جراحی بینی گوشتی

7,045

جراحی بینی گوشتی

آیا شما تمایل دارید بینی گوشتی خود را جراحی زیبایی نمایید؟ آیا شما هم شنیده‌اید که عمل بینی گوشتی به نسبت جراحی بینی استخوانی عملی حساس‌تر و با نتایج کمتر رضایت‌بخشی است؟

در ادامه می توانید ویدئویی از جراحی بینی از اتاق عمل که توسط دکتر آرش نجف بیگی انجام شده است ببینید:

جراحی زیبایی بینی یکی از عمل‌های بسیار رایج و پرطرفدار بدون محدودیت سن و جنس است. افرادی که بینی گوشتی و پهنی دارند، از این قاعده مستثنی نیستند. در ذهنیت جامعه اما عمل بینی گوشتی نسبت به جراحی بینی استخوانی از شانس کمتری برای موفقیت برخوردار است.

اکثر افراد فکر می‌کنند که بینی‌های گوشتی با عمل زیبایی، به ظاهری کوچک و مناسب نمی‌رسند. این اعتقاد وجود دارد که بینی مدتی پس از جراحی، گوشت اضافه می‌آورد و حتی ظاهری نامطلوب به نسبت قبل پیدا می‌کند.

اگر شما به طور جدی در فکر عمل بینی گوشتی خود هستید، اما نگران موارد گفته شده‌اید، ما را در این متن همراهی کنید. شاید به این نتیجه برسید که ترستان از ناموفق بودن عمل بینیتان دور از واقعیت باشد!

در این مقاله هر آن چیزی که باید درباره ی جراحی بینی گوشتی بدانید در اختیار شما قرار می دهیم:

نمونه کار 4 برای بینی گوشتی

خصوصیات بینی گوشتی

خصوصیت این گونه بینی ها پوست ضخیم همراه با غدد چربی فراوان در قسمت نوک بینی به همراه پهن بودن سر بینی می باشد.

در این بینی ها بر خلاف نوک پهن و بزرگ، غضروف های ضعیفی دارند به نحوی که با فشار دست بر روی نوک بینی به راحتی پائین می آیند. در واقع به خاطر ضعف غضروف در این بینی ها، ساختار نگهدارنده و حمایتی بینی ضعیف است.

پس کوچک کردن و ضعیف کردن غضروف های این گونه بینی ها باعث افتادگی و پهن شدگی نوک بینی بعد از عمل زیبایی بینی می شود.

از دیگر خصوصیات بینی گوشتی آن است که وقتی سر به عقب و بالا نگه داشته می شود به جای آنکه نوک بینی و کناره های آن حالت مثلث داشته باشند، حالت نیم دایره و یا ذوزنقه دارند.

نکته دیگر در بینی های گوشتی آن است که به جای آنکه نوک بینی پهن باشد کمی بالاتر از نوک بینی پهن ترین قسمت بینی می باشد.

عمل بینی گوشتی در این بینی ها خطرناک و غیر ممکن نیست به شرطی که اصول جراحی بینی این گونه بینی ها صحیح انجام شود.

همان طور که گفته شد این گونه بینی ها ساختار غضروفی ضعیفی دارند، پس به جای برداشتن و کوچک کردن آنها باید غضروف آن ها را تقویت و اصلاح کرد.

بینیتان گوشتی است یا استخوانی؟

اغلب افراد بینی گوشتی را از روی ظاهر آن تشخیص می‌دهند، اما این تشخیص می‌تواند نادرست باشد. در تعریف علمی بینی گوشتی این نوع بینی با چند ویژگی ظاهری و بافتی مشخص می‌شود. حجمی که شما از یک بینی می‌بینید که آن‌ را به یک بینی پهن و گرد تبدیل می‌کند، می‌تواند از پوست چرب ضخیم با لایه‌ی چربی کلفت‌تر باشد. پوست این‌گونه بینی‌ها بسیار چرب می‌باشد و دارای منافذ زیاد و جوش‌های زیر پوستی است. بر اثر تجمع چربی زیر پوست، پره‌های این نوع بینی نیز ضخیم‌تر است. اگر از پایین به بینی‌های گوشتی نگاه کنید، با حالت نیم‌دایره یا ذوزنقه‌ی نوک بینی و کناره‌های آن مواجه می‌شوید. این در حالی است که در بینی‌های استخوانی نوک و کناره‌های بینی از پایین حالت مثلثی دارد. لازم به ذکر است در بسیاری از بینی‌های گوشتی عرض پایه‌ی استخوانی آن، بیش از بینی‌های استخوانی است.

در بینی گوشتی به جای اینکه انتهای بینی و قسمت نوک آن پهن‌ترین بخش بینی باشد، معمولاً پهن‌ترین قسمت کمی بالاتر از نوکش می‌باشد. مشخصه‌ی دیگری که بینی گوشتی را از بینی استخوانی متمایز می‌کند، مقدار کمتر و ضعیف‌تر غضروف در نوک بینی است؛ اما بینی استخوانی پوستی ضعیف و غضروفی محکم دارد. با این حال اگر قصد جراحی بینی خود را دارید، تشخیص نوع بینی خود را به دکتر متخصص بسپارید. پزشک با لمس پوست و پره‌های بینی و همچنین، با نگاه به فرم و ظاهر نوک بینی از روبرو و پایین، نوع آن را تشخیص می‌دهد. در این حالت و در مطب دکتر، اگر بینی شما گوشتی بود می‌توانید در مورد نحوه و نتیجه‌ی عمل از فرد متخصصی که روبرویتان است، اطلاعات صحیحی دریافت کنید.

در صورت تمایل، می‌توانید یک جلسه ویزیت و مشاوره رایگان با دکتر آرش نجف بیگی داشته باشید.

کلینیک جردن : ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ | کلینیک سعادت‌آباد : ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴

انواع بینی گوشتی

۱- بینی گوشتی با غدد چربی فراوان و منافذ زیاد و بزرگ:

این بینی‌ها دارای پوستی با منافذ بزرگ به همراه غدد چربی زیرپوستی فعال هستند. جراح بینی و متخصص در این زمینه می‌تواند با ارائه‌ی رژیم غذای مناسب و تجویز داروهای مشخصی این مشکل را به میزانی کنترل کند. باید به این نکته توجه کنید که اگر از داروهای مخصوص برای کنترل این مشکل پوستی استفاده می‌کنید، حتماً پیش از عمل با جراح خود در میان بگذارید. استفاده‌ی هم‌زمان این داروها با عمل بینی گوشتی باعث می‌شود که در برش‌های ایجادشده گوشت اضافه به وجود بیاید. پیشنهاد می‌شود که از شش ماه قبل از جراحی بینی، استفاده‌ی این نوع داروها را متوقف کنید.

۲- بینی گوشتی با پوست بسیار ضخیم و غدد چربی کم‌کار:

این نوع بینی گوشتی دارای پوست قرمز، براق و ضخیم است. در این نوع از بینی‌های گوشتی، غدد چربی نسبت به نوع اول فعالیت کمتری دارد.

آیا جراحی بینی گوشتی با جراحی بینی استخوانی متفاوت است؟

همان‌طور که گفته شد، مشخصه‌ی اصلی بینی گوشتی، پوست ضخیم آن است. غضروف در این نوع بینی ضعیف‌تر از بینی استخوانی می‌باشد. حال اینکه در عمل جراحی بینی، پزشک با تصحیح شکل استخوان و غضروف، به بینی فرم می‌دهد. همچنین، ضخامت پوست نوک بینی مشکلاتی را در عمل بینی گوشتی ایجاد می‌کند و میزان ظرافت ناشی از جراحی را کاهش می‌دهد. در عمل این نوع بینی،  پزشک با محدودیت مواجه است، بنابراین، باید بگوییم که جواب این سؤال مثبت است، اما این پایان ماجرا نیست. درست است که از ابتدا از معایب داشتن پوست بینی ضخیم بسیار گفته‌ایم، اما باید بدانید که این نوع پوست محاسن خود را دارد. اگر غضروف یا استخوان بینی ایرادی داشته باشد، ضخامت این نوع پوست تا حدی روی آن را می‌پوشاند؛ اما اگر پوست بینی نازک باشد، ایرادهای کوچک را نیز نمایان می‌کند. با انتخاب دکتری حاذق که تفاو‌ت‌های انواع بینی و تأثیر این تفاوت‌ها در روند عمل بینی گوشتی را بداند و به صورت تجربی آن را استفاده کرده باشد، می‌توان بهترین نتیجه را گرفت.

در ادامه، برای روشن شدن ذهنتان در جهت رفع نگرانی‌های شما، روند عمل بینی گوشتی را به صورت خلاصه بیان می‌کنیم.

از کجا بفهمیم بینی ما گوشتی است و نیاز به جراحی دارد

تکنیک‌های جراحی بینی گوشتی و نکات مهم آن

برای جبران ضعف‌های آناتومی بینی گوشتی نسبت به بینی استخوانی، تکنیک‌های استفاده‌شده در جراحی این دو نوع بینی کاملاً متفاوت است. در این نوع جراحی، هدف، کوچک کردن نوک بینی و بخشیدن ظرافت به آن است؛ به صورتی که به غضروف آسیب‌پذیر آن صدمه‌ای وارد نشود. این دقیقاً همان نکته‌ای است که در گذشته با عدم توجه به آن باعث می‌شد تا بینی پس از جراحی شروع به گوشت آوردن بکند.

در گذشته، در عمل بینی گوشتی، غضروف آن برای فرم دادن به بینی تا حد امکان برداشته می‌شد. این کار باعث باز کردن فضا برای ایجاد چربی‌های جدید می‌شد. بنابراین، فرم زیبای بینی پس از مدت کوتاهی از دست می‌رفت.

در عمل بینی گوشتی با شیوه‌ی نوین، اولین کار، کم کردن ضخامت پوست بینی می‌باشد. با توجه به حساس بودن بافت پوست، این اقدام باید با تبحر صورت گیرد. با توجه به این محدودیت تنها می‌توان برداشتن چربی زیر پوست را برای نوک بینی، انجام داد.

در این عمل، با تقویت پایه‌ی نوک بینی، زیبایی و فرم مطلوب آن پس از جراحی دوام پیدا می‌کند. در عمل بینی گوشتی با شیوه‌های نوین، تا حد امکان مقدار کمتری از غضروف برداشت می‌شود. با این روش، تنها در مواردی که غضروف، فرم و قوس‌های بینی را نازیبا کرده باشد، به تقلیل غضروف دست می‌زنند. امکان دارد جراح برای تقویت غضروف بینی در این عمل، از غضروف گوش کمک بگیرد و آن را به بینی پیوند بزند؛ اما استفاده از غضروف نقاط دیگر بینی و جابجایی آن شیوه‌ی اصلی در عمل بینی گوشتی می‌باشد.

در این نوع جراحی اگر بینی دارای استخوان پهنی باشد، می‌توان با روش‌های خاص و انجام برش‌های دقیق، این استخوان را تا جایی که به بینی صدمه وارد نشود، باریک کرد. لازم به ذکر است اگر غضروف این گونه از بینی تضعیف شود، با توجه به سنگین بودن پوست آن امکان افتادگی نوک بینی بعد از جراحی بسیار زیاد می‌شود.

تا چه میزان می توان بینی گوشتی را کوچک کرد

بینی من گوشتی است؛ عمل کنم یا نه؟

انجام عمل بینی گوشتی با وجود ایجاد تغییرات مثبت و ارائه‌ی روش‌های جدید و کارآمد باز هم با تردید بسیار زیادی همراه است. دلیل آن، گذشته‌ی این‌گونه عمل‌ها می‌باشد. در گذشته و حتی هم‌اکنون، توسط برخی از جراحان، در عمل بینی گوشتی، بیش از اندازه از غضروف‌های بینی برداشته می‌شود. این شیوه تا مدتی پس از عمل به داشتن فرمی زیبا کمک می‌کند؛ اما نتایج در بلندمدت ثابت کرده است که این روش ناهنجاری‌های پس از عمل بینی گوشتی را افزایش می‌دهد.

اکنون شیوه‌های جدید برای انجام عملی موفق‌تر بسیار اهمیت پیدا کرده و استفاده می‌شود. باید بدانیم با توجه به استقبال بسیار زیاد افراد به این نوع جراحی، راهکارهای نوین استفاده‌شده در این عمل بسیار رضایت‌بخش بوده است.

در ابتدای کار برای عمل یک بینی گوشتی، انتخاب و مراجعه به یک پزشک حاذق و باتجربه در این امر ضروری است. با صحبت با پزشک از وضعیت بینی و نتایج حاصله پس از آن آگاه می‌شوید. این کار دیدی روشن به شما می‌دهد تا بتوانید تصمیم خود را با نگاهی واقع‌بینانه اتخاذ کنید. ضمن اینکه با انتخاب پزشک مناسب می‌توانید به نتایج مناسب‌تر و بهتر امیدوار باشید. پزشک حاذق در این مسیر به کمک شما می‌آید و با شناخت نوع ایراد بینیتان و همچنین، بررسی آناتومی آن بهترین نتیجه را برای شما به ارمغان می‌آورد. پس، در صورت انتخاب پزشکی متخصص و توانمند، نگران ماندگاری فرم بینی خود نباشید!

توجه داشته باشید بینی گوشتی پس از عمل نیاز به مراقبت بیشتری دارد و پس از عمل نیز به میزان بیشتری دچار تورم می‌شود؛ اما اگر به توصیه‌های پزشک خود با دقت عمل کنید، امکان بازگشت بینی بسیار کم می‌شود.

شیوه‌هایی که اخیرا در عمل بینی گوشتی مورد استفاده قرار می‌گیرند، احتمال بازگشت و دفرمه شدن بینی را به نزدیک صفر رسانده است. باید در این راه صبور بوده و به پزشک خود اعتماد کنید!

در ادامه می توانید نمونه هایی از جراحی بینی گوشتی که توسط دکتر نجف بیگی انجام شده است ببینید.

نمونه کار برای بینی گوشتی
نمونه کار 2 برای بینی گوشتی

آیا فرم بینی گوشتی بعد از جراحی بینی گوشتی ، برگشت‌ پذیر است؟

یکی از دغدغه ‌هایی که افراد همیشه در جراحی بینی های گوشتی داشته‌ اند؛ امکان برگشت پذیری آن به فرم  قبل از جراحی است.

در گذشته این دغدغه، مشکلی انکار ناپذیر بود؛ زیرا تضمینی بابت عدم برگشت بینی گوشتی به فرم اولیه، پس از جراحی بینی وجود نداشت.

اما امروزه این مشکل دیگر رنگ باخته است، زیرا که پس از تحقیقات و پیشرفتی که در این‌ باره انجام شده است؛ تقریبا افتادگی و برگشت پذیری بینی گوشتی به کمترین حد ممکن و حتی به صفر رسیده است.

اما چون بینی گوشتی (fleshy noses) به واسطه غضروف شکل می گیرند، برگشت پذیری این بینی ها کاهش می یابد و یا حتی ممکن است این چنین نشود.

در جراحی بینی گوشتی تقویت غضروف انجام می شود. بدین منظور غضروف میانی بینی (سپتوم) را برداشته و برای تقویت غضروف نوک بینی مورد استفاده قرار می گیرد. به طوری که زمان آغاز تغییرات پلاستیکی در بینی، هیچ گونه تغییر و یا برگشت پذیری در فرم بینی اتفاق نمی افتد.

 

برای مثال به جراحی بینی گوشتی کایلی جنر مدل معروف دقت کنید:

قبل و بعد از جراحی بینی گوشتی کایلی جنر

مراقبت های لازم بعد از جرحی بینی گوشتی

بعضی از توصیه‌هایی که برای نگهداری از بینی پس از عمل جراحی لازم است بدانید را در ادامه آورده‌ایم. این توصیه‌ها برای داشتن بینی مورد علاقتان و حفظ آن مخصوصاً پس از جراحی بینی گوشتی ضروری است.

 • عدم تکان دادن و خم کردن سر و صورت تا حد امکان
 • خوردن غذاهایی با بافت نرم با حداقل جویدن
 • فین نکردن حداقل تا ۳ هفته
 • قرار دادن سر در ارتفاع بیشتری نسبت به حالت عادی در حالت خوابیده
 • نخوردن غذای داغ و تند تا یک هفته
 • استفاده نکردن از نی هنگام نوشیدن مایعات
 • عطسه کردن با دهان باز
 • پرهیز از خندیدن تا حد امکان
 • دوری از شنا کردن و ورزش کردن حداقل به مدت یک ماه
 • عدم استفاده از عینک به صورتی که فشاری بر روی بینی بیاورد تا حداقل یک ماه
جراحی بینی گوشتی

بایدها و نبایدها عمل بینی گوشتی

این گونه بینی ها را نمی توان بسیار کوچک کرد و نیز نمی توان بینی فانتزی به دست آورد. هم چنین نباید قوس زیاد داد.

باید در نظر داشت که محل برش عمل بینی گوشتی در این موارد مقداری نمایان است. بعد از عمل بینی گوشتی مدت طولانی تری باید چسب بزنند زیرا که تورم طولانی تری را نسبت به سایر بینی ها دارند به خصوص تورم صبحگاهی را که برای چندین ماه بعد از عمل بینی خواهند داشت.

نمونه کار 3 برای جراحی بینی گوشتی

با توجه به مطالب گفته شده و پیشرفت علم پزشکی به خصوص در حوزه‌ی عمل‌های زیبایی، عمل بینی گوشتی دیگر یک ریسک به حساب نمی‌آید. در این نوع عمل در صورتیکه دکتری حاذق، فرد را همراهی کند، می‌تواند نتایج درخشانی به همراه داشته باشد. با رعایت اصول پزشکی و مراقبتی قبل و بعد از عمل به طور کامل، دیگر نگرانی‌ از بازگشت و دفرمه شدن بینی وجود ندارد. لازم است فردی که بینی خود را عمل می‌کند، صبور باشد و با کمک دکتر معالجش از روند بهبودی خود تا یک سال پس از عمل آگاه شود. در این صورت است که عمل بینی گوشتی بهترین نتیجه را در پی خواهد داشت.

اگر می‌خواهید در مورد جراحی بینی گوشتی در مورد خود و میزان اثربخشی آن بیشتر بدانید، با مشاوران ما در کلینیک دکتر آرش نجف‌بیگی تماس بگیرید. ما مشتاقانه شما را راهنمایی خواهیم کرد.

کلینیک جردن : ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ | کلینیک سعادت‌آباد : ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴

ممکن است شما دوست داشته باشید
44 نظرات
 1. ناشناس می گوید

  اگر بینی گوشتی عمل کنیم احنمال هستش کهدوباره برگرده ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر اگه توسط متخصص جراحی پلاستیک و به صورت اصولی جراحی شود مشکلی برای بینی در آینده بوجود نمی آید.

 2. محمدرضا می گوید

  چجوری بفهمیم که بینیمون گوشتیه نیاز داریم جراحی بینی گوشتی داشته باشیم یا نه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   نوع بینی گوشتی و استخوانی فقط توسط پزشک قابل تشخیص است. و همچنین ممکن است بینی حالت بینابین داشته باشد، یعنی ترکیبی از بینی گوشتی و استخوانی باشد.
   دکتر با توجه به درخواست بیمار و نوع بینی فرد، بینی را طوری جراحی میکنند که برای بیمار مشکلات تنفسی پیش نیاید.

 3. عسل می گوید

  جراحی بینی گوشتی هزینش فرق داره با جراحی های بینی دیگه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای تعیین هزینه حتما باید به صورت حضوری مورد معاینه قرار بگیرید. برای یک جلسه مشاوره رایگان با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 4. بهناز مختاری می گوید

  اگر بعد از عمل بینی عفونت کنه جای بخیه هامون باید چیکار کنیم ؟ میشه لطفا راهنمایی کنید

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   معمولا با آنتی بیوتیک های خوراکی و موضعی این مشکل برطرف می شود.
   در غیر این صورت با پزشک جراحتان مشورت نمایید.

 5. حسینی می گوید

  اگر کبودی بعد از عمل بینی بیشتر از دو ماه بمونه خطرناکه ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   کبودی صورت معمولا بعد دو الی سه هفته به صورت کامل از بین می رود. در غیر این صورت حتما با پزشک معالج خود مشورت نمایید.

  2. ناشناس می گوید

   سلام خسته نباشید بینی من هم گوشتی و هم استخوانی انحراف داخلی هم دارم از نظر ظاهر ی مشکل نداره فقط نوک بینی م گرد و رو به پایین اگه عمل کنم ممکن دوباره نوکش گوشتی و افتاده بش؟

   1. Doctor najafbeygi می گوید

    با سلام
    اگر توسط جراح متخصص و با تجربه عمل بشید خیر.

  3. فرید می گوید

   هزینه عمل چقدراست؟آیاهزینه هی جانبی هم دارد
   سپاس ازپاسخوگویی شما

   1. Doctor najafbeygi می گوید

    با سلام
    برای اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 6. روستایی می گوید

  خسته نباشید لطف می کنید بفرمایید عمل بینی گوشتی اگر انجام بدیم ممکنه بعد از چند وقت دوباره بینیمون پهن و بزرگ بشه ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   چنانچه عمل بینی به درستی و توسط فوق تخصص جراحی پلاستیک انجام شود و بیمار بعد از جراحی توصیه های پزشک را به درستی اجرا کند بینی شخص دچار تغییر فرم نمی شود.

 7. آیناز می گوید

  جناب دکتر از تامپون بعد جراحی بینی استفاده می کنن؟من خیلی از درد زیاد در آوردن تامپون شنیدم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   تامپون هایی که چند روز در بینی می مانند هنگام خارج شدن دردناک هستند.
   ولی مراجعه کنندگان دکتر نجف بیگی قبل از مرخص شدن از بیمارستان تامپونشان برداشته می شود.

 8. بیگی می گوید

  عمل بینی گوشتی سخت تره از بقیه جراحی های بینی؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   سختی و راحتی عمل بینی بستگی به مشکلات بینی شخص دارد نه استخوانی یا گوشتی بودن آن.

 9. سارا می گوید

  سلام بینی من منافذ و جوش سر ساه خیلی زیادی داره که هفته ای ۲بار باید حتما پاکسازی کنم وگرنه بینیم ورم میکنه و بزرگتر دیده میشه .بعد عمل این چربی از بین میره یا جوشها و چربی همچنان ممکن باقی بمونه ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   مشکلی که شما دارین مربوط به لایه های سطحی پوستتون است ولی جراحی بینی معمولا روی لایه های عمقی پوست و استخوان بینی انجام میشود و عمل جراحی بینی مشکل شما را حل نمی کند.

 10. صفازاده می گوید

  من بینیم گوشتیه عمل کنم بر نمیگرده ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   اگر توسط متخصص با تجربه انجام شود این مشکل پیش نمی آید.

 11. Nazi می گوید

  سلام .شما صفحه اینستاگرام برای نمونه عملهایتان ندارید؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید
 12. رضامسعودی می گوید

  سلام هزینه عمل بینی چقدراست

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای اطلاع از هزینه عمل ها با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

  2. احمدی می گوید

   اسلام من بینیم تاحدودی گوشتی هست امکان داره بع عمل برگرده

   1. Doctor najafbeygi می گوید

    با سلام
    اگر توسط متخصص با تجربه جراحی شوید و بعد از عمل توصیه های گفته شده را رعایت کنید مشکلی برای بینی شما پیش نمی آید.

 13. S می گوید

  سلام آقای دکتر خسته نباشید اگه در سن ۱۶ سالگی بخوایم عمل کنیم هیچ مشکلی برامون پیش نمیاد
  بینی ما گوشتی هست؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   عمل بینی باید زمانی انجام شود که رشد بدن به حالت نهایی رسیده باشد.

 14. نرگس می گوید

  اگر بینیمون گوشتی باشه بعد عمل بررای اینکه برنگرده باید چیکار کنیم؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   اگر جراحی توسط متخصص با تجربه انجام شود و توصیه های بعد از عمل را رعایت کنید مشکلی برای شما پیش نمی آید.

 15. ناشناس می گوید

  با سلام ،آقای دکتر من بینیم رو ۱۲ سال پیش عمل کردم و گوشتیم بود،الان یک مقدار از یک طرف بینیم گوشت اضافی پیدا کرده ،میخواستم ببینم میتونم دوباره عمل کنم ؟و اینکه دوباره میتونم تغیراتی روی نوک بینیم هم بدم ؟با تشکر

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله می توانید جراحی ترمیمی روی بینی خود انجام دهید.

 16. نار می گوید

  سلام خسته نباشید من مشکل تنفسی و انحراف بینی دارم بینیم خوبه و فرم عملیه ولی انحراف خیلی کم داره اگه عمل کنم مشکلی هس با وجود مشکل تنفسی؟ واینکه هر دو عمل زیبایی و انحراف بینی و پولیپ میشه یکباره انجام داد؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله می توان هنگام عمل مشکل انحراف و پلیپ بینی و مشکلات تنفسی را برطرف کرد.

 17. آرش می گوید

  سلام آقای دکتر خسته نباشید من بینی ام گوشتیه و خیلی دوس دارم عملش کنم ولی شرایط کار من جوریه دوس ندارم چسب دورش باشه آیا میشه حداقل با یک هفته چسب رو برداشت مچکرم اگر جواب بدید

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   اگر خیلی زود چسب را بردارید ممکن است در نتیجه عمل تغییر ایجاد شود.

  2. آرش می گوید

   سلام مجدد و خسته نباشید با توجه ب سوال قبلی ام کلا کمترین زمان استفاده از چسب بعد عمل که بشه از شر چسب راحت شد چند روزه؟

   1. Doctor najafbeygi می گوید

    با سلام
    حداقل یک ماه بعد عمل . ولی باز تاکید می شود اگر چسب مرتب زده نشود ممکن است نتیجه عمل تغییر کند.

 18. Eli khanum می گوید

  سلام خسته نباشین ممنون از وقتی ک برای پاسخگویی میذارین؛من بینیم گوشتیه و۴سال گشتم تا تونستم ک ی دکتر خوب و حاذق پیداو اعتماد کنم ک ایشون متاسفانه تو حادثه کلینیک سینا اطهر درگذشت حالا نمیتونم تو رنج تخصص و ومهارت ایشون کسیو پیدا کنم توقعمم زیاد نیس نه میخام کوچیک بشه و نه سربالا فقط ی قوز کوچیک دارم ومیخام بینیم بطورکلی جمع بشه؛ایا شما میتونین منو راضی کنین؟وی سوال دیگم اینه چسب بینی ایا جنبه درمانی داره یا صرفا برای پوشوندن بخیه هاس

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز چسب بینی جز مراقبت های بعد عمل است و نباید روی بخیه ها را بپوشاند.

سوال خود را بپرسید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید