب کنید. این کبودی و تورم، معمولاً در مدت زمان دو هفته بعد از جراحی، بهبود می‌یابد. هرچند، لازم است بدانید که میزان درد، تورم و کبودی در افراد مختلف متفاوت است.

 • آیا بعد از عمل لیفت سینه، حس سینه ازبین می‌رود؟

سوال مهمی که لازم است بپرسید، در مورد حس سینه‌ها پس از عمل است. برخی پزشکان به‌دلیل تجربه و انتخاب تکنیک صحیح، جهت انجام جراحی بالا بردن سینه، آسیبی به حس سینه وارد نمی‌کنند. اما در برخی موارد، در حین انجام جراحی بالا بردن سینه، به عصب‌های این ناحیه آسیب جدی وارد می‌شود و حس ناحیه سینه ازبین‌می‌رود. در چنین مواقعی، حس جنسی در ناحیه پستان نیز از بین رفته‌است. اگر این موضوع برایتان حائز اهمیت است، حتماً این موضوع را، با پزشک خودتان مطرح نمایید.

 • تخلیه خونابه ها بعد از عمل بالا بردن سینه چگونه است؟

بعد از عمل بالا بردن سینه، لوله‌هایی به‌نام درن، داخل محل جراحی قرار داده‌ می‌شود. وظیفه این درن‌ها، تخلیه خونابه‌های محل جراحی‌ است. با تخلیه خونابه‌ها، سرعت بهبودی تسریع می‌یابد. لوله‌های درن، معمولاً ۳ الی ۵ روز پس از جراحی، در کلینیک برداشته‌ می‌شوند و پانسمان مجدد انجام می‌شود. معمولاً با تخلیه خونابه ها، میزان درد و تورم نیز کاهش می‌یابد.

 • بخیه های عمل بالا بردن سینه چگونه است؟

در عمل بالا بردن سینه، برش‌هایی برای لیفت سینه، بر روی پوست زده می‌شود. این برش‌ها، معمولاً بسته به شرایط بیمار، متفاوت است. اما در نهایت، لازم است همه‌ی برش‌ها، به‌وسیله بخیه، به قسمت دیگری از پوست متصل شوند، همین اتصال، جراحی بالا بردن سینه را تکمیل می‌کند. در جلسه مشاوره قبل از عمل، در خصوص نوع بخیه‌هایی که توسط پزشکتان استفاده می‌شود، تحقیق کنید. به‌دلیل ظرافت بخیه‌هایی که در ناحیه سینه لازم است استفاده شود، نوع بخیه زدن پزشک خودتان در جراحی‌های مشابه را بررسی کنید.

 • آیا عمل بالا بردن سینه عوارض دارد؟

جواب این سوال مثبت است. جراحی بالا بردن سینه، مانند هر جراحی دیگری، ممکن است دارای عوارضی باشد. خصوصاً اگر در انتخاب پزشک فوق تخصص، دقت کافی را اعمال نکرده‌باشید. احتمال بروز مشکلات مختلف از عوارض ناشی از اشتباهات جراحی نیز بالا می‌رود. پس سعی کنید، قبل از انجام عمل بالا بردن سینه، در خصوص انتخاب پزشک تحقیق کافی کنید. از عوارض احتمالی لیفت سینه، می‌توان به خونریزی، عفونت، نکروز بافت سینه، عدم تقارن سینه و موارد این‌چنینی اشاره کرد.

 • محدودیت سنی در جراحی بالا بردن سینه

برای انجام جراحی بالا بردن سینه، لازم است سن رشد در خانم به اتمام رسیده‌باشد. در این شرایط، با اطمینان از عدم تغییر فرم بدن در زمان رشد، می‌توان عمل بالا بردن سینه را انجام داد. حدوداً بهترین زمان برای انجام این‌کار، ۱۸ سال تمام است. از سوی دیگر، جراحی بالا بردن سینه را می‌توان تا سنین بالای ۵۰ سال نیز انجام داد. هرچند، جراحی در این سن نیازمند بررسی پارامترهای مختلف سلامتی، قبل از انجام جراحی در فرد است.

 • بهبود جای زخم و بخیه در عمل بالا بردن سینه

یکی از نگرانی‌های ذهنی خانم‌ها قبل از انجام عمل بالا بردن سینه، جای بخیه و زخم‌های جراحی است. به‌دلیل ضخامت کم پوست ناحیه سینه، بخیه‌ها در مدت زمان کوتاه‌تری بهبود می‌یابد. اما لازم است بدانید که این مدت زمان، در افراد مختلف، با شرایط بدنی مختلف و انواع جنس پوست، متفاوت است. برای بهبودی سریع‌تر جای زخم و بخیه، بهتر است از پمادهای ترمیم‌کننده استفاده نمایید. با کمک این پماد‌ها، بافت پوست در این نواحی ترمیم می‌شود و اسکار کم‌تری باقی می‌ماند.

پمادهای ترمیمی انواع مختلفی دارند که بهتر است استفاده از آن را بعد از ریختن زخم‌های بخیه شروع کنید. نمونه ایرانی پماد‌های ترمیم زخم پماد آلفا، کرم ترمیم زخم سینره، کرم هیدرودرم، کرم آردن است. همچنین نمونه‌های خارجی کرم‌های ترمیمی نیز موجود است که می‌توانید آن را تهیه و برای بهبود زخم استفاده کنید.

 • آیا ممکن است سینه بعد از لیفت دچار افتادگی شود؟

در مواردی که پوست کلاژن‌سازی مناسبی نداشته باشد، ممکن است بعد از مدتی، سینه دچار کمی افتادگی شود. اما قطعاً به حالت قبل باز نمی‌گردد. همچنین، اگر بعد از جراحی، بارداری، شیردهی و نوسان وزن داشته باشید، ممکن است دوباره سینه‌هایتان افتاده شود. در غیر این‌صورت، نتیجه جراحی تقریبا دائمی است.

 • چقدر بعد از جراحی نتیجه قابل مشاهده است؟

بلافاصله بعد از جراحی، نتیجه اولیه عمل بالا بردن سینه، قابل مشاهده است. اما به‌دلیل تورم و التهاب سینه، برای نتیجه قطعی، باید حدود ۴ الی ۶ ماه صبر کنید.

 • تغذیه بعد از عمل لیفت سینه

بهتر است بعد از عمل، مایعات فراوان بنوشید تا اثر بیهوشی از بدنتان از بین برود. مصرف آب یا میوه آناناس و کرفس، کمک زیادی به ترمیم زخم کرده و موجب می‌شود، زخم‌ها سریع‌تر بهبود پیدا کنند. همچنین، بهتر است بعد از عمل تا مدتی، مصرف نمک را کاهش دهید تا ورم تشدید نشود.

 • آیا استفاده از گن بعد از عمل جراحی بالا بردن سینه ضروری است؟

بله، حتما باید بعد از عمل، سوتین طبی مخصوص استفاده کنید تا نتیجه مطلوب‌تری از جراحی بگیرید. این سینه‌بندها، باعث می‌شوند، حرکت سینه محدود شده و در نتیجه، از آسیب به بخیه، ایجاد درد، آسیب به بافت سینه و خطرات دیگر پیشگیری می‌کند.

 • از چه زمان باید از سوتین طبی استفاده کنیم؟

ممکن است پزشک شما توصیه کند که بلافاصله بعد از جراحی از سوتین طبی استفاده کنید، اما اغلب بهتر است بعد از کشیدن درن‌ها و زمانی که دیگر سینه شما نیازی به پانسمان نداشت، استفاده از سوتین طبی را شروع کنید.

 • آیا لیفت، باعث تغییر سایز سینه می‌شود؟

خیر، در جراحی لیفت سینه، سینه با همان سایز سابق، فقط با حذف پوست اضافی، بالا کشیده می‌شود تا ظاهر زیباتری داشته باشد. اگر تمایل دارید سایز سینه‌تان کاهش پیدا کند، باید از جراحی ماموپلاستی کاهشی کمک بگیرید؛ همچنین، در صورت تمایل به بزرگ کردن سایز سینه‌های افتاده، می‌توانید همزمان با لیفت، جراحی جای‌گذاری پروتز سینه را نیز انجام دهید.

 • بعد از جراحی لیفت سینه می‌توان ورزش کرد؟

بهتر است برای شروع ورزش سنگین کمی صبر کنید، اما می‌توانید از سه هفته بعد از جراحی پیاده‌روی آرام را شروع کنید، یک ماه بعد، ورزش سبک هوازی و سه ماه بعد ورزش نسبتا حرفه‌ای را می‌توانید شروع کنید.

 • آیا ورزش و فعالیت بدنی باعث افتاده شدن سینه می‌شود؟

بهتر است برای ورزش، از سینه‌بند‌های استاندارد و سفت استفاده کنید. با این اقدام، فعالیت بدنی باعث افتاده شدن سینه‌هایتان نمی‌شود. در غیراین‌صورت، ممکن است با فعالیت سنگین، به مرور دچار افتادگی سینه شوید.

 • آیا در عمل لیفت سینه می‌توان هاله ‌سینه را کوچک کرد؟

بله، در عمل می‌توانید از پزشکتان بخواهید که قطر هاله سینه را کم‌تر کند تا شکل ظاهری سینه بهبود یابد. در جراحی بالا بردن سینه، هاله سینه توسط پزشک، بالا برده می‌شود تا سینه سربالا و زیباتر دیده شود.

 • آیا در عمل لیفت سینه، کوچک کردن نوک سینه امکان‌پذیر است؟

گاهی بانوان، از بزرگی نوک سینه خود شکایت دارند و این عارضه که اغلب به علت تغییرات فرد در بارداری و شیردهی اتفاق می‌افتد، باعث مشکلاتی مثل، ایجاد درد به دلیل ساییده شدن نوک سینه و نمای بد نوک سینه در لباس می‌شود. شما می‌توانید از پزشک خودتان بخواهید که در عمل لیفت سینه، نوک سینه را نیز کوچک‌تر کند. پزشک بسته به وضعیت سینه، تصمیم می‌گیرد که این‌عمل را انجام دهد یا خیر.

محل برش و نتیجه لیفت سینه به صورت شماتیک

نتیجه

عمل لیفت سینه، یکی از پرطرفدارترین جراحی‌های زیبایی در خانم‌ها است که در حفظ زیبایی زنانه و اعتماد به نفس آن‌ها بسیار موثر است. در این روش با برداشتن پوست اضافه، سینه‌ها بالا کشیده می‌شوند و از حالت شل و آویزان خارج می‌گردند. برای انجام این عمل همواره توصیه می‌شود به جراح فوق تخصص پلاستیک و زیبایی مراجعه کنید تا عمل شما با کمترین عوارض انجام شود.

جراح زیبایی علاوه بر دوره ۴ ساله جراحی عمومی، یک دوره ۵ ساله فوق تخصصی جراحی پلاستیک و ترمیمی را گذرانده است. در نتیجه برای انجام انواع عمل‌های زیبایی دانش و مهارت کافی را کسب کرده است. به همین دلیل می‌تواند بهترین تکنیک‌های جراحی را که با آناتومی و شرایط بدن شما متناسب است، به کار بگیرد.

برای آگاهی بیشتر از روش‌های عمل بالا بردن سینه، با مشاوران ما در کلینیک دکتر آرش نجف بیگی تماس بگیرید. ما مشتاقانه شما را راهنمایی خواهیم کرد. همچنین می‌توانید یک جلسه مشاوره رایگان با دکتر نجف بیگی داشته باشید.

.

عمل جراحی است که تحت بیهوشی کامل در افراد دچار افتادگی و شلی بافت سینه انجام می‌شود. برشی از دور هلالک سینه و خطی عمودی زیر سینه ایجاد می گردد و سینه فرد کاملاً لیفت شده و بالا آورده می شود.

معمولا انجام عمل جراحی لیفت سینه محدوده سنی خاصی ندارد و تعیین کننده اینکه آیا فرد کاندید مناسب جراحی لیفت سینه می باشد یا خیر، شدت افتادگی و شلی سینه است نه سن فرد و از سن ۱۸ سال به بالا قابل انجام است.

بله در صورتی که افتادگی سینه زیاد نباشد امکان انجام عمل لیفت وپروتز سینه به طور همزمان وجود دارد، که اصطلاحا پروتزپکسی گفته میشود. ولی بهتر است در دو عمل مجزا انجام شود تا بتوان بهتر روی تقارن سینه ها کار کرد.

بله، یک سال بعد از عمل جراحی لیفت یا کوچک کردن سینه فرد می‌تواند باردار شود و شیردهی داشته باشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
70 نظرات
 1. لیلا می گوید

  تو دوران بارداری لیفت سینه بد نیست؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   تمامی پزشک ها بر این نظر هستن که در دوران بارداری عمل های جراحی غیرضروری انجام نشود تا حداقل تاثیر بر روی جنین گذاشته شود.
   پس بهتر است برای انجام این عمل تا اتمام بارداری صبر کرد.
   برای مشاوره حضوری رایگان لطفا با شماره های ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ و ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ تماس بگیرید.

   1. شهلا شریعتی می گوید

    با سلام
    با کاهش وزن سینه م افتاده و الان تصمیم به لیفت سینه دارم ومن متاهل هستم و سی و پنج ساله میباشم. و تا الان هم باردار نشدم. میخام قبل بارداری عمل کنم. آیا امکان پذیر هست؟

    1. Doctor najafbeygi می گوید

     با سلام
     بله قبل از بارداری می توان این لیفت سینه انجام داد ولی باید توجه داشته باشید که در زمان بارداری و پس از آن با شیردهی دوباره افتادگی سینه پیدا خواهید کرد.

 2. نازی می گوید

  عمل بالا بردن سینه برای سینه هایی که قبلا پروتز شدن هم انجام میشه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   عمل لیفت سینه بعد گذشت ۳ ماه از انجام عمل پروتز سینه قابل انجام است.

   1. فاطمه 55 می گوید

    سلام سایز سوتین من ۹۰ هست ولی شل وایزون هستن تا زیر بغلم پوستش آویزون برای زیبایی باید چی کنم

    1. Doctor najafbeygi می گوید

     با سلام
     برای تشخیص اینکه چه روشی برای شما مناسب است حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید. برای راهنمایی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 3. عطایی می گوید

  لیفت سینه برای سینه های خیلی بزرگ هم قابل انجامه؟ ممنون از پاسخگویی سریع شما

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   عمل لیفت سینه برای سینه های بزرگ همراه با ماموپلاستی یا همان کوچک کردن سینه انجام می شود.

 4. ناشناس می گوید

  با سلام
  جای بخیه ها بعد از جراحی میمونه ؟؟؟ ……

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   ماندگاری جای بخیه بسته به نوع پوست هر فرد متفاوت می باشد.بعد از جراحی پزشک کرم و پماد های خاصی تجویز می کند تا به مرور جای بخیه کمرنگ تر شود.

 5. سمیه می گوید

  سلام من یک خانم ۳۰ ساله هستم الان چند سالیه که با مشکل افتادگی سینه مواجه شدم و این خیلی داره روی اعتماد به نفسم تاثیر میزاره از طرفی میترسم که عمل لیفت سینه رو توی این سن انجام بدم و دوباره با بالا رفتن سنم سراغم بیاد و مجبور باشم دوباره لیفت سینه بکنم . میشه بگید ایا اثرگذاری این عمل لیفت سینه تا کی باقی میمونه؟یعنی ممکنه با بالا رفتن سن دئباره مشکل افتادگی سینه پیدا کنم؟
  ممنون از این مقاله ی خوب و ممنون از پاسخگوییتون

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   طبیعی است که با افزایش سن و چاق و لاغر شدن سینه ها افتاده می شود ولی برای تشخیص اینکه آیا سینه های شما نیاز به لیفت دارد یا خیر باید حتما مورد معاینه حضوری قرار بگیرید.
   برای مشاورهحضوری رایگان با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 6. رضوانی می گوید

  سلام میشه بگید بعد از لیفت سینه باید حتما سوتین مخصوص پوشید یا فرقی نداره ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله بعد از عمل لیفت سینه حتما باید از سوتین های مخصوصی که پزشک تجویز می کند تا ۳ ماه استفاده کرد.

 7. زهرا می گوید

  سلام
  میش بفرمایید هزینه تقریبی این عمل برای افتادگی سینه چقدره؟؟ودرکل چقد باید هزینه کرد؟!!
  من چندین ساله ازاین مشکل افتادگی رنج میبرم خواستم بدونم تعرفه هزینه های این عمل چنده.

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس حاصل نمایید.

 8. بیتا می گوید

  سلام میشه بگید اگر بعد از لیفت سینه بخوایم شیردهی داشته باشیم مشکلی پیش میاد یا نه؟ ممکنه برای بچمون خطرناک باشه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   لیفت سینه مشکلی در شیردهی به وجود نمی آورد، و هیچ خطری مادر و کودک ندارد.

 9. نریمان می گوید

  سلام من ۳۸سالمه ۳بار شیر دهی داشتم سینه‌ها فقط میخوام لیفت کنم کمی از این که هست کوچک تر سوالم اینه آیا خطر سرطان سینه بعدن داره یا اینکه من شنیدم عمل سینه خوبه خطر ابتلا به سرطان در آینده خیلی کمه اگر امکان داره جواب بدین وهزینه دکتر خوب برام معرفی کنید ممنون

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   هرچقدر بافت سینه کمتر باشد احتمال ابتلا به سرطان سینه کمتر خواهد شد.
   برای راهنمایی بیشتر و اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 10. الناز می گوید

  سلام خسته نباشید من عمل مموپلاسی و لیفت سینه انجام دادم ولی مقدار زیادی پوست زیره سینم باقی مونده تقریبا ده روز عمل کردم دکترم گفت به مرور زمان جمع میشه پوستت ولی خیلی ظاهره بدی داره و اینکه دور سینم از دیروز خیلی سفت شده میشع راهنماییم کنید ایا نیاز دوباره پوستشو با جراحی بردارم یا جمع میشه خیلی ناراحتم و اصلا از عملم راضی نیستم😔😔

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   معمولا سه ماه طول میکشد که نتیجه نهایی عمل های زیبایی بدن مشخص شود. بهتر است به توصیه پزشکتان گوش دهید و منتظر بمانید.

 11. مهدیزاده می گوید

  سلام امکان داره ادرس پیجتون رو لطف کنید تانمونه کارها رو ببینیم.ممنونم

  1. Doctor najafbeygi می گوید
 12. فادیا می گوید

  سلام من ۳۰ سالمه مجردم افتادگی شدید سینه دارم میخواستم ببینم که ایا کوچک کردن سینه برای بارداری وشیر دهی ایجاد مشکل نمیکند ؟ ممنونم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   روش هایی برای لیفت و کوچک کردن سینه وجود دارد که آسیبی به غدد شیری وارد نمی کند.

  2. سارا می گوید

   سلام خسته نباشید من ۳۶ سالمه یه بار شر دهی داشتم خواستم هم سایز سینه و هم لیفت و انجام بدم فقط اینکه همراه با جراحی شکم میشه انجام داد پوست شکمم هم میخوام بکشم و کوچک کنم ایا میشه هردو جراحی با هم و ایا درد و میشه تحمل کرد؟ سپاس

   1. Doctor najafbeygi می گوید

    با سلام
    در صورتی که افتادگی زیاد نباید می توان هم زمان دو جراحی را با هم انجام داد.
    برای تشخیص دقیق این مورد حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید.
    برای راهنمایی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 13. لیلی می گوید

  من ۲۲ سالمه من تو سن یازده سالگی ازدواج کردم بخاطر بارداری و شیردهی سینم کاملا شله پنج تا خودکار زیر سینم میمونه بلند شده و اصلا دوس ندارمشون کلن بدجور تو ذوقم میزنه باید چکار کنم لیفت پروتز چکار راستی خیلی سینم کوچیک بود واصلا بافت حس نمیکنم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز تا معاینه نشوید نمی توان دقیق اعلام کرد چه جراحی برای شما مناسب است.
   برای راهنمایی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 14. فتانه شهریاری می گوید

  سلام من ۶۱ سالمه .ایا امکان لیفت سینه هست

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   اگر متخصص قلب به شما تاییدیه بدهد که جراحی و بیهوشی برای شما مشکل ساز نخواهد بود بله می توانید انجام دهید.

 15. سمیه می گوید

  سلام ببخشید لیفت سینه هم سینه رابالا میبره هم سفت میکنه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   لیفت سینه تغییری در یافت سینه ایجاد نمی کند که باعث سفتی در سینه شود ولی فرم دهی ایجاد می کند.

 16. بادامی می گوید

  سلام بعد از عمل زیبایی ایا بعد از زمان خواصی باز افتادگی سینه بر میگرده یا پروتز سینه تا چه مدت احتیاج به ترمیم مجدد داره ممنون از راهنمایی تون

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   با گذشت زمان و افزایش سن تمام اندام ها مقداری دچار شلی و افتادگی می شوند و سینه نیز جز اندام هایی است که تحت تاثیر سن و جاذبه زمین دچار افتادگی قرار می شود.

 17. فاطمه می گوید

  سلام من ۴۷ سالمه ۳بارزایمان وشیردهی داشتم.والان بالارفتن سن افتادگی سینه دارم از آخرین بارداری و شیردهی همحدود۲۰ سال میگذره ومن قبل از اولین بارداری تویکی ازسینه هام توده ای بود که باماموگرافی توسط دکتر جزایری متخصص غدد تشخیص دادن مهم نیست.ودست نزنم ونیاز به هیچ عملی ندارن و تواین سالها همینطور بوده واذیت نشدم خواستم بدونم.برای اون توده ضرری ندارند ولیفت تحریکش نمیکنه.واینکه بعداز جراحی حس جنسی سینه ازبین نیره از راهنماییتون ممنون میشم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   قبل از جراحی آزمایشات لازم را انجام می دهد و اگر جراحی مشکلی برای شما ایجاد کند مطمعنا به شما اعلام خواهد شد.
   برای راهنمایی بیشتر در مورد این جراحی با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 18. فاطمه می گوید

  سلام من۳۹ سالمه ۳بار شیر دادم سینه هام بزرگ شدن میشه لیفت کنم کوچکتر کنم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز با لیفت سینه کوچک نمی شود فقط افتادگی آن برطرف می شود.
   چنانچه مایل به کوچک کردن سینه هستین باید مامو پلاستی انجام دهید.

 19. مامان دخترا می گوید

  سلام.وقت بخیر. من ۴۰ سال سن دارم. دو دو تا زایمان و شیردهی داشتم. سینه هام افتاده شدند.و یکی شون یک سایز بزرگتره. میخواستم بدونم لیفت سینه فقط نیازه یا باید عمل دیگه ایی هم انجام بشه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   به احتمال زیاد نیاز به ماموپلاستی هم دارید ولی تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان دقیق تعیین کرد چه روشی برای شما مناسب است.

 20. زهرا می گوید

  با سلام آیا همزمان با لیپوماتیک پشت وشکم میشه لیفت سینه انجام داد

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله همزمان می توان لیفت سینه را با لیپوماتیک شکم پهلو انجام داد.

   1. ناشناس می گوید

    باسلام من ۴۹ سالم هست دوبار زایمان وشیردهی داشتم وپوست سینه هام شل شده آیا لیفت سینه برای این سن مناسب هست
    ممنون از پاسخ دهیتون

    1. Doctor najafbeygi می گوید

     با سلام
     بله عمل لیفت سینه را در هر سنی می توان انجام داد به شرط اینکه مشکل جسمانی خاصی نداشته باشید.

 21. مریم می گوید

  با سلام ،اگر کسی خارج از ایران باشه آیا مدت ۱ ماه اقامت در ایران میتونه مدت زمان خوبی برای انجام دادن این عمل (لیفت و بزرگ کردن سینه)باشه یا اینکه نیاز هست بعد از عمل در ماههای بعد توسط دکتر ویزیت شود؟ ممنونم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله می توانید در یک ماه اقامتتان جراحی را انجام دهید و معمولا تا ۲ هفته بعد عمل نیاز دارید که برای ویزیت به کلینیک مراجعه نمایید.

 22. پوراندخت شاهنازیان می گوید

  سلام.من ۲ هفته است که عمل لیفت سینه انجام دادم.نوک سینه ام حس ندارن.ممکنه دایمی باشه یا اینکه برمیگرده ؟؟؟؟؟لطف کنید جواب بدید ممنون میشم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز به مرور مشکل حس سینه شما برطرف می شود.

 23. ناشناس می گوید

  آیا سینه های بزرگ هم میشه عمل لیفت انجام داد با لیفت سایزش هم کوچک میشه

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر با لیفت سایز سینه کوچک نمی شود فقط افتادگی آن برطرف می شود ولی برای سینه های بزرگ لیفت تنها قابل انجام نیست و حتما باید ماموپلاستی نیز انجام شود.

 24. نازنین می گوید

  با سلام
  خواستم بدونم اثر لیفت بیشتر بجا میمونه
  یا اثر مامو پلاستی

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برش هر دو عمل به یه شکل است. و ماندن جای بخیه بیشتر به نوع پوست خود فرد بستگی دارد.

 25. فاطی می گوید

  سلام من ۲۱ سالمه و مجردم . افتادگی سینه داشتم بر اثر کاهش وزن آیا لیف را توصیه میکنید؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   لیفت سینه برای بارداری و شیردهی در آینده مشکلی ایجاد نمی کند.

 26. ناشناس می گوید

  سلام عمل جراحی متقران کردن سینه ها بصورت سر پایی انجام میشه یا باید بیمارستان بستری بشیم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر به صورت سرپایی انجام نمی شود و حتما باید در بیمارستان انجام شود.

 27. اسما می گوید

  سینه های افتاده ای دارم ۲۳سالمه بچه کوچیکی دارم میخوام بدونم اگه عمل بکنم که سینهام بالا ببرم عوارضی داره یان اگه دوباره حامله بشم چی میشه

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز، با لیفت سینه مشکلی از لحاظ شیردهی در آینده نخواهید داشت.

   1. زهرا می گوید

    سلام
    من مشکل دیابت دارم برای لیفت سینه چه طور میتونم لیفت سینه انجام بدم؟؟

    1. Doctor najafbeygi می گوید

     با سلام
     معمولا کسانی که دیایت دارند به دلیل مشکل جوش نخوردن جای بخیه نمی توانند جراحی کنند ولی اگر کنترل شده باشد و از پزشک متخصص تاییدیه بگیرید که جراحی برای سلامتی شما مشکلی ندارد می توانید انجام دهید.

 28. نسا می گوید

  سلام اسم من نسا است ساکن کالیفرنیا هستم برای ۴ ژانویه مسافر ایران هستم و حدود یکماه میمانم خیلی مایل هستم که سینه هام رو فقط لیف کنم آیا مطب شما باز است و این عمل رو برای من انجام میدهید

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله برای هماهنگی وقت مشاوره با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 29. صبا می گوید

  سلام
  میشه به حای لیفت سینه فقط پروتز انجام داد یا هر دو باید انجام بگیره؟؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   اگر سینه افتادگی نداشته باشد نیاز به لیفت سینه ندارد.

 30. محی می گوید

  سلام سایز سینه های من بزرگه وبه شدت افتاده الان باردارم قصد دارم بعد از بارداری عمل لیفت وکوچکی سینه انجام بدم ایا بعدا دوباره باردار شم امکان داره دوباره حالت افتاده وبزرگی سینه دوباره برگرده؟؟؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله امکان دارد بعد از بارداری مجدد سینه های شما افتاده شود.

سوال خود را بپرسید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید