جراحی بینی طبیعی چگونه انجام میشود و بهترین جراح بینی طبیعی کیست

همه چیز درباره جراحی بینی طبیعی

35,245

عمل بینی طبیعی چیست و چه تفاوتی با عمل بینی جراحی بینی عروسکی دارد؟ عمل طبیعی بینی چگونه انجام می‌شود؟ چگونه بهترین جراح بینی طبیعی را پیدا کنیم؟

چه کسانی برای عمل زیبایی بینی طبیعی مناسب هستند؟ این نوع عمل بینی چه مزیت هایی دارد؟ هزینه عمل بینی طبیعی تحت تاثیر چه عواملی است؟ بعد از عمل طبیعی بینی چه مراقبت هایی باید انجام شود؟ مدل بینی طبیعی چگونه است؟

در این مقاله به پاسخ این سوالات و همه نکاتی که باید درباره عمل بینی طبیعی بدانید پرداخته‌ایم.

همچنین در پاسخ به برخی سوالات درون مقاله نیز ویدئویی از دکتر آرش نجف بیگی، فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی آورده شده است که می‎‌توانید با مشاهده آن به جواب سوال خود برسید.

ویدئو های نمونه کار قبل و بعد عمل طبیعی بینی مراجعه کننده های دکتر نجف بیگی را نیز در میان متن می بینید.

در صورتی که به پاسخ مدنظر خود نرسیدید در انتهای همین مقاله سوال خود را درج کنید تا در سریع ترین زمان به آن پاسخ داده شود.

همین طور می‌توانید از پرسش و پاسخ دیگر افراد در قسمت نظرات کاربران اطلاعات خوبی کسب کنید.

درباره عمل بینی چه می دانید؟ ویدئو زیر را از دکتر آرش نجف بیگی، جراح پلاستیک، زیبایی و ترمیمی درباره عمل بینی از دست ندهید.

چنانچه فرصت مطالعه کل محتوای مقاله را ندارید، با کلیک روی خلاصه مقاله و مطالعه آن، به اطلاعات مختصر و مفیدی دست پیدا کنید.

عمل بینی طبیعی چیست؟

جراحی بینی به دلایل زیبایی و یا درمانی انجام می‌شود. یک مشکل تنفسی کافی است تا افراد از جراحی بینی درمانی برای رفع مشکل استفاده کنند. معمولا این نوع جراحی در عکس دماغ عملی به چشم نمی‌آیند. اما برخی دیگر هدف از جراحی بینی را تغییر کلی در ساختار ظاهری آن می‌دانند. جراحی بینی عروسکی یا فانتزی با هدف تغییرات گسترده در فرم بینی و رسیدن به ظاهری زیباتر انجام می‌شود. عموم نمونه‌ها از عکس دماغ عملی از این موارد هستند.

در روش عمل طبیعی بینی به ‌دنبال ایجاد تغییری کوچک برای حل مشکل پزشکی هستیم. لذا عموماً در این جراحی تغییری در ساختار کلی بینی خصوصا پره‌های بینی انجام نمی‌شود. این جراحی باید به شکلی انجام شود که تغییری در فرم و چهره بیمار صورت نگیرد. اما در مقابل سبک دیگری از جراحی بینی متداول است که در این سبک، افراد به ‌دنبال تغییر کلی مانند کوچک کردن فرم بینی هستند. در تمامی موارد از عکس دماغ عملی می‌توانید شاهد این تغییرات گسترده باشید. در هر صورت لازم است تا با تحقیق مناسب از مهارت پزشک جراح آگاه به هر دو سبک جراحی بینی، استفاده کنید.

جراحی بینی چگونه انجام می‌شود؟

جراحی بینی با هر دو روش بیهوشی عمومی و یا بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. انتخاب روش جراحی بسته به شرایط جسمانی بیمار و نظر پزشک تعیین خواهد شد. در عین ‌حال، معمولاً محل کلینیک‌های پزشکی فضای مناسب جراحی بینی است. به ‌این ‌ترتیب، معمولاً نیازی به بستری ‌شدن افراد پس‌ از جراحی بینی نیست. در این جراحی، با برداشتن کامل پوست بینی تغییرات لازم در فرم استخوان و غضروف بینی صورت می‌گیرد.

فرق جراحی بینی عروسکی و جراحی بینی طبیعی چیست؟

مهم‌ترین تفاوت در تغییر زاویه لبه بالایی و بینی تا مقدار ۱۰۵ درجه در جراحی بینی عروسکی است که با معیارهای استاندارد زیباشناسی چهره هماهنگ است. در عموم نمونه‌ها از عکس دماغ عملی فانتزی شاهد رعایت این زوایا هستیم؛ اما در جراحی بینی طبیعی، فرم نهایی بینی خصوصا نوک بینی و سوراخ‌ها حفظ می‌شود. این در حالی است که برای جراحی بینی عروسکی تا حد ممکن به‌ دنبال سربالا کردن و ایجاد زاویه میان لب بالایی و بینی هستیم.

مهم‌ترین مواردی که در عمل بینی طبیعی باید رعایت بشود:

 • حفظ تقارن و طبیعی بودن پره‌های بینی
 • حفظ اندازه طبیعی سوراخ‌های بینی
 • رعایت سایز بینی طبیعی
 • سعی در حذف قوز پشت بینی به شکلی که ظاهر طبیعی فرم بینی رعایت گردد
 • نکاتی که قبل‌ از جراحی بینی طبیعی باید رعایت کنید
 • عدم مصرف داروهای منعقدکننده خون
 • عدم مصرف سیگار حداقل دو هفته قبل ‌از جراحی
 • قطع مصرف برخی داروهای خاص با نظر پزشک معالج

کاندیدای مناسب جراحی بینی طبیعی چه افرادی هستند؟

 • کسانی که به ‌دنبال تغییر در فرم ظاهر بینی نیستند
 • افرادی که از لحاظ جسمانی در سلامت کامل هستند
 • افرادی که به‌ دنبال رفع مشکلات درمان بینی مانند عمل پولیپ بینی هستند
 • کسانی که رشد بینی آن‌ها متوقف شده ‌است

مزایای عمل طبیعی بینی

 • مدت ‌زمان عمل کوتاه است
 • دوره نقاهت کوتاهی دارد
 • عوارض بعد از جراحی ناچیز است
 • ظاهر بینی حفظ می‌شود
 • ظاهر طبیعی پره‌های بینی حفظ شده‌ است
 • عدم ایجاد فرورفتگی در بینی
 • حذف قوس روی بینی
 • عدم ایجاد مشکلات تنفسی

جراحی با قالب‌های کنترلی چیست؟

قالب‌های کنترلی با استفاده از رزین توسط دستگاه پرینتر سه ‌بعدی ساخته می‌شوند. این قالب‌ها با توجه به الگوی سه ‌بعدی از بینی افراد تهیه می‌شوند تا در حین جراحی برای کنترل تغییرات اعمال‌ شده استفاده گردند. از عکس دماغ عملی برای ایجاد چنین قالب‌هایی استفاده می‌شود. این قالب‌ها نقش شابلون برای ایجاد دقت بالاتر جراح در حین تغییرات در فرم بینی دارند.

عمل بینی طبیعی با چه اهدافی انجام می‌شود؟ در ادامه بخوانید.

به گزارش سایت انگلیسی healthline عمل بینی طبیعی معمولا برای ترمیم بینی بعد از آسیب یا ضربه، اصلاح مشکلات تنفسی یا نقص مادرزادی یا به دلیل نارضایتی از ظاهر بینی صورت می‌گیرد. تغییرات احتمالی که جراح بینی می تواند از طریق جراحی بینی طبیعی در بینی شما ایجاد کند عبارتند از: تغییر در اندازه و زاویه بینی، صاف کردن پل بینی، تغییر شکل نوک بینی و  متقارن ساختن سوراخ های بینی است.

عمل بینی طبیعی چیست؟

اولین سؤالی که باید به آن پاسخ داده شود، این است که منظور از جراحی بینی طبیعی چیست. همان‌طور که می‌دانید جراحی بینی بنا به یکی از دلایل زیبایی و یا درمانی انجام می‌شود. به عنوان نمونه، افرادی که در سیستم تنفس خود مشکل دارند، معمولاً بنا به دلایل درمانی سراغ این جراحی رفته و قصد تغییر زیادی در ساختار بینی خود را ندارند.

در حالی که برخی دیگر، بنا به دلایل زیبایی قصد انجام این جراحی را دارند. جراحی بینی عروسکی و فانتزی یکی از انواع جراحی بینی است که معمولاً هدف از انجام آن، ایجاد تغییرات گسترده در ساختار بینی است. همان طور که از اسم این شیوه مشخص است، بینی بعد از انجام جراحی دارای یک قوس معمولاً شدید خواهد شد، به گونه‌ای که شبیه بینی یک عروسک کوچک به نظر برسد.

جراحی بینی طبیعی برخلاف سال‌های اولی که جراحی بینی فانتزی طرفداران زیادی پیدا کرده بود، اکنون به عنوان یکی از بهترین شیوه‌های عمل بینی در نظر گرفته می‌شود.

هدف از عمل بینی طبیعی

اما در روش عمل طبیعی بینی، هدف تنها ایجاد یک تغییر کوچک و یا حل یک مشکل پزشکی است.

بنابراین، تغییری در ساختار اصلی بینی ایجاد نمی‌شود، خصوصاً پره‌های بینی؛ چرا که در سال‌های اولی که جراحی بینی به صورت گسترده در سطح ایران انجام می‌شد، به دلیل مهارت پایین بسیاری از پزشکان، برای ایجاد تغییرات مدنظر فرد، پره‌های بینی دچار تغییرات زیادی می‌شد.

این تغییرات گاها به اندازه‌ای زیاد بود که نه تنها ظاهر را دستخوش تغییرات زیادی می‌کرد، بلکه سیستم تنفسی فرد را با مشکل روبه‌رو می‌کرد.

جراحی بینی طبیعی کار آسانی نیست و باید توسط کسی انجام شود که دارای مهارت کافی در این زمینه باشد و از دانش علمی لازم هم برخوردار باشد تا بینی بیمار را به شکل طبیعی عمل کند. از این رو همه به دنبال بهترین جراح بینی طبیعی هستند تا بهترین نتیجه را کسب کنند.

نتیجه جراحی بینی طبیعی باید به‌ گونه‌ای باشد که وقتی کسی بینی بیمار را دید متوجه نشود که او اقدام به جراحی بینی کرده است.

بنابراین برای اینکه بیمار جراحی بینی داشته باشد باید در مورد جراحی که می‌خواهد بینی او را عمل کند به‌ اندازه کافی تحقیق کند و فقط برای کوچک کردن بینی نزد جراح نرود بلکه باید علاوه بر کوچک‌تر کردن بینی به طبیعی بودن بینی هم توجه داشته باشد.

با این‌ حال خیلی‌ها هستند که بدون توجه به  طبیعی بودن بینی و فقط برای کوچک کردن بینی نزد جراح می‌روند.

در ادامه می توانید نمونه هایی از جراحی بینی طبیعی توسط دکتر آرش نجف بیگی مشاهده کنید:

نمونه قبل و بعد جراحی بینی طبیعی یک آقا توسط دکتر آرش نجف بیگی1
نمونه عمل طبیعی بینی یک آقا با بینی قوز دار

برای دیدن نمونه کارهای بیشتر عمل بینی توسط دکتر نجف بیگی، مقالات عمل بینی استخوانی و عمل بینی گوشتی را از دست ندهید.

جراحی بینی طبیعی چگونه انجام می‌شود؟

مشابه با سایر روش‌هایی که برای جراحی بینی استفاده می‌شود، در عمل طبیعی بینی نیز می‌توان از بیهوشی عمومی و یا بی‌حسی موضعی استفاده کرد.

اینکه کدام یک از روش‌های بیهوشی برای فرد مناسب باشد، به شرایط جسمانی و سلامتی وی و همچنین نظر پزشک بستگی دارد.

در این باره بخوانید  اولویت با ارتودنسی است یا جراحی بینی؟

با توجه به اینکه برای انجام این نوع جراحی از تکنیک‌های سخت و پیچیده‌ای استفاده نمی‌شود، معمولاً بسیاری از عمل‌های طبیعی بینی در کلینیک انجام می‌شوند.

به این معنا که بعد از انجام جراحی نیازی به سپری کردن یک شب در بیمارستان نبوده و فرد مرخص می‌شود.

برای انجام این جراحی، پوست بینی، به صورت کلی از چهارچوب بینی جداشده تا بتوان تغییرات لازم را در ساختار استخوان و غضروف ایجاد کرد.

اینکه تغییرات تا چه اندازه روی ساختار اصلی بینی اعمال می‌شوند، به خواسته فرد بستگی دارد.

آیا تا به‌حال قبل و بعد از عمل بینی را به صورت ویدئویی دیده‌اید؟ در این ویدئو نمونه جراحی بینی دکتر آرش نجف بیگی، فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و ترمیمی را مشاهده می‌کنید.

روش های جراحی بینی طبیعی (جراحی به روش باز، جراحی به روش بسته)

رینوپلاستی جراحی روی بینی برای بهبود عملکرد یا تغییر شکل آن است و این روش جراحی که معمولاً به عنوان جراحی بینی طبیعی نامیده می شود، می تواند مشکلات ناشی از ضربه یا ژنتیک را اصلاح کند. روش‌ های مختلفی برای این جراحی زیبایی وجود دارد که می‌توانند علاوه بر تغییر فرم و ظاهر آن، مشکلات عملکردی در ساختار بینی را برای رفع مشکلات تنفسی نیز برطرف کنند.

معمولاً جراحی بینی را به دو روش جراحی بینی باز و جراحی بینی بسته انجام می دهند. در جراحی بینی طبیعی به روش بسته که رینوپلاستی بسته نیز نامیده می شود؛ پزشک با قرار دادن برش هایی در داخل سوراخ های بینی عمل را انجام و از این طریق تغییرات مد نظر بیمار را اجرا می کند.

از سوی دیگر در جراحی بینی طبیعی به روش باز (رینوپلاستی باز)؛ جراحان از طریق ایجاد یک برش کوچک در قسمت زیرین بینی به آناتومی داخلی بینی دسترسی پیدا می کنند. روش و رویکردی که جراح شما استفاده می کند به مسائلی که قرار است اصلاح شوند بستگی دارد. برای مثال رینوپلاستی باز امکان تغییر در شکل چارچوب داخلی بینی را در حالی که استحکام آن را حفظ می‌ کند، امکان پذیر می‌ سازد. این روش عمل بینی امکان تصحیح بدشکلی را بدون ترس از مشکلات آتی یا فشرده شدن بینی در طول دوره بهبودی فراهم می ‌کند. به علاوه جراحان تقریباً همیشه نوک بینی را با استفاده از روش باز انجام می دهند. به طور کلی، اگر تغییرات در ظاهر نوک بینی بیشتر از حد نرمال باشد، آنها عمل بینی باز را ترجیح می دهند.

چه اشخاصی نباید جراحی بینی طبیعی انجام دهند؟

رینوپلاستی می تواند یک عمل جراحی مفید یا در عین حال مضر باشد و تصمیم گیری در مورد انجام یا عدم انجام عمل بینی طبیعی به نیاز ها و اهداف فردی شما بستگی دارد. بیمارانی که کاندید عمل بینی هستند ممکن است برای اهداف زیبایی یا عملکردی جراحی بینی را ترجیح دهند. به عنوان مثال، شرایط رایج زیبایی شامل بینی با برآمدگی بزرگ روی پل یا بینی بیش از حد بزرگ یا بیش از حد پهن است و دلایل کاربردی شامل اصلاح انحراف سپتوم برای مشکلات تنفسی یا رفع شکستگی بینی است.

انجام جراحی بینی یک تصمیم بزرگ است و این تصمیم برای هر بیمار شخصی است. از طرفی ضروری است که بیمار از جراحی بینی، خطرات و روند بهبودی کاملاً مطلع شود. سلامت جسمی و روانی بیمار نیز از عوامل تاثیرگذار هستند.

به توجه به عوارض جانبی و ریسک هایی که عمل بینی دارد، بیمارانی که هیچ شرایط حاد یا بیماری شدید پزشکی ندارند، کاندیدای خوبی برای این عمل زیبایی هستند. اما بیماران مبتلا به دیابت، بیماری های قلبی، اختلالات خونریزی، بیماری ریوی یا فشار خون بالا نباید جراحی بینی طبیعی انجام دهند و باید ابتدا با پزشک خود مشورت کنند، به خصوص اگر به دنبال جراحی بینی هستند.

فرق  جراحی بینی عروسکی و جراحی بینی طبیعی

 بیمار قبل از مراجعه به جراح باید تکلیف خود را بداند و در مورد اینکه خواهان جراحی بینی طبیعی یا عروسکی است تصمیم بگیرد تا بتواند با دید بازتری برای انتخاب جراح و نحوه جراحی تصمیم بگیرد.

مهم‌ترین تفاوتی که جراحی بینی طبیعی و فانتزی دارد این است که در بینی فانتزی زاویه بین لب بالایی و بینی را ۱۰۵ درجه می‌کنند. این استانداردها بر اساس علم زیباشناسی تعریف‌شده و در جراحی‌ها کمک زیادی به جراحان می‌کند.

در حین جراحی بینی طبیعی، جراح باید توجه داشته باشد که نوک بینی و سوراخ‌های آن و محل برش‌ها به‌گونه‌ای باشد که بینی فرم طبیعی خود را حفظ کند.

ولی در جراحی بینی عروسکی و مدل بینی فانتزی، بینی بیمار را تا جای ممکن سربالا کرده و زاویه بین لب بالایی و بینی را بیش از حالت طبیعی می‌کنند.

مهم‌ترین تفاوتی که جراحی بینی طبیعی و فانتزی دارد این است که در بینی فانتزی زاویه بین لب بالایی و بینی را ۱۰۵ درجه می‌کنند.

قبل و بعد از عمل طبیعی بینی یک آقا با بینی انحرافی

مهم‌ترین مواردی که در عمل بینی طبیعی باید رعایت شوند

برای اینکه عمل طبیعی بینی به بهترین شکل ممکن انجام شود، باید برخی از موارد توسط جراح به خوبی رعایت شوند. برخی از مهم‌ترین آن موارد عبارت هستند از:

 • تقارن و طبیعی بودن پره‌های بینی

همان طور که گفته شد، در عمل‌های بینی که به صورت فانتزی عمل می‌شوند، پره‌های بینی دچار تغییرات زیادی می‌گردند؛ چرا که برای اعمال تغییرات وسیع نیاز است که غضروف موجود در پره‌های بینی تغییرات زیادی داشته باشند.

متأسفانه در بسیاری از موارد، این تغییراتی که در پره‌های بینی ایجاد می‌شوند، باعث می‌شود که جراح در انتهای عمل نتواند تقارن را بین آن دو به خوبی برقرار کند.

بنابراین، در صورتی که شما به دنبال جراحی بینی طبیعی هستید، باید حتماً به پزشک خود بگویید که قصد ندارید روی پره‌های بینی شما تغییراتی ایجاد شود.

 • اندازه سوراخ‌های بینی

اندازه سوراخ‌های بینی یکی دیگر از مواردی است که در طی جراحی بینی فانتزی دچار تغییرات زیادی می‌شود.

معمولاً برای اینکه بینی عروسکی‌تر به نظر برسد، جراح سوراخ‌های بینی را بسیار کوچک می‌کند. این کوچک بودن سوراخ‌های بینی نه تنها موجب غیرطبیعی شدن ظاهر بینی می‌شود، بلکه باعث ایجاد مشکل در تنفس شما می‌شود.

اگر از در جراحی بینی شما سوراخ های بینی نامتقارن باشند میتوانید با جراحی ترمیم سوراخ های بینی زیبایی را به صورت خود برگردانید.

عکس عمل بینی طبیعی یک دختر خانم جوان توسط دکتر آرش نجف بیگی

مطالعه مقاله بهتربن جراح متخصص بینی در تهران را از دست ندهید.

 • سایز بینی طبیعی

تمام اجزای صورت یک فرد، به گونه‌ای با هم در هماهنگی هستند. بنابراین، در صورتی که قصد انجام یک جراحی زیبایی روی یکی از آن‌ها را دارید، باید این جراحی به گونه‌ای انجام شود که تقارن و هماهنگی میان سایر اجزای صورت را از بین نبرد.

در عمل طبیعی بینی، سایز به گونه‌ای تغییر می‌کند که از حالت طبیعی بودن خود خارج نشود. بنابراین، پشت بینی و فاصله بینی تا پیشانی تغییر زیادی نمی‌کند.

به عبارت دیگر در جراحی بینی طبیعی پشت بینی، قوس‌دار نشده و تا حد امکان صاف باقی می‌ماند.

 • قوز پشت بینی

وجود قوز در پشت بینی یکی از دلایل اصلی بسیاری از افراد جهت انجام جراحی بینی طبیعی است.

خوشبختانه در این نوع جراحی، پل بینی به جای اینکه قوس‌دار شده و یا سرسره‌ای شود، به صورت کاملاً طبیعی قوز از بین رفته و صاف می‌شود.

قبل و بعد از انجام جراحی طبیعی بینی یک خانم

نکاتی که قبل از جراحی بینی طبیعی باید رعایت کنید

 • قطع مصرف داروهایی که جهت ضد انعقاد خون استفاده می‌شوند، نظیر آسپیرین
 • قطع مصرف سیگار حداقل ۲ هفته قبل از جراحی (چرا که مصرف سیگار دوره بهبودی شما را طولانی می کند)
 • قطع مصرف برخی از داروهای خاص براساس نظر پزشک

با توجه به اینکه در جراحی بینی طبیعی پزشک به ساختار اصلی پره‌های بینی دست نزده و تغییری در آن‌ها ایجاد نمی‌کند، باید بتواند از امکانات محدودی که در اختیار دارد، ظاهر بینی را به شکل کاملاً طبیعی تغییر دهد.

راهنمای انتخاب بهترین جراح بینی طبیعی

با وجود اینکه برای انجام این نوع جراحی نیازی به ایجاد برش‌های حساس نیست، انجام این جراحی به مراتب ساده‌تر از روش‌های فانتزی و عروسکی است.

با این وجود این مسئله به این معنا نیست که نیازی به مهارت جراح نیست؛ چرا که اگر جراح به اندازه کافی مهارت و تجربه نداشته باشد، نمی‌تواند با توجه به تمام محدودیت‌هایی که دارد، تغییرات لازم را در بینی ایجاد نماید.

عمل بینی طبیعی

بنابراین، در صورتی که قصد دارید از عمل طبیعی بینی با کمترین میزان تغییرات در ظاهرتان استفاده کنید، باید به دنبال پزشکی باشید که به اندازه کافی در انجام این نوع جراحی مهارت داشته باشد.

برای انتخاب بهتر، سعی کنید تصاویری از نمونه عمل‌هایی که جراح تا کنون انجام داده است، دیدن کنید. به این ترتیب، می‌توانید متوجه شوید که آیا به اندازه کافی برای انجام این عمل مهارت و تجربه دارد یا نه.

قبل از اینکه انتخاب نهایی را انجام دهید، حتماً در یک جلسه مشاوره پزشکی تمام خواسته‌ای که از انجام جراحی بینی طبیعی دارید را با پزشکتان مطرح کنید؛ چرا که اگر انتظار غیر واقع‌بینانه‌ای داشته باشید، احتمال اینکه از نتیجه جراحی راضی نباشید، وجود دارد.

در این باره بخوانید  عطسه و سرفه بعد از عمل بینی چگونه است و چه عوارضی دارند؟

پس از او بخواهید نتیجه احتمالی، روند انجام عمل، بیهوشی مورد استفاده و مراقبت‌های لازم بعد از جراحی را کاملاً واضح برای شما مشخص کند.

نحوه چسب زدن بینی بعد از عمل چگونه است؟ در ادامه می توانید آموزش نحوه چسب زدن بینی پس از عمل جراحی توسط دکتر آرش نجف بیگی، فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و ترمیمی را مشاهده کنید:

کاندیدای مناسب جراحی بینی طبیعی

 • به طور کلی، افرادی کاندیدای مناسب برای این جراحی هستند که لزوماً به دنبال تغییر زیاد در ظاهر خود نیستند؛
 • افرادی که از لحاظ جسمانی در سلامت کامل به سر می‌برند؛
 • افرادی که تنها قصد عمل پولیپ بینی و رفع آن و یا سایر مشکلات درمانی مربوط به بینی خود را دارند؛
 • افرادی که رشد بینی آن‌ها متوقف شده است. معمولاً افرادی که در سن پایین قرار دارند، به دلیل اینکه احتمال تغییر در سایز بینشان وجود دارد، کاندیدای مناسب برای انجام این جراحی نیستند.
چهار مورد از مزایای عمل بینی طبیعی

مزایای عمل طبیعی بینی

برخی از مزایای این نوع جراحی نسبت به جراحی بینی فانتزی عبارت است از:

 • کوتاه بودن مدت زمان عمل
 • کوتاه بودن دوره نقاهت و بهبودی
 • کم بودن عوارض بعد از جراحی بینی
 • ثابت بودن ظاهر بینی در طی چند سال
 • حفظ شدن ظاهر طبیعی پره‌های بینی
 • عدم ایجاد فرورفتگی در بینی
 • از بین بردن قوس روی بینی
 • عدم ایجاد مشکل در سیستم تنفسی
قبل و بعد از عمل بینی قوز دار یک خانم به فرم طبیعی توسط دکتر نجف بیگی

هزینه ی عمل بینی طبیعی

قیمت رینوپلاستی بینی به عوامل مختلف بستگی دارد. برخی از این عوامل عبارت هستند از:

میزان تجربه جراح، نوع بیهوشی مورد استفاده، مرکزی که جراحی در آن انجام می‌شود، تجهیزات جانبی مورد نیاز برای انجام جراحی و … .

به همین جهت برای اینکه در مورد هزینه‌های انجام این جراحی اطلاعات کاملی پیدا کنید، بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید، این است که در یک جلسه مشاوره با جراح منتخب تان شرکت کرده و از وی متناسب با شرایطی که دارید، سؤال کنید.

مراقبت‌های لازم بعد از عمل بینی طبیعی

 • وجود کمی تورم و کبودی بعد از انجام جراحی، طبیعی است. برای برطرف کردن این دو عارضه می‌توانید از کیسه یخ استفاده کنید.
 • احتمال اینکه پزشک برای تسکین درد شما، چند داروی مسکن تجویز کند، وجود دارد. سعی کنید داروهایی که پزشک برایتان تجویز کرده است را به صورت منظم مصرف نمایید.
 • به هنگام خواب، سر خود را با کمی ارتفاع نسبت به سطح زمین قرار دهید.
مزایا جراحی بینی طبیعی با قالب های کنترلی

جراحی با قالب های کنترلی

جراحی بینی با قالب‌های کنترلی روشی نوین است که توجه طرفداران فراوانی را جلب کرده است و عده زیادی به این روش درمانی به عنوان گزینه اول انتخابی خود فکر می‌کنند.

اگر شما نیز به دنبال یافتن بهترین روش جراحی بینی خود هستید و نمی‌دانید که جراحی با قالب‌های کنترلی چیست و چگونه انجام می‌شود، بهتر است ادامه مطلب را مطالعه کنید تا بتوانید تصمیم بهتری بگیرید.

قالب کنترلی چیست؟

قالب‌های کنترلی توسط دستگاه‌های پرینتر سه بعدی و از جنس رزین ساخته می‌شوند. این قالب‌ها بر اساس طراحی سه بعدی مختص بینی هر فرد ساخته می‌شوند و در حین جراحی جهت کنترل تغییرات اعمال شده استفاده می‌گردند. این قالب‌ها انواع مختلفی داشته و برای پزشک حکم یک راهنما یا شابلون را دارند.

دلیل مطرح شدن قالب کنترلی بینی چه بود؟

برخی از بیماران و متقاضیان جراحی بینی پس از انجام جراحی از نتیجه کار رضایت نداشته و بینی جدید خود را نمی‌پسندند، معمولا این موضوع به دلایلی از جمله موارد زیر اتفاق می‌افتد:

 • متوجه نشدن خواسته و سلیقه متقاضی توسط پزشک در جلسه مشاوره.
 • متوجه نشدن نظرات پزشک و تغییرات ممکن توسط متقاضی.
 • به یاد نیاوردن نظر و خواسته بیمار در حین جراحی توسط جراح.
 • تصور اشتباه متقاضی از بینی جدید خود پیش از جراحی.
 • عدم مهارت کافی جراح در برآوردن خواسته‌های بیمار.
 • عمل نکردن جراح به وعده‌های خود.

استفاده از خدمات اسکن و چاپ سه بعدی و ساخت قالب کنترلی برای برطرف کردن موارد بالا پیشنهاد شد و با همکاری بسیاری از متخصصان جراحی زیبایی، قالب‌های کنترلی و متد جراحی بینی به وسیله آن‌ها بوجود آمد.

مطالعه تاثیر الکل و سیگار بر جراحی بینی را پیشنهاد میکنیم.

تکنولوژی اسکن و پرینت سه بعدی و جراحی بینی

در جراحی بینی با قالب کنترلی لازم است ابتدا توسط دستگاه‌ اسکنر سه بعدی از زوایای مختلف چهره بیمار تصاویری گرفته شود و به وسیله نرم‌ افزارهای مخصوص، نمایی سه بعدی از چهره بیمار در کامپیوتر ساخته شود.

جراح پس از جلسه مشاوره‌ای که با بیمار برگزار می‌کند، خواسته‌ها و سلیقه او را می‌شنود و سپس، تغییرات مورد نظر را در مدل سه بعدی بینی اعمال می‌کند که این تغییرات ممکن است با برخی محدودیت‌ها نسبت به نظر بیمار همراه باشد. پس از اتمام کار مدل سازی، بیمار می‌تواند چهره شبیه سازی شده خود را با بینی جدید مشاهده کند که شباهت زیادی به چهره واقعی او پس از جراحی خواهد داشت. با شبیه سازی انجام شده بیمار پیش از انجام هر اقدامی، می‌تواند تصمیم نهایی را برای انجام جراحی بگیرد.

با تایید تغییرات انجام شده توسط بیمار، نرم‌ افزار بر اساس تفاوت بینی فعلی بیمار و آن چیزی که مدل سازی شده است، آنالیزهای خاصی برای مشخص کردن دقیق تغییرات لازم به پزشک ارائه می‌کند که در روز جراحی مانند دستورالعملی به او کمک خواهد کرد.

همچنین، با دستگاه‌های پرینت سه بعدی، مدلی از بینی جدید بیمار و یا شابلون‌هایی برای راهنمایی جراح در حین عمل از روی مدل کامپیوتری ساخته می‌شود.

جراحی بینی وقتی به پایان می‌رسد که پزشک بتواند بیشترین تطابق بین بینی بیمار و مدل شبیه سازی شده را برای او به عمل آورد.

جراحی بینی طبیعی

آیا بینی بیمار کاملا مشابه قالب خواهد شد؟

برخی پزشکان معتقد هستند فقط در صورتی می‌توان به نوع تغییرات لازم برای بینی یک فرد پی برد که پوست بینی برداشته شود و اجزای زیر آن نمایان شود.

این نظریه تا حدودی صحیح می‌باشد و تنها در حین جراحی میزان اعمال تغییرات و محدودیت‌های جراحی بینی مشخص می‌شود؛ اما استفاده از مدل‌های سه بعدی و قالب‌های کنترلی به پزشک کمک می‌کند که معیار مناسبی برای کنترل تغییرات انجام شده بر روی بینی شخص داشته باشد.

این روش، علاوه بر نشان دادن مسیر جراحی، از بروز خطاهای چشمی نیز جلوگیری می‌کند.

هزینه‌های جراحی با قالب کنترلی چگونه است؟

اگر چه در روش جراحی بینی با استفاده از قالب‌های کنترلی از تکنولوژی‌های روز دنیا در زمینه اسکن، شبیه سازی و پرینت سه بعدی استفاده می‌شود اما هزینه جراحی بیشتر تحت تاثیر معیارهایی مانند مهارت و تخصص پزشک، شهرت او، میزان تغییرات بینی و سختی جراحی، شهر و مرکز درمانی مورد نظر قرار می‌گیرد.

در مقایسه با هزینه فاکتورهای ذکرشده، هزینه اسکن و ساخت قالب سه بعدی چندان چشمگیر نخواهد بود.

برای مطالعه بیشتر درباره عمل بینی این مقاله لاتین را از سایت mayoclinic بخوانید.

اگر می‌خواهید با دکتر نجف‌بیگی، یکی از بهترین جراحان بینی در تهران بیشتر آشنا شوید، با مشاوران ما در کلینیک تخصصی زیبایی دکتر آرش نجف‌بیگی تماس بگیرید. ما مشتاقانه شما را راهنمایی خواهیم کرد.

کلینیک جردن : ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ | کلینیک سعادت‌آباد : ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴

نتیجه‌گیری

با وجود این که در ابتدا بسیاری از افراد به دنبال جراحی بینی فانتزی و یا عروسکی بودند، اما در سال‌های اخیر، شیوه‌ای که برای جراحی بینی استفاده می‌شود، تغییر کرده است. اکنون بسیاری از افراد به دنبال ظاهری طبیعی هستند؛ به گونه‌ای که بینی عمل شده‌شان ساختار سایر قسمت‌های صورتشان را به هم نریزد.

به همین دلیل جراحی بینی طبیعی در طول این چند سال بیشتر مورد توجه افراد قرار گرفته است؛ چرا که براساس اصول زیبایی‌شناسی نیز، بینی‌هایی که به صورت طبیعی با کمترین میزان تغییرات جراحی شده‌اند، در گذر زمان با عوارض کمتر روبه‌رو بوده و زیباتر شناخته شده‌اند.

حال که درباره عمل بینی طبیعی اطلاعات درستی کسب کرده اید می توانید از مقالاتی که در پایین هستند اطلاعات تکمیل تری دریافت کنید یا برای خواندن تجربیات دیگران در این زمینه، نظرات کاربران را در انتهای مقاله بخوانید.

عمل بینی طبیعی نوعی جراحی زیبایی بینی است که با تغییرات اندک مخصوصا در پره ها باعث تغییر فرم بینی می‌شود.

جراحی بینی طبیعی نسبت به جراحی بینی فانتزی عوارض کمتری دارد و همچنین با گذشت زمان شکلش حفظ می‌شود.

در عمل طبیعی بینی مقدار تغییرات کم و به اندازه‌ای است که فرم بینی با دیگر اجزای صورت تناسب داشته باشند.

هزینه جراحی طبیعی بینی به عوامل متفاوتی بستگی دارد و باید توسط پزشک تعیین شود.

بیش از ۶۰۰۰ جراحی موفق

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا

یکی از ۳ جراح پلاستیک برتر کشور

IMG_6113 dr-min

ممکن است شما دوست داشته باشید
30 نظرات
 1. سمانه کر می گوید

  وقت بخیر من خیلی وقته دنبال یه دکتر برای عمل بینی طبیعی هستم نمونه کارهای بیشتر دکتر نجف بیگی رو از کجا میشه دید؟ مرسی

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای دیدن نمونه های جراحی بینی به پیج اینستاگرام ما مراجعه نمایید:
   https://www.instagram.com/jarahi_binii/

 2. شهین رمضانی می گوید

  سلام ببخشین عمل بینی طبیعی عمل حساسیه؟ هزینه اش چقدره؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای اطلاع از هزینه های جراحی با شماره های کلینیک تماس بگیرید.

 3. ناشناس می گوید

  سلام ببخشین من میحخام دماغمو طبیعی عمل کنم از کجا بدونم دماغ طبیعی و معمولی بهم میاد؟ الان روی دماغم قوز دارم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   در صورت تمایل می توان بینی شما را طراحی کرد و بعد از آن اقدام به جراحی نمود.

 4. مطهره14 می گوید

  سلام مدل بینی طبیعی یعنی فقط ایرادات بینی مثل کج بودن یا پولیپ گرفته میشه؟
  پسرم۱۹سالشه و بینی اش توی فوتبال شکست اما دوست نداره عمل کنه الان مدل بینی طبیعی عمل کنه مشخص میشه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز جراحی بینی طبیعی یعنی ایرادات بینی برطرف شود و تا حدودی هم فرم ظاهری بینی بهتر شود ولی خیلی مشهود و غیر طبیعی نشود.

 5. زهره جانفرسود می گوید

  سلام اقای دکتر من پولیپ بینی دارم میخام دماغ عملی طبیعی داشته باشم نه خیلی فانتزی و نه مثل الانم میتونم مدل بینی طبیعی عمل کنم؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز شما حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید تا مشخص شود چه نوع بینی برای شما مناسبتر است.

 6. زینب می گوید

  سلام آیا سن هجده سالگی سن مناسبی برای‌عمل طبیعی بینی هستش؟یعنی بعد از اون بینی به حالت قبل برنمیگرده؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   اگر رشد شما کامل شده باشد تغییری در بینی شما ایجاد نخواهد شد.

 7. Shahrokh می گوید

  سلام و عرض وقت بخیر ، آیا امکانش هست که از اروپا به ایران بیایم و عمل بینی رو انجام بدیم و برگردیم ( ۳ الی ۴ ) هفته ایران باشیم ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله، در سه هفته الی یک ماه می توانید کارای قبل و ویزیت بعد از جراحی بینی را انجام دهید.

 8. عزیزه شیرزاد می گوید

  ایاعمل زیبایی بینی وعمل پلیپ بینی راهمزمان میشود انجام داد

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله می توانید هم زمان پولیپ انحراف و جراحی زیبایی بینی انجام دهید.

 9. فرشته رحیمی می گوید

  سلام و عرض احترام من تیغه بینی خوبه فقط نوک بینی ام گوشتی است کمی میشه فقط نوک بینی ام با بی حسی عمل بشه ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان دقیق اعلام کرد آیا مشکل بینی شما با بی حسی موضعی قابل حل است یا خیر.

 10. ناشناس می گوید

  با سلام ایا افرادی که بینی خود را عمل مبکنند ممکن هست که در اینده به مشکی مثل به هم ریختن فرم بینی بربخورن

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   اگر جراحی به درستی انجام شود خیر مشکلی پیش نمی آید.

 11. مجتبی می گوید

  عمل بینی طبیعی هزینش رو لطف میکندی بگید

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 12. سمیه می گوید

  سلام. آیا می شود فقط نوک بینی را جراحی کرد؟ نوک بینی من افتاده است و من به دلیل ترس از عمل و مشکلات آینده نمیخواهم تیغه بینی را عمل کنم. با تشکر

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله امکان جراحی نوک بینی با بی حسی موضعی وجود دارد. برای تشخیص اینکه آیا می توان بینی شما را بدون تغییر در تیغه بینی جراحی کرد حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید.

 13. ستایش می گوید

  جراحی بینی طبیعی اسون تر از بینی فانتزی ؟ریسکش کمتره؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   سختی جراحی بینی به نوع طبیعی و فانتزی بودن آن بستگی ندارد. به مشکلات بینی قبل از عمل بستگی دارد که در حین عمل باید برطرف شود. بنابراین حتما باید به صورت حضوری مورد معاینه قرار بگیرید تا مشخص شود چه نوع عملی برای بینی شما مناسب است.
   برای یک جلسه مشاوره رایگان می توانید با شماره های کلینیک تماس بگیرید.سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴-جردن۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 14. سینا22 می گوید

  جراحی بینی طبیعی برای هر کدل بینی متونه انجام بشه؟ یا فقط برای بینی های که خودشون خیلی بزرگ و نافرم نیستن؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای تشخیص اینکه فرم بینی شما بعد عمل به چه صورتی خواهد بود حتما باید به صورت حضوری مورد معاینه قرار بگیرید.
   لطفا برای یک جلسه مشاوره رایگان با شماره های کلینیک تماس بگیرید.

 15. عاطفی می گوید

  من بینیم گوشتیه و میخوام طبیعی عمل کنم. امکانش هس؟ یا برمیگرده بعد از یه مدت؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای اینکه مشخص شود چه فرمی با توجه به خصوصیات بینی برای شخص مناسب است فرد حتما باید به صورت حضوری مورد معاینه قرار بگیرد.
   برای مشاوره حضوری رایگان لطفا با شماره های ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴ و ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶تماس بگیرید.

سوال خود را بپرسید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید