تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو

2,014

تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو یک روش آسان و سریع است که می‌تواند در کمترین زمان ممکن، مشکل افتادگی خفیف ابرو را حل کند. تزریق بوتاکس با از بین بردن چین و چروک سطحی پوست و بالا بردن ابروها، چهره شما را جوان‌تر نشان خواهد داد.

البته باید دقت داشته باشید که تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو، یک روش موقتی است که تنها چند ماه دوام خواهد داشت. عوارض بوتاکس نیز کم است و دائمی نیست اما بدون عارضه هم نخواهد بود. به ویژه اگر بخواهید به طور مرتب از این روش برای جوان سازی و لیفت ابرو استفاده کنید.

پیشنهاد می‌کنیم که این مقاله را بخوانید تا در مورد مزایا و معایب تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو بیشتر بدانید. سپس از یک جراح زیبایی برای انجام بهترین روش جوانسازی چهره مشورت بگیرید و یا دیگر مقالات وبسایت ما را مطالعه کنید.

تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو چیست؟

یکی از نواحی بدن که بیشترین تقاضا برای جوان سازی در مورد آن است، ابرو های افتاده رو به پایین می‌باشد که تاثیر منفی در زیبایی و شادابی چهره شما دارد. تکرار حرکاتی مثل بالا بردن ابروها که باعث ایجاد خطوط افقی و اخم کردن که باعث ایجاد خطوط عمودی روی پیشانی می‌شود، پس از مدتی چین و چروک و خط اخم ماندگاری را روی صورت ایجاد می‌کند.

باید بگوییم تزریق بوتاکس برای لیفت ابروها یکی از سریع‌ترین روش‌ها می‌باشد که از طریق تزریق مواد بوتاکس دارای مجوز یا همان سم بوتولینوم نوع A انجام می‌شود. در تزریق بوتاکس با فلج کردن عضلات بخشی از پیشانی و صورت، خط اخم بین ابروهای شما از بین می‌رود و ابروها نیز به سمت بالا کشیده می‌شود. با استفاده از تزریق بوتاکس می‌توان کمی ابروها را بالا برد. برای لیفت افتادگی‌های شدید باید از دیگر روش‌ها مانند لیفت با اندوتاین یا لیفت آندوسکوپیک استفاده کرد.

تاثیر بوتاکس بر روی ابرو

تزریق بوتاکس چگونه عمل می‌کند؟

تزریق بوتاکس بر اساس آرام کردن عضلات بین ابروها عمل می‌کند. این کار به عضلات پیشانی و صورت اجازه می‌دهد تا ماهیچه‌های آرام شده‌ی بین ابروها را بالا بکشند. در نتیجه ابروها نیز بالا کشیده می‌شوند و این موضوع موجب نمایان شدن بیشتر چشم‌ها می‌شود. دیگر تزریقات بوتاکس را می‌توان در انتهای ابروها انجام داد تا در شل شدن عضلات ابرو اثرگذار باشد. این کار به عضلات پیشانی هم کمک می‌کند تا این نواحی را بالا بکشد.

میزان لیفت ابروها از طریق تزریق بوتاکس در هر فرد منحصر به خود او خواهد بود. همچنین به عواملی مانند سن و جنس عضلات فعال شده‌ای که در حال بالا کشیدن عضلات آرام شده هستند، بستگی دارد. تزریق بوتاکس یکی از آسان‌ترین روش‌ها برای از بین بردن چین و چروک‌های خط اخم گلابلا یا همان خطوط اخم سر سخت افراد می‌باشد.

اگر از جراحی و روش های دیگر بالا کشیدن ابرو که با برش زدن و برداشتن بخشی از پوست صورت همراه است، می‌ترسید، ما به شما تزریق بوتاکس را پیشنهاد می‌کنیم.

 

 

 

تفاوت‌ها بین تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو و تزریق ژل

در هر دو روش از تزریق استفاده می‌شود با این تفاوت که تزریق ژل با افزایش حجم باعث از بین رفتن چین و چروک می‌شود ولی در تزریق بوتاکس با غیر فعال کردن عضلات از چین و چروک‌ها جلوگیری می‌شود.

بالا کشیدن ابرو توسط- وتاکس

چه کسانی می‌توانند از تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو استفاده کنند؟

البته واضح است که قبل از هر اقدامی ابتدا باید با یک پزشک متخصص در زمینه تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو و آگاه شدن از خطرات احتمالی، مشورت نمایید. برای استفاده از روش تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو،  چه در زنان و چه در مردان، سن ۱۸ سال و بالاتر از آن توصیه می‌شود.

بسیاری از افراد می‌توانند از مزایای تزریق بوتاکس استفاده کنند. از جمله گروهایی با مواردی همچون:

 • چروک پیشانی
 • افتادگی پوست پلک بالا
 • افتادگی پیشانی و ابرو
 • خستگی چشم‌ها و افتادگی دائمی که چهره حالت خشونت یا ناراحتی دارد

ممکن است شما هم از افرادی باشید که قبل از اینکه به فکر تزریق بوتاکس برای لیفت ابروهای‌تان افتاده باشید، از درمان های دروخانه ای نیز استفاده کرده اید.

برخی از کاندیدهای تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو ممکن است برای داشتن نتیجه بیشتر به استفاده از درمان بلفاروپلاستی به طور همزمان فکر کرده باشند.

به افراد باردار و شیر ده تزریق بوتاکس توصیه نمی‌شود زیرا سموم حاصل از تزریق بوتاکس به جنین متولد نشده و نوزاد آسیب می‌رساند.

 

اگر از چین و چروک و افتادگی پیشانی خود خسته شده اید مقاله رفع چین و چروک پیشانی را از دست ندهید.

هزینه تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو چقدر است؟

با توجه به اینکه تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو یک اقدام برای زیبایی میباشد تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرد. معمولا قیمت‌ها با توجه به میزان بوتاکس مصرفی که در یکای بین المللی توضیح داده شد، تعیین می‌شود. هزینه بوتاکس میتواند به دو شیوه تعداد واحدهای استفاده شده و یا مساحت، مورد محاسبه قرار گیرد.

البته قیمت‌ها با توجه به میزان مهارت پزشک، کیفیت محصول و ابزار مورد استفاده و مشاوره و مراقبت‌های پس از تزریق میتوانند متغییر باشد.

ممکن است در طی تحقیق برای انتخاب کلینیک و پزشک متخصص برای تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو خود با قیمت های متفاوتی رو به رو شوید برای انتخاب بهتر به شما توصیه میکنیم مراقب متخصصانی باشید که برای کاهش قیمت از شیوه رقیق کردن ماده استفاده میکنند. تزریق ماده رقیق شده درمان شما را با دوام و اثر بخشی کمتری مواجه میکند.از متخصص خود درباره اینکه رقیق سازی به چه شکلی صورت می‌گیرد،بپرسید. در هر ۰٫۱ سی سی محلول باید ۲٫۵ یکای بین المللی وجود داشته باشد، بنابراین یک سرنگ ۱ سی سی باید شامل ۲۵ یکای بین المللی باشد.

 

عضلات مختلف ابرو

مراقبت‌های قبل از تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو، چیست؟

در مراجعه اولیه،پزشک از شما میخواهد پس از آزمایشات مختلف و مورد تایید نتایج آن  برای تزریق بوتاکس، به شما توصیه مینماید که یک هفته قبل از انجام تزریق بوتاکس برای لیفت ابروهای خود از مصرف داروهای مکمل زیر خودداری کنید؛ زیرا این داروها رقیق کننده خون هستند:

اکسردین، آلیو، آدویل و جنسینگ E آسپرین، روغن ماهی،سیر، ویتامین

قبل از تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو پزشک شما از کرم بی حسی استفاده می‌نماید و با استفاده از یک تکه یخ و یا غلطک تیتانیوم سرد، پوست و عضلات مجاور را خنک می‌کند.

در صورت استفاده از این روش ها، اغلب بیمار حتی درد حاصل از تزریق را احساس نمی‌کند.

در حین تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو، چه چیزی در انتظار شماست؟

تزریق بوتاکس برای بالا کشیدن ابرو و نواحی اطراف ابرو یکی از راه‌های ساده می‌باشد هر جلسه درمانی برای تزریق بوتاکس معمولاً بین ۲۰ تا ۳۰ دقیقه طول می‌کشد.

با استفاده از تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو، حدود ۱ میلیمتر ابرو‌ها لیفت می‌شوند که نتایج بسیار ظریف و طبیعی دارند.

به چه اندازه از تزریق بوتاکس برای بالا بردن ابرو نیاز داریم؟

نقاط متدوال برای از بین بردن چین و چروک و واحدهای بوتاکس مورد نیاز شامل موارد زیر می‌باشند:

 • ناحیه بین ابروها یا خط اخم (۱۰ تا ۲۵ واحد بوتاکس)
 • پزشکان معمولاً از ۱۲ یونیت برای لیفت ابرو با بوتاکس استفاده می‌کنند که در سه تزریق حاوی چهار یونیت به ناحیه ابرو تزریق می‌شود: یک تزریق حاوی چهار یونیت بوتاکس بین ابروها تزریق می‌شود و یک تزریق حاوی چهار یونیت بوتاکس در گوشه هر دو ابرو
 • چروک های ناحیه بالای ابروها یا لیفت ابرو (۲ تا ۵ واحد بوتاکس در هر طرف)
 • چروک دور چشم (۵ تا ۱۵ واحد در هر طرف)

البته این میزان برای هر فرد منحصر به خود آن فرد می‌باشد و به تشخیص پزشک متخصص متغییر است.

به چه شیوه هایی برای تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو نیازمندیم؟

قبل از تزریق بوتاکس بایستی ویال بوتاکس به مقدار مناسب در محلول سرم نمکی انفوزیون حل شده و آماده تزریق شود. باید توجه داشت پس از مصرف بسیار کم مورد نیاز رقیق کردن بوتاکس به میزان حدودا ۱ سی سی، باید باقی مانده محلول را دور ریخت و برای موارد دیگر و یا روز بعد مورد استفاده قرار نداد. همینطور پس از آماده سازی بوتاکس و حل کردن در سرم، زمان محدودی برای استفاده بهینه از آن وجود دارد و با گذشت زمان بیشتر اثرگذاری بوتاکس کمتر می‌شود.

تزریق بوتاکس صورت و یا بوتاکس برای لیفت ابرو با سر سوزن های بسیار نازک و ظریف همانند سوزن تزریق انسولین انجام می‌شود که مقدار ماده دریافتی بسیار کم است که باعث می‌شود فرد درد کمتر و قابل تحملی را حس کند. محل و عمق تزریق و زاویه ورود سوزن در میزان تاثیر گذاری و پیشگیری در عوارض بسیار مهم است. به همین دلیل بهتر است که پزشک مورد نظر به آناتومی تمام عضلات آگاهی داشته باشد و با تزریق به هر کدام از عضلات آشنایی و تبحر لازم را داشته باشد.

توصیه می‌شود برای افرادی که اولین بار اقدام به دریافت تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو را دارند پزشک از نواحی و مقدار کمتری برای بوتاکس استفاده نمایید که در صورت بروز عوارض و واکنش های جانبی احتیاط بیشتری نموده و قابل کنترل باشد.

 

 

تاثیر ابرو بر چهره

مراقبت پس از درمان تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو،چیست؟

توصیه می‌شود پس از تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو از لمس کردن صورت و ناحیه‌ی‌ تزریق اجتناب نموده تا بوتاکس به خوبی در محل مورد نظرجذب شود و به نقاط دیگر صورت جا به جا نشود. تا چند روز پس از تزریق بوتاکس هنگام خوابیدن، سر خود را بالاتر از بدن قرار دهید.

 

 • ۲۴ ساعت پس از تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو،چه کنیم؟
 • پس از تزریق به مدت ۲۴ ساعت این موارد را رعایت نمائید.
 • از ورزش کردن یا هرگونه فعالیت سنگین خودداری نمائید.
 • از لایه برداری، چه برای صورت چه میکرودرم ابریشن استفاده نکنید.
 • از کمپرس یخ برای کنترل کبودی در ناحیه تزریق کمک بگیرید.

 

چه مدت پس از تزریق بوتاکس می‌توان از روش‌های درمانی و مراقبتی پوست صورت استفاده کرد؟

جهت شروع روش های درمانی و مراقبتی پوست صورت حداقل ۵ روز پس از تزریق بوتاکس به خود زمان دهید. این فاصله زمانی به شما کمک میکند که پوست صورتتان استراحت و بهبود یابد.

وقت نتیجه از تزریق بوتاکس است

یک خبر خوش برای شما که روش تزریق بوتاکس را برای لیفت ابرو انتخاب نموده اید.این بهترین روشی است که می‌توانید انتخاب کنید. زیرا نتایج و زمان ریکاوری نسبتا سریعی دارد.پس از انجام این روش به راحتی می‌توانید به کارهای روزمره، تحصیل و کار خود بپردازید.

روند بوتاکس فقط چند دقیقه طول می‌کشد و نتایج آن را می‌توانید پس از گذشت یک هفته مشاهده کنید. گرچه در تحقیقی که در سال ۲۰۱۷ نشان داد که نتایج قابل توجهی تا حدود یک ماه پس از تزریقات اولیه ذکر نشده است.

طبق تحقیقات آکادمی پوست آمریکا (AAD)طول عمر تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو ۳ تا ۴ ماه دوام دارد. برخی از درمان‌ها ممکن است تا حدود ۶ ماه ادامه داشته باشد. البته می‌توانید با استفاده از ژل یا فیلر، همزمان با تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو نتایج بهتری را بدست آورید.

عوارض و خطرات ناشی از طریق بوتاکس برای لیفت ابرو چیست؟

در ابتدا به شما پیشنهاد میکنیم برای اینکه دچار کمترین عوارض تزریق بوتاکس شوید حتما به یک پزشک و متخصص مراجعه نمائید و این کار را در کلینیک معتبر انجام دهید.

بر خلاف آنچه در رسانه های مطرح می‌شود، بوتاکس دارویی بی خطر است و سم غذایی محسوب نمی‌شود.

در بیشتر مواقع تزریق بوتاکس برای حداکثر افراد کمترین خطر را دارد.

 

با این حال، خطر عوارض جانبی نیز وجود دارد. ممکن است قرمزی، تورم و کبودی خفیف در محل تزریق مشاهده کنید. طبق بررسی‌های آکادمی پوست آمریکا (AAD)، این علائم طی یک هفته از بین می‌روند.

عوارض جانبی خفیف ناشی از تزریق مواد بوتاکس عبارت است از:

 • سردرد
 • درد سطحی در پوست
 • بی حسی موقت

عوارض جانبی جدی، معمولا نادر است. با این حال اگر هر یک از موارد زیر را تجربه کردید، باید فوراً به پزشک خود اطلاع دهید:

اگر همزمان با تزریق بوتاکس عمل جراحی برداشتن ابرو را انجام دهید، ممکن است در معرض عوارض جانبی مرتبط با جراحی مانند عفونت باشید.

سرانجام، هرگز بوتاکس را در مراکز غیر پزشکی انجام ندهید. این می‌تواند منجر به عوارض جدی، حتی فلج شود.

در نهایت آیا بوتاکس را برای لیفت ابرو، انتخاب کنیم؟

بوتاکس لیفت ابرو می‌تواند در درمان چین و چروک های دینامیک و یا چروک هایی که بر اثر حرکت در بین ابروها به وجود آماده کمک بسیاری کند. البته به درمان بوتاکس برای لیفت ابرو نباید به صورت یک درمان دائمی نگاه کرد و پس از گذشت هر دوره که با توجه به سن و جنس عضلات شماست و ظاهر شدن دوباره چین و چروک‌ها باید به پزشک مراجعه کرد و به تمدید درمان پرداخت. بوتاکس میتواند ابروها را بالا بکشد و حتی میتواند با شیوه های دیگری مانند بلفاروپلاستی یا جراحی پلک همراه باشد.در نهایت با استفاده از بوتاکس برای لیفت ابرو می‌توانید ظاهری جوان تر و زیباتر داشته باشید.

ممکن است شما دوست داشته باشید

سوال خود را بپرسید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید