1. خانه
  2. /
  3. جراحی بینی (رینوپلاستی)
  4. /
  5. بهترین جراح بینی در تهران را از زبان متخصص جراحی بینی بشناسید

بهترین جراح بینی در تهران را از زبان متخصص جراحی بینی بشناسید

دکتر آرش نجف بیگی

ویژگی های بهترین دکتر عمل بینی در تهران

بهترین جراح بینی چه ویژگی‌هایی دارد؟ قدم های پیدا کردن دکتر خوب برای عمل بینی چیست؟ چرا پیدا کردن بهترین دکتر عمل بینی در تهران اهمیت زیادی دارد؟ ویژگی‌های بهترین جراح بینی در تهران چیست؟ نخصص بهترین جراح بینی در ایران باید در چه حیطه‌ای باشد؟ مهارت‌های بهترین دکتر عمل بینی چیست؟

محل کار متخصص جراحی بینی چه تاثیری در انتخاب وی دارد؟ سوابق پزشکی بهترین دکتر جراح بینی چه تاثیری در کار وی دارد و نمونه کارهای عمل بینی وی را از کجا ببینیم؟ و مهم‌ترین موضوع! هزینه عمل بینی بهترین جراح بینی چقدر است؟

در این مقاله به پاسخ این سوالات و همه نکاتی که باید درباره بهترین جراح عمل بینی بدانید پرداخته‌ایم.

همچنین در پاسخ به برخی سوالات درون مقاله نیز ویدئویی از دکتر آرش نجف بیگی، فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی آورده شده است که می‎‌توانید با مشاهده آن به جواب سوال خود برسید.

عکس‎‌های نمونه کار قبل و بعد عمل بینی مراجعه کننده‌های دکتر نجف بیگی را نیز در میان متن می بینید.

در صورتی که به پاسخ مدنظر خود نرسیدید در انتهای همین مقاله سوال خود را درج کنید تا در سریع ترین زمان به آن پاسخ داده شود.

همین طور می‌توانید از پرسش و پاسخ دیگر افراد در قسمت نظرات کاربران اطلاعات خوبی کسب کنید.

چنانچه فرصت مطالعه کل محتوای مقاله را ندارید، با کلیک روی خلاصه مقاله و مطالعه آن، به اطلاعات مختصر و مفیدی دست پیدا کنید.

شاید شما نیز تجربه شنیدن این عبارت را از افراد دارای تجربه ناموفق جراحی زیبایی بینی داشته باشید که “اگر برای انتخاب دکتر خوب برای عمل بینی وقت بیشتری صرف می‌کردم و تحقیق کافی انجام داده بودم، قطعا عمل بینی بهتری داشتم”. این جمله‌ مشترک بین تمامی افرادی است که تجربه موفقیت آمیزی از جراحی زیبایی بینی ندارند.

زمانی که تصمیم به انجام جراحی زیبایی بینی می‌گیرید، اولین و مهم‌ترین اقدامی که باید برای آن وقت کافی اختصاص دهید، پیدا کردن بهترین دکتر عمل بینی  است. شما در جراحی بینی، زیبایی چهره‌تان را به همراه سلامت تنفسی‌تان به دست پزشک می‌سپارید، پس بدیهی است که باید پزشکی معتمد و با تجربه برای این‌کار انتخاب کنید.

برای دیدن نمونه کارهای بیشتر عمل بینی و فیلم از اتاق عمل دکتر نجف بیگی مقاله‌ی جراحی بینی را از دست ندهید.

چرا پیدا کردن دکتر خوب برای عمل بینی اهمیت زیادی دارد؟

بینی یکی از اجزا مهم در صورت هر فرد محسوب می‌شود که تقارن، تناسب و تعادل را در بین اجزا مختلف چهره برقرار می‌کند. یک بینی با ظاهری نامناسب و ابعادی غیر متناسب، می‌تواند بخش عظیمی از زیبایی چهره هر فرد را مختل کند. برای مثال، در افراد دارای بینی گوشتی و بزرگ، برجستگی گونه چندان دیده نمی‌شود. همین مورد علت رغبت افراد برای جراحی بینی گوشتی است.

زیبایی چشم یا لب و چانه در افراد دارای بینی عقابی، اصلا دیده نمی‌شود. همین پارامترها نشان دهنده اهمیت شکل و فرم بینی در صورت افراد است. این تنها بخش ظاهری ماجرا است. در حالی‌که نکته مهم حفظ سلامت و کیفیت تنفس در افراد، حین انجام جراحی زیبایی بینی است.

بسیاری از پزشکانی که ظاهر بینی را مطابق میل و خواسته زیباجوها جراحی می‌کنند، چندان اهمیتی به روزهای پس از جراحی نمی‌دهند. اختلال در تنفس، کیپ شدن بینی و خر و پف‌های شبانه به همراه آپنه خواب، از عوارضی است که در پی عدم توجه به سلامت تنفسی در زمان جراحی بینی ایجاد می‌شود.

پس بدیهی است که برای درگیر نشدن در پروسه جراحی ترمیمی بینی و ایجاد اختلال در تنفس، حتما باید به بهترین جراح بینی ایران مراجعه کنید.

هزینه رینوپلاستی چقدر است؟ در این مقاله به صورت کامل به آن پرداختیم.

13 قدم مهم برای پیدا کردن بهترین دکتر عمل بینی

براساس اظهارات سایت HealthGrades که توسط بنیاد بهداشت آمریکا به تایید رسیده است، پیدا کردن بهترین متخصص جراحی زیبایی بینی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. به همین دلیل، معمولا برای یافتن پزشک با چنین ویژگی‌هایی باید چند قدم بردارید.

شناسایی پزشک متخصص و باتجربه به شما کمک می‌کند تا از نتیجه جراحی زیبایی بینی رضایت داشته باشید و سلامت بینی را بعد از جراحی تضمین کنید. در ادامه به بررسی این چند قدم می‌پردازیم.

1- پرس و جو کنید!

یکی از مهم ترین مراحلی که توسط بنیاد HealthGrades پیشنهاد شده است، پرس و جو کردن از اطرافیان است. برای پیدا کردن بهترین پزشک متخصص جراحی بینی، باید از اطرافیان، دوستان و آشنایان اطلاعات کسب کنید. معمولا افرادی که توسط اطرافیان پیشنهاد می‌شوند، انتخاب مطمئن‌تری برای جراحی زیبایی بینی خواهند بود.

برای شروع این پروسه، یک دفترچه تهیه کنید و از تمام عزیزان‌تان که سابقه جراحی زیبایی یا درمانی بینی داشته‌اند، پرس و جو کنید و نام پزشک پیشنهادی آن‌ها را یادداشت کنید. در پایان این مرحله احتمالا لیست عریضی از نام پزشکان متخصص در زمینه جراحی بینی دارید که باید غربالگری را آغاز کنید.

نمونه قبل و بعد از عمل بینی قوز دار یک اقا توسط دکتر نحف بیگی

2- تحقیق کلی انجام دهید!

قطعا زمانی که بخواهید سلامت جسم و روح‌تان را به دست پزشکی بسپارید، لازم است تا او را به خوبی شناسایی کنید. تحقیق به شما این امکان را می‌دهد تا اطلاعاتی واقعی و فارغ از جهت‌گیری نسبت به مواضع مختلف، از پزشک پیدا کنید.

در اولین فاز این تحقیقات، باید نام پزشک را در فضای مجازی جستجو کنید و مدارک پزشکی و گرایش تحصیلی پزشک را یادداشت کنید. بعد از این مرحله، می‌توانید پزشکانی که تخصصی غیر از جراحی پلاستیک و جراحی گوش حلق و بینی دارند را، از لیستتان حذف کنید. به این ترتیب، لیست پزشکان احتمالی شما کوتاه‌تر می‌شود.

3- فضای مجازی را فراموش نکنید!

یکی از مهم‌ترین محیط‌هایی که می‌توانید در آن اطلاعات نسبتا واقعی‌تری نسبت به پزشک متخصص و باتجربه‌ کسب کنید، فضای مجازی است. پس شروع کنید و هشتگ‌های مرتبط با پزشک را به‌دست آورید و نظرات افراد در خصوص پزشک را مطالعه کنید.

قطعا این کار به شما کمک می‌کند تا اطلاعات بیشتری از پزشک بدست آورید. بعد از خط خوردن تعدادی از پزشکان لیستتان، می‌توانید صفحات مجازی پزشک را دنبال کنید و افراد دارای تجربه عمل توسط پزشک را پیدا کنید. شما به‌راحتی از طریق این افراد می‌توانید با واقعیت ماجرا روبه‌رو شوید.

با گفتگو در دایرکت این افراد، می‌توانید میزان رضایت آن‌ها از نتیجه جراحی بینی و همچنین، نکات مهم دیگر در این پروسه را بدانید. جستجو در تاپیک‌های مرتبط با جراحی زیبایی بینی یا جراحی رینوپلاستی در فریوم‌های تخصصی و غیرتخصصی نیز، می‌توانید تجربیات افراد مختلف را در انتخاب پزشک بدانید و از آن‌ها کمک بگیرید.

نمای نیم رخ قبل و بعد از عمل بینی یک خانم توسط دکتر نجف بیگی

4- حرفه‌ای تر بررسی کنید!

طبق اطلاعات ارائه‌شده توسط مرکز جراحی زیبایی نیویورک آمریکا، انتخاب دکتر خوب برای عمل بینی تا حدی اهمیت دارد که باید به‌طور حرفه‌ای بررسی  و تحقیق‌تان را آغاز کنید. در واقع، شما به‌عنوان فرد علاقه‌مند به جراحی بینی، باید تحقیق کنید و بدانید که آیا مدارک ارائه شده توسط پزشک معتبر است؟ آیا کد نظام پزشکی دکتر متخصص‌تان واقعی است؟ آیا تخصص پزشکتان جراحی پلاستی یا جراحی گوش حلق و بینی است؟

یا پزشک تخصص‌های دیگری دارد و در تابلو یا سربرگ نوع جراحی را به گونه‌ای نوشته است که فرد دچار اشتباه شود؟ با بررسی‌های دقیق‌تر و حرفه‌ای‌تر می‌توانید سوابق پزشک را بررسی کنید و از دارا بودن شکایت در نظام پزشکی نیز تاحدی مطلع شوید.

جراحی بینی نمونه کار دکتر نجف بیگی برای خانم

5- بیمارستان محل جراحی را ارزیابی کنید!

اگر به‌طور تخصصی نسبت به تحقیق و کسب اطلاعات در خصوص پزشک متخصص اقدام کنید، در نهایت، باید بیمارستان محل جراحی پزشک را نیز ارزیابی کنید. متاسفانه، این روزها به‌دلیل افزایش حجم متقاضیان جراحی‌های زیبایی، برخی بیمارستان‌ها با ارائه خدمات ضعیف و استفاده از کادری غیرمتخصص و غیرحرفه‌ای، سعی بر ایجاد محل مناسب برای انجام جراحی زیبایی می‌کنند.

به عقیده این افراد، جراحی زیبایی خطر آنچنانی ندارد و انجام آن در یک محیط نسبتا بی‌امکانات، بلااشکال است؛ اما در واقعیت چنین نیست. جراحی زیبایی تنها در هدف جراحی، با جراحی‌های درمانی متفاوت است. اما اصل ماجرا برای این جراحی نیز، تفاوتی با سایر عمل‌ها ندارد. تحت هر شرایطی برای انجام عمل جراحی، باید امکانات مناسبی جهت پیشگیری یا مقابله با شرایط خاص فراهم باشد.

ارزیابی بیمارستان و سوابق آن به شما کمک می‌کند تا اطمینان حاصل کنید که جراحی زیبایی بینی توسط پزشک موردنظرتان، در محیطی مناسب و دارای امکانات انجام می‌شود. در برخی موارد می‌توانید میزان مرگ و میر بیمارستان، کیفیت دستگاه‌های تخصصی، امکانات پاراکلینیکی و آزمایشگاهی، امکانات رفاهی و ایمنی مراجعه کنندگان و پزشکان متخصص آن را نیز بررسی کنید و در نهایت بهترین تصمیم را بگیرید.

مهم ترین نکاتی که بهترین دکتر عمل بینی رعایت میکند

6- وقت مشاوره با پزشک بگیرید!

یکی از مهم‌ترین و سرنوشت‌سازترین مراحلی که توسط انجمن جراحی پلاستیک آمریکا نیز توصیه شده است، شرکت در مشاوره پیش از انجام جراحی است. در جلسه مشاوره با پزشک، شما این امکان را دارید تا با مراجعه‌ای حضوری و ارتباطی رو در رو، نسبت به ارزیابی پزشک اقدام کنید.

در واقع، در این جلسه مشاوره با پزشک، می‌توانید تمامی انتظاراتی که از انجام جراحی زیبایی بینی دارید را بیان کنید. یک پزشک متخصص خوب و حرفه‌ای نیز با صرف وقت و حوصله، پاسخ تمامی پرسش‌های شما را می‌دهد و مسیر جراحی زیبایی بینی را برای‌تان روشن می‌کند. در این جلسه باید تمامی محدودیت‌ها، نیازها، سوابق پزشکی و بیماری‌های زمینه‌ای را بیان کنید تا مطابق با همین اطلاعات، پزشک تکنیک جراحی بینی مناسب‌تان را مشخص کند. در این جلسه می‌توانید عکس‌های قبل و بعد جراحی بینی را مشاهده کنید و موارد مشابه با خودتان را ببینید و درصد بهبودی آن‌ها را ارزیابی کنید.

برآورد میزان رضایت سایر افراد حاضر در مطب از پزشک متخصص و همچنین، تجربه مثبت آن‌ها از جراحی بینی نیز، به شما کمک می‌کند تا با خیالی آسوده و آرامشی زیاد، برای انجام جراحی تصمیم بگیرید و عمل کنید.

این سوالات را از پزشکتان بپرسید:

  1. آیا تجربه جراحی بینی مشابه با بینی من را داشته‌اید؟
  2. تابه حال چند جراحی بینی انجام داده‌اید؟
  3. آیا عوارضی در جراحی بینی وجود دارد؟
  4. چگونه عوارض جراحی بینی را به حداقل برسانم؟
  5. مقدمات قبل از جراحی بینی چیست؟
  6. درصورت عدم رسیدن به نتیجه دل‌خواه و استاندارد از جراحی بینی، آیا مسئولیت ترمیم آن را می‌پذیرید؟

پرسیدن این سوالات به شما کمک می‌کند تا برای انجام جراحی آماده شوید.

7- مهارت‌های جراح را ارزیابی کنید!

به توصیه دکتر اسپنسر کچران پزشک متخصص جراحی زیبایی آمریکا، شما زمانی می‌توانید آینده چهره و زیبایی‌تان را به همراه سلامت تمام عمرتان را به دست پزشکی بسپارید که از مهارت او آگاه هستید. برای اطلاع از مهارت پزشک متخصص جراحی بینی، نمی‌توانید تنها به تبلیغات و اطلاعات درج شده در سایت پزشک اکتفا کنید. بلکه باید اطلاعاتی مضاف بر این‌ها کسب کنید. پس بدیهی است که برای دانستن چنین موضوع مهمی، نیاز به استفاده از هوش خودتان دارید.

سعی کنید در  مطب پزشک هوشمندانه در خصوص نحوه جراحی با مراجعه کنندگان دیگر صحبت کنید. عکس‌های قبل و بعد از جراحی‌های مختلفی را ببینید. مطمئن شوید که پزشک در حدی متخصص و حرفه‌ای است که موارد آسیب جدی به ظاهر بینی را نیز قبول می‌کند و جراحی این گزینه‌ها برای او چندان پیچیده نیست. معمولا پزشکانی که صرفا در حوزه زیبایی و برخی انواع بینی فعالیت می‌کنند، مهارت کافی برای جراحی انواع مختلف بینی را ندارند. سعی کنید مهارت پزشک را در بینی‌های مشابه با بینی خودتان نیز بسنجید.

نمونه کار قبل و بعد از عمل بینی قوز دار یک خانم توسط بهترین جراح بینی دکتر نجف بیگی

8- از به‌روز بودن عمل پزشکتان مطلع شوید!

دنیای پزشکی هر روز و هر دقیقه درحال تغییر و پیشرفت است. معمولا هرچه پزشک متخصص‌تان از این پیشرفت‌ها اطلاعات بیشتری داشته باشد، شانس شما برای رسیدن به بینی دل‌خواه‌تان بیشتر است. درواقع، شما به‌عنوان یک پارامتر مهم و اساسی، باید این ویژگی را مدنظر قراردهید و بدانید که آیا پزشک متخصص‌تان عضو انجمن زیبایی و جراحی پلاستیک ایران یا کشورهای دیگر هست؟

آیا پزشک موردنظرتان در جلسات، کنگره‌های علمی و کنفرانس‌های پزشکی شرکت می‌کند؟ برای مثال اطلاعات ارائه شده در سومین نشست بین المللی انجمن های جراحی زیبایی بینی برای فعالین این حوزه به شدت دارای اهمیت بود. اطلاعاتی که در این گردهمایی‌ها ارائه می‌شود، انتقال دهنده تکنیک‌های به روز در دنیا است که به کار گرفتن آن توسط جراحان زیبایی، چیزی جز پیشرفت در کار و مطلوب‌تر بودن نتیجه جراحی نخواهد داشت.

پس سعی کنید برای مدتی، پزشکتان را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید و از به‌روز بودن و پیگیر بودن وی در خصوص کسب جدیدترین اطلاعات از علم پزشکی، مطمئن شوید.

قبل و بعد از عمل بینی دارای افتادگی یک خانم توسط دکتر نجف بیگی

9- به محل کسب تجربه پزشک دقت کنید!

شاید برای‌تان جالب باشد و این نکته را در هیچ جای دیگری نخوانده باشید، اما به گزارش انجمن جراحان پلاستیک آمریکا، پزشکانی که در مناطقی خاص تحصیل کرده‌اند و بخش اعظم سوابق جراحی‌شان نیز در همین مناطق شکل گرفته است، گاهی از نظر جراحی بینی دچار مشکل و ضعف هستند. این ویژگی برخی پزشکان ساکن در مناطقی از دنیا است که دارای نژادهایی با بینی ظریف هستند.

پزشکانی که در این مناطق تحصیل کرده‌اند و دوران کارآموزی و کسب تجربه را در بیمارستان‌های همین شهرها و کشورها گذرانده‌اند، چندان تجربه خاصی از جراحی بینی ندارند. برای مثال، بیشتر افراد ساکن در آلمان، دارای بینی کوچک و فانتزی هستند. به ندرت در مردم این منطقه می‌توانید فردی با بینی بزرگ، استخوانی و دفرم ببینید.

با این وجود، رواج جراحی زیبایی در برخی مناطق نیز، اصلا زیاد نیست. پس بدیهی است که پزشک فعال در چنین منطقه‌ای اصلا نمی‌تواند تجربه ارزشمندی در این زمینه کسب کند. در حالی‌که پزشکان فعال در برخی مناطق که مردم آن دارای بینی‌های پهن، گوشتی و استخوانی و عقابی هستند، بسیار تجربه و مهارت بیشتری در جراحی بینی استخوانی یا گوشتی کسب کرده‌اند؛ پس برای انتخاب پزشک، هیچ‌گاه محل تحصیل و دانشگاه را ارزیابی نکنید و پکیج کلی از هر پزشک را مورد بررسی قرار دهید.

10- مقالات علمی چاپ شده از پزشک را بررسی کنید!

پزشکان متخصص و صاحب نام، معمولا در حوزه کاری و تخصصی‌شان، باید از علم روز استفاده کنند و آن را درصورت دارا بودن، به پزشکان دیگر منتقل کنند. به همین دلیل، مقالات علمی توسط پزشکان چاپ می‌شود که حاصل از تجربه و تحقیق آن‌ها در حوزه‌ای خاص است. تقریبا 80 مجله علمی معتبر در جهان وجود دارد که پزشکان باتجربه و متخصص درصورت دارا بودن اطلاعات در حوزه‌ای خاص، تحقیق و تجربه‌شان را در آن مجلات به ثبت و انتشار می‌رسانند.

داشتن مقاله‌ای علمی، بخش مهمی از اعتبار پزشک محسوب می‌شود، اما طبق گزارش موسسه جراحی زیبایی صورت آمریکا، نمی‌توان تنها این گزینه را برای انتخاب بهترین متخصص جراحی بینی مدنظر قرار داد.

11- دعوت به گردهمایی‌های علمی و تخصصی

طبق قوانین انجمن‌های تخصصی در حوزه پزشکی و براساس اظهارات انجمن جراحی زیبایی صورت در آمریکا، کلیه دانشگاه‌ها و انجمن‌های علمی، پزشکان متخصص و باتجربه در زمینه تخصصی‌شان را، برای سخنرانی و شرکت در همایش‌های علمی و کفرانس‌های علمی دعوت می‌کنند.

پس بدیهی است که اگر در تحقیقاتتان متوجه شدید که پزشک متخصص جراحی بینی شما، در سه سال گذشته به یکی از این رویدادهای تخصصی و علمی برای سخنرانی و مطرح کردن راه‌کارها و تکنیک‌های جدید تخصصی در جراحی بینی حضور داشته است، می‌توانید از بابت انتخاب پزشک آسوده باشید. چرا که تنها پزشکان دارای تجربه، مهارت و شهرت در چنین رویدادهایی دعوت می‌شوند تا تجربیات‌شان را با پزشکان کم سن و سال و بی‌تجربه‌ درمیان بگذارند.

12- آیا مسئولیت جراحی افراد خاص را پذیرفته است؟

یکی از پارامترهایی که می‌توانید در ارزیابی پزشک به آن توجه کنید، قبول مسئولیت جراحی اعضا خانواده همکاران است. معمولا پزشکان هیچ علاقه‌ای به جراحی اعضا خانواده‌ و بستگان نزدیکشان ندارند. به همین دلیل، مسئولیت جراحی نزدیکان‌شان را به همکاران مورد اعتمادشان می‌سپارند.

اگر موفق شدید پزشکی را پیدا کنید که توسط همکارانش برای قبول چنین مسئولیتی انتخاب شده باشد، می‌توانید با خیالی آسوده به او اعتماد کنید. چرا که قطعا ارزیابی حرفه‌ای یک پزشک متخصص توسط همکار او (بدون قصد و نیت خاص) بسیار پذیرفتنی‌تر از افراد عادی است.

13- افتخارات پزشک را بررسی کنید!

طبق ادعای موسسه جراحان زیبایی صورت آمریکا واقع در تگزاس، برای ارزیابی بهترین متخصص جراحی بینی، باید افتخارات پزشک را بررسی کنید.

معمولا مدال افتخار، لوح  تقدیر و جوایز دریافت شده از آکادمی‌های مختلف و بین‌المللی، همه از نشانه‌هایی است که می‌توانید باتوجه به آن، تخصص و تجربه پزشکتان را ارزیابی کنید. چنین بررسی به شما این امکان را می‌دهد تا پزشک را در سطوحی غیربومی و بین‌المللی بررسی کنید.

برای اطلاع از هزینه عمل بینی دکتر آرش نجف بیگی و مشاوره رایگان با دکتر آرش نجف بیگی داشته باشید.

ویژگی‌های بهترین متخصص جراحی بینی را بشناسید!

طبق بررسی‌هایی که تا این‌جا انجام شد، با پیمودن 13 گام می‌توانید بهترین دکتر جراح بینی را شناسایی کنید. این 13 گام به شما کمک می‌کند تا در تحقیقات اولیه موفقیت کسب کنید. اما درک ویژگی‌های بهترین متخصص جراحی بینی، موضوع دیگری است که باید در خصوص آن نیز اطلاعات داشته باشید. بدیهی است که پزشکان باتجربه و متخصص در زمینه فعالیتی مشخص، همیشه ویژگی‌های خاصی دارند که با استناد به آن‌ها شناسایی می‌شوند. در ادامه به بررسی این ویژگی‌ها می‌پردازیم.

1- درک زیبایی شناسی

شاید شما نیز با افرادی روبه‌رو شده باشید که اجزا چهره زیبایی دارند، اما در مجموع چهره جذابی از آن‌ها مشاهده نمی‌کنید. مشکل دقیقا در همین عدم تعادل و درک پزشک از زیبایی شناسی است. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های بهترین جراح بینی، درک عمیق از زیبایی شناسی است.

بهترین دکتر عمل بینی باید قادر باشد تا پارامترهای زیبایی چهره را در صورت افراد بررسی کند و نسبت به تغییر آن و ایجاد تعادل در بینی و صورت اقدام کند. پزشکی که درک عمیقی از زیبایی شناسی دارد، با اصرار زیباجو دست به کوچک کردن بیش از اندازه بینی نخواهد زد، چرا که باتوجه به علم این موضوع، اشراف کاملی به نتیجه جراحی دارد و فرد متقاضی را متوجه این اشتباه می‌کند. پس می‌توان با اطمینان گفت که درک زیبایی شناسی و هنر از ویژگی‌های بهترین متخصص جراحی بینی است.

نمای قبل و بعد از عمل بینی یک آقا با افتادگی زیاد توسط دکتر نجف بیگی

2- مورد اعتماد بودن دکتر جراح بینی

قطعا افرادی که به پزشک متخصص جراحی بینی مراجعه می‌کنند، آینده زیبایی چهره‌شان را به دستان پزشک می‌سپارند. بدیهی است که چنین تصمیمی بسیار مشکل است، چرا که هرگونه مشکل در ظاهر صورت فورا دیده می‌شود و فرد با عمل جراحی، جذابیت کلی چهره و سلامت تنفسی را به دست جراح می‌سپارد.

پس باید در این بین اعتمادی قوی ایجاد شود. پزشکانی که مسئولیت هیچ سطحی از خطر را نمی‌پذیرند و یا در مشاوره پیش از جراحی، واقعیات را بیان نمی‌کنند، اصلا در جلب اعتماد متقاضیان موفق نخواهند بود. اما پزشکانی که با حوصله تکنیک جراحی را توضیح می‌دهند و فرد را از شرایط خود مطلع می‌سازند، بهترین افراد برای اعتماد کردن هستند.

3- تعهد و مسئولیت ‌پذیری بهترین جراح بینی

براساس اعلام انجمن جراحی زیبایی بریتانیا، یکی از مشخصه‌هایی که می‌توانید در بهترین دکتر عمل بینی مشاهده کنید، تعهد و مسئولیت پذیری او است. شاید برای شما نیز اتفاق افتاده باشد که با پزشکی بی تعهد و بی مسئولیت در زمینه‌ای خاص مواجه شده باشید و آسیب‌های فراوانی در آن زمینه تجربه کرده باشید.

قطعا معالجه توسط یک پزشک متعهد که در مقابل زیبایی و سلامتی شما هم زمان احساس تعهد می‌کند و مسئولیت جلب رضایت شما با عمل جراحی زیبایی را می‌پذیرد، بسیار دل‌پذیرتر از تجربه ناخوش‌آیند پزشکان بی مسئولیت است.

4-عملکرد حرفه‌ای دکتر جراح بینی

از ویژگی‌های مهم بهترین متخصص جراحی رینوپلاستی می‌توان به عملکرد حرفه‌ای پزشک اشاره کرد. پزشکان حرفه‌ای برای جراحی‌های زیبایی چارچوب دارند و معمولا افرادی را برای انجام جراحی می‌پذیرند که توانایی بهتر کردن ظاهر آن‌ها را داشته باشند. معمولا هیچ‌گاه از یک پزشک حرفه‌ای نمی‌توانید این شرایط را مشاهده کنید که فردی که بدون انجام جراحی ظاهر زیبایی داشته است را جراحی کرده و نتیجه جراحی با شرایط اولیه دچار نزول شده است. در عملکرد حرفه‌ای پزشکان باتجربه، سلامت تنفسی فرد در کنار اصول زیبایی شناسی و سابقه بیمار از مهم‌ترین پارامترهای تصمیم‌گیری برای جراحی است.

5-توجه به سوابق پزشکی

شاید شما نیز در اطرافتان دیده باشید که پزشکی بدون بررسی‌های پیش از عمل و بدون مطالعه سوابق پزشکی فرد، اقدام به عمل جراحی کرده باشد. معمولا بهترین متخصص جراحی زیبایی، بعد از مراجعه فرد و تعیین وقت عمل بینی، نسبت به بررسی پرونده پزشکی و همچنین آزمایشان موردنیاز پیش از جراحی اقدام می‌کند تا ریسک بروز عوارض بعد از عمل را به کم‌ترین حد خود برساند.

6-تجهیزات و خدمات جراح بینی

شما نمی‌توانید از بهترین متخصص جراحی رینوپلاستی انتظار داشته باشید که بدون تجهیزات تکمیل و پرسنل حرفه‌ای نسبت به انجام جراحی اقدام کند. معمولا پزشکان متخصص، دارای تمامی تجهیزات موردنیاز برای ساپورت افراد بعد از جراحی هستند. معمولا امکانات و خدماتی که توسط پزشک و کادر پزشکی استخدام در محل مطب و بیمارستان ارائه می‌شود، نیاز شما را به پیگیری و جستجو جهت فراهم کردن لوازم موردنیازتان در حین جراحی و بعد از آن، کاهش می‌دهد.

معمولا پیگیری‌های لازم بعد از جراحی نیز، توسط پزشکان متخصص و باتجربه به خوبی توسط پرسنل مربوطه انجام می‌شود و آموزش‌های مراقبت بعد از جراحی بینی نیز، توسط پزشک یا دستیاران به خوبی ارائه می‌گردد تا فرد هیچ‌گونه نگرانی از بابت شرایط بعد از جراحی نداشته باشد.

7-وقت دهی منظم

معمولا در مطب بهترین جراح بینی شما نظم در وقت دهی و هماهنگی را به وضوح مشاهده خواهید کرد. قطعا یک پزشک باتجربه و متخصص، از پرسنل حرفه‌ای و متخصص در مطب استفاده می‌کند تا برای هماهنگی‌های لازم دچار مشکل نشود.

در مطب بهترین پزشک رینوپلاستی می‌توانید به‌راحتی نمونه کارهای انجام شده پزشک را مشاهده کنید و حتی گاهی با هماهنگی قبلی، در زمان مراجعه افراد با تجربه جراحی قبلی، مراجعه کنید تا نمونه کارهای واقعی عمل را ببینید و سوالاتی که در این زمینه دارید از آن‌ها پرسید.

8-پیگیری بعد از عمل

از ویژگی‌های مهم دیگری که توسط بهترین متخصص جراحی بینی انجام می‌شود، می‌توان به پیگیری‌های بعد از عمل بینی اشاره کرد. معمولا پزشک متخصص بعد از جراحی نیز، به صورت آنکال آمادگی پاسخ به سوالات و شرایط خاص بیمار خود را دارا است.

معمولا پزشکانی که به‌دلیل حجم جراحی زیاد توانایی پاسخ‌دهی به سوالات رایج را ندارند، فردی متخصص را استخدام می‌کنند تا پیگیری‌های بعد از عمل افراد کاندید رینوپلاستی را انجامد دهد و در هر زمان، پاسخگوی سوالات آن‌ها باشد. توجه به این نکته که جراحی بینی یک عمل زیبایی است که بدون بازگشت خواهد بود و نتیجه آن یک عمر باقی خواهد ماند، در پزشکان متخصص باتجربه دیده می‌شود.

9-اخلاق خوب و حوصله زیاد دکتر جراح بینی

قطعا اعتماد سازی و سپردن زیبایی و سلامت به دست پزشک، موضوع مهمی است که باید برای انجام جراحی رینوپلاستی انجام شود. اخلاق خوب و حوصله زیاد معمولا از ویژگی‌های بهترین متخصص رینوپلاستی محسوب می‌شود. چرا که در جلسه مشاوره، پزشک باید با صبر و حوصله زیاد نسبت به ارائه توضیحات موردنیاز فرد اقدام کند.

عدم توجه به ارتباط موثر با فرد متقاضی جراحی، موجب دلسردی او برای ادامه پیگیری جهت انجام جراحی خواهد شد. پس بدیهی است که پزشک باید در این جلسات با صبر و حوصله زیاد پاسخگوی کاندید انجام جراحی بینی باشد و با اخلاقی خوش، با فرد ارتباط برقرار کند.

10-موقعیت مکانی مطب پزشک

شاید بتوان یکی از پارامترهایی که در بهترین متخصص جراحی بینی دیده می‌شود را، موقعیت مکانی مطب و زیبایی آن درنظر گرفت. معمولا پزشکان باتجربه و حرفه‌ای، در محیطی زیبا پذیرای متقاضیان جراحی هستند. چرا که درک زیبایی شناسی پزشک، در این فضا نیز صدق می‌کند. پس می‌توان گفت که موقعیت مکانی مطب از لحاظ اعتبار، عمومیت و لوکس بودن، از ویژگی‌هایی است که در بسیاری از پزشکان متخصص و باتجربه دیده می‌شود. هرچند که در این میان استثناعاتی نیز وجود دارد.

بهترین جراح بینی طبیعی در تهران

یک عمل بینی خوب به سادگی و بدون کمک گرفتن از بهترین جراح بینی طبیعی در تهران به دست نمی آید! نتایج طبیعی در عمل بینی به ترکیب مناسبی از مهارت، شناخت آناتومیک و درک زیبایی نیاز دارند. در واقع یک جراح خوب با رینوپلاستی ساختار طبیعی خود ساختاری را ایجاد می کند که بینی به طور طبیعی به نظر برسد، فرد با بینی جدید خود احساس راحتی کند و بتواند به راحتی تنفس کند. 

یک بینی طبیعی یک بینی متناسب با صورت شما است و به همین دلیل توجه بیننده هرگز با جنبه هایی از بینی شما که غیرطبیعی به نظر می رسد منحرف نمی شود. بینی که طبیعی به نظر می رسد، هیچ گونه خطوط غیرطبیعی مانند نوک خیلی تیز و یا بیش از حد رو به بالا ندارد. برای رسیدن به این نتایج طبیعی تنها راه شناخت بهترین دکتر بینی است، بنابراین در ادامه با برخی از ویژگی های بهترین جراح بینی در تهران آشنا می شویم:

1. آشنایی با آناتومی بینی

بینی عضو مهمی است و هم در عملکرد و هم از نظر ظاهری نیاز به دستکاری دقیق پوست، استخوان و غضروف دارد. به این ترتیب، یک عمل بینی طبیعی به جراح پلاستیکی نیاز دارد که آناتومی بینی را با جزئیات کامل درک کند و برای جلوه بصری، خطوط بینی را به وضوح بشناسد.

یک جراح بینی طبیعی خوب در تهران باید به خطوط و زوایای بینی و پیوستگی آنها توجه زیادی کند، چراکه شکستن خطوط یا برجسته کردن سایه های شکل گرفته از این خطوط در مکان نامناسب، می تواند منجر به نتایج غیرطبیعی عمل بینی شود.

2. درک زیبایی شناسی صورت

برای داشتن ظاهری طبیعی، بینی باید به طور متقارن و زیبایی با شکل و ویژگی های صورت تناسب داشته باشد. به همین دلیل، بهترین جراح بینی در تهران کسی است که نه تنها باید آناتومی بینی، بلکه زیبایی شناسی صورت را نیز بداند. این دانش به جراحان زیبایی بینی اجازه می دهد تا بهتر پیش بینی کنند که جراحی چگونه بر ظاهر کل صورت تأثیر می گذارد و تعیین می کند که کدام تنظیمات را انجام دهند.

یکی از نکات کلیدی که یک پزشک باید بداند این است که چه مدل بینی با اشکال مختلف صورت مناسب است. همچنین، جراح منتخب باید درک قوی از بینی قومیت های مختلف داشته باشد. بنابراین هنگامی که جراح بینی را انتخاب می کنید، به برخی از جراحی های بینی که روی آنها کار کرده اند نگاهی دقیق بیندازید. ببینید آیا آنها تجربه کار بر روی افراد با قومیت ها و شکل صورت مشابه شما را دارند یا خیر.

نتیجه گیری

عمل جراحی زیبایی بینی همیشه با هدف بهبود ظاهر بینی و گاهی با هدف کسب سلامت تنفسی انجام می‌شود. آن‌چه که بدیهی است، غیر قابل بازگشت بودن تغییراتی است که در بینی ایجاد می‌شود. انجام جراحی ترمیمی در هر زمینه‌ای، سختی‌های بسیاری را به همراه هزینه بالا تحمیل می‌کند.

پس بهتر است، برای انجام جراحی بهترین دکتر عمل بینی را انتخاب کنید تا به نتیجه موردنظر دست پیدا کنید. به یاد داشته باشید که  توجه به صرفا هزینه جراحی بینی بدون دقت به ویژگی‌های ذکر شده در این مقاله، نتیجه‌ای به غیر از پشیمانی و عدم دستیابی به نتیجه مطلوب از جراحی را نخواهد داشت. پس سعی کنید با تحقیقات کافی و ارزیابی ویژگی‌های بهترین جراح رینوپلاستی، نسبت به انتخاب جراح اقدام کنید.

منبع :

HealthGrades

انجمن جراحی پلاستیک آمریکا

حال که درباره بهترین جراح بینی اطلاعات درستی کسب کرده اید می توانید از مقالاتی که در پایین هستند اطلاعات تکمیل تری دریافت کنید یا برای خواندن تجربیات دیگران در این زمینه، نظرات کاربران را در انتهای مقاله بخوانید.

[bs-heading title=”اطلاعات تماس کلینیک دکتر نجف بیگی” show_title=”1″ icon=”fa-comments” title_link=”” heading_color=”” heading_style=”default” heading_tag=”h3″ bs-show-desktop=”1″ bs-show-tablet=”1″ bs-show-phone=”1″ bs-text-color-scheme=”” css=”” custom-css-class=”” custom-id=””]

کلینیک سعادت‌آباد

کلینیک جردن

کلینیک دکتر نجف بیگی

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، یکی از فعال‌ترین جراحان پلاستیک حال حاضر شهر تهران هستند. دوره پزشکی عمومی و تخصص خود را در دانگاه تهران و بیمارستان شهدای تجریش گذرانده‌اند و مقطع فوق

پست های محبوب

تماس با ما

مشاوره رایگان و دریافت اطلاعات بیشتر

مشاوره رایگان و دریافت اطلاعات بیشتر