بهترین متخصص جراحی بینی در تهران | ۴ معیار اساسی

بهترین متخصص جراحی بینی را با 4 معیار می‌توان تشخیص داد؛ چرا که جراحی بینی یا رینوپلاستی یکی از سخت‌ترین جراحی‌های پلاستیک است و مهارت و تخصص جراح اهمیت بالایی دارد.

146

بهترین متخصص جراحی بینی در تهران شاید یکی از سخت‌ترین تخصص‌ها برای پیدا کردن باشد. شمار زیادی از جراحان پلاستیک و زیبایی در تهران مشغول به کار هستند که البته در زمینه رینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی نیز فعالیت می‌کنند. برای شما که به دنبال یافتن بهترین جراح بینی می‌گردید، بی‌شک یافتن چنین جراحی، هم بسیار با اهمیت است و هم بسیار دشوار.

به گواه پزشکان متخصص زیبایی، جراحی بینی یا رینوپلاستی یکی از دشوارترین جراحی‌های پلاستیک و زیبایی است. بیمارانی که این عمل جراحی را در کنار دیگر جراحی‌های زیبایی تجربه کرده‌اند نیز این موضوع را تایید می‌کنند. به همین دلیل یافتن بهترین جراح بینی، این‌چنین مهم است؛ چرا که کیفیت و مهارت جراح زیبایی، در کنار انجام یک جراحی با مشکلات کمتر، اثر مستقیمی در زیبایی چهره شما خواهد داشت.

اما با این وجود نگران نباشید؛ نیازی نیست که شما یک پزشک باشید تا بتوانید بهترین متخصص جراحی بینی در تهران را پیدا کنید. در این مقاله معیارهای اساسی و مهمی معرفی شده‌اند که با توجه و ارزیابی آنها می‌توانید به جراح متخصص مناسب خود برسید.

 • ۴ معیار اساسی در یافتن بهترین جراح بینی
 • تخصص جراح و مدرک تحصیلی چقدر مهم است؟
 • چگونه مهارت و تجربه بهترین جراح بینی را تشخیص دهیم؟
 • اخلاق حرفه‌ای و دلسوزی پزشک را حتما بسنجید
 • کلینیک و تجهیزات یک جراح، نشانه مهمی است
 • جمع‌بندی در مورد بهترین جراح بینی در تهران

۴ معیار اساسی در یافتن بهترین جراح بینی

بهترین متخصص جراحی بینی از چند جنبه مختلف قابل بحث و ارزیابی است. ممکن است از دید انجمن بین‌المللی جراحان پلاستیک، یک سری فاکتور برای تشخیص خوب بودن جراح رینوپلاستی مطرح شود؛ اما از سوی بیماران و مراجعان، فاکتورهای دیگری مورد نظر باشد. در این مقاله سعی شده که از تمام جوانب، معیارهایی برای یافتن بهترین جراح بینی مورد بررسی قرار گیرد.

از همین ابتدا باید اشاره شود که وقتی صحبت از بهترین متخصص جراحی بینی در تهران می‌کنیم، هدف ما برگزاری یک مسابقه و یافتن نفر اول نیست! درواقع می‌خواهیم باهم بررسی کنیم که چه فاکتورهای منطقی می‌تواند یک متخصص جراحی پلاستیک را کاندیدای عنوان بهترین جراح بینی کند. چه بسا پزشکان بسیاری لایق این عنوان باشند و هیچ وقت نشود به درستی نفر اول را پیدا کرد؛ اما حتما می‌توان پزشکانی را که در دسته بهترین جراح بینی در تهران قرار می‌گیرند، مشخص ساخت.

حال به معیارهای اساسی و مهم در تشخیص بهترین جراح بینی بپردازیم. تمام فاکتورهای موجود را می‌توان در ۴ دسته‌بندی کلی، خلاصه کرد:

 • تخصص جراح و مدرک تحصیلی
 • میزان مهارت و تجربه
 • اخلاق حرفه‌ای و دلسوزی
 • کلینیک و تجهیزات پیشرفته

شاید با خود بگویید که چگونه و با چه پارامترهایی می‌شود هر پزشکی را با این ۴ معیار سنجید؟ در ادامه، تک تک این معیارها توضیح داده شده‌اند تا شما خودتان بتوانید هر جراح پلاستیکی را بررسی کنید و بفهمید آیا جزو دسته‌بندی بهترین جراحان بینی قرار می‌گیرد یا نه؟!

پیدا کردن بهترین جراح بینی

تخصص جراح و مدرک تحصیلی چقدر مهم است؟

بهترین جراح بینی، باید پزشکی باشد که در زمینه تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی تحصیل کرده است. یک جراح زیبایی، درواقع نخست ۷ سال دوره پزشکی عمومی را طی کرده است. سپس به مدت ۴ سال دوره تخصص جراحی عمومی را طی می‌کند. پس از آن در زمینه جراحی‌های پلاستیک و زیبایی به مدت ۵ سال، دوره فوق تخصصی را می‌گذراند.

همچنین باید توجه کنید که فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، از نظر دانش پزشکی و مهارت‌های لازم در جراحی، یک گام از جراح عمومی جلوتر است. بسیاری از پزشکانی که دوره تخصصی جراحی عمومی را گذرانده‌اند، در زمینه جراحی‌های پلاستیک و زیبایی مانند جراحی بینی فعالیت می‌کنند. اما فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، ۵ سال بیشتر از جراح عمومی در این زمینه درس خوانده است؛ درواقع یک فوق تخصص به صورت کاملا آکادمیک و حرفه‌ای دانش جراحی پلاستیک را کسب کرده است.

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی از چند جنبه بر دیگر پزشکان متخصص و جراحان عمومی، برتری دارد:

 • در زمینه عمل‌های جراحی پلاستیک و زیبایی، تحصیلات دانشگاهی بیشتری دارد
 • در مراکز درمانی معتبر و بهتری، مشغول به خدمت است
 • به دلیل سابقه بیشتر، تعداد عمل‌های جراحی بینی بیشتری انجام داده است
 • با کیس‌ها و موارد خاص بیشتری در عمل‌های جراحی بینی روبرو بوده است و در نتیجه در این زمینه، مهارت و تجربه بیشتری کسب کرده است

یکی دیگر از نکات مهم در زمینه تخصص و دانش پزشکی بهترین جراح بینی می‌تواند جایگاه علمی پزشک به عنوان عضو هیات علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی باشد. بی‌شک پزشکی که خودش به تدریس و آموزش دانش جراحی پلاستیک و زیبایی پرداخته است، در این زمینه نیز مهارت و تخصص کافی را دارد.

چگونه مهارت و تجربه بهترین متخصص جراحی بینی را تشخیص دهیم؟

در نگاه اول نشدنی است که شما به عنوان یک فرد عادی یا غیر متخصص بتوانید مهارت، تجربه و توانمندی یک پزشک را تشخیص دهید تا بهترین متخصص جراحی بینی را پیدا کنید. بی‌شک این کار نیاز به دانش پزشکی و سال‌ها تجربه دارد اما یک سری علائم بیرونی هست تا با دقت در آن‌ها، بتوانید بهترین جراح بینی را بیابید. در واقع جراحی که مهارت و تجربه لازم را داشته باشد، نشانه‌های آن را نیز خواه ناخواه بروز می‌دهد! پس شم کارگاهی خود را به کار بگیرید و این موارد را حتما بررسی کنید:

تعداد عمل: نخستین نشانه مهارت بالای یک جراح بینی، تعداد بالای عمل‌های جراحی او است. برای فهمیدن این موضوع می‌توانید تعداد تصاویر عمل‌های جراحی بینی او را بررسی کنید. روی این تصاویر باید لوگو و نام دکتر آمده باشد تا مطمئن باشید که کار خود همان پزشک است. همچنین میزان شلوغی کلینیک و یا تعداد بیمارستان‌ها و مراکز درمانی که آن پزشک در آنجا جراحی می‌کند هم دیگر سرنخ‌های ممکن است. بهترین جراح بینی باید صفحه اینستاگرام و وب‌سایتش پر از تصاویر نمونه‌های جدید جراحی، ویدیوهای جراحی بینی و همچنین لایو و استوری از انجام جراحی باشد تا نشان دهد که در این کار مهارت دارد.

کیفیت نمونه‌کارها: همچنین با بررسی کیفیت نمونه‌کارها نیز می‌توانید به مهارت جراح پی ببرید. بهترین جراح بینی حتما باید در همه زمینه‌ها و جراحی مشکلات مختلف بینی، نمونه‌کارهایی ارائه کرده باشد. البته فراموش نکنید که دیدار حضوری و از نزدیک با یکی از بیماران قبلی آن پزشک و بررسی بینی او از نزدیک، بسیار مفید خواهد بود. یکی دیگر از نشانه‌های مهارت بهترین جراح بینی، توجه او به فرم مورد پسند بینی در ایران و خودداری از کپی‌برداری فرم‌های اروپایی یا آمریکایی است. درواقع علاوه بر توجه به چهره شما و هماهنگی بینی با دیگر عناصر چهره، سلیقه ایرانی نیز باید مورد توجه جراح باشد.

نظر دیگر بیماران: امروزه به لطف فضای مجازی، پیدا کردن بهترین جراح بینی، کار ساده‌تری شده است. حتما نظر دیگر بیماران آن پزشک را در کامنت‌ها یا تصاویر و ویدیوهای تجربه بیماران، بررسی کنید. کسی که جزو بهترین متخصصان جراحی بینی است، حتما باید نظر دیگر بیماران خود را نسبت به کار خود، در فضای مجازی و وب‌سایت خود منتشر کند.

داشتن بیماران خارجی: داشتن بیمارانی از دیگر کشورها نیز یکی از نشانه‌های یافتن بهترین جراح بینی است. بسیاری از راهنماهای گردشگری با داشتن ارتباطات گسترده، بهترین جراحان پلاستیک و زیبایی را شناسایی می‌کنند تا مشتریان خارجی خود را راضی نگه دارند.

عضویت در انجمن‌های تخصصی: بهترین جراح بینی، حتما باید در انجمن‌های تخصصی داخلی و بین‌المللی جراحی پلاستیک و زیبایی عضو باشد؛ چرا که به رشد علمی و افزایش دانش و مهارت او کمک می‌کند. در واقع این عضویت، پزشک را ملزم می‌کند تا سالانه در یک سری از دوره‌ها تخصصی جراحی زیبایی شرکت کند.

گواهینامه‌ها و مدارک پزشک: پزشکی که در زمینه جراحی پلاستیک و زیبایی بینی مهارت دارد، حتما از مراجع قانونی و صاحب صلاحیت، گواهینامه‌های معتبر و به‌روز دریافت کرده است. وجود این مدارک به شما این اطمینان را خواهد داد که پزشک مورد نظر، از نظر تخصص و مهارت در سطح بالایی قرار دارد.

تخصص در دیگر جراحی‌ها: معمولا پزشکی که فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی است، بجز جراحی بینی، در چند زمینه دیگر نیز مهارت دارد. برای مثال آن پزشکی می‌تواند بهترین جراح بینی باشد که در زمینه جراحی دیگر بخش‌های صورت هم فعالیت کند؛ چرا که دیگر عناصر زیبایی صورت را به‌خوبی می‌شناسد و می‌تواند در عمل جراحی بینی، میان آن‌ها یک توازن و هماهنگی ایجاد کند. همچنین تخصص و فعالیت در دیگر جراحی‌ها نشان دهنده اعتماد به‌نفس و مهارت بالای پزشک است.

بهترین lمتخصص جراحی بینی معمولا عضو انجمن‌های علمی جراحی است

اخلاق حرفه‌ای و دلسوزی پزشک را حتما بسنجید

هرچقدر که بهترین جراح بینی باید در انجام عمل جراحی مهارت داشته باشد، به همان میزان نیز باید از اخلاق حرفه‌ای و همدلی برخوردار باشد و مراعات حال بیمار خود را نیز بکند. پزشک باید به عنوان یک فرد امین و مورد اعتماد، به درستی مراجعه کننده خود را معاینه و وضعیت او را از تمام جوانب بررسی کند.

درواقع تنها خواست بیمار برای جراحی بیماری و انجام آن به هر قیمت، کار درستی نیست. یک پزشک حرفه‌ای و بااخلاق، تمام مخاطرات و مشکلات احتمالی پس از جراحی را به مراجعه کننده خود خواهد گفت؛ بهترین روش جراحی و درمانی را به او پیشنهاد خواهد داد و حتی اگر تشخیص داد که فرد چندان نیازی به جراحی ندارد، سعی نمی‌کند تا او را حتما به جراحی ترقیب کند.

درواقع بهترین جراح بینی، هرگز به دنبال جراحی بینی همه مراجعان خود نیست بلکه با دقت و وسواس بسیار به گلچین آن‌ها می‌پردازد. بهترین متخصص جراحی بینی، تنها به دنبال جراحی کسانی است که واقعا به این عمل نیاز دارند. متخصص در این مرحله به شما کمک خواهد کرد تا برای جراحی بینی، از نظر روحی و جسمی آماده‌ شوید. بهترین جراح بینی در وحله نخست، یک دوست، همراه و مشاور امین و صمیمی برای شما خواهد بود.

پس توصیه می‌شود حتما برای تشخیص بهترین جراح بینی در تهران، یک نوبت مشاوره رایگان نزد او بروید. چنین پزشکی برای ارائه مشاوره و نظرات تخصصی به شما، نه هزینه‌ای می‌گیرد و نه اطلاعاتی را از شما دریغ می‌کند. شما باید بهترین و به‌روزترین دانسته‌ها را در مورد جراحی بینی از بهترین جراح بینی دریافت کنید؛ چه در جلسه مشاوره حضوری و چه در وب‌سایت، صفحات مجازی و کاتالوگ‌های آن پزشک باید برای شما محتوای مناسب آماده شده باشد.

کلینیک و تجهیزات یک جراح، نشانه مهمی است

نباید انتظار داشته باشید که بهترین جراح بینی تهران را در یک مطب کوچک و نامناسب، در یک منطقه نه چندان معروف پیدا کنید. اگر ساکن تهران باشید حتما می‌دانید که بهترین جراحان پلاستیک و زیبایی معمولا در چند منطقه خاص از تهران، مشغول به فعالیت هستند. جدا از مراکز درمان و بیمارستان‌هایی که بهترین متخصصان جراحی بینی در آن فعالیت می‌کنند؛ یک جراح معروف بینی، باید خودش هم یک کلینیک حرفه‌ای و تخصصی زیبایی داشته باشد.

امکانات و تجهیزات کلینیک، استفاده از روش‌ها و ابزارهای به‌روز، کادر درمانی و مشاوران مجرب و قابل اعتماد، فضاسازی و طراحی داخلی مناسب، توجه به آسایش و راحتی مراجعان و …، همه از نشانه‌های یک جراح خوب بینی است.

برای مثال بهترین جراح بینی باید تجهیزات تصویربرداری مناسبی داشته باشد تا بتواند به خوبی روند تغییرات بینی و چهره شما را ثبت کند. همچنین نمایش تصویر بینی شما پس از عمل جراحی و آماده کردن شما برای پذیرفتن تغییرات چهره، یکی از ویژگی‌های مهم بهترین جراح بینی است.

در کنار آن، مشاوران کلینیک نیز باید به اندازه کافی در مورد جراحی بینی، نکات مراقبتی، مشکلات احتمالی و مواردی که باید پیش و پس از عمل رعایت کنید، اطلاعات جامع و کاملی داشته باشند. چه بسا تمام نکات مهم را نتوانید از پزشک دریافت کنید؛ در این میان تیم مشاوره کلینیک باید همیشه همراه و کمک حال شما باشند تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید.

کلینیک تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی

جمع‌بندی در مورد بهترین متخصص جراحی بینی در تهران

برای یافتن بهترین جراح بینی در تهران، ده‌ها پارامتر و معیار وجود دارد که سعی شده در این مقاله به صورت خلاصه و در ۴ معیار اساسی، گنجانده شود: تخصص، مهارت، اخلاق و تجهیزات

بد نیست در پایان اشاره شود که دکتر آرش نجف بیگی، فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، یکی از بهترین و فعال‌ترین جراحان پلاستیک حال حاضر شهر تهران هستند. دکتر آرش نجف‌بیگی، دوره پزشکی عمومی و تخصص خود را در دانشگاه تهران و بیمارستان شهدای تجریش گذرانده‌اند و مقطع فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی خود را در بیمارستان حضرت فاطمه دانشگاه تهران (که نخستین مرکز جراحی پلاستیک کشور است) طی کرده‌اند. از دیگر نکات مهم در مورد ایشان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عضو هیات علمی دانشگاه
 • عضو فعال انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی
 • عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا
 • فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی
 • طبق دیدگاه انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران، مراجع قانونی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی: یکی از بهترین و فعال‌ترین جراحان پلاستیک کشور

دارای گواهینامه‌های ISO 9001:2015 و ISO10002:2018 از DEF که نشانه کیفیت بالا و رعایت استانداردهای جهانی در کلینیک‌های تخصصی زیبایی دکتر آرش نجف‌بیگی است: کلینیک جردن و کلینیک سعادت‌آباد

می‌خواهید با دکتر آرش نحف‌بیگی، یکی از بهترین جراحان بینی در تهران بیشتر آشنا شوید؟ با مشاوران ما در کلینیک دکتر آرش نجف‌بیگی تماس بگیرید. ما مشتاقانه شما را راهنمایی خواهیم کرد.

اطلاعات تماس کلینیک دکنر نجف بیگی

کلینیک سعادت‌آباد

آدرس

تهران
سعادت آباد،خیابان سروشرقی
نرسیده به میدان فرهنگ، پلاک ۹،طبقه سوم

کلینیک جردن

آدرس

تهران
جردن ، بالاتر از تقاطع حقانی ، خیابان کیش
پلاک ۴۵ ، طبقه چهارم شرقی ، زنگ ۷

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.