بهترین جراح بینی ترمیمی | جراحی ترمیمی بینی چیست؟

2,376

بهترین جراح بینی ترمیمی چه ویژگی هایی دارد ؟ این سوالی است که بسیاری از افراد پیش از انجام جراحی بینی از خود می پرسند.

در میان انواع جراحی زیبایی که وجود دارد، جراحی بینی ترمیمی یا ثانویه به عنوان یکی از چالش برانگیزترین انواع جراحی‌ها در نظر گرفته می‌شود؛ چرا که بینی به دلیل ساختار پیچیده‌ای که دارد، انجام هرگونه جراحی را روی آن، حتی برای بار اول مشکل می‌سازد. به همین خاطر، انتخاب بهترین جراح بینی ترمیمی یکی از مهم‌ترین مواردی است که قبل از انجام این جراحی زیبایی باید انجام دهید.

اما آیا می‌دانید که یک متخصص عمل بینی ترمیمی چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟ آیا با عوارض انجام این عمل آشنایی دارید؟ آیا می‌دانید جراحی بینی ثانویه به چه شکل انجام می‌شود؟ در صورتی که به هر دلیلی نیاز به انجام عمل بینی ترمیمی دارید، در این مقاله همراه ما باشید تا با نحوه انتخاب بهترین جراح بینی ترمیمی و همچنین، روند انجام این جراحی آشنا شوید.

دلیل انجام جراحی بینی ترمیمی چیست؟

قبل از اینکه به معرفی مواردی بپردازیم که برای انتخاب بهترین جراح بینی ترمیمی باید مد نظر داشته باشید، بهتر است دلیل انجام این جراحی را بیان کنیم.

همان‌طور که گفته شد، جراحی بینی به‌خودی‌خود به عنوان یکی از سخت‌ترین جراحی‌های پلاستیک و زیبایی درنظر گرفته می‌شود؛ اما زمانی که نیاز مجدد به انجام این جراحی باشد، به پیچیدگی این جراحی اضافه‌تر نیز می‌شود. این جراحی معمولاً زمانی نیاز می‌شود که فرد از نتیجه جراحی اولی که داشته است، راضی نیست. فرقی نمی‌کند که جراحی اول از نوع درمانی بوده و یا زیبایی، برای رفع مشکل نیاز است که بار دیگر این جراحی، البته با دقت و ظرافت بیشتر انجام شود.

معمولاً افرادی که در سیستم تنفسی خود مشکل پیدا می‌کنند و یا مشکلشان از قبل حل نشده و یا از نتیجه ظاهری بینی خود راضی نیستند، به انجام این عمل نیاز پیدا می‌کنند.

به صورت خلاصه میتوان دلایلی برای انجام مجدد جراحی بینی نام برد که در ادامه به آن ها می پردازیم.

 • نوک غیر طبیعی بینی: بعد از انجام جراحی بینی ممکن است به دلایل مختلف نوک بینی شکل دلخواه را پیدا نکند برای مثال یا خیلی تیز شود و یا گرد بماند.
 • فاصله زیاد سوراخ های بینی:این مشکل به دلیل عدم رعایت تناسب در جراحی بینی رخ میدهد . اما فراموش نکنید انتخاب یک متخصص جراحی بینی خوب میتواند از چنین پیش آمدی جلوگیری کند .
 • بزرگ بودن بینی: بسیاری از افراد تمایل دارند که هرگونه که شده بعد از جراحی بینی بینی بسیار کوچکی داشته باشند و اگر بعد از جراحی چنین اتفاقی نیافتد از جراحی بینی خود رضایت ندارند.
 • مشکلات تنفسی و خشکی بینی:چنین مشکلاتی به دلیل عدم داشتن تخصص کافی جراح بینی است که همانطور که گفه شد اگر از پزشک متخصص برای جراحی زیبایی بینی استفاده شود چنین مشکلاتی پیش نمی آید.
 • ناراضی بودن شما از عمل اولیه بینی‌ تان: به هر دلیلی امکان ندارد که شما به عنوان مراجعه کننده از فرم وشکل بینی خود رضایت نداشته باشید .
 • انحراف تیغه بینی به دلیل ضربات فیزیکی (بینی کج): بسیاری از افراد به چنین مشکلی بعد از عمل زیبایی بینی برمیخورند . بسیاری از ورزشکاران یا کسانی که در تصادف یا حادثه فرم بینیشان کج شده است .
نمونه کار دکتر آرش نجف بیگی به عنوان بهترین جراح بینی ترمیمی 1

روش انجام جراحی بینی ترمیمی

برای انجام این جراحی، مشابه با عمل بینی اولیه، از دو روش باز و بسته استفاده می‌شود. اینکه کدام یک از این روش‌ها برای شما مناسب خواهد بود، بسته به هدفتان از انجام عمل و شرایط بینیتان دارد.

این جراحی تحت بیهوشی کامل انجام می‌شود. در صورتی که شما بهترین جراح بینی ترمیمی را انتخاب کرده باشید، در درجه اول تلاش می‌شود که برای اصلاح و رفع مشکل بینی از زخم‌های داخلی استفاده شود. با این وجود اگر به هر دلیلی این کار قابل انجام نباشد، احتمال اینکه متخصص عمل بینی ترمیمی چند برش خارجی کوچک نیز ایجاد کند، وجود دارد. در این شرایط، دسترسی جراح به غضروف و استخوان بینی برای تغییر شکل و بهبود عملکرد سیستم تنفسی راحت‌تر خواهد بود.

به طور کلی، جراحی بینی به روش بسته، مزایای بیشتری داشته و خطر کمتری برای بافت‌های بینی دارد. در حالی که جراحی باز بینی به جراح این امکان را می‌دهد تا به صورت گسترده‌ای به استخوان و غضروف بینی دسترسی داشته و تغییرات لازم را اعمال نماید. برای ایجاد تقارن و رفع مشکل، احتمالاً جراح تصمیم به اضافه و یا حذف کردن بخشی از غضروف بگیرد. در صورتی که نیاز به غضروف اضافه باشد، جراح می‌تواند از غضروف موجود در گوش فرد استفاده کند. البته این روزها می‌توان از مواد دیگری نیز به عنوان ایمپلنت استفاده کرد.

با توجه به اینکه که بافت بینی از قبل آسیب دیده و اکنون حساسیت بیشتری دارد، مدت زمانی که برای انجام این جراحی نیاز است، خیلی بیشتر از جراحی اولیه بینی است.

نمونه کار دکتر آرش نجف بیگی به عنوان بهترین جراح بینی ترمیمی 2

افراد مناسب برای عمل بینی ترمیمی:

افراد مناسب برای عمل بینی ترمیمی  فرد سالمی است که از نتیجه عمل بینی پلاستیک قبلی خشنود نیست. زمان مناسب انجام این عمل تقریباً یک سال بعد از عمل قبلی است.

 اگرچه ممکن است بیماران به دلیل ناخرسندی شدید احساس کنند که مجبور اند زودتر عمل بینی ترمیمی را انجام دهند، اما باید صبر کرد تا مدت زمان لازم سپری شود و ورم بعد از عمل کاملاً فرو بنشیند تا احتمال بروز خطای جراحی کاهش یابد.

در صورت تمایل، می‌توانید یک جلسه ویزیت و مشاوره رایگان با دکتر آرش نجف بیگی داشته باشید.

کلینیک جردن : ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ | کلینیک سعادت‌آباد : ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴

چه مدت بعد از انجام جراحی بینی اولیه می‌توان جراحی مجدد انجام داد؟

یکی از مهم‌ترین نکاتی که قبل از عمل بینی ترمیمی باید به خاطر داشته باشید، این است که به اندازه کافی بعد از جراحی اولیه صبر کنید. بنابراین، اگر بینی شما آمادگی لازم برای انجام جراحی ثانویه را نداشته باشد، فرقی نمی‌کند که بهترین جراح بینی ترمیمی را انتخاب کرده باشید یا نه!

براساس آنچه که بسیاری از پزشکان توافق دارند، بهتر است یک سال بعد از جراحی اولیه صبر کنید و سپس برای انجام جراحی ثانویه اقدام نمایید؛ چرا که معمولاً بعد از یک سال است که نتیجه نهایی مشخص شده و تورم بینی‌تان به طور کامل از بین رفته و زخم‌های ایجادشده هنگام جراحی قبلی، بهبودی کامل پیدا کنند. بنابراین، اگر می‌خواهید مشکل قبلی را توسط یک متخصص عمل بینی ترمیمی رفع کنید، باید صبور باشید.

نمونه کار دکتر آرش نجف بیگی به عنوان بهترین جراح بینی ترمیمی 4

دوره ریکاوری بعد از انجام جراحی بینی ترمیمی

به طور کلی، هیچ دو بیماری، دوره ریکاوری مشابه به هم ندارند. بنابراین، به طور مشخص نمی‌توان بیان کرد که دوره ریکاوری بعد از انجام جراحی بینی ترمیمی چقدر خواهد بود. البته، در صورتی که این عمل توسط بهترین جراح بینی ترمیمی انجام شود، دوره ریکاوری و نتیجه کوتاه‌تر و بهتر خواهد بود.

اما به طور کلی، بیمارانی که پوست نازکی دارند، می‌توانند ۶ الی ۱۲ ماه بعد از انجام جراحی، شاهد نتیجه باشند. اما افرادی که پوست ضخیمی دارند، احتمالاً تا ۲ سال بعد از انجام جراحی شاهد نتیجه نهایی نخواهند بود.

افرادی که جراحی بینی ترمیمی توسط بهترین جراح بینی ترمیمی انجام داده اند باید این موضوع رادر ذهن داشته باشند که مانند تمامی جراحی ها ، این نوع عمل زیبایی بینی ترمیمی نیز باید دوران نقاهت خود را داشته باشد . کبودی دور چشم ها بعد از انجام جراحی بیبی ثانویه امری کاملا غیر قابل اجتناب است .

نمونه کار دکتر آرش نجف بیگی به عنوان بهترین جراح بینی ترمیمی 3

اهمیت انتخاب بهترین جراح بینی ترمیمی

با توجه به اینکه بینی ساختار پیچیده‌ای دارد و فرد یک بار به هر دلیلی از نتیجه جراحی خود راضی نبوده است، بهتر است برای بار دوم، نهایت دقت را در انتخاب بهترین جراح بینی ترمیمی داشته باشد. با توجه به اینکه پزشکان کمی در حوزه انجام این جراحی فعالیت دارند، بهتر است دنبال کسی باشید که تجربه کافی برای انجام این جراحی را داشته است.

برای اینکه در انتخاب بهترین جراح بینی ترمیمی اشتباه نکنید، می‌توانید از نمونه کارهای جراح دیدن کنید. برای اطمینان بیشتر، می‌توانید از جراح بخواهید تا با افرادی که نزد او تاکنون این جراحی را انجام داده‌اند، صحبت نمایید. در این صورت شما می‌توانید اطلاعات واقعی و دقیقی در رابطه با این جراحی به دست آورید. برای انتخاب متخصص عمل بینی ترمیمی موارد زیر را به خاطر داشته باشید:

 • با توجه به اینکه مدت زمان انجام این جراحی طولانی خواهد بود، بهتر است جراحی را انتخاب نمایید که توانایی لازم برای مدیریت روند انجام جراحی را داشته باشد.
 • در برخی موارد، نیاز به انجام جراحی ثانویه نیست؛ پس در صورتی که بهترین جراح بینی ترمیمی را انتخاب کنید، می‌توانید از سایر روش‌های موجود برای درمان مشکلتان مطلع شوید. پس به خاطر داشته باشید که جراحی ثانویه اولین و آخرین راه پیش روی شما نیست.
 • قبل از اینکه جراح را انتخاب کنید، حتماً در یک جلسه مشاوره با وی شرکت کنید. خواسته خود را به طور دقیق برای جراح مشخص کنید و اطلاعات کاملی از تاریخچه پزشکی‌تان در اختیارش قرار دهید. از وی بخواهید که شما را در جریان روند انجام جراحی، مراقبت‌های لازم و هزینه مورد نیاز قرار دهد.
 • با وجود اینکه بسیاری از افراد به بینی‌های قوس‌دار علاقه دارند، اما این روش جراحی چندان جالب نیست؛ چرا که قسمت عمده‌ای از بافت‌های بینی در این روش از بین می‌رود. بنابراین، بهترین جراح بینی ترمیمی به جای اینکه از میزان بافت‌های باقی‌مانده مجدداً کم کند، باید بتواند پشت بینی را تقویت کرده تا ظاهری طبیعی‌تر به آن ببخشد. انجام این کار، به مراتب سخت‌تر از برداشتن بافت بینی است.
 • با توجه به اینکه در جراحی اولیه، تعدادی برش و زخم در بینی ایجاد شده، در جراحی ثانویه امکان ایجاد برش‌های متعدد وجود ندارد. بنابراین، بهترین جراح بینی ترمیمی باید بتواند با حداقل محدوده عملکردی که دارد، برش‌های مورد نیاز را ایجاد کرده و ترمیم را آغاز کند.
 • برای ایجاد فرم جدید، به هیچ وجه نباید به سوراخ‌های بینی دست زده شود. چرا که تغییر ظاهری سوراخ بینی، به وضوح گویای انجام جراحی بینی است که البته این مسئله برای افرادی که خواهان بینی با شکل طبیعی هستند، چندان جالب نیست.

مهم‌ترین نکاتی که در مورد جراحی بینی ثانویه باید بدانید

 • انتظارات واقع گرایانه‌ای از انجام این جراحی داشته باشید.
 • با توجه به اینکه این جراحی نسبت به جراحی اولیه پیچیدگی بیشتری دارد، مراقبت‌های بیشتری بعد از انجام جراحی ثانویه نیاز است.
 • احتمال اینکه بافت داخلی بینی شما آسیب دیده باشد، وجود دارد. در این صورت جراح کار چندانی برای بینی شما نمی‌تواند انجام دهد.
 • زخم‌های داخلی بینی باید به طور کامل بهبود پیدا کرده باشند، تا جراحی قابل انجام باشد.
نمونه کار دکتر آرش نجف بیگی به عنوان بهترین جراح بینی ترمیمی 6
نمونه کار دکتر آرش نجف بیگی به عنوان بهترین جراح بینی ترمیمی 5

جمع بندی

جراحی بینی ثانویه به عنوان یکی از پیچیده‌ترین روش‌های جراحی زیبایی در نظر گرفته می‌شود؛ چرا که با توجه به اینکه بافت‌های بینی از قبل دچار تغییر شده و احتمال استفاده از آن‌ها کم شده است، ایجاد تغییرات جدید در آن‌ها مشکل خواهد بود.

به همین دلیل، این جراحی باید توسط بهترین جراح بینی ترمیمی انجام شود تا با حداقل میزان برش و ایجاد زخم در بینی، مشکل قبلی را که می‌تواند ظاهری و یا مشکل در سیستم تنفسی فرد باشد، رفع کند.

بهترین زمان انجام این جراحی، حداقل یک سال بعد از انجام جراحی اولیه است؛ چرا که معمولاً نتیجه نهایی جراحی بعد از یک سال مشخص شده و تورم و زخم‌های داخلی به طور کامل بهبود پیدا می‌کنند. بنابراین، در صورتی که قصد انجام این کار را دارید، بهتر است به اندازه کافی صبور بوده و در انتخاب متخصص عمل بینی ترمیمی دقت نمایید؛ چرا که هرچه که جراحی‌های متعدد بینی بیشتر انجام شود، خطرات و عوارض آن بیشتر خواهد بود.

علاوه بر این، به خاطر داشته باشید که از انجام این جراحی باید یک انتظار واقع گرایانه داشته باشید و خیلی رؤیایی فکر نکنید؛ چرا که با توجه به سختی عمل، کسب نتیجه مطلوب نیز کار سختی خواهد بود.

اطلاعات تماس کلینیک دکتر نجف بیگی

کلینیک سعادت‌آباد

آدرس

تهران
سعادت آباد،خیابان سروشرقی
نرسیده به میدان فرهنگ، پلاک ۹،طبقه سوم

کلینیک جردن

آدرس

تهران
جردن ، بالاتر از تقاطع حقانی ، خیابان کیش
پلاک ۴۵ ، طبقه چهارم شرقی ، زنگ ۷

ممکن است شما دوست داشته باشید
16 نظرات
 1. ناشناس می گوید

  جراحی بینی ترمیمی اوضاع رو بدتر نمی کنه؟ ینی اگه از فرم بینی راضی نیستیم بهتره عملش کنیم یا دیگه دست بهش نزنیم؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   عمل بینی ترمیمی عملی سخت تر از عمل جراحی اولیه بینی می باشد و در نهایت برای رفع مشکلات فعلی بینی شما انجام میشود.
   البته حتما باید توسط متخصص باتجربه انجام شود.

 2. مبینا تاجبخش می گوید

  من تا به حال دوبار بینیمو عمل کردم متاسفانه پیش دکترای بدی هم نبود ولی از نتیجه ها اصلا راضی نبودم جراحی بینی ترمیمی که شما گفتید میتونه به من کمک کنه چون من الان واقعا نیاز به عمل ترمیمی دارم ولی میترسم بدتراز الانش بشه میشه منو راهنمایی کنید

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   همانطور که مشخص است عمل ترمیمی بینی برای رفع نواقص بینی های عمل شده انجام می شود. و حتما باید بیمار به صورت حضوری مورد معاینه قرار بگیرید تا مشخص شود آیا مشکلات مد نظر شما قابل حل است یا خیر.

 3. ناشناس می گوید

  خسته نباشید. آیا بعد از دوره ریکاوری، همچنان نیاز به رعایت هست یا نه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بعد جراحی بینی تا ۲ ماه نباید ورزش های سنگین انجام داد که بینی تحت فشار قرار نگیرد.

 4. ساره می گوید

  دکتر جراحی بینی ترمیمی هم انجام میدن؟؟؟؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله جناب دکتر نجف بیگی جراحی مجدد برای کسانی که از جراحی اولیه خود راضی نیستند با بعد از جراحی دچار مشکلات تنفسی شده اند انجام می دهند.

 5. فائزه می گوید

  من دو ساله عمل کردم پیش یه دکتر دیگه الان واقعا تنفس برام سخت شده شبا مخصوصا.دکتر نجف بیگی جراح بینی ترمیمی هم هستن؟برای تنفس هم مشکل داشته باشیم ایشون جراح بینی ترمیمی انجام میدن؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   همانطور که میدانید جراحی ترمیمی ، عملی دشوار تر از جراحی بینی اولیه است. لذا حتما باید به صورت حضوری مورد معاینه قرار بگیرید.
   برای یک جلسه مشاوره رایگان با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 6. فرشته می گوید

  سلام من یک دو بار بینیمون رو جراحی کردم پیش دکتر دیگه ای و الان باز از شکل بینیم راضی نیستم بینیم متقارن نیست میتوننم برای بار سوم جراحی بینی ترمیمی انجام بدم ؟ محدودیتی نداره ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   جراحی بینی ترمیمی محدودیتی نداره به شرطی متخصص جراحی پلاستیک تایید کند که عمل مجدد مشکلی برای شما ایجاد نمیکند.

 7. رامین می گوید

  جراحی بینی ثانویه انجام میدن دکتر نجف بیگی؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله

 8. آرسته می گوید

  سلام.وقت بخیر.برای ترمیمم غضروف بینی حتما باید از اعضای بدن بیمار غضروف برداشته بشه یا با مصنوعی هم انجام میدهید اگر بله شانس قبول عضو مصنوعی چقدر است

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   امکان پیوند غضروف هم وجود دارد. برای راهنمایی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

سوال خود را بپرسید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید