انواع روش های عمل بالا بردن سینه یا لیفت سینه و مراقبت ها و عوارض بعد از آن

48,431

عمل جراحی است که تحت بیهوشی کامل در افراد دچار افتادگی و شلی بافت سینه انجام می‌شود. برشی از دور هلالک سینه و خطی عمودی زیر سینه ایجاد می گردد و سینه فرد کاملاً لیفت شده و بالا آورده می شود.

معمولا انجام عمل جراحی لیفت سینه محدوده سنی خاصی ندارد و تعیین کننده اینکه آیا فرد کاندید مناسب جراحی لیفت سینه می باشد یا خیر، شدت افتادگی و شلی سینه است نه سن فرد و از سن ۱۸ سال به بالا قابل انجام است.

بله در صورتی که افتادگی سینه زیاد نباشد امکان انجام عمل لیفت وپروتز سینه به طور همزمان وجود دارد، که اصطلاحا پروتزپکسی گفته میشود. ولی بهتر است در دو عمل مجزا انجام شود تا بتوان بهتر روی تقارن سینه ها کار کرد.

بله، یک سال بعد از عمل جراحی لیفت یا کوچک کردن سینه فرد می‌تواند باردار شود و شیردهی داشته باشد.

معمولا در مهمانی‌ها و دورهمی‌ها، مهم‌ترین چیزی که در نگاه اول متوجه می‌شویم، خوش‌پوش بودن و خوش‌اندام بودن اطرافیانمان است. جذابیت و زیبایی اندام یکی از مهم‌ترین پارامترهای ظاهری در ما انسان‌ها است. خانم‌ها به‌دلیل برآمدگی‌های بدن، در مورد این ویژگی‌ها بسیار ریزبین‌تر هستند.

سینه یکی از اندام‌های زیبا و زنانه خانم‌ها است. گاهی به‌دلیل افزایش سن، بارداری، شیردهی و کاهش وزن شدید، سینه‌ها دچار افتادگی می‌شوند و جذابیت اولیه آن‌ها ازبین می‌رود. در چنین شرایطی معمولا خانم‌ها در پی کشف راه حلی مطلوب برای بهبود افتادگی سینه هستند.

خوشبختانه علم پزشکی عمل بالا بردن سینه یا همان لیفت سینه را، بر برطرف کردن این مشکل ایجاد کرده است و پزشکان متخصص نیز، با اشراف به کلیه جزییات عمل بالا بردن سینه، آن را به بهترین شکل ممکن اجرا می‌کنند.

در ادامه قصد داریم به جزییات عمل بالا بردن سینه در خانم‌ها و ارزیابی جدیدترین رویدادها و کشفیات جهانی در این حوزه بپردازیم.

در این مقاله با مطالب زیر آشنا میشوید:

 

پس تا پایان همراه ما باشید!

عمل بالا بردن سینه یا لیفت سینه چیست؟

عمل بالا بردن سینه را ماستوپکسی می‌گویند. این عمل که توسط پزشک متخصص و باتجربه در این زمینه انجام می‌شود، به بهترین شکل ممکن سینه را به سمت بالا می‌کشد و جوانسازی فوق‌العاده‌ای در آن ایجاد می‌کند. با استفاده از این مدل جراحی، می‌توانید استایل پستان‌های تو خالی و پیر را به‌راحتی جوان و شاداب کنید و نوک پستان را سربالا کنید. هرچند جراحی لیفت سینه یا ماستوپکسی باید براساس نیاز هر فرد انجام شود. معمولا با این اقدام، پوست افراد کشیده می‌شود و چروک‌ها و دفرمگی‌های ناشی از شل بودن سینه برطرف می‌شود.

مقاله بزرگ کردن سینه با جراحی را نیز از دست ندهید.

نمونه عمل بالا کشیدن سینه توسط دکتر آرش نجف بیگی در ویدئو زیر قابل مشاهده است:

چه کسانی کاندید خوبی برای عمل بالا بردن سینه هستند؟

افراد علاقه‌مند به جراحی لیفت سینه، به دنبال این نکته هستند که بدانند آیا کاندید مناسبی برای این جراحی هستند یا خیر. معمولا تعیین بهترین افراد کاندید هر جراحی، به علاقه‌مندان کمک می‌کند تا با درک بهتر نیازهای‌شان، برای انجام جراحی تصمیم بگیرند. در ادامه به بررسی این افراد از دیدگاه دکتر جیمی فیروز، پزشک متخصص جراحی پلاستیک در بورلی‌هیلز آمریکا می‌پردازیم.

 • خانم‌هایی که به‌دلیل گرانش زمین دچار افتادگی پستان شده‌اند.
 • خانم‌هایی که به‌دلیل افزایش سن و کاهش الاستیته پوست دچار افتادگی پستان شده‌اند.
 • خانم‌هایی که سابقه شیردهی دارند و به همین دلیل دچار افتادگی پستان شده‌اند.
 • خانم‌هایی که به‌دلیل افزایش و کاهش وزن شدید دچار افتادگی پستان شده‌اند.
 • خانم‌هایی که از ابتدا با فرم سینه افتاده مواجه بوده‌اند.
 • خانم‌هایی که به‌دلیل عدم تقارن نوک پستان علاقه‌مند به جراحی آن هستند.
نتیجه عمل بالا بردن سینه قبل و بعد

جراحی ماستوپکسی با چه هدفی انجام می‌شود؟

معمولا جراحی‌های پلاستیک با هدف بهبود ظاهر افراد انجام می‌شود. زمانی‌که فرد به‌دلیل عوامل مختلف زیبایی و رضایت خود از ظاهر و اندام را ازدست بدهد، به دنبال کشف راه‌کاری برای برطرف کردن مشکل و رضایت مجدد خواهد بود. جراحی بالا بردن سینه نیز، چنین راه‌کاری است. به گفته دکتر جیمی فیروز، خانم‌ها انتظار دارند که بعد از انجام عمل بالا بردن سینه، فرم پستان‌شان بسیار عالی و بدون نقص باشد. برداشتن پوست‌های اضافی در این ناحیه و همچنین جابه‌هایی هاله نوک پستان در انتقال آن به محلی بالاتر برای ایجاد فرم زیباتر، ازجمله انتظاراتی است که باید در یک جلسه جراحی بالا بردن سینه به نتیجه برسد. این انتظاری است که افراد کاندید لیفت سینه از جراح دارند.

عمل بالا کشیدن سینه و مراحل انجام آن

چگونه بهترین عمل بالا بردن سینه را تجربه کنید؟

معمولا برای انجام عمل‌های جراحی زیبایی، باید مراحلی را با صبر و حوصله بگذرانید تا نتیجه آن را مشاهده کنید. معمولا جراحی‌های زیبایی باید با تحقیق کافی انجام شود تا نتیجه مطلوبی از آن را شاهد باشید. برای انجام عمل بالا بردن سینه نیز، شرایط به همین ترتیب است. با انجام دادن چند مرحله ساده، می‌توانید جراحی بالا بردن سینه را به بهترین شکل انجام دهید و نیاز به جراحی ترمیمی یا مشکلات متعدد در آن حوزه نداشته باشید.

مقاله جراحی زیبایی سینه در مجله پزشکی دکتر نجف بیگی را ازدست ندهید.

محل برش و نتیجه لیفت سینه به صورت شماتیک

۱- تحقیق در حوزه انتخاب پزشک متخصص

طبق تحقیقات انجام شده توسط انجمن جراحی زیبایی آمریکا، بهترین راهی‌ که می‌توانید با بهره‌گیری از آن، نتیجه قابل قبولی از جراحی زیبایی مشاهده کنید، تحقیق در حوزه انتخاب پزشک متخصص است. چرا که در موارد بسیار زیادی، عوارضی که پس از جراحی موجب کلافگی فرد متقاضی می‌شود، توسط پزشکان بی‌تجربه و غیرمتخصص ایجاد شده است. درواقع، ریسک بروز مشکلات ناشی از بی‌تجربگی پزشکانی که در زمینه جراحی زیبایی تخصص ندارند، بسیار زیاد است. پس برای پیشگیری از این وقایع، لازم است، در انتخاب پزشکتان دقت کنید. تحقیق و پرس و جو برای پیدا کردن پزشکان مورد اعتمادی که بیماران و متقاضیان جراحی از آن‌ها راضی هستند، مهم‌ترین بخش ماجرا است. بعد از این مرحله، باید در فضای مجازی تحقیقاتتان را تکمیل کنید و در نهایت دو پزشک را از میان پزشکانی که در ابتدا لیست کرده‌اید انتخاب کنید. بررسی سوابق، نظرات کاربران و افرادی که تجربه جراحی با پزشک را دارا هستند، استعلام مدارک پزشکی و شماره نظام پزشکی از رایج‌ترین اقداماتی است که در تحقیقات باید انجام دهید. بررسی عکس‌های منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی از نمونه جراحی‌ها نیز، در این انتخاب اثرگذار است.

مقاله بهترین دکتر جراح سینه و راه های انتخاب آن را نیز مطالعه بفرمایید.

۲- جلسه مشاوره حضوری پیش از عمل

با مشخص شدن پزشکان برگزیده، باید قرار ملاقات حضوری در مطب را تنظیم کنید. برای این کار حتما سعی کنید، ساعت مشخصی را اختصاص دهید که وقت کافی برای دنبال کردن تحقیقات داشته باشید. با مراجعه حضوری به مطب، مشاهده خواهید کرد که با گفتگوها و کسب اطلاعات در همان زمان کوتاه، چه اطلاعات ارزشمند و واقعی‌تری از پزشک به‌دست آورده‌اید. سعی کنید تعهد و مسئولیت‌پذیری پزشک را از افراد دارای تجربه درمان توسط او، سوال کنید. حتما نمونه کارهای واقعی و بدون ادیت پزشک را در مطب مشاهده کنید. در جلسه مشاوره شما فرصت دارید تا پزشکتان را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که با فردی متخصص، باتجربه و باحوصله مواجه هستید و می‌توانید تمامی سوالاتی که در زمینه جراحی بالا بردن سینه دارید بپرسید. پاسخ به تمام سوالات ذهنی شما در زمینه عمل، بخشی از وظیفه پزشک محسوب می‌شود. پس سعی کنید از پزشکتان این سوالات را بپرسید و نگرانی‌های ذهنی‌تان را کاهش دهید.

برای آگاهی بیشتر از روش‌های عمل بالا بردن سینه، با مشاوران ما در کلینیک دکتر آرش نجف بیگی تماس بگیرید. ما مشتاقانه شما را راهنمایی خواهیم کرد. همچنین می‌توانید یک جلسه مشاوره رایگان با دکتر نجف بیگی داشته باشید.

.

سوالاتی که باید در جلسه مشاوره بپرسید:

شاید تاکنون چنین توصیه‌ای را مطالعه نکرده باشید، اما ما به‌عنوان متخصص در این زمینه به شما توصیه می‌کنیم که در همین جلسه مشاوره، سوالاتتان را بپرسید و پاسخ آن را در ذهن بسپارید. پرسیدن برخی سوالات شما را زودتر به نتیجه می‌رساند. با این اقدام می‌توانید به بهترین شکل ممکن پزشکتان را ارزیابی کنید و نگرانی‌های ذهنی‌تان از جراحی بالا بردن سینه را برطرف کنید.

 1. تاکنون چند جراحی بالا بردن سینه انجام داده‌ایم؟
 2. از تعداد جراحی‌هایی که تجربه کرده‌اید چه تعداد درگیر عوارض جدی شده‌اند؟
 3. چه عوارضی بعد از جراحی بالا بردن سینه تجربه کرده‌اید؟
 4. آیا پس از جراحی مسئولیت عوارض و عدم رضایت در نتیجه را برعهده می‌گیرید؟
 5. خدمات قبل و بعد از جراحی بالا بردن سینه چیست؟
 6. درصد رضایت از نتیجه در افراد مشابه با شرایط من چقدر بوده است؟
 7. آیا عکس‌های بدون ادیت از عمل بالا بردن سینه که قبلا انجام داده‌اید در دسترس است؟

با این سوالات می‌توانید تصمیم نهایی را بگیرید و برای انجام یا عدم انجام جراحی اقدام کنید.

۳- برای انجام عمل بالا بردن سینه آماده شوید

ایجاد آمادگی برای انجام عمل بالا بردن سینه، بخش مهمی از پروسه درمان و زیبایی است. سعی کنید برای انجام این عمل کلیه کارهای لازم را پیش از آن انجام دهید. معمولا آزمایش و تصویر برداری‌های لازم توسط پزشک تجویز می‌شود. شما باید با جدیت نسبت به انجام این آزمایشات اقدام کنید. تهیه ساپورت مخصوص برای بعد از عمل لیفت سینه نیز، بخش مهمی است که باید انجام دهید. این ساپورت براساس سایز نهایی سینه پس از لیفت باید تهیه گردد، پس حتما در این خصوص از پزشکتان سوال کنید. برای حداقل یک هفته از محل کارتان مرخصی بگیرید تا امکان استراحت و گذراندن دوران نقاهت را داشته باشید. حتما محل خوابتان را کمی شیب‌دار کنید تا بعد از جراحی بتوانید به‌راحتی استراحت کنید و ریسک تورم و درد بیشتر را نداشته باشید. کلیه این اقدامات به شما کمک می‌کند تا با آمادگی مطلوب برای جراحی آماده شوید و نتیجه بهتری از آن مشاهده کنید.

لیفت سینه و عمل بالا کشیدن

جراحی لیفت سینه چگونه انجام می‌شود؟

طبق اطلاعات منتشر شده توسط HealthLine، در روز عمل لیفت سینه معمولا بعد از پذیرش و بستری، به اتاق عمل هدایت می‌شوید. پزشک متخصص با بررسی مجدد شرح حال، سوابق پزشکی و دارویی شما، اقدام به درمیان گذاشتن موضوعاتی در همین خصوص، با پزشک متخصص بی‌هوشی می‌کند. سپس به‌صورت ایستاده با استفاده از ماژیک، قسمت‌های موردنیاز برای اعمال برس و برداشتن پوست یا انتقال هاله نوک سینه، مشخص می‌گردد.

پزشک بی‌هوشی با درنظر گرفتن حساسیت‌های دارویی و ملاحظات این‌چنینی، با بی‌حسی موضعی یا بی‌هوشی عمومی شما را برای انجام عمل بالا بردن سینه آماده می‌کند. پس از بی‌هوشی، در محل‌هایی که از قبل مشخص شده است، برش‌هایی را ایجاد می‌کند تا به‌وسیله آن، لیفت سینه انجام شود.

برش سینه برای لیفت معمولا به‌صورت لنگری زده می‌شود. فضای اطراف هاله نوک سینه نیز، در این برش‌ها برداشته می‌شود و سپس با دقت به محل جدید انتقال پیدا می‌کند. این کار کمک می‌کند تا سینه‌های جوان و سربالایی را بعد از عمل لیفت تجربه کنید و از ظاهر جدیدتان لذت ببرید. بعد از انجام این اقدامات، محل‌های برش روی پوست بخیه زده می‌شود و در صورت صلاحدید پزشک، در یک طرف سینه، لوله درن نصب می‌شود تا خونابه‌ها به سرعت از بدن خارج شوند و هیچ درد و تورمی در محل جراحی ایجاد نگردد. این پروسه، خلاصه‌ای از رویدادهای روز عمل بالا بردن سینه است.

روند افتادگی در سینه ها

انواع روش‌های بالا بردن سینه کدامند؟

پزشکان متخصص در جراحی لیفت سینه، از روش‌های مختلفی برای رسیدن به بهترین نتیجه از جراحی استفاده می‌کنند. معمولا انتخاب روش جراحی باتوجه به ویژگی‌های آناتومی بدن هر شخص، متنفاوت است. در ادامه به انواع روش‌های رایج برای بالا بردن سینه که توسط انجمن جراحان پلاستیک آمریکا اعلام شده است می‌پردازیم.

در صورت تمایل، می‌توانید یک جلسه مشاوره رایگان با دکتر آرش نجف بیگی داشته باشید.

.

۱-لیفت سینه با برش هلالی

یکی از رایج‌ترین انواع روش‌های بالا بردن سینه، لیفت سینه با برش هلالی است. در این نوع لیفت، یک برش کوچک هلالی شکل دور هاله سینه زده می‌شود و سپس به محل موردنظر مجدد بخیه زده می‌شود. این روش برای افراد با افتادگی سینه بسیار کم کاربرد دارد. لیفت هلالی اکثرا به‌دلیل برش محدود، به همراه پروتز سینه مورد استفاده قرار می‌گیرد تا بهترین نتیجه از عمل حاصل گردد.

۲-لیفت سینه با برش دوناتی

لیفت سینه دوناتی، همان‌طور که از اسمش پیداست، شکلی مشابه با دونات در سینه ایجاد می‌کند. برش این روش در ناحیه تیره‌تر هاله دور نوک سینه انجام می‌شود و مانند روش برش هلالی، اما به بزرگی کل قسمت هاله سینه انجام می‌شود. لیفت سینه دوناتی معمولا زمانی استفاده می‌شود که افتادگی سینه بسیار کم باشد. از این روش برای اصلاح اندازه هاله دور سینه نیز استفاده می‌شود.

۳-لیفت سینه با برش آبنباتی

یکی از بهترین روش‌های لیفت سینه، لیفت سینه با برش آبنباتی است. در این روش عمل بالا بردن سینه زمانی انجام می‌شود که یک برش گرد دور هاله بزرگ سینه ایجاد شده است و یک برشی عمودی نیز، از هاله تا پایین زیر سینه کشیده شده است. در این روش پزشک متخصص به‌راحتی امکان لیفت سینه کامل را دارا است. سفت شدن سینه با این روش لیفت، از مزایای فوق‌العاده‌ای است که بسیاری از خانم‌ها به دنبال آن هستند. اگر بخواهید لیفت اساسی انجام دهید و استایل سینه را به‌طور کلی اصلاح کنید، استفاده از لیفت سینه با برش آبنباتی بهترین نوع لیفت خواهد بود. در این روش برش عمودی دارای اسکار پوستی است که معمولا با استفاده از پمادهای ترمیم کننده بهبود پیدا می‌کند.

۴-لیفت سینه با برش لنگری یا T شکل

معمولا در شرایطی که سینه دچار افتادگی بسیار زیادی باشد و برای اعمال تغییر در آن نیاز به جدا کردن مقدار زیادی از پوست این ناحیه باشد، از لیفت سینه با برش T استفاده می‌شود. در این تکنیک لیفت سینه، از سه برش استفاده می‌شود. یک برش در ناحیه اطراف هاله ایجاد می‌شود و مانند لیفت آبنباتی، یک برش عمودی تا پایین و زیر سینه کشیده می‌شود. برش سوم معمولا در یک سوم پایینی دور سینه زده می‌شود تا حداکثر لیفت سینه از آن حاصل شود. این روش مخصوص افرادی است که سینه‌های شدیدا شلی دارند و علاقه‌مند به ایجاد تغییری فوق‌العاده و موثر در سینه‌ها هستند.

برش سینه به شکل سوراخ کلید در عمل بالا بردن سینه

آیا حجم سینه بعد از عمل بالا بردن سینه افزوده می‌شود؟

عده زیادی به اشتباه فکر می‌کنند که پس از جراحی لیفت سینه، شکل و فرم سینه در آن‌ها برجسته‌تر می‌شود و ابعاد سینه تغییر خواهد کرد. در این خصوص طبق اعلام نشریه HealthLine باشد بدانید که لیفت، تنها پوست‌های اضافی که موجب آویزان شدن سینه شما شده است را از بدن جدا خواهد کرد و بافت سینه تغییری نخواهد کرد. همان بافت اولیه سینه بعد از لیفت، درون محفظه کوچک‌تری جمع می‌شود. اما افزایش سایز چشم گیری وجود ندارد.

انجام عمل بالا بردن سینه به همراه پروتز سینه

حتما می‌دانید که پروتزهای سینه از جنس سالین و سیلیکون، بسیار رایج و کاربردی هستند. این پروتزها داخل بافت سینه قرارمی‌گیرند و ابعاد سینه را افزایش می‌دهند. اگر بخواهید ظاهر سینه‌تان خوش فرم و جوان به‌نظر برسد، باید عمل بالا بردن سینه را همراه با پروتز سینه انجام دهید. استفاده از پروتز سینه، حجم بیشتری در سینه شما ایجاد می‌کند و فرم ایستاده آن را تقویت می کند. معمولا با استفاده از این تکنیک می‌توانید به‌راحتی ظاهر دل‌خواهتان را بدست آورید. ریسک بروز مشکلات حاصل از انجام هم زمان این دو جراحی، نکته قابل توجهی است که باید درنظر بگیرید.

همچنین شما می توانید همزمان با لیفت سینه، پروتز سینه را هم انجام دهید. به عمل همزمان لیفت و پروتز سینه، پروتزپکسی می گویند.

برای کسب اطلاعات بیشتر از این عمل می توانید مقاله یلیفت و پروتز سینهرا  در سایت دکتر نجف بیگی بخوانید.

برش سینه به شکل لنگر در عمل بالا بردن سینه

چرا انجام هم‌زمان لیفت سینه و پروتز سینه پیشنهاد نمی‌شود؟

طبق اظهارات نشریه HealthLine بسیاری از پزشکان ریسک انجام هم زمان عمل لیفت سینه و پروتز سینه را نمی‌پذیرند. علت این موضوع، بروز عوارض متعدد و افزایش ریسک مشکلات ناشی از انجام عمل لیفت و پروتز است. گاهی به‌دلیل کاهش خون‌رسانی و قطع آن در زمان انتقال نیپل و هاله نوک سینه به محل جدید، پس از قراردادن پروتز سینه و بخیه آن؛ مشکلاتی ایجاد می‌گردد. بروز نکروز بافت پوست سینه و نوک سینه از عوارض ناخوش‌آیندی است که با انجام هم زمان لیفت سینه و پروتز سینه افزایش پیدا می‌کند. به همین دلیل، عده زیادی از پزشکان، انجام هم‌ زمان این دو عمل جراحی زیبایی را پیشنهاد نمی‌کنند. به یاد داشته باشید که اولویت با سلامت و زیبایی شما است و قبول چنین ریسک‌هایی، احتمال ازدست دادن نوک سینه را افزایش می‌دهد.

برای مطالعه بیشتر مقاله فرورفتگی نوک سینه و ۲ روش درمان آن و کوچک کردن نوک سینه را ازدست ندهید.

عمل بالا کشیدن سینه

مراقبت‌های بعد از عمل بالا بردن سینه را جدی بگیرید!

یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر عمل جراحی، مراقبت‌های بعد از آن است. انجام صحیح این مراقبت‌ها، اثر مستقیمی بر نتیجه جراحی و کاهش ریسک بروز عوارض آن دارد. در ادامه مراقبت‌های بعد از لیفت سینه که توسط کلینیک تخصصی جراحی پلاستیک مایو آمریکا اعلام شده است را بررسی می‌کنیم.

 • درد بعد از جراحی بالا بردن سینه طبیعی است و تا حداقل یک هفته باقی‌ می‌ماند.
 • تورم ناشی از آسیب به بافت‌ سینه و پوست آن طبیعی است و تا هفته‌ها باقی می‌ماند.
 • برای کاهش درد و تورم می‌توانید از کمپرس سرد استفاده کنید.
 • حتما تا یه هفته از ساپورت مخصوص عمل لیفت سینه استفاده کنید.
 • تحت هیچ شرایطی فشاری به سینه وارد نکنید و اصلا روی سینه‌ها نخوابید.
 • مدت زمان تقریبی کاهش تورم و کبودی بعد از عمل، حدودا ۲ الی ۱۲ هفته است.
 • تعویض مرتب پانسمان به کاهش ریسک بروز عفونت کمک می‌کند.
 • مصرف منظم داروهای تجویز شده خصوصا آنتی بیوتیک در سرعت بهبودی اثرگذار است.
 • کاهش مصرف نمک به کاهش تورم و درد کمک زیادی می‌کند.
 • حتما محدودیت حرکت را تا یکماه رعایت کنید تا دچار کشیدگی پوست نشوید.

برای مطالعه بیشتر مقاله سوتین مناسب بعد از جراحی سینه را پیشنهاد میکنیم.

عمل بالا کشیدن سینه

عوارض احتمالی عمل بالا بردن سینه چیست؟

معمولا جراحی‌ها از هر نوعی که باشند، عوارض خاص خودشان را دارا هستند. عمل بالا  بردن سینه نیز، یکی از جراحی‌های زیبایی پر طرفدار است که این روزها به شدت مورد توجه قرار گرفته است. عوارض این عمل، درصورتی‌که توسط پزشک متخصص و باتجربه انجام شود، بسیار ناچیز است. اما انجام این عمل توسط پزشکان بی‌تجربه و غیر متخصص بسیار زیاد خواهد بود. در ادامه به عوارض احتمالی و نادر این عمل اشاره خواهیم کرد.

 • بروز عفونت در محل جراحی سینه
 • خون‌ریزی پس از اتمام جراحی
 • هماتوم یا تجمع خون در محل جراحی شده
 • اسکار پوستی و زخم که معمولا با گذشت زمان بهبود پیدا می‌کند
 • ازبین رفتن احساسات در محل سینه و نوک سینه
 • ایجاد ناهمواری در سطح سینه
 • ازبین رفتن نوک سینه به‌دلیل عوارض احتمالی (بسیار نادر)
عمل بالا بردن سینه

با مشاهده این علائم فورا به پزشک مراجعه کنید

معمولا آگاهی و شناخت از علائمی که هشدار دهنده بروز شرایط خاص در دوران نقاهت است، به شما کمک می‌کند تا از بروز فجایع و مشکلات بعدی پیشگیری کنید. معمولا علائم اولیه و هشدار دهنده بسیار ساده جلوه داده می‌شوند و همین موضوع موجب می‌شود که چندان پیگیری موثری برای آن انجام نشود. به گزارش نشریه HealthLine همین موضوع موجب بروز عوارض جدی‌تر و خطرناک می‌شود. در ادامه به برخی از این علائم می‌پردازیم:

 • اگر دچار تنگی نفس و درد قفسه سینه هستید فورا به مرکز درمانی مجهز مراجعه کنید
 • اگر دچار تب بیش از ۳۸ درجه هستید به مرکز درمانی مراجعه کنید و با پزشک تماس حاصل فرمایید
 • درصورتی‌که احساس تغییر رنگ در محل زخم و در زمان تعویض پانسمان شدید فورا با پزشک تماس بگیرید
 • درصورتی‌که متوجه قرمزی و گرمای غیرطبیعی در ناحیه سینه شدید به پزشک مراجعه کنید
 • درصورت مشاهده خروج عفونت از محل زخم شدید حتما به پزشک مراجعه کنید
نمونه کار جراحی بالا بردن سینه

سوالات متداول

جراحی‌های زیبایی همیشه بالاترین تقاضا را در بین سایر جراحی‌ها دارا هستند. علاقه‌مندی افراد به زیبایی انگیزه قوی برای این کار است. اما متاسفانه به‌دلیل نگرانی و ترس از عدم آگاهی در زمینه جراحی‌های زیبایی، همیشه برای انجام آن تردید وجود دارد. در این بخش به سوالات متداول در زمینه عمل بالا بردن سینه می‌پردازیم و پاسخ سوالات ذهنی شما را بررسی خواهیم کرد.

در صورت تمایل، می‌توانید یک مشاوره رایگان با دکتر آرش نجف بیگی داشته باشید.

.

زندگی بعد از جراحی بالا بردن سینه چگونه است؟

معمولا جراحی‌های زیبایی، ذوق و شوق زیادی را به همراه دارند. امید به زیباتر شدن و رهایی از احساسات بد ناشی از افتادگی سینه، عدم تقارن و مشکلات تغییر آناتومی کمر و شانه‌ها در زمان راه رفتن، همگی موجب افزایش مشکلات و میل به انجام جراحی می‌شود. معمولا در زندگی بعد از جراحی بالا بردن سینه، سایز سینه‌ها استاندارد شده است و با اندکی کاهش حجم، به‌صورت سربالا و بدون افتادگی در محل دقیق خود قرار دارد. نوک سینه در مرکز پستان قرار گرفته است و فرم سینه را بیش از پیش زیبا کرده است. بعد از جراحی مشکلاتی مثل عرق‌سوز شدن ناحیه زیر سینه و ایجاد قارچ پوستی و مشکلاتی از این نظیر، دیده نمی‌شود. پوشیدن لباس بدون سوتین نیز، نگرانی زیادی برای فرد ایجاد نخواهد کرد.

چگونه می‌توان از افتادگی سینه پیشگیری کرد؟

به گفته دکتر جیسون هال متخصص جراحی پلاستیک در آمریکا، سینه خانم‌ها به‌دلیل برجستگی و دارا بودن حجم، پیوسته تحت تاثیر نیروی گرانش زمین است. معمولا این نیرو در زمان ورزش کردن و فعالیت‌های گوناگون، بیشتر سینه‌ها را دچار کشش می‌کند. هرچند غلبه بر نیروی گرانش ممکن نیست، اما به شما توصیه می‌کنم که با استفاده مرتب از میوه و سبزیجات، شانس‌تان را برای پیشگیری از وقوع افتادگی سینه امتحان کنید. سالم‌خوری و مصرف ویتامین‌های C و E  به افراد کمک می‌کند تا پوست سالم‌تری داشته باشند و دچار کشش در ناحیه پوست سینه نشوند. استفاده از سوتین‌های مناسب، ورزش‌های قدرتی جهت قدرت بخشیدن به سینه‌ها و همچنین استفاده از روغن‌های گیاهی و ماساژ منظم، نقش موثری در پیشگیری از افتادگی سینه ایفا می‌کند. سعی کنید در دوران بارداری، از روغن‌ها و کرم‌های مخصوص استفاده کنید و با تقویت کلاژن سازی و جوانسازی سینه‌ها از افتادگی آن پیشگیری کنید.

آیا بعد از لیفت سینه می‌توان بدون مشکل به نوزاد شیر داد؟

طبق تحقیقات دکتر جان ور هالن، پزشک متخصص جراحی پلاستیک آمریکا و نویسنده ۴۰ مقاله علمی و ۱۰ کتاب برجسته در حوزه جراحی زیبایی و پلاستیک، جراحی لیفت سینه هیچ خطری برای شیردهی نخواهد داشت. درواقع، به عقیده دکتر جان ور هالن، درصورتی که برای انجام جراحی بالا بردن سینه، از پزشک متخصص و باتجربه‌ای استفاده کرده باشید و پزشک با علم به این که نباید هیچ آسیبی به بافت و عصب‌های سینه (خصوصا در ناحیه نوک پستان) وارد کند، جراحی لیفت را انجام دهد، هیچ اختلالی در شیردهی ایجاد نخواهد شد. معمولا خانم‌هایی که قبل از لیفت قادر به شیردهی بوده‌اند، بعد از لیفت سینه نیز، چنین توانایی خواهند داشت. مگر در شرایطی که پزشک در زمان لیفت ناحیه هاله و نوک پستان، به اعصاب، بافت و غدد شیری آسیبی وارد کرده باشد. در این شرایط احتمالا توانایی شیردهی دچار اختلالاتی خواهد شد. پس سعی کنید در این خصوص به پزشکتان تاکید کنید تا مراقبت‌های لازم در حین عمل لحاظ گردد.

آیا پروتز سینه در لیفت سینه موثر است؟

اگر به تنهایی از پروتز سینه استفاده کنید، احتمالا در فضای زیادی که سینه‌های شل شده به شما می‌دهد، یک پروتز با ابعاد دل‌خواه قرار می‌گیرد. اما پروتز سینه نیز، کماکان دچار افتادگی است و حتی شکل و فرم ناخوش آیند‌تری برای سینه ایجاد می‌کند. اما درصورتی که افتادگی سینه شما بسیار کم باشد، می‌توانید با استفاده از یک پروتز با سایز مناسب، بدون انجام لیفت سینه، شاید بالا رفتن سینه‌ها و خوش فرم ماندن آن‌ها باشید.

آیا اسکار عمل بالا بردن سینه مشهود است؟

یکی از نگرانی‌های ذهنی خانم‌ها خصوصا در دختران مجرد، باقی ماندن اسکار پوستی ناشی از لیفت سینه است. در این خصوص باید تاکید کرد که میزان اسکار پوستی در افرادی که عمل لیفت سینه را با روش لیفت هاله و دوناتی انجام داده‌اند، در ناحیه تیره هاله نوک پستان، پنهان می‌شود و اگر بخیه‌ها ظریف و مناسب زده شده باشد، هیچ اثر از آن باقی نمی‌ماند. اما درصورتی‌که از روش لیفت T یا آبنباتی برای بالا بردن سینه استفاده کرده باشید، احتمال باقی ماندن اسکار پوستی وجود دارد. هرچند همه چیز به ظرافت بخیه‌ها، مراقبت‌های بعد از عمل و نوع پوست مرتبط است. اما استفاده از پمادهای مخصوص و لیزر، توانایی ازبین بردن این اسکار پوستی تا حد بسیار زیاد را دارا است.

آیا عمل بالا بردن سینه برای قرینه کردن سینه کاربرد دارد؟

به گزارش انجمن جراحان پلاستیک آمریکا، عمل بالا بردن سینه معمولا با جابه‌جایی هاله سینه همراه است. این نوع از عمل جراحی زیبایی، توانایی برقراری قرینگی مابین دو سینه را دارا است. درصورتی‌که به هر دلیلی دچار عدم تقارن در سینه باشید، با انجام عمل جراحی در یک سینه یا هر دو سینه، می‌توانید به ظاهر موردنظرتان دست پیدا کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
72 نظرات
 1. لیلا می گوید

  تو دوران بارداری لیفت سینه بد نیست؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   تمامی پزشک ها بر این نظر هستن که در دوران بارداری عمل های جراحی غیرضروری انجام نشود تا حداقل تاثیر بر روی جنین گذاشته شود.
   پس بهتر است برای انجام این عمل تا اتمام بارداری صبر کرد.
   برای مشاوره حضوری رایگان لطفا با شماره های ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ و ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ تماس بگیرید.

   1. شهلا شریعتی می گوید

    با سلام
    با کاهش وزن سینه م افتاده و الان تصمیم به لیفت سینه دارم ومن متاهل هستم و سی و پنج ساله میباشم. و تا الان هم باردار نشدم. میخام قبل بارداری عمل کنم. آیا امکان پذیر هست؟

    1. Doctor najafbeygi می گوید

     با سلام
     بله قبل از بارداری می توان این لیفت سینه انجام داد ولی باید توجه داشته باشید که در زمان بارداری و پس از آن با شیردهی دوباره افتادگی سینه پیدا خواهید کرد.

 2. نازی می گوید

  عمل بالا بردن سینه برای سینه هایی که قبلا پروتز شدن هم انجام میشه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   عمل لیفت سینه بعد گذشت ۳ ماه از انجام عمل پروتز سینه قابل انجام است.

   1. فاطمه 55 می گوید

    سلام سایز سوتین من ۹۰ هست ولی شل وایزون هستن تا زیر بغلم پوستش آویزون برای زیبایی باید چی کنم

    1. Doctor najafbeygi می گوید

     با سلام
     برای تشخیص اینکه چه روشی برای شما مناسب است حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید. برای راهنمایی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 3. عطایی می گوید

  لیفت سینه برای سینه های خیلی بزرگ هم قابل انجامه؟ ممنون از پاسخگویی سریع شما

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   عمل لیفت سینه برای سینه های بزرگ همراه با ماموپلاستی یا همان کوچک کردن سینه انجام می شود.

 4. ناشناس می گوید

  با سلام
  جای بخیه ها بعد از جراحی میمونه ؟؟؟ ……

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   ماندگاری جای بخیه بسته به نوع پوست هر فرد متفاوت می باشد.بعد از جراحی پزشک کرم و پماد های خاصی تجویز می کند تا به مرور جای بخیه کمرنگ تر شود.

 5. سمیه می گوید

  سلام من یک خانم ۳۰ ساله هستم الان چند سالیه که با مشکل افتادگی سینه مواجه شدم و این خیلی داره روی اعتماد به نفسم تاثیر میزاره از طرفی میترسم که عمل لیفت سینه رو توی این سن انجام بدم و دوباره با بالا رفتن سنم سراغم بیاد و مجبور باشم دوباره لیفت سینه بکنم . میشه بگید ایا اثرگذاری این عمل لیفت سینه تا کی باقی میمونه؟یعنی ممکنه با بالا رفتن سن دئباره مشکل افتادگی سینه پیدا کنم؟
  ممنون از این مقاله ی خوب و ممنون از پاسخگوییتون

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   طبیعی است که با افزایش سن و چاق و لاغر شدن سینه ها افتاده می شود ولی برای تشخیص اینکه آیا سینه های شما نیاز به لیفت دارد یا خیر باید حتما مورد معاینه حضوری قرار بگیرید.
   برای مشاورهحضوری رایگان با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 6. رضوانی می گوید

  سلام میشه بگید بعد از لیفت سینه باید حتما سوتین مخصوص پوشید یا فرقی نداره ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله بعد از عمل لیفت سینه حتما باید از سوتین های مخصوصی که پزشک تجویز می کند تا ۳ ماه استفاده کرد.

 7. زهرا می گوید

  سلام
  میش بفرمایید هزینه تقریبی این عمل برای افتادگی سینه چقدره؟؟ودرکل چقد باید هزینه کرد؟!!
  من چندین ساله ازاین مشکل افتادگی رنج میبرم خواستم بدونم تعرفه هزینه های این عمل چنده.

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس حاصل نمایید.

 8. بیتا می گوید

  سلام میشه بگید اگر بعد از لیفت سینه بخوایم شیردهی داشته باشیم مشکلی پیش میاد یا نه؟ ممکنه برای بچمون خطرناک باشه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   لیفت سینه مشکلی در شیردهی به وجود نمی آورد، و هیچ خطری مادر و کودک ندارد.

 9. نریمان می گوید

  سلام من ۳۸سالمه ۳بار شیر دهی داشتم سینه‌ها فقط میخوام لیفت کنم کمی از این که هست کوچک تر سوالم اینه آیا خطر سرطان سینه بعدن داره یا اینکه من شنیدم عمل سینه خوبه خطر ابتلا به سرطان در آینده خیلی کمه اگر امکان داره جواب بدین وهزینه دکتر خوب برام معرفی کنید ممنون

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   هرچقدر بافت سینه کمتر باشد احتمال ابتلا به سرطان سینه کمتر خواهد شد.
   برای راهنمایی بیشتر و اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 10. الناز می گوید

  سلام خسته نباشید من عمل مموپلاسی و لیفت سینه انجام دادم ولی مقدار زیادی پوست زیره سینم باقی مونده تقریبا ده روز عمل کردم دکترم گفت به مرور زمان جمع میشه پوستت ولی خیلی ظاهره بدی داره و اینکه دور سینم از دیروز خیلی سفت شده میشع راهنماییم کنید ایا نیاز دوباره پوستشو با جراحی بردارم یا جمع میشه خیلی ناراحتم و اصلا از عملم راضی نیستم😔😔

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   معمولا سه ماه طول میکشد که نتیجه نهایی عمل های زیبایی بدن مشخص شود. بهتر است به توصیه پزشکتان گوش دهید و منتظر بمانید.

 11. مهدیزاده می گوید

  سلام امکان داره ادرس پیجتون رو لطف کنید تانمونه کارها رو ببینیم.ممنونم

  1. Doctor najafbeygi می گوید
 12. فادیا می گوید

  سلام من ۳۰ سالمه مجردم افتادگی شدید سینه دارم میخواستم ببینم که ایا کوچک کردن سینه برای بارداری وشیر دهی ایجاد مشکل نمیکند ؟ ممنونم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   روش هایی برای لیفت و کوچک کردن سینه وجود دارد که آسیبی به غدد شیری وارد نمی کند.

  2. سارا می گوید

   سلام خسته نباشید من ۳۶ سالمه یه بار شر دهی داشتم خواستم هم سایز سینه و هم لیفت و انجام بدم فقط اینکه همراه با جراحی شکم میشه انجام داد پوست شکمم هم میخوام بکشم و کوچک کنم ایا میشه هردو جراحی با هم و ایا درد و میشه تحمل کرد؟ سپاس

   1. Doctor najafbeygi می گوید

    با سلام
    در صورتی که افتادگی زیاد نباید می توان هم زمان دو جراحی را با هم انجام داد.
    برای تشخیص دقیق این مورد حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید.
    برای راهنمایی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 13. لیلی می گوید

  من ۲۲ سالمه من تو سن یازده سالگی ازدواج کردم بخاطر بارداری و شیردهی سینم کاملا شله پنج تا خودکار زیر سینم میمونه بلند شده و اصلا دوس ندارمشون کلن بدجور تو ذوقم میزنه باید چکار کنم لیفت پروتز چکار راستی خیلی سینم کوچیک بود واصلا بافت حس نمیکنم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز تا معاینه نشوید نمی توان دقیق اعلام کرد چه جراحی برای شما مناسب است.
   برای راهنمایی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 14. فتانه شهریاری می گوید

  سلام من ۶۱ سالمه .ایا امکان لیفت سینه هست

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   اگر متخصص قلب به شما تاییدیه بدهد که جراحی و بیهوشی برای شما مشکل ساز نخواهد بود بله می توانید انجام دهید.

 15. سمیه می گوید

  سلام ببخشید لیفت سینه هم سینه رابالا میبره هم سفت میکنه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   لیفت سینه تغییری در یافت سینه ایجاد نمی کند که باعث سفتی در سینه شود ولی فرم دهی ایجاد می کند.

 16. بادامی می گوید

  سلام بعد از عمل زیبایی ایا بعد از زمان خواصی باز افتادگی سینه بر میگرده یا پروتز سینه تا چه مدت احتیاج به ترمیم مجدد داره ممنون از راهنمایی تون

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   با گذشت زمان و افزایش سن تمام اندام ها مقداری دچار شلی و افتادگی می شوند و سینه نیز جز اندام هایی است که تحت تاثیر سن و جاذبه زمین دچار افتادگی قرار می شود.

 17. فاطمه می گوید

  سلام من ۴۷ سالمه ۳بارزایمان وشیردهی داشتم.والان بالارفتن سن افتادگی سینه دارم از آخرین بارداری و شیردهی همحدود۲۰ سال میگذره ومن قبل از اولین بارداری تویکی ازسینه هام توده ای بود که باماموگرافی توسط دکتر جزایری متخصص غدد تشخیص دادن مهم نیست.ودست نزنم ونیاز به هیچ عملی ندارن و تواین سالها همینطور بوده واذیت نشدم خواستم بدونم.برای اون توده ضرری ندارند ولیفت تحریکش نمیکنه.واینکه بعداز جراحی حس جنسی سینه ازبین نیره از راهنماییتون ممنون میشم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   قبل از جراحی آزمایشات لازم را انجام می دهد و اگر جراحی مشکلی برای شما ایجاد کند مطمعنا به شما اعلام خواهد شد.
   برای راهنمایی بیشتر در مورد این جراحی با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 18. فاطمه می گوید

  سلام من۳۹ سالمه ۳بار شیر دادم سینه هام بزرگ شدن میشه لیفت کنم کوچکتر کنم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز با لیفت سینه کوچک نمی شود فقط افتادگی آن برطرف می شود.
   چنانچه مایل به کوچک کردن سینه هستین باید مامو پلاستی انجام دهید.

 19. مامان دخترا می گوید

  سلام.وقت بخیر. من ۴۰ سال سن دارم. دو دو تا زایمان و شیردهی داشتم. سینه هام افتاده شدند.و یکی شون یک سایز بزرگتره. میخواستم بدونم لیفت سینه فقط نیازه یا باید عمل دیگه ایی هم انجام بشه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   به احتمال زیاد نیاز به ماموپلاستی هم دارید ولی تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان دقیق تعیین کرد چه روشی برای شما مناسب است.

 20. زهرا می گوید

  با سلام آیا همزمان با لیپوماتیک پشت وشکم میشه لیفت سینه انجام داد

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله همزمان می توان لیفت سینه را با لیپوماتیک شکم پهلو انجام داد.

   1. ناشناس می گوید

    باسلام من ۴۹ سالم هست دوبار زایمان وشیردهی داشتم وپوست سینه هام شل شده آیا لیفت سینه برای این سن مناسب هست
    ممنون از پاسخ دهیتون

    1. Doctor najafbeygi می گوید

     با سلام
     بله عمل لیفت سینه را در هر سنی می توان انجام داد به شرط اینکه مشکل جسمانی خاصی نداشته باشید.

 21. مریم می گوید

  با سلام ،اگر کسی خارج از ایران باشه آیا مدت ۱ ماه اقامت در ایران میتونه مدت زمان خوبی برای انجام دادن این عمل (لیفت و بزرگ کردن سینه)باشه یا اینکه نیاز هست بعد از عمل در ماههای بعد توسط دکتر ویزیت شود؟ ممنونم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله می توانید در یک ماه اقامتتان جراحی را انجام دهید و معمولا تا ۲ هفته بعد عمل نیاز دارید که برای ویزیت به کلینیک مراجعه نمایید.

 22. پوراندخت شاهنازیان می گوید

  سلام.من ۲ هفته است که عمل لیفت سینه انجام دادم.نوک سینه ام حس ندارن.ممکنه دایمی باشه یا اینکه برمیگرده ؟؟؟؟؟لطف کنید جواب بدید ممنون میشم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز به مرور مشکل حس سینه شما برطرف می شود.

 23. ناشناس می گوید

  آیا سینه های بزرگ هم میشه عمل لیفت انجام داد با لیفت سایزش هم کوچک میشه

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر با لیفت سایز سینه کوچک نمی شود فقط افتادگی آن برطرف می شود ولی برای سینه های بزرگ لیفت تنها قابل انجام نیست و حتما باید ماموپلاستی نیز انجام شود.

 24. نازنین می گوید

  با سلام
  خواستم بدونم اثر لیفت بیشتر بجا میمونه
  یا اثر مامو پلاستی

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برش هر دو عمل به یه شکل است. و ماندن جای بخیه بیشتر به نوع پوست خود فرد بستگی دارد.

 25. فاطی می گوید

  سلام من ۲۱ سالمه و مجردم . افتادگی سینه داشتم بر اثر کاهش وزن آیا لیف را توصیه میکنید؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   لیفت سینه برای بارداری و شیردهی در آینده مشکلی ایجاد نمی کند.

 26. ناشناس می گوید

  سلام عمل جراحی متقران کردن سینه ها بصورت سر پایی انجام میشه یا باید بیمارستان بستری بشیم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر به صورت سرپایی انجام نمی شود و حتما باید در بیمارستان انجام شود.

 27. اسما می گوید

  سینه های افتاده ای دارم ۲۳سالمه بچه کوچیکی دارم میخوام بدونم اگه عمل بکنم که سینهام بالا ببرم عوارضی داره یان اگه دوباره حامله بشم چی میشه

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز، با لیفت سینه مشکلی از لحاظ شیردهی در آینده نخواهید داشت.

   1. زهرا می گوید

    سلام
    من مشکل دیابت دارم برای لیفت سینه چه طور میتونم لیفت سینه انجام بدم؟؟

    1. Doctor najafbeygi می گوید

     با سلام
     معمولا کسانی که دیایت دارند به دلیل مشکل جوش نخوردن جای بخیه نمی توانند جراحی کنند ولی اگر کنترل شده باشد و از پزشک متخصص تاییدیه بگیرید که جراحی برای سلامتی شما مشکلی ندارد می توانید انجام دهید.

 28. نسا می گوید

  سلام اسم من نسا است ساکن کالیفرنیا هستم برای ۴ ژانویه مسافر ایران هستم و حدود یکماه میمانم خیلی مایل هستم که سینه هام رو فقط لیف کنم آیا مطب شما باز است و این عمل رو برای من انجام میدهید

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله برای هماهنگی وقت مشاوره با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 29. صبا می گوید

  سلام
  میشه به حای لیفت سینه فقط پروتز انجام داد یا هر دو باید انجام بگیره؟؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   اگر سینه افتادگی نداشته باشد نیاز به لیفت سینه ندارد.

 30. محی می گوید

  سلام سایز سینه های من بزرگه وبه شدت افتاده الان باردارم قصد دارم بعد از بارداری عمل لیفت وکوچکی سینه انجام بدم ایا بعدا دوباره باردار شم امکان داره دوباره حالت افتاده وبزرگی سینه دوباره برگرده؟؟؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله امکان دارد بعد از بارداری مجدد سینه های شما افتاده شود.

 31. زهرا می گوید

  سلام آیا بعد از عمل جراحی سینه ممکن است دوباره سینه بع حالت اول بزگرده

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   اگر بعد جراحی بارداری و شیردهی داشته باشید احتمال اینکه تغییر فرم در سینه بوجود بیاید زیاد است.

سوال خود را بپرسید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید