جراحی لاغری بازو

جراحی لاغری بازو

جراحی لاغری بازو که به آن جراحی لیفت بازو یا براکیوپلاستی گفته می شود، در آن به کمک جراحی چربی ناحیه ی بازو برداشته می شود و پوست شل آن سفت می گردد .

پوست افتاده ی ناحیه بازو در اثر چاق و لاغر شدن های متوالی ، افزایش سن و زمینه ی ارثی ممکن است در فرد ایجاد شود .

انواع روش های جراحی لاغری بازو:

انتخاب روش مناسب جراحی لاغری بازو ، با توجه به کیفیت پوست و میزان چربی زیر پوست و چربی خود پوست می تواند با یکی از روش های ؛ لیپوساکشن ، لیفت بازو با برش کوچک ، براکیوپلاستی استاندارد ،لیفت بازو با برش بزرگ که هر کدام تکنیک و روش خاص خود را دارد ، صورت می پذیرد .

 

نحوه ی جراحی لاغری بازو با لیپوماتیک :

افرادی که بازو های بزرگ و افتاده ای دارند بهترین کاندید برای جراحی لاغری بازو با لیپوماتیک به حساب می آیند . امروزه از شیوه ی جراحی لاغری بازو با لیپوماتیک به طور شایع استفاده می شود.

انجام این عمل توسط پزشک زیبایی انجام می شود و در صورتی که افراد برای جراحی لاغری بازو با لیپوماتیک به مراکز معتبر مراجعه کنند، پس از عمل هیچ گونه عوارضی برایشان ایجاد نخواهد شد .

طی عمل لیپوماتیک بازو چربی های این قسمت به میزان کافی تخلیه می شوند و پوست نیز تا حد امکان کشیده می شود لذا در حقیقت طی جراحی لاغری بازو با لیپوماتیک هم چربی ها از زیر پوست خارج می شوند و هم پوست لیفت می شود.

 یکی از مزیت های بارز روش لیپوماتیک این است که چربی های خارج شده توسط این روش، تخریب نمی شوند و بدون هیچ آسیبی از بدن خارج می شوند و می توان آن ها را مجددا در نواحی دیگر بدن تزریق کرد.

دلیل اینکه می توان چربی های حاصل شده را مورد استفاده قرار داد این است که در این روش چربی ها نمی سوزند و تنها اتصال سلول های چربی شکسته می شود.

 

 

مراقبت های پس از جراحی لاغری بازو با لیپوماتیک :

۱.پس از استفاده از این شیوه ی درمانی بایستی بیمار به حد کافی استراحت داشته باشد .

۲.بیمار باید یک روز بعد از عمل پیاده روی را شروع کند و از پرداختن به فعالیت های شدید جسمانی پرهیز نماید .

۳.حتما از گن های فشاری پس از لیپوماتیک استفاده شود .

۴.دارو هایی را که پزشک تجویز نموده را به طور منظم استفاده کند .

۵.توصیه می شود مصرف نمک و غذاهای چرب بعد از لیپوماتیک محدود شود .

 

جراحی لاغری صورت:

جراحی لاغری صورت یا لیپوماتیک صورت یا ساب منتوپلاستی یکی از روش های از بین بردن رسوب های موضعی ناخواسته چربی در صورت می باشد. این امر تاثیر بسیاری در زیبایی صورت داشته و با خارج کردن چربی های سفت در لایه های زیرین پوست باعث صاف شدن پوست می شود .

 لیپوماتیک روش جراحی لاغری صورت موضعی متداول در همه اجزای بدن از جمله لاغری ناحیه پاها، شکم، پهلو و باسن می باشد که امروزه برای جراحی لاغری صورت نیز کاربرد دارد.

 

 

علت لیپوماتیک و جراحی لاغری صورت:

چربی زیاد موجود در ناحیه زیرین گلو و چانه باعث می شود شخص چاق به نظر رسیده و نازیبا شود. سوال اصلی افراد اینست که آیا این چربی ها را می توان با ورزش و رژیم غذایی مناسب از بین برد؟ در جواب باید گفت امکان از بین رفتن چربی با رژیم غذایی و ورزش در طولانی مدت وجود دارد ولی باید گفت عیب این روش این است که پوست بر اثر چربی سوزی شل می شود و به صورت تکه تکه نمایان می شود.

همچنین در صورت رها کردن  رعایت رژیم غذایی مناسب و  ورزش کردن نه تنها چربی های قبلی به حالت اولیه بازمی گردد بلکه امکان افزایش چربی در ناحیه تحتانی گردن و صورت وجود دارد.

استفاده از لیپوماتیک نه تنها باعث از بین رفتن دائمی چربی های زیر پوست می شود بلکه تمام چربی های اضافه را از ناحیه صورت و گردن خارج می کند بدون اینکه اثری از آن باشد. علاوه بر اینکه با لیفت صورت پوست فاقد چربی اضافی می شود، باعث جوانسازی و صاف شدن پوست شده که تاثیر بسیاری بر زیبایی فرد می گذارد.

 

نحوه انجام لیپوماتیک صورت:

در جراحی لاغری ، در ابتدا بیمار تحت بیهوشی کامل یا بی حسی موضعی قرار می گیرد . زمانی که لیپوماتیک در ناحیه گونه انجام شود، برش های کوچکی در دهان زده می شود.

 در لیپوماتیک غبغب چانه و گردن برش ها در همین نواحی در یکی از چین و چروک های غبغب یا چانه زده می شود . سپس از دستگاه ساکشن استفاده می شود. این دستگاه دارای لوله ویژه ی مخصوصی به نام کانول می باشد. کانول دارای سرنگ می باشد که به وسیله ان از طریق برش های ایجاد شده وارد پوست گردن یا چانه شده و سلول های چربی خارج می شود. در مواردی که نیاز به سفت کردن پوست و عضلات هست، جراح پوست اضافی را برمی دارد. محل برش ها با بخیه بسته می شوند. این برش ها به قدری کوچک و ظریف هستند که به سختی قابل مشاهده می باشند. بدین صورت پوست جوان شده و چربی های آن از بین می رود.

 

 

مزایای لیپوماتیک و جراحی لاغری صورت برای جوانسازی صورت و غبغب:

ترمیم صورت و غبغب با استفاده از روش لیپوماتیک موجب می شود تا پوست حالت الاستیک خود را حفظ کند. همچنین عمل لیفت صورت نیز می تواند همزمان انجام شود که در سایر روش های لاغری موضعی وجود ندارد و می تواند یکی از مهم ترین مزایای لیپوماتیک صورت و غبغب باشد.

با تخلیه چربی به مقدار قابل توجهی، پوست وارد مرحله کشیدگی و سفت شدن می شود که سلامت و جوانی پوست صورت را تضمین می کند.

لیپوماتیک برای افرادی که بین ۴۰ تا ۶۰ سال سن دارند، مناسب است. البته برای افراد در سنین ۷۰ یا ۸۰ سالگی نیز قابل انجام است. درمان افتادگی و شلی غبغب و اجزای صورت به وسیله این روش به صورت بی حسی موضعی انجام می شود. پس از درمان نیز پزشک برای تسکین و التیام درد برای بیمار داروهای آرامش ‎بخش تجویز می کند.

 

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × سه =