تزریق چربی به باسن و بزرگ کردن باسن به روش برزیلی

400

تزریق چربی به باسن یا بالا بردن باسن به روش برزیلی یکی از روش‌های جدید برای تغییر اندازه و شکل باسن است که بدون نیاز به هیچگونه پروتزی انجام می‌شود.

داشتن اندام ایده‌آل خصوصا برای زنان یک آرزوی همیشگی است.

البته که یک رژیم غذایی و انجام حرکات ورزشی به تناسب اندام کمک شایانی می‌کند؛ اما آیا فرمدهی قسمت‌های مختلف همیشه با ورزش امکان‌پذیر است؟

به عنوان مثال باسن را در نظر بگیرید. آیا از روش‌های مختلف بزرگ کردن باسن اطلاعی دارید؟ آیا از تمرینات ورزشی برای شکل‌دهی به باسن خود استفاده کرده‌اید؟ آیا می‌دانید روش‌هایی مانند تزریق چربی به باسن و پروتز باسن روش‌های نوین پزشکی جهت بزرگ کردن باسن هستند؟

در این مقاله، قصد داریم روش بزرگ کردن باسن به روش برزیلی یا BBL) Brazilian Butt Lift) را به صورت جامع و کامل معرفی کنیم.

همراه ما باشید.

شکل و تناسب باسن یکی از عوامل مهم در جذابیت بدن زنان است. یکی از روش‌های جدیدی که اخیرا برای بزرگ کردن باسن استفاده می‌شود، تزریق چربی به باسن یا بالا بردن باسن به روش برزیلی است.

همان‌طور که از اسم این روش مشخص است، برای گرد کردن و شکل‌دهی باسن، از روش انتقال چربی استفاده می‌شود. در ادامه، توضیحات کاملی در مورد شیوه انجام این عمل در اختیارتان قرار می‌دهیم.

تزریق چربی به باسن چیست؟

تزریق چربی به باسن یا بالا بردن باسن به روش برزیلی یکی از روش‌های جدید برای تغییر اندازه و شکل باسن است که بدون نیاز به هیچگونه پروتزی انجام می‌شود. برای انجام این عمل، چربی اضافه موجود در بدن مانند شکم، پهلو، ران و … با یکی از روش‌های نوین خارج شده و به باسن تزریق می‌شود.

در صورتی که این جراحی توسط یک پزشک متخصص و ماهر انجام شود، چربی اضافه به صورت یکنواخت از بدن خارج شده و به صورت یکنواخت به باسن تزریق می‌شود تا برای سالیان متمادی ماندگار باشد.

تزریق چربی به باسن چگونه انجام می‌شود؟

برای بزرگ کردن باسن به روش تزریق چربی، معمولا نیاز به انجام ۳ مرحله زیر است:

۱- برداشتن چربی از بخش‌های مختلف بدن مانند شکم، ران، پهلو و … .

۲- صاف کردن چربی و خالص کردنش جهت آماده سازی انتقال.

۳- انجام جراحی و انتقال چربی در برخی از نقاط خاص باسن. برای انتقال چربی ۳ الی ۵ برش کوچک بر روی باسن زده می‌شود که بعد از جراحی قابل مشاهده نیستند.

برای انجام این جراحی نیاز به استفاده از بیهوشی است که بسته به شرایط فرد، گاهی اوقات به صورت عمومی و گاهی اوقات به صورت موضعی انجام می‌شود. برخی مواقع مقدار بیشتری چربی برای  تزریق استفاده می‌کنند؛ چرا که با انجام این کار احتمال اینکه در صورت جذب چربی سایز باسن کوچک شود، کمتر می‌شود.

در ویدیویی که در ادامه ی مطلب مشاهده می کنید ، دکتر آرش نجف بیگی ، فوق تخصص جراحی زیبایی و پلاستیک، توضیحات کاملی درباره ی اقداماتی که باید قبل از انجام پروتز باسن و تزریق چربی به باسن انجام بشوند بیان می کنند :

مزایای تزریق چربی به باسن

شکل و تناسب باسن فرد تا حد زیادی توسط ژنتیک تعیین می‌شود، چه از نظر ساختار اسکلتی و چه نحوه ذخیره شدن چربی. یک رژیم غذایی سالم و ورزش می‌تواند برای دستیابی به وزن سالم و تقویت ماهیچه‌ها موثر باشد. اما بسیاری از افراد علی رغم سبک زندگی سالم، از باسن صاف خود ناراضی هستند.

تزریق چربی به باسن یکی از روش‌هایی است که می‌تواند بر اثرات ژنتیک غلبه کرده و شما را به ظاهر دلخواهتان نزدیک کند. بنابراین، اگر به دنبال یکی از اهداف زیر هستید، می‌توانید از بالا بردن باسن به روش برزیلی استفاده کنید:

 • شکل دهی به مسیرهای منحنی قسمت پایینی بدن
 • افزایش جذابیت هنگام پوشیدن انواع لباس
 • بهبود تعادل قسمت بالایی و پایینی بدن
 • نتیجه طبیعی برخلاف پروتز
 • رفع افتادگی باسن با مرور سن (در برخی موارد)
 • کم بودن خطر ابتلا به عفونت (در پروتزهای سیلیکونی احتمال ابتلا به عفونت خیلی زیاد است)
 • کاهش خطر پس زدن چربی توسط بدن
 • مدت زمان بهبودی بسیار کمتر نسبت به روش پروتز
 • عدم نیاز به بستری شدن بعد از انجام جراحی (در روش پروتز فرد باید حتما یک شب در بیمارستان بستری شود)
 • خلاص شدن از چربی‌های اضافه بدن
تزریق چربی به باسن نمونه کار 1

کاندیدای مناسب برای تزریق چربی به باسن

با وجود اینکه بزرگ کردن باسن با استفاده از تزریق چربی به عنوان یکی از بهترین روش‌های شکل‌دهی در نظر گرفته می‌شود؛ اما برخی از افراد انتظارات غیر معقولی از آن دارند. به طور کلی، افرادی که دارای شرایط زیر هستند، برای انجام این جراحی مناسبند:

 • افرادی که علاقه‌ای به استفاده از روش پروتز باسن ندارند
 • افرادی که پوست باسنشان به اندازه کافی سالم است. (خاصیت ارتجاعی بودن خود را از دست نداده باشد)
 • افرادی که چربی لازم برای خروج از بدن و تزریق را دارند
 • افرادی که قادر به ننشستن برای چند هفته روی باسن خود هستند
 • افرادی که اهل مصرف دخانیان نیستند
 • افرادی که محدوده سنی‎شان بین ۲۵ الی ۵۵ است.

در صورتی که مبتلا به بیماری قلبی، کبدی و یا افسردگی هستید، حتما با پزشکتان در این مورد مشورت نمایید.

در صورت تمایل، می‌توانید یک جلسه ویزیت و مشاوره رایگان با دکتر آرش نجف بیگی داشته باشید.

.

تزریق چربی به باسن یا پروتز باسن

زمانی که صحبت از بزرگ کردن باسن می‌شود، یکی از سوالات اصلی که برای افراد ایجاد می‌شود این است که تزریق چربی به باسن بهتر است یا پروتز باسن. در روش بالا بردن باسن به روش برزیلی، به دلیل اینکه چربی از بدن خود فرد برداشته می‌شود و نیاز به هیچ پروتزی نیست، عوارض عمل بسیار کمتر خواهد بود.

با این وجود، اگر بسیار لاغر هستید و چربی اضافه برای برداشتن ندارید، استفاده از پروتز باسن راه حل بهتری خواهد بود. اما باید به این نکته توجه داشت که پروتز باسن عوارض بیشتری دارد؛ خصوصا که خطر ابتلا به عفونت و یا انقباض را افزایش می‌دهد.

تزریق چربی به باسن نمونه کار 2

راهنمای انتخاب جراح برای بزرگ کردن باسن

تزریق چربی به باسن یکی از عمل‌های پیچیده‌ زیبایی است که حتما باید توسط یک متخصص انجام شود؛ چرا که برداشت چربی از بدن و انتقال آن به قسمت دیگر، نیاز به آشنایی و تجربه کافی دارد. بنابراین، اگر به دنبال یک جراح ماهر هستید، حتما از وی بخواهید که عکس‌های قبل و بعد جراحی‌هایی که تا کنون انجام داده است را به شما نشان دهد. البته در صورتی که بتوانید با افرادی که توسط دکتر مورد نظرتان این جراحی را انجام داده‌اند نیز صحبت کنید، دید بهتری نسبت به تبحر جراح پیدا خواهید کرد.

تزریق چربی به باسن نمونه کار 3

مراقبت‌های بعد از تزریق چربی به باسن

برای اینکه نتیجه بزرگ کردن باسن مطلوب و همانی باشد که مد نظر دارید، علاوه بر انتخاب یک پزشک متخصص و ماهر در زمینه جراحی پلاستیک و زیبایی، باید به خوبی نکات بعد از جراحی را مد نظر داشته باشید. بعد از انجام جراحی، وجود کمی درد طبیعی خواهد بود که البته با استفاده از چند داروی مسکن، قابل کنترل می‌باشد. علاوه بر این، بعد از جراحی باید به مدت ۲ هفته نه روی باسن خود بنشینید و نه دراز بکشید. البته این مقدار بسته به نظر پزشکتان ممکن است بیشتر باشد. در این مدت شما باید تماما روی پهلوی خود بخوابید و تنها برای استفاده از توالت فرنگی بنشینید. در نهایت، بعد از ۸ هفته می‌توانید تمام فعالیت‌های روزمره‌تان را انجام دهید.

هچنین می توانید در مورد تزریق چربی به سینه اطلاعات کسب کنید.

ماندگاری بالا بردن باسن به روش برزیلی

براساس تجربه، این روش، ماندگاری زیادی دارد. به این معنا که سلول‌های چربی استفاده شده به مکان قبلی خود باز نمی‌گردد و برای مدت طولانی زنده باقی می‌مانند. با این وجود اگر بعد از انجام این جراحی وزن شما نوسانات زیادی داشته باشد، احتمال اینکه نتیجه مطلوب از بین برود، وجود دارد.

تزریق چربی به باسن نمونه کار 4

آیا تزریق چربی به باسن روش ایمنی است؟

به هر حال، این جراحی نیز مشابه با هر جراحی زیبایی دیگری عوارض خاص خود را دارد. خصوصا اگر توسط یک جراح ماهر انجام نشده باشد. با این وجود عوارضی که از این جراحی گزارش شده است، به نسبت سایر روش‌ها بسیار کمتر است. شایع‌ترین عوارض جانبی شامل کبودی، عدم تقارن، تورم، درد و عفونت در ناحیه درمانی است. اما به طور کلی، می‌توان گفت که این روش به نسبت روش پروتز عوارض بسیار کمتری دارد. چرا که خطر آسیب رساندن به اعصاب پا وجود ندارد.

نتیجه بالا بردن باسن به روش برزیلی

بعد از عمل، احتمال اینکه باسن تا چند هفته تورم داشته باشد، وجود دارد. به طور معمول، بعد از انجام تزریق چربی به باسن چیزی حدود ۳۰ الی ۳۵ درصد از چربی‌ها جذب بدن می‌شوند که اگر جراح شما به اندازه کافی مهارت داشته باشد، با در نظر گرفتن این نکته جراحی را انجام می‌دهد تا سایز باسنتان را تغییر دهد. نتیجه این جراحی بسیار طبیعی بوده و همین باعث رضایت بسیاری از افراد است.

عوارض تزریق چربی به باسن

همانطور که گفته شد، اگر این جراحی پیچیده توسط فردی با مهارت بالا انجام نشود، خطرات زیادی به همراه دارد. به عنوان مثال، مکان و مقداری که پزشک برای تزریق انتخاب می‌کند، از جمله عوامل مهم و تاثیرگذار در نتیجه هستند. در صورتی که چربی بیش از اندازه به یک مکان نامناسب تزریق شود، علاوه بر ظاهر بد، احتمال آمبولی در قلب و ریه وجود دارد.

هزینه بالا بردن باسن به روش برزیلی

هزینه تزریق چربی به باسن با توجه به اینکه یک از انواع جراحی زییابی است، توسط بیمه پوشش داده نمی‌شود. بنابراین، پرداخت هزینه این جراحی تماما به عهده خودتان خواهد بود. اما اینکه چه مقدار هزینه باید پرداخت کنید به این بستگی دارد که چه میزان چربی باید از بدن خارج شده و مجددا تزریق شود. البته پزشک و مرکزی که برای انجام این کار انتخاب می‌کنید، نیز در این هزینه‌ها تاثیرگذار هستند. بنابراین، برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این هزینه ها به شما پیشنهاد می‌کنیم در یک جلسه مشاوره پزشکی شرکت کنید.

اگر هنوز به اطلاعات بیشتری نیاز دارید، با مشاوران پزشکی ما در کلینیک دکتر آرش نجف‌بیگی تماس بگیرید. ما مشتاقانه شما را راهنمایی خواهیم کرد.

.

ممکن است شما دوست داشته باشید
10 نظرات
 1. ناشناس می گوید

  موفق و پیروز باشید
  واقعا سایت خوبی ایجاد کردید و البته بسیار پر بار!

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   از حسن انتخاب شما سپاسگذاریم

 2. ناشناس می گوید

  چربی که تزریق میکنید از کجای بدن میگیرید ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   معمولا این چربی ها را از قسمت هایی که محل تجمع چربی هستند مانند شکم و پهلو برداشته می شود و به باسن و سینه و دیگر نواحی بدن که نیاز به افزایش حجم دارد تزریق می شود.
   برای مشاوره حضوری رایگان لطفا با شماره های ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ و ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ تماس بگیرید.

 3. زمانی می گوید

  سلام خیلی ممنون از مطلب خوبتون من میخواستم بدونم اگر بعد از این تزریق بخوام فعالیت های سنگین ورزشی انجام بدم ممکنه باعث مشکل برام بشه ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر- از فردای عمل تزریق چربی به باسن، حداقل روزانه باید یک ساعت پیاده روی داشته باشید تا بهبودی شما سریعتر شود. فقط نباید تا چند هقته روی باسن نشست و یا خوابید.

 4. نگار می گوید

  سلام. بعد از تزریق چربی به باسن میتونم بشینم راحت؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بعد از تزریق چربی به باسن تا ۳ هفته نباید روی باسن نشست یا خوابید. و هنگام نشستن باید از بالش های مخصوص استفاده شود. ولی بعد از این مدت با نشستن مشکلی برای فرم باسن پیش نمی آید.

 5. سیما می گوید

  تزریق چربی به باسن موندگاریش چقدره؟ نسبت به پروزت باسن چقدر مزایا داره؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   حدود ۶۰% تا ۷۰ % از چربی های تزریق شده به بدن تا پایان عمر باقی می ماند.
   پروتز یا تزریق چربی نسبت به هم مزایا و معایبی ندارند و تشخیص اینکه کدام مورد برای فرد مناسب است با پزشک است.

سوال خود را بپرسید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید