عمل بینی یا رینوپلاستی چیست؟

43,364

رینوپلاستی چیست؟ جراحی بینی برای چه کسانی قابل انجام است؟ بهترین فرم عمل بینی چیست؟ انواع روش عمل زیبایی بینی برای چه کسانی مناسب است؟ هزینه عمل رینوپلاستی بینی به چه عواملی بستگی دارد؟

مراقبت های بعد از رینوپلاستی چیست و در چه سنی می‌توان برای این عمل زیبایی اقدام کرد؟ در این مقاله به پاسخ این سوالات و همه نکاتی که باید درباره عمل زیبایی بینی بدانید پرداخته‌ایم.

همچنین در پاسخ به برخی سوالات درون مقاله نیز ویدئویی از دکتر آرش نجف بیگی، فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی آورده شده است که می‎‌توانید با مشاهده آن به جواب سوال خود برسید.

ویدئو های نمونه جراحی بینی مراجعه کننده های دکتر نجف بیگی را نیز در میان متن می‌بینید.

در ادامه نیز خلاصه ای از مقاله ارائه شده است که اگر فرصت خواندن کل محتوا را ندارید می‌توانید اطلاعات خوبی از این بخش کسب کنید.

در نهایت اگر امکان مطالعه را ندارید با گوش داد به پادکستی که در ادامه وجود دارد درباره عمل بینی اطلاعات کسب کنید.

در صورتی که به پاسخ مدنظر خود نرسیدید در انتهای همین مقاله سوال خود را درج کنید تا در سریع ترین زمان به آن پاسخ داده شود.

همین طور می‌توانید از پرسش و پاسخ دیگر افراد در قسمت نظرات کاربران اطلاعات خوبی کسب کنید.

آیا تا به‌حال ویدئوی واقعی عمل بینی را دیده اید؟ در این ویدئو روند عمل بینی در کلینیک دکتر آرش نجف بیگی را مشاهده کنید سپس به مطالعه ادامه مقاله بپردازید:

چنانچه فرصت مطالعه کل محتوای مقاله را ندارید، با کلیک روی خلاصه مقاله و مطالعه آن، به اطلاعات مختصر و مفیدی دست پیدا کنید.

جراحی بینی یا رینوپلاستی

این روزها، جراحی زیبایی یکی از پرطرفدارترین کارهایی است که بین افراد رایج شده‌است. جراحی زیبایی، همیشه با هدف اصلاح فرم فعلی بینی انجام می‌شود و نتیجه آن، باید منجر به زیبایی بیشتر صورت شود. اگر شما هم علاقه‌مند به اصلاح فرم بینی خودتان هستید،  پادکست زیر را با دقت بیشتری گوش دهید.

جراحی زیبایی بینی یا جراحی رینوپلاستی، توسط پزشک متخصص زیبایی یا متخصص گوش حلق و بینی انجام می‌شود. شناخت دقیق فرم صورت، ساختمان بینی و دستگاه تنفسی، اهمیت زیادی دارد. اگر پزشک متخصص و باتجربه‌ای برای انجام جراحی بینی انتخاب کنید، قطعا نتیجه جراحی با چیزی که انتظار دارید، متناسب خواهد بود. جراحی بینی گوشتی و جراحی بینی استخوانی، از رایج‌ترین انواع بینی برای جراحی است. فرم بینی فانتزی، عروسکی و طبیعی نیز، از پرطرفدارترین انواع فرم بینی است که افراد با انگیزه رسیدن به آن، برای جراحی مراجعه می‌کنند.

این جراحی معمولا به‌وسیله پزشک متخصص در کلینیک یا بیمارستان انجام می‌شود. انتخاب کلینیک یا بیمارستان براساس نظر پزشک و شناخت دقیق سوابق پزشکی مراجعه کننده صورت می‌گیرد. این جراحی معمولا با بی حسی موضعی و یا بی‌هوشی عمومی انجام می‌شود.

پزشک متخصص از دو طریق، امکان جراحی بینی دارد. جراحی بینی باز و جراحی بینی بسته، دو نوع تکنیک رایج برای جراحی است.

جراحی بینی بسته، معمولا کم‌ترین میزان جراحت را در ناحیه بینی ایجاد می‌کند و میزان درد، تورم و کبودی در این جراحی بسیار کم‌تر از جراحی بینی باز است. در این جراحی معمولا چند برش کوچک در ناحیه داخل بینی ایجاد می‌شود تا دسترسی به استخوان بینی و غضروف آن فراهم شود. پزشک در چنین تکنیکی، کم‌ترین میزان تسلط را بر روی ساختمان بینی دارد. اما عوارض کم‌تری را به مراجعه کننده تحمیل می‌کند.

در جراحی بینی باز، دست جراح برای بررسی ساختمان بینی و اصلاح فرم آن بازتر است. برای شروع جراحی زیبایی بینی با تکنیک جراحی باز، پزشک برش‌هایی در ناحیه زیر بینی، کنار پره‌های بینی و قسمت داخلی بینی، ایجاد می‌کند تا امکان بلند کردن پوست از روی غضروف و تیغه بینی فراهم شود. بعد از این مرحله، پزشک بالاترین تسلط را برای اصلاح فرم استخوان بینی و غضروف آن دارد. در این جراحی، نتیجه نهایی معمولا بسیار بهتر از تکنیک جراحی بسته است. هرچند کاندید جراحی بینی، عوارض پس از جراحی را، بیشتر از روش قبلی تجربه می‌کند.

مراقبت‌های بعد از جراحی زیبایی بینی نیز، اهمیت زیادی دارد. هرچه این مراقبت‌ها جدی‌تر پیگیری شود، عوارض پس از جراحی کاهش می‌یابد و نتیجه جراحی، بسیار مطلوب‌تر خواهد بود.

انتخاب پزشک باتجربه برای جراحی بینی گوشتی، استخوانی و ترمیم بینی، اهمیت زیادی دارد. هرچه پزشک باتجربه‌تری برای این کار انتخاب کنید، نتیجه بهتری از جراحی خواهید دید و نیاز به جراحی زیبایی ترمیمی پیدا نخواهید کرد.

در صورتی که فرصت خواندن محتوای مقاله را ندارید با گوش سپردن به این پادکست خلاصه مفیدی از کل مقاله را بشنوید.

در این بخش قصد داریم به معجزات جراحی بینی در تغییر وتحول چهره افراد بپردازیم و جدیدترین نکات مربوط به عمل بینی و روش‌های نوین در دنیای جراحی پلاستیک را بررسی کنیم. در این مقاله با مطالب زیر آشنا میشوید :

پس تا پایان همراه ما باشید!

یکی از محبوب‌ترین جراحی‌های زیبایی در ناحیه صورت، جراحی بینی یا رینوپلاستی است.

نمونه جراحی بینی برای خانم توسط دکتر نجف بیگی

رینوپلاستی چیست؟

طبق اطلاعات ارائه شده از کلینیک مایو آمریکا، جراحی بینی یا رینوپلاستی، یکی از جراحی‌های زیبایی رایج در جهان است. این جراحی با هدف بهبود ظاهر بینی، جذابیت بیشتر بینی و درمان احتمالی مشکلاتی مثل پولیپ بینی و انحراف بینی انجام می‌شود.

جراحی زیبایی بینی توسط پزشکان متخصص در این زمینه انجام می‌شود. معمولا با ایجاد برش در ناحیه پایینی بینی، کار جراحی آغاز می‌شود. سپس، با توجه به تغییراتی که موردنیاز است، شکل و فرم استخوان بینی، پره‌های بینی و غضروف آن تغییر می‌کند. پزشکان باتوجه به نیاز هر فرد، پروسه خاصی از تغییرات را در جراحی بینی پیش می‌گیرند.

علت استقبال از عمل بینی چیست و آیا بیمه این هزینه را قبول می‌کند؟

به گزارش سایت health.harvard یکی از دلایل شایع پزشکی جراحی بینی، مشکل تنفس از طریق بینی است. انسداد بینی باعث اختلال در ورزش، خواب، خروپف و آپنه خواب می شود و یا در فعالیت های دیگر اختلال ایجاد می کند. اگر درمان های دارویی (مانند اسپری بینی یا درمان آپنه خواب) با شکست مواجه شوند، جراحی بینی ممکن است گام بعدی باشد. جراحی بینی که به دلایل پزشکی مانند این موارد انجام می شود اغلب تحت پوشش بیمه درمانی قرار می گیرد. (بهتر است در این باره با بیمه مدنظر خود صحبت کنید.)

قبل و بعد از عمل زیبایی بینی یک اقا توسط دکتر نجف بیگی

انواع شکل و فرم بینی

بینی انسان مانند سایر اعضا بدن، با تفاوت‌های منحصر‌به‌فردی خلق می‌شود. درواقع، تفاوت در شکل و فرم بینی هر انسان، یکی از ویژگی‌های خاص در تنوع و تفاوت‌های بین انسان‌ها است.

انواع شکل و فرم‌های مختلف برای بینی وجود دارد. در ادامه به توضیح مختصری در خصوص انواع مدل شکل و فرم بینی می‌پردازیم. پس همراه ما باشید.

۱-بینی گوشتی

یکی از رایج‌ترین مدل‌های بینی در دنیا، بینی گوشتی است. این نوع بینی معمولا پوست بسیار ضخیمی دارد و غضروف بینی برای تحمل وزن این حجم از بافت، بسیار ضعیف است. همین موضوع سبب می‌شود که با یک جراحی بی‌تجربه و عدم تقویت بافت غضروفی نوک بینی، بعد از مدتی، نتیجه جراحی به حالت اولیه باز گردد.

بینی گوشتی معمولا عمل رینوپلاستی پیچیده‌ای دارد و برای جراحی آن، لازم است حتما با پزشک متخصص و باتجربه‌ای وقت عمل بگیرید تا دچار عوارض ناشی از اشتباه پزشکی نشوید

۲-بینی قوز دار

شاید با نگاهی به اطرافیان، بتوانید یک مدل بینی قوز دار را ببینید. حدود ۹% از مردم جهان  دارای بینی قوز دار هستند. این مدل بینی معمولا حاصل یک ضربه عمیق به بینی در کودکی یا بزرگسالی است. ناهمواری در استخوان بینی دیده می‌شود و معمولا گاهی دچار انحراف نیز هست.

افراد دارای قوز بینی، دچار اختلال تنفسی نیز هستند. به همین جهت جراحی آن‌ها به‌صورت زیبایی و درمانی انجام می‌گیرد.

عمل جراحی زیبایی بینی نمونه کار برای یک اقا

در جراحی رینوپلاستی می‌توان تمامی نقص‌های موجود در بینی و پره‌های آن را برطرف کرد. جراحی درمانی بینی نیز، با برطرف کردن مشکلاتی مثل انحراف بینی، پولیپ بینی و موارد این‌چنینی، گاهی در کنار جراحی زیبایی انجام می‌شود.

۳-بینی استخوانی

یکی از بهترین انواع بینی برای جراحی زیبایی رینوپلاستی، بینی استخوانی است. در این مدل بینی معمولا ساختار بینی به‌گونه‌ای است که پوست روی آن بسیار نازک و بدون بافت است.

غضروف در بینی اسخوانی بسیار مطلوب و مناسب ایجاد شده است و هیچ نیازی به پیوند غضروف یا استفاده از غضروف مصنوعی وجود ندارد. در بسیاری موارد بینی استخوانی دارای کمی انحراف است که در زمان جراحی، به‌راحتی برطرف می‌شود.

به گزارش انجمن جراحی پلاستیک آمریکا، انواع بینی‌هایی که در انسان‌ها وجود دارد مختلف است. اما از لحاظ کلی می‌توان آن‌ها را به همین سه دسته‌ای که ذکر شد تقسیم کرد؛ چرا که بینی از لحاظ آناتومی و نوع جراحی، به طیف‌های تخصصی و گسترده‌ای تقسیم می‌شود که اطلاع از چگونگی آن چندان اهمیتی ندارد.

جراحی بینی استخوانی توسط دکتر نجف بیگی

انواع روش جراحی بینی چیست؟

جراحی بینی با دو تکنیک متداول انجام می‌شود. پزشکان متخصص در زمینه جراحی بینی، باتوجه به نیاز فرد، اقدام به انجام جراحی می‌کنند. هر فرد باتوجه به شرایط، یک روش جراحی را انتخاب می‌کند تا توسط پزشک جراحی انجام شود.

هر چند گاهی ممکن است، تکنیک جراحی انتخابی، برای فرد مناسب نباشد. در چنین شرایطی معمولا پزشک روش دیگری را پیشنهاد می‌کند. در ادامه با سه روش رایج جراحی بینی آشنا خواهیم شد.

انواع روش های جراحی بینی چیست؟ در ادامه، دکتر آرش نجف بیگی، متخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، درباره ی جراحی بینی و انواع آن توضیحاتی را برای شما بازگو می کنند:

۱- جراحی بینی باز

طبق اظهارات منتشر شده از طریق کلینیک مایو آمریکا، جراحی بینی باز معمولا رایج‌ترین انتخاب برای اعمال تغییرات در بینی است. این سبک جراحی به پزشک  این اجازه را می‌دهد که به‌راحتی دسترسی آزادی به بخش‌های مختلف بینی داشته باشد و هرگونه تغییرات موردنیاز را در آن لحاظ کند.

معمولا جراحی‌ بینی گوشتی و بینی‌های دارای انحراف یا قوز، ازطریق جراحی بینی باز انجام می‌شود. این سبک جراحی، برای همه نوع تغییری مناسب است. مدت زمان جراحی بینی باز بیشتر از بینی بسته است.

تفاوت برش در جراحی بینی باز و بسته

۲- جراحی بینی بسته

جراحی بینی بسته همان‌طور که از اسم آن پیداست، برای مواقعی کاربرد دارد که دسترسی آزادی مدنظر نیست. در این جراحی، میزان برش زیر بینی بسیار اندک است و دسترسی تنها از همین ناحیه امکان‌پذیر است. در این روش پوست بینی برداشته نمی‌شود و فرد بعد از رینوپلاستی شاهد کم‌ترین میزان تورم، درد و مشکلات اینچنینی خواهد بود.

میزان دسترسی جراحی بینی بسته بسیار محدود است و بیشتر مناسب یک تغییر مختصر در بینی است. مدت زمان جراحی بینی با استفاده از این روش بسیار کوتاه‌تر است.

۳- آلار پلاستی

یکی از جدیدترین روش‌های جراحی بینی، آلار پلاستی است. این متد معمولا برای افرادی کاربرد دارد که علاقه‌مند به اعمال تغییرات در سوراخ‌های بینی هستند. آلار پلاستی به پزشک این امکان را می‌دهد که غضروف‌های نوک بینی را محدود کند و پایه آلار را کوتاه یا بلند کند. در همین باره مطالعه مقاله جراحی نوک بینی را از دست ندهید.

همین تغییرات موجب باریک به‌نظر رسیدن بینی خواهد شد. آلار پلاستی یکی از روش‌های جراحی بینی محسوب می‌شود.

معیارهای زیبایی شناسی در جراحی بینی

انجام جراحی بینی، باید زمانی باشد که با اعمال تغییرات در آن، حس بهتری پیدا کنید و اعتماد به نفس زیادتری کسب کنید. انجام این جراحی در شرایطی که موجب بهبود تنفس، اختلالات خواب، آپنه خواب و خروپف شود، شدیدا پیشنهاد می‌گردد.

چه زمانی باید اقدام به انجام جراحی بینی کنید؟

معمولا اکثر ما انسان‌ها تحت شرایطی خاص، اقدام به انجام کارهایی می‌کنیم که انتظار مشاهده نتایج مطلوبی از آن داشته باشیم.

معمولا زمانی برای جراحی بینی باید اقدام کنید که از ظاهر بینی‌تان رضایت نداشته باشید. اما نکته مهم اینجاست که آیا در عدم رضایت از ظاهر بینی اشتباه نمی‌کنید؟

برای درک این موضوع باید حتما به پزشک متخصص و باتجربه‌ای مراجعه کنید تا با استفاده از علم زیبایی شناسی و درک تناسب بینی و سایر اعضا صورت، تشخصی دهد که آیا واقعا نیازمند جراحی بینی هستید یا اشتباه می‌کنید.

افراد کاندید انجام جراحی بینی چه کسانی هستند؟

معمولا برای هر جراحی زیبایی، عده‌ای کاندید مناسب‌تری شناخته می‌شوند. درواقع، براساس تحقیقات WebMD عده‌ای برای انجام جراحی واجد شرایط هستند که در ادامه با آن‌ها آشنا خواهید شد.

 • افرادی که به‌ دلایل پزشکی نیاز به انجام جراحی بینی درمانی دارند.
 • افرادی که بینی آن‌ها در حادثه یا رویدادی خاص دچار ضربه و شکستگی شده است.
 • افرادی که به دلایل ژنتیکی و مادرزادی دارای بینی‌های بزرگ را دفرم هستند.
 • افرادی که از ظاهر بینی خود رضایتی ندارند.

ویدیویی که مشاهده می کنید نمونه ای از قبل و بعد از جراحی بینی انجام شده توسط دکتر آرش نجف بیگی، متخصص جراحی پلاستیک و زیبایی است :

گام به گام جراحی زیبایی بینی موفق

معمولا برای انجام جراحی زیبایی بینی، مراحلی انجام می‌شود که پیگیری مطلوب آن، ما را به بهترین نتیجه از جراحی نزدیک می‌کند. در ادامه به بررسی این گام‌های مهم که توسط دکتر جیکوب صدق، متخصص جراحی پلاستیک در آمریکا نیز تاکید شده است، می‌پردازیم.

مطالعه مقاله مراحل انجام عمل بینی چیست؟ را پیشنهاد میکنیم.

۱-انتخاب پزشک برای جراحی بینی

معمولا یکی از مهم‌ترین کارهایی که هر فرد بعد از تصمیم به انجام جراحی بینی می‌گیرد، انتخاب جراح متخصص بینی است. افراد برای رسیدن به بهترین نتیجه از جراحی، باید یک پزشک باتجربه و متخصص را انتخاب کنند. چنین انتخابی بسیار مشکل است. پس بهترین کار، شروع تحقیقات و پرس و جو از اطرافیان است.

سعی کنید تحقیقات را در فضای مجازی نیز ادامه دهید و اطلاعات واقعی‌تری از جراحان کسب کنید. چک کردن تخصص پزشک و شماره نظام پزشکی اهمیت زیادی در این تحقیقات دارد. سعی کنید با ارزیابی نتیجه تحقیقات پزشک منتخب‌تان را تعیین کنید. پیش از تصمیم نهایی، حتما عکس‌های قبل و بعد جراحی بینی پزشک را بررسی کنید.

تصویر تمام رخ جراحی زیبایی بینی یک خانم توسط دکتر نجف بیگی

مقاله ویژگی های بهترین متخصص جراح بینی را ازدست ندهید.

۲-جلسه مشاوره جراحی بینی

جلسه مشاوره جراحی بینی اصلی‌ترین و کلیدی‌ترین ملاقات شما با پزشکتان است. در این جلسه می‌توانید تمامی سوالاتی که در زمینه جراحی بینی دارید از پزشک سوال کنید. در این جلسه معمولا باید نیازهای روحی و مشکلات جسمی که از بابت بینی دارید بیان کنید.

اگر در این زمینه به خوبی عمل کنید، می‌توانید پزشکتان را از علاقه‌مندی‌هایتان مطلع کنید و شانس رسیدن به بینی دل‌خواهتان را داشته باشید. در این جلسه می‌توانید جراحی‌های بینی که توسط پزشک انجام شده است را بررسی کنید و سوالاتتان را در خصوص جراحی بینی و عوارض آن بپرسید

جراحی بینی طبیعی توسط دکتر نجف بیگی

۳-بیهوشی و جراحی بینی

معمولا بعد از مراجعه به کلینیک یا بیمارستان، به اتاق جراحی هدایت می‌شوید. در اتاق جراحی با حضور متخصص بی‌هوشی، مراحل لازم برای بی‌هوشی عمومی انجام می‌شود. در نهایت با تزریق وریدی داروی بی‌هوشی، این مرحله انجام می‌شود و پزشک جراحی را آغاز می‌کند.

حتما در نظر داشته باشید که سوابق دارویی و حساسیت‌های‌تان را با پزشک درمیان بگذارید تا داروی مناسبی برای‌تان انتخاب شود. بعد از بی‌هوشی پزشک متخصص، براساس نوع عمل جراحی بینی، کار را آغاز می‌کند. در این زمان، تغییرات موردنیاز در غضروف بینی، استخوان بینی، بافت پوست بینی و پره‌ها انجام می‌شود و اگر مشکلی مثل پولیپ وجود داشته باشد نیز، درمان می‌گردد و سپس محل برش بخیه زده می‌شود.

عمل جراحی زیبایی بینی افتاده نمونه کار دکتر نجف بیگی

مقاله انتخاب نوع بیهوشی برای جراحی بینی را ازدست ندهید.

۴-گچ و آتل بینی از جراحی بینی

پزشک متخصص جراحی پلاستیک یا متخصص گوش حلق و بینی، بعد از پایان جراحی و اتمام بخیه‌ها، با استفاده از گچ مخصوص یا آتل بینی، روی بینی را محدود می‌کنند و پانسمان مخصوص بینی انجام می‌شود. با استفاده از آتل سه بعدی که اخیرا با تکنولوژی پرینتر سه بعدی ساخته می‌شود، میزان تورم بین کنترل می‌شود تا بعد از یک هفته، آتل برداشته شود یا گچ باز شود. این اقدام برای کنترل تورم و کبودی بسیار موثر است.

نمونه جراحی بینی با قوز تسط دکتر نجف بیگی برای یک آقا

۵-دوران نقاهت جراحی بینی

بعد از اتمام عمل جراحی بینی، دوره نقاهت عمل بینی آغاز می‌شود. در این دوران، باید به تمامی مراقبت‌های بعد از عمل آگاه باشید تا بهترین مراقبت را داشته باشید. هرچه این مراقبت با دقت بیشتری انجام شود، نتیجه جراحی مطلوب‌تر خواهد بود. بعد از یک هفته از تاریخ عمل، معمولا آتل و گچ باز می‌شود و چسب بینی جای آن را می‌گیرد. بعد از این گام، معمولا باید مراقبت‌ها را پیگیری کنید تا تورم آن کاهش یابد و شکل و فرم نهایی بینی مشخص شود.

نیم رخ قبلو بعد از عمل زیبایی بینی یک خانم توسط دکتر نجف بیگی

برای مطالعه بیشتر مقاله علت کبودی چشم بعد از جراحی بینی و راه های پیشگیری از آن را پیشنهاد میکنیم.

اطلاع از مدت زمان دوران نقاهت برای افراد شاغل و دارای مسئولیت، آیتم کلیدی در جراحی بینی محسوب می‌شود. معمولا بخش زیادی از برنامه‌ریزی‌ها برای انجام جراحی بینی، باتوجه به همین دوران نقاهت انجام می‌شود. باید مطلع باشید که این دوران نقاهت برای هر فرد حدود دو هفته زمان می‌برد.

اما در بعضی افراد کم‌تر و در بعضی بیشتر خواهد بود. افزایش زمان دوران نقاهت کاملا به‌دلیل تفاوت در نوع بینی، بافت پوست بینی، میزان جراحات وارد شده در طی جراحی به بافت‌های مجاور و همچنین تفاوت‌ در سبک زندگی افراد است. در دو هفته ابتدایی بعد از عمل بینی کبودی زیر چشم و اطراف بینی به مرور بهبود پیدا می‌کند و شما می‌توانید با گذشت زمان و توجه به مراقبت‌های بعد از عمل، از شدت تورم و کبودی بکاهید.

در ویدئو زیر نمونه جراحی بینی دکتر آرش نجف بیگی، متخصص جراحی پلاستیک و زیبایی را مشاهده کنید:

مراقبت های بعد از عمل بینی

همان‌طور که در بالا توضیح داده شود و طبق توضیحات ارائه شده توسط انجمن جراحان پلاستیک آمریکا، اهمیت به نحوه مراقبت از جراحی بینی و توجه به کیفیت آن، اثر مستقیمی در نتیجه جراحی دارد. در ادامه به این مراقبت‌ها اشاره می‌کنیم.

۱-استفاده از یک پیراهن مناسب دکمه دار جهت مراقبت از عدم فشار به بینی بعد از جراحی

۲-استفاده از کمپرس‌های سرد که توسط پزشک تجویز می‌گردد (معمولا در ۲ روز ابتدایی کمپرس سرد باید استفاده کنید)

۳-استفاده از کمپرس گرم که توسط پزشک تجویز می‌گردد (معمولا ۲ روز دوم بعد از جراحی کمپرس گرم استفاده می‌شود)

۴-مراقبت از عدم رطوبت و خیس شدن کچ یا آتل بینی

۵-خوابیدن بر روی سطح شیب‌دار برای کاهش تورم

۶-کاهش مصرف نمک و غذاهای چرب برای جلوگیری از ایجاد تورم

جراحی بینی نمونه کار دکتر نجف بیگی برای خانم

۷-حتما در حالت نشسته نیز سرتان را بالا نگهدارید

۸-غذاهای نرم استفاده کنید تا نیاز به جویدن نداشته باشد

۹-حتما داروهای تجویز شده توسط پزشک را مرتب مصرف کنید (خصوصا آنتی بیوتیک)

۱۰-از آناناس طبیعی، آب آناناس یا قرص آناناس استفاده کنید تا سرعت بهبودی افزایش یابد

۱۱-با دقت زیاد و به آرامی مسواک بزنید و هیچ فشاری وارد نکنید

۱۲-تا ۳ روز بعد از عمل استحمام نکنید و تا زمان باز گردن گچ یا آتل محل صورت را نشویید (مگر به روشی که هیچ رطوبتی در این ناحیه ایجاد نشود)

۱۳-مراقب سرماخوردگی باشید تا سرفه و عطسه در نتیجه جراحی اثرگذار نشود

۱۴-تحت هیچ شرایطی تا یک ماه (حداقل) فین نکنید و هیچ فشاری به بینی وارد نکنید

۱۵-در صورت اجبار برای خروج از خانه، حتما از ضد آفتاب SPF30 و بالاتر استفاده کنید

۱۶-مصرف مشروبات الکلی، سیگار و قلیان حداقل برای یک الی دو ماه ممنوع است (درغیر اینصورت ریسک نکروز، عفونت افرایش یافته و عدم بهبودی سریع کاهش می‌یابد)

۱۷-انجام ورزش‌های سنگین تا ۳ ماه ممنوع است

۱۸-هرگونه ضربه و فشار به بینی تا ۶ ماه الی یک سال ابتدایی بعد از جراحی در نتیجه جراحی اثرگذار است.

عمل جراحی زیبایی بینی یک اقا دارای انحراف زیاد نمونه کار دکتر نجف بیگی

آیا جراحی بینی خطرناک است؟

تصور ما از جراحی‌ها خصوصا در زمینه زیبایی، پر از خطر و رویدادهای ناخوش‌آیند است. اما بهتر است در این خصوص به اظهارات کلینیک مایو آمریکا توجه کنید. این کلینیک باتوجه به کلیه جراحی‌های بینی که انجام داده‌است، اظهار می‌کند که عمل بینی در صورتی‌که توسط پزشک متخصص و قابل اعتماد انجام شود، هیچ خطر چندانی ندارد. اما پدید آمدن شرایط خاص و عوارض هر چند نادر، طبیعی است.

عمل جراحی زیبایی بینی یک خانم با قوز شدید نمونه کار دکتر نجف بیگی

در ادامه به این عوارض وخطرات اشاره خواهیم کرد.

 1. خونریزی بعد از جراحی زیبایی بینی
 2. حساسیت به داروی بیهوشی بعد از جراحی رینوپلاستی
 3. عفونت و بروز مشکلات ناشی از عدم مصرف آنتی بیوتیک مناسب
 4. اختلالات تنفسی ناشی از آسیب به آناتومی دستگاه تنفس در ناحیه بینی
 5. عدم تقارن در پره‌های بینی
 6. انحراف نوک بینی و عدم قرینگی
 7. اسکار پوستی در پره‌های بینی
 8. بی‌حسی دائمی بینی و محل اطراف جراحی
 9. آسیب به عصب بویایی
تصویر سه رخ قبل و بعد از عمل زیبایی بینی یک خانم توسط دکتر نجف بیگی

مقاله بهترین سن برای انجام عمل بینی را ازدست ندهید.

مزایای جراحی بینی چیست؟

معمولا با اطلاع از مزایای هر یک از عمل‌های زیبایی، انگیزه بیشتری برای انجام آن به‌دست می‌آوریم. مزایای جراحی بینی نیز، چنین حالتی در ذهن ایجاد می‌کند. در ادامه به مزایای جراحی بینی که توسط انجمن جراحان پلاستیک آمریکا اعلام شده است، می‌پردازیم.

 1. بهبود تنفس از بینی
 2. دستیابی به بینی خوش فرم و مناسب صورت
 3. نشان دادن زیبایی‌های دیگر اجزا صورت
 4. بهبود حالات خلقی و انرژی مثبت
 5. بهبود روابط اجتماعی و افسردگی
یک تغییر کوچک اما ایجاد تفاوت بزرگ با عمل بینی

طبق تحقیقات انجام شده توسط دکتر جیسون روستاییان، نویسنده ارشد این مطالعه و استادیار بالینی در بخش جراحی پلاستیک و ترمیمی در دانشگاه گفن و انجام آزمایش در خانم‌های بالای ۴۰ سال که جراحی بینی زیبایی انجام داده‌اند، ثابت شد که به‌طور متوسط سن هر فرد بعد از جراحی و بهبودی کامل، به حدود ۷ سال جوان‌تر رسید.

برای انجام این ازمایش، صورت هر فرد پیش از جراحی توسط دوربین‌های سه بعدی هوش مصنوعی اسکن گردید و دوربین سن فرد را باتوجه به آنالیز پوست و چهره تخمین زد.

باوجود این‌که جراحی بینی هیچ‌گاه یک جراحی جوانسازی محسوب نمی‌شد، امروزه می‌توان ادعا کرد که باتوجه به تغییراتی که در روند رینوپلاستی اتفاق می‌افتد و افراد دچار تقویت غضروف، استخوان بینی و پره‌های بینی می‌شوند، تغییرات به‌طور مستقیم در سن و سال آن‌ها اثرگذار است.

جراحی بینی فانتزی توسط دکتر نجف بیگی

برای مطالعه بیشتر مقاله علل ورم بعد از عمل بینی و روش های پیشگیری و درمان آن را پیشنهاد میکنیم.

جدیدترین تکنولوژی جراحی بینی با کم‌ترین تهاجم

شاید برای شما نیز جالب باشد که بدانید، جدیدترین نوع عمل بینی با کم‌ترین تهاجم، این روزها بسیار پرطرفدار شده است. طبق اطلاعات ارائه شده از دکتر داتون که در انستیتو جراحی بینی شیکاگو بیان شده است، استفاده از تکنولوژی تصویر برداری سه بعدی به پزشکان متخصص جراحی زیبایی این امکان را می‌دهد که بدون ایجاد برش‌های زیاد و آسیب شدید به بافت بینی، جراحی رینوپلاستی را انجام دهند.

جراحی بینی گوشتی توسط دکتر نجف بیگی

در این روش از جراحی بینی، برش‌ها کوچک و محدودی در نقاط مختلف بینی ایجاد می‌شود که بتوان لوله آندوسکوپ را وارد محل برش خورده کرد. سر لوله آندوسکوپ با استفاده از دوربین پوشیده شده است و به پزشک این امکان را می‌دهد تا به‌صورت واضح، اجزا داخل بینی را مشاهده کند.

پزشک با استفاده از همین دوربین و ابزارآلات دیگر، به غضروف و استخوان‌های بینی دسترسی دارد. اعمال تغییرات بسیار ظریف و مطلوب انجام می‌شود و فرد هیچ برش اضافی بعد از جراحی نخواهد دید. این تکنولوژی کم‌ترین آسیب را در بینی اعمال می‌کند و به همین جهت، دیگر شاهد کبودی، تورم و شرایط این‌چنینی نخواهیم بود.

در بسیاری از کشورها، جراحی زیبایی بینی تحت پوشش بیمه نیست.

سوالات متداول

پرداختن به پرسش سوالاتی که در خصوص جراحی زیبایی بینی در ذهن مخاطبان ایجاد می‌شود، بخش زیادی از استرس و نگرانی‌های آن‌ها را کاهش می‌دهد. بر همین اساس در این بخش به پاسخ دهی این سوالات پرداخته‌ایم.

هزینه جراحی بینی چقدر است؟

شاید برای شما نیز جالب باشد که بدانید، به گفته دکتر جیکوب صدق متخصص جراحی پلاستیک در آمریکا: مردم معمولا برای سفر، گردش و سفر پول‌های محدود‌تری خرج می‌کنند، اما به راحتی حاضر هستند تا مقادیر زیادی از پس اندازشان را برای رسیدگی به تناسب اندام و زیبایی ظاهری خرج کنند.

این موضوع نشان می‌دهد که هزینه رینوپلاستی هرچقدر که باشد، عده زیادی علاقه‌مند به انجام آن هستند. هزینه جراحی بینی معمولا ارتباط مستقیمی با نوع بینی، میزان پیچیدگی جراحی بینی، تخصص و تجربه پزشک، محل جراحی بینی و خدمات جانبی آن دارد.

آیا با جراحی بینی به بهترین شکل بینی دست پیدا می‌کنیم؟

طبق ادعای سایت WebMD هیچ بینی ایده‌آل و کاملی وجود ندارد. چرا که زیبایی بی انتها است و برای درک زیبایی، سلایق در آن دخیل است. میلیون‌ها انسان، میلیون‌ها سلیقه مختلف دارند و بر همین اساس می‌توان گفت که شما با انجام یک جراحی استاندارد توسط پزشک متخصص، شانس دستیابی به بینی موردعلاقه‌تان را دارا هستید. هرچند باید به این نکته توجه کنید که تنها زمانی می‌توانید به بینی دل‌خواه برسید که انتظارات و علایقتان را به خوبی، برای پزشکتان شرح داده باشید.

آیا جراح تمام انتظارات کاندید عمل بینی را برآورده می‌کند؟

جراح در جلسه مشاوره، با صبر و حوصله به انتظارات شما از جراحی بینی گوش می‌کند. بعد از این مرحله، باتوجه به انتظاراتتان و واقعیت‌های موجود که در چهره و بینی‌تان قرار گرفته است، تحلیل جراحی بینی را آغاز می‌کند. پزشک توانایی ارزیابی انتظارات شما به‌عنوان کاندید جراحی را دارا است. بعد از این مرحله، منطقی و واقع‌بینانه بودن این انتظارات توسط پزشک بررسی می‌شود و نتیجه نهایی با شما درمیان گذاشته می‌شود.

آیا جراحی بینی تحت پوشش بیمه است؟

در بسیاری از کشورها، جراحی زیبایی بینی تحت پوشش بیمه نیست. اما برخی بیمه‌ها تحت شرایطی خاص، این پوشش را برای برخی از بیمه‌گرها فراهم می‌کنند.

پس بهتر است، برای کسب اطلاعات دقیق، با دفتر بیمه خودتان تماس بگیرید. این موضوع را درنظر داشته باشید که برخی شرکت‌های بیمه، هزینه‌های جراحی بینی درمانی را تا حدودی پرداخت می‌کنند.

در این خصوص نیز، باید از کارشناس بیمه متخصص کسب اطلاعات کنید.

آیا جراحی بینی در کلینیک انجام می‌شود؟

معمولا پزشکان متخصص، جراحی بینی را در کلینیک، مرکز جراحی و بیمارستان انجام می‌دهند. تشخیص امکان جراحی هر فرد در کلینیک، بر عهده پزشک متخصص است.

معمولا زمانی که فرد سابقه بیماری خاصی داشته باشد یا برای انجام جراحی بینی نیازمند دستگاه‌های خاصی باشد، جراحی در اتاق عمل بیمارستان انجام می‌شود.

برای مطالعه بیشتر در زمینه عمل زیبایی بینی این مقاله معتبر را از سایت www.mayoclinic.org مطالعه کنید.

برای آگاهی  از مناسب‌ترین روش جراحی برای بینی خود و قیمت عمل بینی با مشاوران ما در کلینیک دکتر آرش نجف‌بیگی تماس بگیرید.

.

حال که درباره عمل بینی و نکاتی که باید قبل از اقدام به عمل بدانید، اطلاعات درستی کسب کرده اید می توانید از مقالاتی که در پایین هستند اطلاعات تکمیل تری دریافت کنید یا برای خواندن تجربیات دیگران در این زمینه، نظرات کاربران را در انتهای مقاله بخوانید.

برای اطلاع بیشتر از جراحی بینی، روی کاتالوگ زیر را کلیک کنید

سوالات متداول درباره جراحی بینی :

معمولاً عمل بینی به هیچ وجه عمل دردناکی نیست و کبودی و تورم اولیه آن ظرف یک هفته تا ۱۰ روز کاملا برطرف می‌شود.

خیر، بعد از بلوغ کامل عمل بینی قابل انجام است.

بله. بهتر است حداقل دو هفته قبل از عمل بینی و دو ماه بعد از عمل بینی، سیگار یا قلیان را ترک کنید. زیرا سرعت ترمیم زخم ها و ورم صورت را کاهش می دهد.

معمولاً چون بینی های گوشتی پوست ضخیمی دارند نمی‌توان به فرم بینی فانتزی عمل شوند البته نظر قطعی بعد از معاینه توسط جراح مشخص می‌شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
64 نظرات
 1. شکوفه طبری می گوید

  سلام خسته نباشید من پولیپ بینی دارم و ۲۳ سالمه میتونم همزمان با عمل پولیپ بینی عمل زیبایی هم انجام بدم؟ لطفا راهنمایی کنید

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله در بیشتر موارد می توان عمل پولیپ بینی و زیبایی بینی را همزمان انجام داد.

 2. الهه می گوید

  من یه سوالی دارم فرم دماغم از نیم رخ خیلی قشنگه اما از جلو نوکش گوشتیه میشه فقط نوک دماغمو جراحی کنم؟ هزینه اش چقدره؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز برای اینکه مشخص شود آیا می توان فقط نوک بینی شما را جراحی کرد حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید.
   برای اطلاع از هزینه ها با شماره های کلینیک تماس بگیرید.

 3. ناشناس می گوید

  ببخشین من دماغم مشکلی نداره اما موقع خواب خیلی خر و پف می کنم خیلی بابت این ناراحتم میشه با عمل بینی فرم بینی ام تغییر نکنه فقط این مشکلم حل بشه؟ مدلشو دوست دارم اخه

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   معمولا مشکلات خر و پف مربوط به فرم بینی نمی شود و تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان دقیق اعلام کرد آیا مشکل شما با جراحی بینی برطرف می شود یا خیر.

 4. گلاره می گوید

  وقت بخیر جراحی ترمیمی دماغ هم انجام میدین؟ دماغم الان عروسکیه میخام طبیعیی بشه امکانش هست؟ لطفا راهنمایی کنمید

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله جراحی ترمیمی نیز انجام می شود ولی حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید تا مشخص شود یا امکان انجام این جراحی وجود دارد یا خیر.

 5. شهین می گوید

  سلام خسته نباشی برای عمل دماغ چه ازمایشاتی لازمه انجام بدیم؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   جنانچه بیماری خاصی داشته باشید حتما باید از متخصص مربوطه تاییدیه برای انجام جراحی داشته باشید.
   برای افراد بالای ۴۰ سال تاییدیه قلب الزامیست.

 6. نرگس سالاری می گوید

  سلام اقای دکتر من ۴۸سالمه و حدود ۱۵سال پیش دماغمو عمل کردم و شکل دماغم عروسکی بود از اول هم دوسش نداشتم الان میتونم دوباره عمل کنم؟ فقط اینکه کم خونی دارم مشکلی نداره؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز برای جراحی ترمیمی حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید تا مشخص شود آیا می توانید مجدد جراحی بینی داشته باشید یا خیر.
   و قبل از جراحی باید آزمایشات لازم را انجام دهید و در صورتی که جراحی برای سلامت شما ضرر داشته باشد مطمعنا انجام نمی شود.

 7. قاسم امانی می گوید

  سلام ببخشید من ۵سال پیش توی فوتبال دماغم شکست و انحراف داره فرم دماغم استخوانیه و مشکلی نداره میشه فقط انحراف بینی رو از بین برد؟ و شکل دماغم تغییری نکنه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز با توجه به شکستگی بینی شما حتما باید به صورت حضوری معاینه شوبد تا مشخص شود آیا با جراحی مشکل انحراف بینی شما کامل برطرف خواهد شد یا خیر.

 8. حسين می گوید

  سلام
  من ٢ سال پیش تصادف کردم و فک و بینیم شکسته و جراحی
  الان نفس کشیدنم همراه صداس و موقع خواب که خیلی زیاد خرو پف میکنم نیاز هست که مجددا عمل کنم؟؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز تا شما به صورت حضوری معاینه نشوید و سیتی اسکن از بینی انجام ندهید دقیق نمی توان گفت که آیا مجدد به جراحی نیاز دارید یا خیر.

 9. سارا می گوید

  باسلام
  دختر من ۵ سالش هست از روی مبل خورد زمین و بینیش شکسته
  از اون روز به بعد انگار یکی از سوراخ های بینیش کیپ شده
  ایا میشه الان بینیشو عمل کرد؟؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز شما باید به دکتر گوش و حلق و بینی مراجعه کنید زیرا این سن برای جراحی زیبایی بینی خیلی پایین است.

 10. Mohammad javad می گوید

  سلام آقای دکترمطب شماکدام شهرهست؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   تهران

 11. S-e می گوید

  سلام ببخشید یه مسئله ای ذهنم رو درگیر کرده! تقارن بینی- منظورم کوچک بودن سمت چپ بینی نسبت به راست! دقیقا همون مشکلی که در صورت بعضی میشه دید!! مثلا طرف نیمه ی چپ صورتش کوچک تر از نیمه راسته. و این مشکل در بینی هم هست و من عکس های خیلی قبل و بعد از عمل مشاهده و بررسی کردم. هر مشکلی که داشتند حالا انحراف یا مدل بینی برطرف شده اما مسئله ی تقارن نه! سوال اینجاست و خواهش میکنم بهم پاسخ بدید که ایا اشخاص نمیخوان بینی با تقارنی داشته باشند و ذکر نکرده اند این مشکل را و یا این مشکل تقارن حل شدنی نیست!!!!

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   اگر مشکل عدم تقارن در کل صورت باشد با جراحی بینی مشکل عدم تقارن در بینی حل نمی شود.

 12. علیرضا می گوید

  سلام قورت دادن اب دهان ایراد داره بعد از عمل جراحی؟؟؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر ایراد ندارد

 13. ناشناس می گوید

  سلام من بینیم مشکلی نداره انحراف و پولیپ ندارم فقط نوک بینیم میخام اصلاح کنم آیا هزینه کمتره

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   هرچه ایراد بینی کمتر باشد مدت زمان جراحی کوتاهتر خواهد بود و هزینه نیز کمتر خواهد شد.

 14. صادق می گوید

  قبل از عمل قرص خاصی هست که نباید بخوریم ؟ لطف‌میکنیید راهنمایی کنید من دیابت دارم‌میترسم عمل بینی کنم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   در صورتی که دیابت دارید حتما باید قبل از جراحی از پزشک متخصص خود تاییدیه بگیرید که جراحی برایتان مشکل ساز نخواهد بود.

 15. ونوس می گوید

  با عرض سلام ویدیو عمل بینیو که دیدم خیلی دوست دارم بینیمو عمل کنم اما من هنوز ۱۸ سالم نشده ممکنه دوباره برگرده؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   اگر رشد بدن کامل شده باشد انجام عمل مشکلی ندارد ولی در غیر این صورت ممکن است فرم آن تغییر کند.

 16. سلطان می گوید

  سلام خسته نباشین.من دماغم استخوانی هست و یه خرده قوز داره .تنها مشکلم باقوزش هست…میخوام فقط قوزش رو بردارم خواستم ببینم عوارضش نسبت ب اینکه بخوای بینیتو کلا تغییربدی چجوره،؟چون خیلی از تنگی نفس و عوارض بعدش میترسم.

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   اگر بینی شما مشکلاتی مانند انحراف یا پلیپ نداشته باشد می توان فقط اصلاح قوز برایتان انجام داد.

 17. صفاپور می گوید

  اگر قبل جراحی بینی دارو برای قلب استفاده می کنیم باید قطعش کنیم؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   قبل از انجام عمل باید حتما تاییدیه از پزشک متخصص بگیرید که جراحی برای شما مشکلی بوجود نمی آورد.

 18. سنا می گوید

  بینیمونو عمل کنیم بعدش کی میتونیم ورزشو شروع کنیم ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   ورزش های سبک ماند پیاده روی را بعد از برداشتن آتل می توانید انجام دهید ولی ورزش های سنگین که به صورت شما فشار می آورد تا ۳ ماه نباید انجام دهید.

 19. حنا می گوید

  سلام آقای دکتر من عمل بینی پیش یه دکتر دیگه انجام دادم متاسفانه مدلش اصلااااا اونی نیست که من میخواستم حالم خیلی بده واقعا بینی رو جوری عمل کرده که به صورتم نمیاد من میتونم عمل بینی رو بار دوم پیش شما انجام بدم؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله جناب دکتر نجف بیگی جراحی بینی ترمیمی نیز انجام می دهند.

 20. الیی می گوید

  بعد عمل بینی میشه راحت خوابید؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بعد عمل بینی باید مراقب باشید که هنگام خواب به بینی فشار نیاید.

 21. زمانی می گوید

  فیلم عمل بینی که گذاشتید برای خود دکتر نجف بیگیه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله تمامی فیلم های این سایت مربوط به جراحی های دکتر نجف بیگی است.

 22. فتحی نیلو می گوید

  عمل بینی چقدر زمان میبره ؟چند ساعت باید توی اتاق عمل بمونیم؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   مدت زمان عمل بینی بستگی به مشکلات بینی شخص دارد. زیرا هر چه مشکلات مانند انحراف تیغه بینی، پولیپ و غیره بیشتر باشد مدت زمان بیشتری باید صرف رفع ایرادات شود.

 23. ال ای می گوید

  سلام دماغ من هیچ مشکلی نداره یکم گوشتیه اونم وقتی آرایش میکنم معلوم نمیشه ولی میخوام تو حالت طبیعی هم معلوم نباشه عملش سخته یا نه

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای مشخص شودن سختی و آسانی عمل بینی شما حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید.

 24. شیما می گوید

  جناب دکتر برای جراحی بینی از تامپون استفاده می کنن؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله ولی قبل از مرخص شدن از بیمارستان تامپون برداشته می شود.

 25. مقدم پریناز می گوید

  با سلام
  میشه بفرمایید بعد از عمل بینی میتونیم با هواپیمام مسافرت کنم یا خیر؟
  من چیزای مختلفی درباره ی مسافرت با هواپیما بعد از عمل بینی شنیدم ممنون میشم پاسخ بدید

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   اگر بیمار بتواند به راحتی با بینی خود نفس بکشد مشکلی از لحاظ پرواز نخواهد داشت.
   ار آنجایی که بیماران دکتر نجف بیگی قبل از مرخص شدن از بیمارستان تامپون بینیشان برداشته می شود به راحتی می توانند از بینی تنفس کنند.

   1. ناشناس می گوید

    سلام اقای دکتراین عمل تیپ پلاسی خوبه انجام بدیم یانه..هزینه اش نسبت به رینوپلاستی کمتره یابیشتر

    1. Doctor najafbeygi می گوید

     با سلام
     برای اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 26. مولایی می گوید

  سلام میشه بگید نوع پوست روی جراحی بینی تاثیر داره یا نه ؟ من پوست صورتم خیلی خیلی خشکه ممکنه جراحی بینی نتیجش به خاطر پوستم بد بشه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله بهتر است مشکلات پوستی قبل از جراحی برطرف شود.
   مخصوصا اگر پوست خشک است حتما باید قبل از جراحی آبرسانی شود.

 27. عاطی می گوید

  سلام و عرض ادب خدمت شما. دکتر خودشون به ما میگن برای فرم بینیمون چه مدل جراحی بینی مناسب تره؟ و به چهرمون میاد؟ یا خودمون باید تصمیم بگیریم؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دکتر بسته به نظر بیمار و تجربه خود در مورد نوع بینی بهترین پیشنهاد را برای شما می دهند. به صورتی که مشکل تنفسی برای بیمار پیش نیاید.

 28. م ب می گوید

  هزینه جراحی بینی چقدره؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   هزینه جراحی بینی با توجه به فرم بینی و اصلاحاتی که نیاز دارد متفاوت است. برخی از بینی ها دارای پولیپ ، انحراف و مشکلات تنفسی هستند.
   برای اطلاع از هزینه حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید.
   برای گرفتن وقت مشاوره رایگان با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید

 29. ماری می گوید

  جراحی بینی با لیزر واقعیت داره؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر. صحبت های انجام شده برای جراحی بینی با لیزر فقط جنبه تبلیغاتی دارد.

 30. ناشناس می گوید

  میشه نمونه ویدیوهای دیگه ایم از عمل جراحی دکتر بزارید خیلی ممنون میمش

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   برای مشاهده عکس های بیشتر به اینستا گرام ما مراجعه نمایید.
   https://www.instagram.com/drnajafbeygi/

 31. مهسا طالبی می گوید

  برای مشاوره باید چیکار کنیم؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای مشاوره حضوری رایگان لطفا با شماره های ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ و ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ تماس بگیرید.

سوال خود را بپرسید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید