بهترین دکتر ترمیم بینی در تهران چه ویژگی هایی دارد؟

7,717

بهترین جراح بینی ترمیمی در تهران کیست؟ بهترین جراح بینی ترمیمی چه ویژگی هایی دارد ؟ اینها سوالاتی  است که بسیاری از افراد پیش از انجام جراحی ترمیمی بینی از خود می پرسند.

در میان انواع جراحی زیبایی که وجود دارد، جراحی بینی ترمیمی یا ثانویه به عنوان یکی از چالش برانگیزترین انواع جراحی‌ها در نظر گرفته می‌شود؛ چرا که بینی به دلیل ساختار پیچیده‌ای که دارد، انجام هرگونه جراحی را روی آن، حتی برای بار اول مشکل می‌سازد. به همین خاطر، انتخاب بهترین جراح بینی ترمیمی یکی از مهم‌ترین مواردی است که قبل از انجام این جراحی زیبایی باید انجام دهید.

اما آیا می‌دانید که یک متخصص عمل بینی ترمیمی چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟ آیا با عوارض انجام این عمل آشنایی دارید؟ آیا می‌دانید جراحی بینی ثانویه به چه شکل انجام می‌شود؟ در صورتی که به هر دلیلی نیاز به انجام عمل بینی ترمیمی دارید، در این مقاله همراه ما باشید تا با نحوه انتخاب بهترین جراح بینی ترمیمی و همچنین، روند انجام این جراحی آشنا شوید.

دلیل انجام عمل ترمیمی بینی چیست؟

قبل از اینکه به معرفی مواردی بپردازیم که برای انتخاب بهترین جراح بینی ترمیمی باید مد نظر داشته باشید، بهتر است دلیل انجام این جراحی را بیان کنیم.

همان‌طور که گفته شد، جراحی بینی یا عمل بینی به‌خودی‌خود به عنوان یکی از سخت‌ترین جراحی‌های پلاستیک و زیبایی درنظر گرفته می‌شود؛ اما زمانی که نیاز مجدد به انجام این جراحی باشد، به پیچیدگی این جراحی اضافه‌تر نیز می‌شود. این جراحی معمولاً زمانی نیاز می‌شود که فرد از نتیجه جراحی اولی که داشته است، راضی نیست. فرقی نمی‌کند که جراحی اول از نوع درمانی بوده و یا زیبایی، برای رفع مشکل نیاز است که بار دیگر این جراحی، البته با دقت و ظرافت بیشتر انجام شود.

معمولاً افرادی که در سیستم تنفسی خود مشکل پیدا می‌کنند و یا مشکلشان از قبل حل نشده و یا از نتیجه ظاهری بینی خود راضی نیستند، به انجام این عمل نیاز پیدا می‌کنند.

نمونه کار دکتر آرش نجف بیگی به عنوان بهترین جراح بینی ترمیمی 6

به صورت خلاصه میتوان دلایلی برای انجام مجدد جراحی بینی نام برد که در ادامه به آن ها می پردازیم.

 • نوک غیر طبیعی بینی: بعد از انجام جراحی بینی ممکن است به دلایل مختلف نوک بینی شکل دلخواه را پیدا نکند برای مثال یا خیلی تیز شود و یا گرد بماند.
 • فاصله زیاد سوراخ های بینی: این مشکل به دلیل عدم رعایت تناسب در جراحی بینی رخ میدهد . اما فراموش نکنید انتخاب یک متخصص جراحی بینی خوب میتواند از چنین پیش آمدی جلوگیری کند .
 • بزرگ بودن بینی: بسیاری از افراد تمایل دارند که هرگونه که شده بعد از جراحی بینی بینی بسیار کوچکی داشته باشند و اگر بعد از جراحی چنین اتفاقی نیافتد از جراحی بینی خود رضایت ندارند.
 • مشکلات تنفسی و خشکی بینی: چنین مشکلاتی به دلیل عدم داشتن تخصص کافی جراح بینی است که همانطور که گفه شد اگر از پزشک متخصص برای جراحی زیبایی بینی استفاده شود چنین مشکلاتی پیش نمی آید.
 • ناراضی بودن شما از عمل اولیه بینی‌ تان: به هر دلیلی امکان ندارد که شما به عنوان مراجعه کننده از فرم وشکل بینی خود رضایت نداشته باشید .
 • انحراف تیغه بینی به دلیل ضربات فیزیکی (بینی کج): بسیاری از افراد به چنین مشکلی بعد از عمل زیبایی بینی برمیخورند . بسیاری از ورزشکاران یا کسانی که در تصادف یا حادثه فرم بینیشان کج شده است .

برای پیدا کردن دکتر خوب برای عمل بینی چه نکاتی را در نظر بگیریم؟ در این مقاله به آن پرداختیم.

اهمیت انتخاب بهترین دکتر برای عمل ترمیمی بینی

با توجه به اینکه بینی ساختار پیچیده‌ای دارد و فرد یک بار به هر دلیلی از نتیجه جراحی خود راضی نبوده است، بهتر است برای بار دوم، نهایت دقت را در انتخاب بهترین جراح بینی ترمیمی داشته باشد. با توجه به اینکه پزشکان کمی در حوزه انجام این جراحی فعالیت دارند، بهتر است دنبال کسی باشید که تجربه کافی برای انجام این جراحی را داشته است.

برای اینکه در انتخاب بهترین جراح بینی ترمیمی اشتباه نکنید، می‌توانید از نمونه کارهای جراح دیدن کنید. برای اطمینان بیشتر، می‌توانید از جراح بخواهید تا با افرادی که نزد او تاکنون این جراحی را انجام داده‌اند، صحبت نمایید. در این صورت شما می‌توانید اطلاعات واقعی و دقیقی در رابطه با این جراحی به دست آورید.

مهم ترین نکات در انتخاب بهترین جراح بینی ترمیمی در تهران

 • با توجه به اینکه مدت زمان انجام این جراحی طولانی خواهد بود، بهتر است جراحی را انتخاب نمایید که توانایی لازم برای مدیریت روند انجام جراحی را داشته باشد.
 • در برخی موارد، نیاز به انجام جراحی ثانویه نیست؛ پس در صورتی که بهترین جراح بینی ترمیمی را انتخاب کنید، می‌توانید از سایر روش‌های موجود برای درمان مشکلتان مطلع شوید. پس به خاطر داشته باشید که جراحی ثانویه اولین و آخرین راه پیش روی شما نیست.
نمونه کار دکتر آرش نجف بیگی به عنوان بهترین جراح بینی ترمیمی 5
 • قبل از اینکه جراح را انتخاب کنید، حتماً در یک جلسه مشاوره با وی شرکت کنید. خواسته خود را به طور دقیق برای جراح مشخص کنید و اطلاعات کاملی از تاریخچه پزشکی‌تان در اختیارش قرار دهید. از وی بخواهید که شما را در جریان روند انجام جراحی، مراقبت‌های لازم و هزینه مورد نیاز قرار دهد.
 • با وجود اینکه بسیاری از افراد به بینی‌های قوس‌دار علاقه دارند، اما این روش جراحی چندان جالب نیست؛ چرا که قسمت عمده‌ای از بافت‌های بینی در این روش از بین می‌رود. بنابراین، بهترین جراح بینی ترمیمی به جای اینکه از میزان بافت‌های باقی‌مانده مجدداً کم کند، باید بتواند پشت بینی را تقویت کرده تا ظاهری طبیعی‌تر به آن ببخشد. انجام این کار، به مراتب سخت‌تر از برداشتن بافت بینی است.
نمونه کار دکتر آرش نجف بیگی به عنوان بهترین جراح بینی ترمیمی 2
 • با توجه به اینکه در جراحی اولیه، تعدادی برش و زخم در بینی ایجاد شده، در جراحی ثانویه امکان ایجاد برش‌های متعدد وجود ندارد. بنابراین، بهترین جراح بینی ترمیمی باید بتواند با حداقل محدوده عملکردی که دارد، برش‌های مورد نیاز را ایجاد کرده و ترمیم را آغاز کند.
 • برای ایجاد فرم جدید، به هیچ وجه نباید به سوراخ‌های بینی دست زده شود. چرا که تغییر ظاهری سوراخ بینی، به وضوح گویای انجام جراحی بینی است که البته این مسئله برای افرادی که خواهان بینی با شکل طبیعی هستند، چندان جالب نیست.

چه مدت بعد از عمل بینی میتوان جراحی بینی ثانویه انجام داد؟

یکی از مهم‌ترین نکاتی که قبل از عمل بینی ترمیمی باید به خاطر داشته باشید، این است که به اندازه کافی بعد از جراحی اولیه صبر کنید. بنابراین، اگر بینی شما آمادگی لازم برای انجام جراحی ثانویه را نداشته باشد، فرقی نمی‌کند که بهترین جراح بینی ترمیمی را انتخاب کرده باشید یا نه!

براساس آنچه که بسیاری از پزشکان توافق دارند، بهتر است یک سال بعد از جراحی اولیه صبر کنید و سپس برای انجام جراحی ثانویه اقدام نمایید؛ چرا که معمولاً بعد از یک سال است که نتیجه نهایی مشخص شده و تورم بینی‌تان به طور کامل از بین رفته و زخم‌های ایجادشده هنگام جراحی قبلی، بهبودی کامل پیدا کنند. بنابراین، اگر می‌خواهید مشکل قبلی را توسط یک متخصص عمل بینی ترمیمی رفع کنید، باید صبور باشید.

نمونه کار دکتر آرش نجف بیگی به عنوان بهترین جراح بینی ترمیمی 4

بهترین کاندیدای عمل بینی ترمیمی

افراد مناسب برای عمل بینی ترمیمی فرد سالمی است که از نتیجه عمل بینی پلاستیک قبلی خشنود نیست. زمان مناسب انجام این عمل تقریباً یک سال بعد از عمل قبلی است.

در این باره بخوانید  هزینه جراحی پولیپ بینی چقدر است؟

 اگرچه ممکن است بیماران به دلیل ناخرسندی شدید احساس کنند که مجبورند زودتر عمل بینی ترمیمی را انجام دهند، اما باید صبر کرد تا مدت زمان لازم سپری شود و ورم بعد از عمل کاملاً فرو بنشیند تا احتمال بروز خطای جراحی کاهش یابد.

در صورت تمایل، می‌توانید یک جلسه ویزیت و مشاوره رایگان با دکتر آرش نجف بیگی داشته باشید.

کلینیک جردن : ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵کلینیک سعادت : ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴

روش انجام جراحی بینی ترمیمی

برای انجام این جراحی، مشابه با عمل بینی اولیه، از دو روش باز و بسته استفاده می‌شود. اینکه کدام یک از این روش‌ها برای شما مناسب خواهد بود، بسته به هدفتان از انجام عمل و شرایط بینیتان دارد.

این جراحی تحت بیهوشی کامل انجام می‌شود. در صورتی که شما بهترین جراح بینی ترمیمی را انتخاب کرده باشید، در درجه اول تلاش می‌شود که برای اصلاح و رفع مشکل بینی از زخم‌های داخلی استفاده شود. با این وجود اگر به هر دلیلی این کار قابل انجام نباشد، احتمال اینکه متخصص عمل بینی ترمیمی چند برش خارجی کوچک نیز ایجاد کند، وجود دارد. در این شرایط، دسترسی جراح به غضروف و استخوان بینی برای تغییر شکل و بهبود عملکرد سیستم تنفسی راحت‌تر خواهد بود.

به طور کلی، جراحی بینی به روش بسته، مزایای بیشتری داشته و خطر کمتری برای بافت‌های بینی دارد. در حالی که جراحی باز بینی به جراح این امکان را می‌دهد تا به صورت گسترده‌ای به استخوان و غضروف بینی دسترسی داشته و تغییرات لازم را اعمال نماید. برای ایجاد تقارن و رفع مشکل، احتمالاً جراح تصمیم به اضافه و یا حذف کردن بخشی از غضروف بگیرد. در صورتی که نیاز به غضروف اضافه باشد، جراح می‌تواند از غضروف موجود در گوش فرد استفاده کند. البته این روزها می‌توان از مواد دیگری نیز به عنوان ایمپلنت استفاده کرد.

با توجه به اینکه که بافت بینی از قبل آسیب دیده و اکنون حساسیت بیشتری دارد، مدت زمانی که برای انجام این جراحی نیاز است، خیلی بیشتر از جراحی اولیه بینی است.

نمونه کار دکتر آرش نجف بیگی به عنوان بهترین جراح بینی ترمیمی 1

دوره ریکاوری بعد از انجام جراحی بینی ترمیمی

به طور کلی، هیچ دو بیماری، دوره ریکاوری مشابه به هم ندارند. بنابراین، به طور مشخص نمی‌توان بیان کرد که دوره ریکاوری بعد از انجام جراحی بینی ترمیمی چقدر خواهد بود. البته، در صورتی که این عمل توسط بهترین جراح بینی ترمیمی انجام شود، دوره ریکاوری و نتیجه کوتاه‌تر و بهتر خواهد بود.

اما به طور کلی، بیمارانی که پوست نازکی دارند، می‌توانند ۶ الی ۱۲ ماه بعد از انجام جراحی، شاهد نتیجه باشند. اما افرادی که پوست ضخیمی دارند، احتمالاً تا ۲ سال بعد از انجام جراحی شاهد نتیجه نهایی نخواهند بود.

افرادی که جراحی بینی ترمیمی توسط بهترین جراح بینی ترمیمی انجام داده اند باید این موضوع رادر ذهن داشته باشند که مانند تمامی جراحی ها ، این نوع عمل زیبایی بینی ترمیمی نیز باید دوران نقاهت خود را داشته باشد . کبودی دور چشم ها بعد از انجام جراحی بیبی ثانویه امری کاملا غیر قابل اجتناب است .

نمونه کار دکتر آرش نجف بیگی به عنوان بهترین جراح بینی ترمیمی 3

مهم‌ترین نکاتی که در مورد جراحی بینی ثانویه باید بدانید

 • انتظارات واقع گرایانه‌ای از انجام این جراحی داشته باشید.
 • با توجه به اینکه این جراحی نسبت به جراحی اولیه پیچیدگی بیشتری دارد، مراقبت‌های بیشتری بعد از انجام جراحی ثانویه نیاز است.
 • احتمال اینکه بافت داخلی بینی شما آسیب دیده باشد، وجود دارد. در این صورت جراح کار چندانی برای بینی شما نمی‌تواند انجام دهد.
 • زخم‌های داخلی بینی باید به طور کامل بهبود پیدا کرده باشند، تا جراحی قابل انجام باشد.

انواع تکنیک های رینوپلاستی ثانویه

رینوپلاستی ثانویه ممکن است به روشی مشابه جراحی اصلی انجام شود، اما تکنیک های مختلفی برای انجام آن وجود دارد. این عمل زیبایی و ترمیمی ممکن است از طریق تکنیک باز یا تکنیک بسته، بسته به آنچه مورد نیاز بیمار است نزدیک شود. در ادامه با انواع تکنیک های رینوپلاستی ثانویه بیشتر آشنا می شویم:

تکنیک رینوپلاستی ثانویه باز

روش باز با یک برش کوچک در پایه بینی انجام می شود. این جراحی شامل دسترسی به ساختارهای داخلی بینی است و دسترسی به نوک بینی، پل و استخوان های بینی را فراهم می کند. بیماران با شکایات شدید مانند تغییر شکل یا انسداد شدید بینی بعد از عمل اول رینوپلاستی، ممکن است به این روش نیاز داشته باشند. 

تکنیک رینوپلاستی ثانویه بسته

رینوپلاستی ثانویه بسته با استفاده از برش های داخلی و پنهان در داخل بینی انجام می شود و به همین دلیل هم جای اسکار و زخم پنهان می ماند. این تکنیک اجازه می دهد تا تغییرات جزئی در نوک بینی و ساختار داخلی بینی ایجاد شود. این نوع جراحی برای بیمارانی با شکایات جزئی که بدون نیاز به استفاده از روش باز قابل اصلاح هستند، اختصاص دارد.

فواید و مزایای عمل ترمیمی بینی

بیمارانی که به دنبال جراحی بینی مجدد یا ثانویه هستند، مهارت و تجربه جراحان پلاستیک را به چالش می کشد. رینوپلاستی اصلاحی برای هر بیماری که قبلاً یک یا چند بار جراحی زیبایی بینی انجام داده است و مایل به بهبود ظاهر و اغلب عملکرد بینی است اعمال می شود و مزایا و فواید زیادی دارد.

برای مثال، بیماران اغلب از جراحی قبلی خود ناراضی هستند و می توانند عوامل این نارضایتی را در طول جراحی بینی ترمیمی خود از بین ببرند یا آنها را کاهش دهند. گاهی در طول عمل بینی اولیه، غضروف آسیب دیده و یا ناقص برداشته شده که در رینوپلاستی ترمیمی این غضروف جایگزین می شود. از دیگر مزایای عمل بینی ترمیمی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بینی طبیعی تر و متناسب تر
 • بهبود عملکرد بینی
 • بینی متقارن و متعادل تر
 • کاهش جای زخم قابل مشاهده 
 • برطرف کردن عیوب عمل بینی اولیه

اقدامات قبل از جراحی بینی ترمیمی

قبل از هرچیزی باید با دکتر خود ملاقات کنید تا بینی شما و نواقص عمل بینی اولیه شما را ارزیابی کند و مطمئن شود که می تواند به طور خاص یک برنامه مراقبت سفارشی را مطابق با نیازهای دقیق شما تنظیم کند. در طول مشاوره، جراح ماهیت دقیق شکایات شما و علل دقیق آن را مشخص می کند. همچنین این فرصت را خواهید داشت که دقیقاً آنچه را که در بینی خود دوست ندارید به او نشان دهید و او داخل بینی شما را از طریق یک روش بدون درد در مطب با استفاده از یک دوربین کوچک معاینه می کند. این معاینه پیش از عمل ترمیمی به دکتر اجازه می دهد تا به صورت بصری تمام ساختارهای داخلی بینی را برای ایجاد بهترین طرح جراحی ترسیم کند. پس از انجام یک برنامه مناسب، جراح تمام اطلاعات لازم برای اطمینان از اینکه عمل جراحی شما بدون مشکل انجام می شود، در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید لذت بخش ترین تجربه را داشته باشید.  برخی از مراقبت های قبل از جراحی بینی ترمیمی به شرح زیر است:

 • مصرف آسپرین را حداقل ۲ هفته قبل از عمل بینی خود قطع کنید.
 • لوازم پزشکی پس از جراحی که ممکن است در دوران نقاهت به آن نیاز داشته باشید را تهیه کنید.
 • استفاده از مولتی ویتامین برای بهبودی سریعتر.
 • بدن خود را هیدراته نگه دارید.

مراقبت های بعد از جراحی بینی ترمیمی

مراقبت های بعد از عمل ترمیمی بینی پس از جراحی پیشرفته بسیار شخصی خواهد بود. اما برخی از موضوعات تکرار شونده برای همه بیماران اعمال می شود. ابتدا در ۱۲ ساعت اول باید سر خود را رو به بالا نگه دارید این کار اجازه می دهد اجزای بینی شما در بهترین حالت خود قرار بگیرند و میزان تورم و کبودی را کاهش می دهد. بسته به نوع عمل جراحی که انجام می‌دهید، ممکن است آتل بینی در بینی خود خواهید داشت، این آتل ها قرار داده شده اند تا امکان بهبود مناسب ساختارهای داخلی بینی را فراهم کنند و معمولاً در اولین ویزیت بعد از عمل، یعنی یک هفته بعد از جراحی ترمیمی بینی، برداشته می‌شوند. 

در این باره بخوانید  هزینه ی رینوپلاستی (جراحی زیبایی بینی) و عوامل و فاکتور های تاثیر گذار برآن

معمولاً توصیه می‌شود قبل از بازگشت به کار، حداقل ۳ روز مرخصی بگیرید. بلند کردن وسایل سنگین و انجام فعالیت های سنگین ممنوع است زیرا این کار می تواند ساختار بینی را تغییر دهد. اگر از عینک استفاده می کنید، باید آن را کنار بگذارید یا کمتر استفاده کنید تا فشاری بر استخوان های بینی وارد نشود. 

بینی شما ممکن است برای یک دوره موقت متورم شود، پس استرس نداشته باشید! بینی یک ناحیه کوچک است و تورم حاصل از عمل بینی در نهایت با گذشت زمان کاهش می یابد. بسته به بیمار، این تورم معمولاً ۲ تا ۳ هفته طول می کشد، اما در موارد نادر می تواند تا دو ماه ادامه یابد. برای کمک به کاهش تورم، می توانید از چسب، پانسمان فشاری و کمپرس سرد کمک بگیرید تا میزان تورم را کاهش دهد. 

پیوند غضروف در جراحی بینی ترمیمی

پیوند غضروف یک جزء کلیدی برای کاهش مناسب قوز پشتی روی بینی در عمل بینی ترمیمی است. قوز بینی هم از استخوان و هم از غضروف تشکیل شده است و اگر قوز بینی بیش از حد یا کمتر از حد اصلاح شده باشد، پیوند غضروف در جراحی بینی ترمیمی می تواند این مشکل را اصلاح کند. 

رینوپلاستی اصلاحی اغلب به غضروف برای حمایت ساختاری نوک و یا پل بینی نیاز دارد. غضروف سپتوم بعد از عمل اولیه بینی اغلب دچار کمبود می شود و به همین دلیل هم جراحان بینی اغلب باید غضروف را از سایر نقاط بدن، به ویژه گوش و گاهی اوقات دنده، انتخاب و آن را پیوند دهند.

جراحی بینی ترمیمی با بیهوشی کامل

تقریباً برای تمام تکنیک‌های جراحی بینی ترمیمی، برای راحتی شخصی، ایمنی و سهولت جراحی شما به احتمال زیاد بیهوشی عمومی یا بیهوشی کامل دریافت می‌کنی.. نظر بسیاری از جراحان معتبر و با تجربه این است که ایمن ترین و موثرترین روش برای انجام جراحی زیبایی بینی، تحت بیهوشی عمومی است، زیرا امکان کنترل راه هوایی شما و بهبود دید شکل بینی شما را فراهم می کند، همچنین نیاز به تزریق داروهای موضعی کمتری به بینی دارد. 

نکته قابل توجه اینجاست که جراح یا کلینیک زیبایی موردنظر شما باید برای بیهوشی کامل، فقط از متخصصان بیهوشی دارای گواهی و مجوز برای انجام بیهوشی و نظارت بر ایمنی شما در طول جراحی استفاده کنند. به علاوه عمل جراحی به طور کامل تقریباً دو تا سه ساعت طول می کشد و هر جراحی بینی که در یک مرکز جراحی کاملاً معتبر و پیشرفته انجام شود باید در آن ایمنی، راحتی و حریم خصوصی شما از اهمیت بالایی برخوردار باشد. 

 چرا جراحان بینی ، توصیه می کنند برای انجام جراحی بینی ترمیمی ، باید یکسال صبر کرد ؟

بیمارانی که از نتایج رینوپلاستی اولیه خود ناراضی هستند، معمولاً برای برنامه ریزی فوری یک جراحی بینی ترمیمی عجول هستند. با این حال، بسیار مهم است که بینی از جراحی اصلی قبل از انجام جراحی بینی ثانویه به طور کامل بهبود یافته باشد. این فرصت نه تنها به بافت ها و ساختارهای ظریف بینی اجازه می دهد تا به خوبی به جراحی دوم پاسخ دهند، بلکه تضمین می کند که بیمار نتیجه نهایی عمل اولیه خود را دیده و تصمیمی درستی برای انجام عمل ترمیمی بینی گرفته است. 

بعد از جراحی بینی، بینی در طی چند هفته به شدت تغییر می کند. حتی پس از رفع اکثر تورم های جراحی بینی، که می تواند تا شش هفته یا بیشتر طول بکشد، بینی باز هم به بهبود و تغییر ادامه می دهد. برخی از بیماران در ابتدا از جراحی زیبایی بینی خود ناراضی هستند، اما در نهایت متوجه می شوند که بعد از بهبودی کامل بینی جدید خود را دوست دارند. به این دلایل، بیماران به طور کلی تشویق می شوند تا ۱۲ ماه پس از جراحی بینی قبل از انجام جراحی دوم صبر کنند.

هزینه جراحی بینی ترمیمی

به هیچ عنوان نمی توان هزینه مشخصی برای عمل بینی ترمیمی تخمین زد، زیرا هزینه جراحی بینی ترمیمی می‌تواند متفاوت باشد. تکنیک به کار رفته در این نوع جراحی روی قیمت نهایی آن اثرگذار است. به علاوه عوامل دیگری نیز روی هزینه عمل اصلاحی بینی تاثیر مستقیم دارند، مانند دستمزد جراح، مکان مطب یا کلینیک جراحی، هزینه بیهوشی و غیره. 

نکته قابل توجه این است که بیمارانی که برای رفع مشکلات تنفسی تحت عمل جراحی بینی ترمیمی قرار می‌گیرند، ممکن است واجد شرایط پوشش جزئی بیمه برای بخش عملکردی عمل خود باشند، اما بیمارانی که به صرف زیبایی این عمل را انجام می دهند نمی توانند انتظار پوشش بیمه را داشته باشند.

جمع بندی

جراحی بینی ثانویه به عنوان یکی از پیچیده‌ترین روش‌های جراحی زیبایی در نظر گرفته می‌شود؛ چرا که با توجه به اینکه بافت‌های بینی از قبل دچار تغییر شده و احتمال استفاده از آن‌ها کم شده است، ایجاد تغییرات جدید در آن‌ها مشکل خواهد بود.

به همین دلیل، این جراحی باید توسط بهترین جراح بینی ترمیمی انجام شود تا با حداقل میزان برش و ایجاد زخم در بینی، مشکل قبلی را که می‌تواند ظاهری و یا مشکل در سیستم تنفسی فرد باشد، رفع کند.

بهترین زمان انجام این جراحی، حداقل یک سال بعد از انجام جراحی اولیه است؛ چرا که معمولاً نتیجه نهایی جراحی بعد از یک سال مشخص شده و تورم و زخم‌های داخلی به طور کامل بهبود پیدا می‌کنند. بنابراین، در صورتی که قصد انجام این کار را دارید، بهتر است به اندازه کافی صبور بوده و در انتخاب متخصص عمل بینی ترمیمی دقت نمایید؛ چرا که هرچه که جراحی‌های متعدد بینی بیشتر انجام شود، خطرات و عوارض آن بیشتر خواهد بود.

علاوه بر این، به خاطر داشته باشید که از انجام این جراحی باید یک انتظار واقع گرایانه داشته باشید و خیلی رؤیایی فکر نکنید؛ چرا که با توجه به سختی عمل، کسب نتیجه مطلوب نیز کار سختی خواهد بود. در نهایت برای مطالعه بیشتر این مقاله لاتین را پیشنهاد می دهیم.

سؤالات متداول بهترین دکتر ترمیم بینی در تهران

قطعا تا یک ‌سال پس ‌از عمل بینی نمی‌توانید هیچ جراحی بینی ترمیمی داشته باشید. در این مدت باید صبر کنید تا ورم بینی کاملاً از بین برود. در بسیاری از موارد افراد ناراضی از جراحی چون نگرشی از نتیجه نهایی کار ندارند و تماماً بینی را در یک حالت ورم کرده می‌بینند، به ‌دنبال جراحی ترمیمی هستند. توصیه می‌شود که این افراد تا مشخص شدن فرم کامل بینی عمل شده صبر کنند که حداقل یک‌ سال پس ‌از جراحی اول است. سپس می‌توانند در مورد جراحی بینی ترمیمی تصمیم‌گیری کنند.

بینی‌های حادثه ‌دیده از متقاضیان جدی در جراحی بینی ترمیمی هستند؛ زیرا گاهاً عمق تخریب بافت بینی آنچنان شدید است که نمی‌توان در یک جراحی مقدماتی فرم مناسب و زیبای بینی را بازسازی نمود. چنین افرادی غالبا پس‌ از جراحی اولیه از مشکلات تنفسی و یا ظاهر نامناسب بینی رنج می‌برند. قطعا جراحی اولیه یک عمل اضطراری با کمترین تلاش در ایجاد زیبایی بوده ‌است. اما در جراحی‌های ترمیمی دست جراح در اعمال تغییرات مؤثر برای بازسازی مناسب بینی باز است.

اطلاعات تماس کلینیک دکتر نجف بیگی

کلینیک سعادت‌آباد

آدرس

تهران
سعادت آباد،خیابان سروشرقی
نرسیده به میدان فرهنگ، پلاک ۹،طبقه سوم

کلینیک جردن

آدرس

تهران
جردن ، بالاتر از تقاطع حقانی ، خیابان کیش
پلاک ۴۵ ، طبقه چهارم شرقی ، زنگ ۷

ممکن است شما دوست داشته باشید
30 نظرات
 1. مریم می گوید

  بینی سال ۱۳۹۰جراحی کردم کج شده سمت چپ بالاس سمت راست پایین یه سوراخ بزرگ یکی کوچیک خواستم دوباره جراحی کنم آیاچیزیکه میخوام میشه

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   اگر فوق تخصص خود را با تجربه و متبهر انتخاب نمایید حتما به نتیجه دلخواه خواهید رسید
   و بینی شما به صورت قرینه خواهد شد

 2. عموجوادی می گوید

  سلام لطفا راهنماییم کنید من دوبار علم بینی داشتم دکتراش معروف نبودن ولی مراجعه کنندهاشون راضی بودن اما شکل بینی من چیزی که میخاستم و قرار بوده بشه نشده و خیلی ناراحتم. بینی گوشتی داشتم و خیلی پوستم چرب بود الان بعد دومین عمل قرار بود نوک بینیم طبیعی بشه اما الان قشنگ سربالاست ایا میشه کاریش کرد؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز بعد از جراحی حداقل یکسال باید صبر نمایید تا نتیجه جراحی مشخص شود.
   بعد از آن می توانید برای جراحی ترمیمی اقدام نمایید.

 3. مهرنوش حاجیلو می گوید

  سلام اقای دکتر خسته نباشید و روز خوش من بینی گوشتی داشتم عمل کردم حدود ۱۰ماه پیش الان صورتم خیلی کم ورم داره میتونم برای جراحی بینی ترمیمی وقت بگیرم؟ لطفا راهنمایی کنید

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای مشخص شدن نتیجه جراحی بینی حداقل یکسال باید صبر کنید و بعد از آن اقدام به جراحی مجدد نمایید.

 4. زهرا نیالایی می گوید

  سلام اقای دکتر نجف بیگی من خیلی دنبال بهترین جراح بینی ترمیمی بودم و خیلیا شمارو پیشنهاد دادن من مشکل تنفسی داشتم الان رفع شده اما شکل بینیم خیلی زشت شده و نوکش گرده قبلا اصن اینطوری نبود ایا میتونم عمل کنم دوباره؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای جراحی ترمیمی حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید و تا معاینه نشوید نمی توان دقیق اعلام کرد آیا می توانید مجدد جراحی داشته باشید یا خیر.

 5. زینب سادات می گوید

  سلام روز خوش من دوبار دماغمو عمل کردم و نتیجه سری دوم خیلی بدتر بود الان پره های بینیم قرینه نیستن ایا میتونم جراحی ترمیمی داشته باشم؟۲۸سالمه و حدود دو سال پیش عمل بینی داشتم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان اعلام کرد که آیا می توانید مجدد جراحی بینی برای شما انجام داد یا خیر.

 6. نسرین می گوید

  سلام اقای دکتر من ۱۹سالم بود بینی مو عمل کردم الان مشکل تنفسی اینا ندارم اما نوک بینیم خیلی گرده و دوسش ندارم الان ۲۶سالمه ایا امکان جراحی بینی ترمیمی هست برام؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان دقیق اعلام کرد که آیا می توانید جراحی مجدد داشته باشید یا خیر.

 7. لیلا می گوید

  سلام آقای دکتر
  من یه جلسه مشاوره برای جراحی ترمیمی بینی پیش شما اومدم..همه چی خوب بود ولی تنها چیزی که فکرم و مشغول کرده این است که شما فرمودید باید از غضروف اهدایی برای ترمیم استفاده کنید.. درصورتیکه خیلیا میگ از غضروف خود فرد باید استفاده شود.
  این من و تو دوراهی قرارداده..میشه لطفا یکم راهنماییم کنید که چرا باید از غضروف اهدایی استفاده کرد ؟؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   معمولا افرادی که می خواهند جراحی بینی انجام دهند تمایل ندارند در قسمت های دیگر بدنشان مانند قفسه سینه برش جراحی به منظور برداشتن غضروف ایجاد شود. به همین منظور از غضروف های اهدایی استفاده می شود.

 8. آرسته می گوید

  سلام.وقت بخیر.برای ترمیمم غضروف بینی حتما باید از اعضای بدن بیمار غضروف برداشته بشه یا با مصنوعی هم انجام میدهید اگر بله شانس قبول عضو مصنوعی چقدر است

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 9. رامین می گوید

  جراحی بینی ثانویه انجام میدن دکتر نجف بیگی؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله

 10. فرشته می گوید

  سلام من یک دو بار بینیمون رو جراحی کردم پیش دکتر دیگه ای و الان باز از شکل بینیم راضی نیستم بینیم متقارن نیست میتوننم برای بار سوم جراحی بینی ترمیمی انجام بدم ؟ محدودیتی نداره ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   جراحی بینی ترمیمی محدودیتی نداره به شرطی متخصص جراحی پلاستیک تایید کند که عمل مجدد مشکلی برای شما ایجاد نمیکند.

 11. فائزه می گوید

  من دو ساله عمل کردم پیش یه دکتر دیگه الان واقعا تنفس برام سخت شده شبا مخصوصا.دکتر نجف بیگی جراح بینی ترمیمی هم هستن؟برای تنفس هم مشکل داشته باشیم ایشون جراح بینی ترمیمی انجام میدن؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   همانطور که میدانید جراحی ترمیمی ، عملی دشوار تر از جراحی بینی اولیه است. لذا حتما باید به صورت حضوری مورد معاینه قرار بگیرید.

   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 12. ساره می گوید

  دکتر جراحی بینی ترمیمی هم انجام میدن؟؟؟؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله جناب دکتر نجف بیگی جراحی مجدد برای کسانی که از جراحی اولیه خود راضی نیستند با بعد از جراحی دچار مشکلات تنفسی شده اند انجام می دهند.

 13. ناشناس می گوید

  خسته نباشید. آیا بعد از دوره ریکاوری، همچنان نیاز به رعایت هست یا نه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بعد جراحی بینی تا ۲ ماه نباید ورزش های سنگین انجام داد که بینی تحت فشار قرار نگیرد.

 14. مبینا تاجبخش می گوید

  من تا به حال دوبار بینیمو عمل کردم متاسفانه پیش دکترای بدی هم نبود ولی از نتیجه ها اصلا راضی نبودم جراحی بینی ترمیمی که شما گفتید میتونه به من کمک کنه چون من الان واقعا نیاز به عمل ترمیمی دارم ولی میترسم بدتراز الانش بشه میشه منو راهنمایی کنید

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   همانطور که مشخص است عمل ترمیمی بینی برای رفع نواقص بینی های عمل شده انجام می شود. و حتما باید بیمار به صورت حضوری مورد معاینه قرار بگیرید تا مشخص شود آیا مشکلات مد نظر شما قابل حل است یا خیر.

 15. ناشناس می گوید

  جراحی بینی ترمیمی اوضاع رو بدتر نمی کنه؟ ینی اگه از فرم بینی راضی نیستیم بهتره عملش کنیم یا دیگه دست بهش نزنیم؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   عمل بینی ترمیمی عملی سخت تر از عمل جراحی اولیه بینی می باشد و در نهایت برای رفع مشکلات فعلی بینی شما انجام میشود.
   البته حتما باید توسط متخصص باتجربه انجام شود.

سوال خود را بپرسید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید