آشنایی با انواع روش های پیکر تراشی و معرفی بهترین آنها

64,798

روش‌های مختلفی برای کاهش چربی های اضافه بدن وجود دارد. با وجود اینکه همه این روش‌ها با هدف لاغری انجام می‌شوند، اما یک سری تفاوت‌های ویژه‌ای نیز با یکدیگر دارند. به طور کلی، انجام جراحی لاغری به کسانی توصیه می‌شود که از چاقی مفرط رنج می‌برند.

پیکرتراشی نیز یکی از جدیدترین روش های حذف چربی های بدن است. اما به خاطر داشته باشید که نتیجه عمل پیکرتراشی هم صددرصد ماندگار نخواهد بود، اگر شما رژیم غذایی و ورزشیتان را رعایت نکنید.

جراحی پیکر تراشی آسان ترین راه برای داشتن اندام زیباست و افراد زیادی علاقمند به انجام آن هستند. اما پیکرتراشی برای چه کسانی مناسب است؟ در این ویدئو دکتر آرش نجف بیگی درباره همین موضوع صحبت می کنند. 

عکس پیکرتراشی قبل و بعد نمونه کار دکتر نجف بیگی

پیکرتراشی چیست؟

در گذشته‌های نه چندان دور، افراد علاقه‌مند به اندام زیبا، تنها از طریق رژیم غذایی و ورزش قادر بودند تا ظاهر اندام‌شان را متناسب و زیبا جلوه دهند. اگر شخصی به‌دلیل هرگونه اختلال در بدن دچار چاقی موضعی بود، هیچ راه‌کاری برای ازبین بردن چربی وجود نداشت. اما خوشبختانه، با پیشرفت‌های متعدد علم پزشکی و تکنولوژی مهندسی پزشکی، این روزها شاهد به بازار آمدن دستگاه‌های پیکرتراشی مختلفی هستیم که کار پزشکان را آسان‌تر کرده‌اند و امکان پیکرتراشی بدون خطر را نیز، فراهم کرده‌اند.

پیکرتراشی روشی است که از طریق آن می‌توان چربی‌های موضعی بخشی از بدن را تخلیه کرد و ساختار بدن را باتوجه به استانداردها و سلیقه شخصی، فرم‌دهی کرد. با کمک دستگاه پیکرتراشی می‌توان با کم‌ترین تهاجم، لوله کانولا را از طریق برش کوچک یک سانتی وارد بدن کرد تا ساختار چربی‌ها را در هم شکسته و از همان ناحیه تخلیه کند.

پیکرتراشی با لیپوماتیک

انواع روش های پیکرتراشی

اطلاع از انواع روش های پیکرتراشی به ما کمک می‌کند تا بدانیم دنیای این تکنولوژی تا چه اندازه گسترده‌ است و افراد متخصص برای کاهش عوارض هر یک از این روش‌ها تا چه اندازه تلاش می‌کنند. اطلاع از انواع روش های پیکرتراشی به شما آگاهی کافی می‌دهد تا بتوانید از میان آن‌ها بهترین روش را انتخاب کنید و از نتیجه فوق‌العاده آن لذت ببرید.

جراحی شکم چاق اولین بار با رویکرد جراحی فتق ناف انجام می‌شد. به این صورت که بخشی از چربی و پوست شکم از قسمت پایین، بریده شده و سپس دو طرف شکم بهم دوخته می‌شدند. اما مسلما بعد از مدتی مشخص شد که این روش کارآیی چندانی ندارد.

بعد از آن، پزشکان تصمیم گرفتند که برای کاهش چربی های اضافه بدن از روشی مشابه با لیفت صورت استفاده کنند. اما با توجه به اینکه در این شیوه احتمال جابجایی ناف وجود داشت، از روش‌هایی استفاده کردند که ناف را سر جای خود نگهدارد یا اصطلاحا از روش های پیکر تراشی بدون جراحی کمک می گیرند.

نمونه کار دکتر نجف بیگی برای بهترین روش پیکرتراشی برای بدن

برای مطالعه بیشتر مقاله لاغری شکم و پهلو با عمل جراحی را پیشنهاد میکنیم.

جراحی لاغری به روش لیپوماتیک

لیپوماتیک یکی از جدیدترین روش پیکر تراشی است که در آن می‌توان به سرعت از چربی‌های اضافه بدن راحت شد. در این روش نیازی به ایجاد برش در شکم و یا ناحیه مورد نظر نیست؛ چرا که با ایجاد یک سوراخ، میله‌ای وارد ناحیه موردنظر شده و چربی‌های اضافه را خارج می‌کند. یکی از مهمترین مزایای لیپوماتیک این است که از چربی‌های خارج‌شده می‌توان برای سایر قسمتهای بدن استفاده کرد. پس اگر قصد فرم‌دهی به سایر بخش‌های بدن با چربی سازگار با بدن خودتان را دارید، لیپوماتیک روش خوبی خواهد بود. بنابراین، در صورتی که برای این جراحی واجد شرایط باشید، لیپوماتیک بهترین روش پیکرتراشی خواهد بود.

جراحی لاغری با لیپوست

لیپوست نیز یکی دیگر از روش‌های پیکرتراشی است. برای انجام این جراحی از تکنیک T.L.A و ویبریشن به صورت رفت و برگشت استفاده می‌شود. در نتیجه، چربی‌ها به صورت یکنواخت از بدن کنده شده و خارج می‌شوند. بنابراین، احتمال گلوله شدن چربی‌ها در هنگام جراحی وجود ندارد. در این روش مشابه با لیپوماتیک، چربی‌ها سالم خارج شده و قابل استفاده برای تزریق به قسمت‌های دیگر بدن خواهد بود.

کم عارضه ترین و بهترین روش پیکرتراشی کدام است

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره روش لیپوست مقاله لاغری با لیپوست را از دست ندهید.

تفاوت لیپوست و لیپوماتیک چیست؟

احتمالا این سوال برای شما مطرح شده است که تفاوت لیپوست و لیپوماتیک چیست. به طور کلی می‌توان گفت که لیپوست حالت پیشرفته‌ای از لیپوماتیک است. در نتیجه میزان چربی خارج‌شده در روش لیپوست بیشتر بوده در حالی که عوارض کمتری دارد.

کاهش چربی های اضافه بدن با لیپوساکشن

اساس کار این روش، مکش چربی‌های اضافی بدن است. در لیپوساکشن یک برش کوچک در ناحیه مورد نظر ایجاد شده و سپس با استفاده از یک لوله به نام کانول که به یک دستگاه مکش متصل، چربی‌ها خارج می‌شوند. به خاطر داشته باشید که این روش تنها برای کاهش چربی استفاده می‌شود و نه حذف و ترمیم پوست اضافه ناحیه مورد نظر. چربی‌هایی که در این روش از بدن خارج می‌شوندT به دلیل نداشتن کیفیت، برای تزریق به سایر قسمتهای بدن مناسب نیستند.

بهترین روش پیکرتراشی برای چربی های پشت نمونه کار دکتر نجف بیگی

با روش های مختلف جراحی پهلو می توان چربی های اضافی پهلو را از بین برد.

لاغری با لیزر لیپولیز

جراحی لاغری با لیپولیز به دو روش انجام می‌شود. روش اول استفاده از لیزر (امواج اولتراسونیک) و تزریق مایع. در روش تزریق مایع، مایع از طریق یک برش کوچک وارد بدن شده و سپس چربی‌ها از طریق کبد خارج می‌شوند. مقدار مایع مورد نیاز براساس وزن و شرایط جسمانی فرد به وی تزریق می‌شود. در این روش با توجه به اینکه چربی خارج‌شده به صورت مایع است، نمی‌توان از این چربی برای تزریق برای سایر قسمت‌های بدن استفاده کرد.

در روش دوم که لیزر لیپولیز نام دارد، از امواج برای گرم کردن سلول‌های چربی استفاده می‌شود.

آیا امکان ترکیب دو روش لیزر لیپولیز و لیپوساکشن وجود دارد؟

جواب این سوال مثبت است؛ در صورتی که چاقی مربوط به ناحیه شکم و پهلوها باشد، می‌توان از ترکیب این دو روش برای کسب نتیجه بهتر استفاده کرد.

لیزر لیپولیز یا لیپوماتیک

با توجه به اینکه در لیزر لیپولیز سلولها گرم می‌شوند، نمی‌توان از آنها برای تزریق به قسمت‌های دیگر استفاده کرد. بنابراین، اگر تنها قصد کاهش چربی های اضافه بدن را دارید، می‌توانید از لیزر لیپولیز استفاده کنید.

بهترین روش پیکرتراشی برای لاغری پا نمونه کار دکتر نجف بیگی

برای اشنایی با سایر دستگاه های پیکر تراشی مقاله لاغری با دستگاه پال و لاغری با دستگاه اولترازد را پیشنهاد میکنیم.

جراحی شکم ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی یا عمل ابدو یکی دیگر از جراحی‌هایی است که برای زیبایی شکم و لاغری مورد استفاده قرار می‌گیرد. ابدومینوپلاستی، تحت بیهوشی کامل باید انجام شود، دو برش در ۲ قسمت مختلف بدن ایجاد می‌شود. یک برش در قسمت لگن تا نزدیک به ناحیه تناسلی و برش دیگر در اطراف ناف.

سپس، پوست این ناحیه‌ی برش‌زده از روی عضلات برداشته می‌شود. بعد از آن، پزشک، عضلات ناحیه شکم را به سمت هم می‌کشد تا ظاهری زیبا به این بخش داده شود. سپس، پوست، روی عضلات قرار داده شده و بخش‌های اضافه آن برداشته می‌شود (برشی که در ناحیه ناف ایجاد شده است، مانع از جابجایی ناف در شکم می‌شود).

توجه: البته روش ابدومینوپلاستی به دلیل عوارض جانبی زیادی دارد که این روزها دیگر چندان مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. برخی از عوارض ابدومینوپلاستی عبارت هستند از:

 • عفونت
 • عدم وجود تقارن
 • خونریزی
 • تجمع مایع زیر پوست
 • از دست دادن بخشی از پوست شکم
 • مرگ بافت (احساس بی‌حسی در ناحیه مورد نظر)
 • شل شدن پوست

آیا پیکرتراشی بدون جراحی امکان پذیره؟

پیکرتراشی با کمک دستگاه‌های به روز و پیشرفته‌ای انجام می‌شود که توانایی اعمال کم‌ترین آسیب برای ازبین بردن بافت چربی را دارا هستند. همین موضوع در کنار برش بسیار کوچک مهم‌ترین عاملی است که موجب می‌شود تا پیکرتراشی روشی بدون جراحی گفته شود.

چرا که هیچ‌گونه اقدام تهاجمی برای برش عمیق و طویل در سطح و عمق پوست انجام نمی‌شود. از سوی دیگر نیز کم ترین آسیب در سطح پوست با بیشترین اثربخشی در تخلیه چربی می‌تواند از بهترین و جذاب‌ترین عملکرد برای این تکنیک باشد. به همین دلیل می‌توان گفت که پیکرتراشی روشی بدون تهاجم است و هیچ عمل جراحی درکار نیست.

مزایای مهم پیکرتراشی چیست

پیکرتراشی بدون جراحی چگونه است؟

بسیاری از افراد چندان تمایلی به عمل جراحی ندارند و از جراحی تهاجمی بسیار نگران و مضطرب می‌شوند. زمان بی‌هوشی و حساسیت ماجرا در این جراحی‌های تهاجمی می‌تواند اصلی‌ترین عامل نگرانی برای این افراد باشد.

خوشبختانه پیکرتراشی بدون جراحی به معنای غیرتهاجمی بودن پیکرتراشی است. در این تکنیک تنها یک یا چند برش کوچک یک سانتی متری در بدن ایجاد می‌شود تا لوله کانولا از طریق آن وارد بدن شود و ازبین بردن چربی را آغاز کند. پس بدیهی است که می‌توان پیکرتراشی را روشی بدون جراحی تهاجمی و خون‌ریزی دانست.

عوارض پیکرتراشی

عوارض پیکرتراشی بدون جراحی

همان‌طور که اشاره شد، روش پیکرتراشی در تمامی تکنیک‌ها تنها با ایجاد برش کوچکی در سطح پوست انجام می‌شود و هیچ تهاجم خاصی در آن وجود ندارد. پس بدیهی است که عوارض پیکرتراشی بدون جراحی همان مواردی باشد که در بالا به آن اشاره شد. توجه داشته باشید که پیکرتراشی بدون جراحی درواقع همان روش‌های لیپوساکشن، لیپوماتیک، لیپولیز و بادی جت است که عوارض هرکدام تنها بستگی به انتخاب تکنیک آن دارد.

هزینه پیکرتراشی بدون جراحی چقدر است؟

تعیین هزینه پیکرتراشی بدون جراحی چندان کار ساده ای نیست. اما باید تخصص پزشک متخصص، میزان تجربه او و نوع خدمات قبل و بعد از جراحی را درنظر داشته باشید. معمولا با بررسی این موارد و همچنین، به‌روز بودن دستگاه‌هایی که توسط پزشک برای این‌کار استفاده می‌شود، می‌توانید هزینه پیکرتراشی را برآورد کنید. دقیق‌ترین برآورد قیمت و هزینه پیکرتراشی بدون جراحی، توسط پزشک موردنظر و در جلسه مشاوره انجام می‌شود.

در کدام بخش های بدن پیکرتراشی انجام می‌شود؟

حتما برای شما نیز جالب است که بدانید کاربرد پیکرتراشی چیست و در چه قسمت‌هایی می‌توان از آن استفاده کرد. معمولا از پیکرتراشی می‌توان در نواحی مختلف بدن استفاده کرد و حجم چربی انباشته را کاهش داد. پیکرتراشی معمولا در نواحی شکم، پهلو، پشت، بازو، ران پا، باسن، ساق و مچ پا استفاده می‌شود. از تکنیک‌های ظریف نیز، می‌توان در نواحی کوچکی مانند غبغب استفاده کرد و زیبایی را در اندام و چهره بازگرداند.

بهترین روش پیکرتراشی برای پهلوها نمونه کار دکتر نجف بیگی

بهترین روش پیکرتراشی

حال، با توجه به اینکه تمام روش‌های جراحی لاغری را بررسی کردیم، نوبت به انتخاب بهترین روش پیکرتراشی می‌رسد.

با توجه به موارد بیان‌شده، روش‌های لیپوماتیک و­ لیپوست را می‌توان به عنوان بهترین روش‌ پیکرتراشی در نظر گرفت؛ چرا که به نسبت سایر روشها عوارض کمتری دارد. علاوه بر این، این دو روش برای افرادی که علاوه بر پیکرتراشی قصد فرم‌دهی به سایر قسمت‌های بدن را دارند، نیز مناسب است. چرا که می‌توان از چربی خارج شده برای تزریق به سایر قسمت‌های بدن استفاده کرد.

با این وجود بهتر است برای انتخاب بهترین روش پیکرتراشی با یک پزشک متخصص پیکرتراشی مشورت کنید؛ چرا که براساس میزان چربی و شرایط جسمانی که دارید، ممکن است هیچ یک از این روش‌ها مناسب نباشند.

آیا پیکرتراشی یک روش ایمن و موثر است؟

بر اساس مطالعات دکتر ویتربو که در سال ۲۰۰۲ روی بیش از ۱۰۰ نفر از متقاضیان عمل لاغری موضعی انجام شد و در نشریه جراحی پلاستیک و زیبایی منتشر شد؛ انجام روش‌های نوین لیپوساکشن و تخلیه چربی، خطرات بسیار کمتری داشته است. به طوری که میزان خونریزی در بسیاری از نقاط بدن پس از تخلیه چربی بسیار کم بوده و نتایج بسیار رضایت بخشی به دست آمده است.

همچنین بر اساس دو سال پژوهش و تحقیق مداوم دکتر لی و همکارانش که در ژورنال انجمن جراحان پلاستیک کره جنوبی منتشر شده است، استفاده از لیپوماتیک برای تخلیه چربی و پیکرتراشی که روی ۴۸ نفر انجام شده، عوارض جانبی بسیار کمی در پی داشته است که هیچ مشکل جدی را شامل نمی‌شد. به طوری که در مقایسه با کسانی که روش های دیگری را برای لاغری انتخاب کرده بودند؛ افراد در پیکرتراشی با لیپوماتیک، خونریزی کمتر، هماتوم کمتر، اکیموز کمتر، تورم کمتر و درد کمتری را تجربه کردند.

مطالعه مقاله بهترین جراح سینه در تهران را پیشنهاد می دهیم.

کاندیدای مناسب برای انجام جراحی لاغری

برای انجام هریک از روش‌های فوق جهت جراحی لاغری، شرایط خاصی وجود دارد. که باید برای اطلاع از آن از یک پزشک متخصص مشاوره بگیرید. اما شرایط کلی برای انجام یکی از جراحی‌های فوق، عبارت است از:

 • عدم استعمال دخانیات
 • عدم ابتلا به بیماری‌های قلبی و دیابت
 • عدم ابتلا به افسردگی
 • ابتلا به یکی از بیماری‌هایی که به دلیل اضافه وزن ایجاد شده
 • پایبندی به یک رژیم غذایی و ورزشی

مراقبت‌های لازم بعد از انجام جراحی لاغری

بسیاری از افراد به اشتباه تصور می‌کنند که با انجام بهترین روش پیکرتراشی همیشه اندام موردعلاقه‌شان را خواهند داشت. در صورتی که این تصور اشتباه است. چرا که هر یک از این روش‌ها تنها به کاهش چربی‌های اضافه بدن کمک می‌کنند؛ اما هیچ یک تضمینی برای بازگشت چربی نمی‌دهند. بنابراین، بعد از انجام جراحی، برای جلوگیری از بازگشت چربی‌ها، باید به یک رژیم ورزشی و غذایی مقید باشید. سایر مواردی که باید به خاطر داشته باشید:

 • پوشیدن گن جهت جلوگیری از افتادگی و شل شدگی پوست
 • نوشیدن مایعات طبیعی به مقدار زیاد
 • رعایت دستورالعمل دقیق پزشک
 • نخوردن غذاهای سنگین و گوشتی

برای دریافت مشاوره رایگان و پرسیدن سوالات خود با ما در کلینیک دکتر آرش نجف بیگی تماس بگیرید.

.

نتایج قطعی پیکرتراشی با لیپوماتیک

اگر می‌خواهید بدانید با انجام پیکرتراشی و استفاده از لیپوماتیک، به چه نتایجی به طور قطع دست پیدا خواهید کرد، بهتر است حتما با جراح فوق تخصص پلاستیک مشورت کنید. اما به طور کلی بر اساس تحقیقات پزشکی، شما کاهش چند سایز در اندام‌های خود مانند شکم، پهلو، پشت و بازوها و ران پا را شاهد خواهید بود.

پژوهش‌های علمی نشان می‌دهد که می‌توان به طور میانگین حدود ۲ لیتر چربی را از هر ناحیه خارج کرد و میزان کاهش سایز در نواحی مختلف به صورت میانگین به این ترتیب خواهد بود:

کاهش ۶.۶ سانتی‌متر در شکم، ۴.۶ سانتی‌متر در ران، ۳.۶ سانتی‌متر در بازو و ۳.۵ سانتی‌متر در ساق پا؛ البته دقت داشته باشید که این اعداد به صورت میانگین کاهش سایز هستند. یعنی در برخی افراد بنا به شرایط این اعداد بیشتر خواهد بود و در افرادی که چربی اضافه کمتری دارند، کاهش سایز نیز کمتر است.

از مهمترین مزیت‌های پیکرتراشی با کمک لیپوماتیک، سرعت بیشتر، حجم چربی بیشتر قابل تخلیه، خطرات و عوارض کمتر، درد کمتر، شل شدگی کمتر پوست نسبت به روش‌های قدیمی‌تر، دقت بیشتر، آسیب کمتر به بافت‌های بدن، عدم سوختگی و … خواهد بود.

جالب است بدانید دکتر بریتانی ویرا و دیگر همکارانش در سال ۲۰۱۷ روی بیش از ۱۱ هزار نفر که عمل‌های لاغری را انجام داده بودند، مطالعه کردند. در این پژوهش بسیار گسترده که نتایج آن در ژورنال جراحی پلاستیک و ترمیمی در سال ۲۰۱۸ منتشر شده است، به روشنی مشخص شده است که می‌توان از ترکیب دو روش لیپوساکشن (تخلیه چربی) و جراحی زیبایی شکم (ابدومینوپلاستی) هم‌زمان برای پیکر تراشی استفاده کرد.

در این پژوهش نشان داده شد که با افزایش میزان چربی تخلیه شده و بیشتر شدن حجم آن از ۱۰۰۰ میلی لیتر، هیچ عوارض مشخصی برای فرد در پی نخواهد داشت. در نتیجه اگر جراحی پیکرتراشی و لاغری توسط جراح فوق تخصص انجام شود، با استفاده از تکنیک‌های استاندارد و دقت و تجربه لازم می‌توان عوارض جانبی این جراحی‌ها را کنترل کرد.

برای مطالعه مقاله جراحی لاغری بازو و جراحی لاغری ساق پا کلیک کنید.

عوارض پیکرتراشی  چیست؟

معمولا استفاده از روش‌های پیکرتراشی مختلف می‌تواند عوارض گوناگونی داشته باشد. شما به راحتی می‌توانید اندام تان را به شکل و فرم دل‌خواه نزدیک کنید. برای کاهش عوارض پیکرتراشی می‌توانید از پزشکان متخصص و باتجربه‌ای کمک بگیرید تا کم‌ترین ریسک درگیر شدن با این عوارض را تجربه کنید. در ادامه به عوارض پیکرتراشی اشاره می‌کنیم. توجه داشته باشید که این عوارض با توجه به انتخاب روش پیکرتراشی می‌تواند متفاوت‌تر باشد.

 • ایجاد درد و کبودی بعد از عمل پیکرتراشی از رایج‌ترین عوارض این عمل است.
 • ایجاد عفونت در صورت عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی حین عمل و مصرف داروهای آنتی بیوتیک بعد از عمل می‌تواند از عوارض رایج باشد.
 • آسیب به بافت پوست و نکروز آن می‌تواند از عوارض پیکرتراشی توسط پزشک بی‌تجربه و غیرمتخصص باشد.
 • آمبولی از عوارض نادری است که ریسک آن در تمامی عمل‌های جراحی درمانی و زیبایی وجود دارد.
 • آسیب به اندام‌های داخلی بدن از عوارض ناشی از عدم تجربه و تخصص پزشک است.
 • هماتوم یا تجمع خون در ناحیه جراحی شده از عوارض پیکرتراشی است و به راحتی قابل بهبود و درمان است.

آیا بیمه شامل هزینه جراحی لاغری می‌شود؟

در صورتی که مبتلا به بیماری چاقی مفرط باشید، احتمالا بیمه‌گذار (بیمه‌های تکمیلی) باید بخشی از هزینه جراحی را پرداخت نماید. (چاقی مفرط به این معناست که شاخص BMI بالاتر از ۴۰ باشد و تشخیص دهند که جراحی جنبه‌ی درمانی داشته نه زیبایی)

میزان کاهش وزن بعد از جراحی لاغری چقدر است؟

میزان کاهش وزن در افراد مختلف متفاوت است؛ چرا که بسته به شرایط جسمانی هر فرد و روشی که استفاده شده است، این مقدار متفاوت می‌باشد. البته رژیم غذایی بعد از جراحی نیز چندان بی‌تاثیر نیست. بنابراین، نمی‌توان به طور مشخص گفت که در ماه اول چند کیلو کاهش وزن خواهید داشت. اما چیزی که به طور قطع می‌توان گفت این است که در دراز مدت، کاهش وزن زیادی خواهید داشت.

منبع: healthline

انواع دستگاه های پیکرتراشی از جامعه لیپوماتیک، واترجت و پال در حال حاضر بهترین دستگاههای موجود می باشند. البته نقش اصلی را در تعیین نتایج عمل پیکرتراشی، پزشک جراح فوق تخصص پلاستیک و زیبایی ایفا می کند.

افرادی که در برخی نواحی بدن دچار تجمع چربی موضعی یا فقدان چربی و بافت مناسب هستند، افراد مناسب این عمل می باشند. در این عمل می توان چربی ها را از نقاطی که تجمع بیش از اندازه دارند برداشته شده و به نقاط دیگر که کمبود بافت چربی دارند منتقل کرد. افرادی نیز که به دلیل سانحه و مشکلات خاص مادرزادی دچار دفورمیتی در برخی از نواحی بدن می باشند کاندید مناسب برای عمل‌های پیکرتراشی هستند.

کاهش سایز فرد در همان لحظه بعد از عمل پیکرتراشی اتفاق می‌افتد. البته کاهش وزن شخص با توجه به حجم چربی هایی که تخلیه می شوند متفاوت است.

هزینه ها بسته به میزان چربی های بدن هر فرد و اینکه کدام نواحی در هر مرحله انجام می شود متفاوت است.

حال که درباره پیکرتراشی و مزایای آن اطلاعات درستی کسب کرده اید می توانید از مقالاتی که در پایین هستند اطلاعات تکمیل تری دریافت کنید یا برای خواندن تجربیات دیگران در این زمینه، نظرات کاربران را در انتهای مقاله بخوانید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
139 نظرات
 1. شیما می گوید

  بهترین روش پیکرتراشی برای همه لیپوسته؟ من شنیدم واترجت خیلی خوبه

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   روش های پیکرتراشی برای نواحی مختلف بدن همچنین اگر مایل باشید از چربی خارج شده برای تزریق به نواحی مختلف اقدام کنید روش های انجام عمل متفاوت می باشد.
   برای تشخیص روش مناسب برای شما حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید.
   برای مشاوره رایگان می توانید با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 2. فاطمه می گوید

  باسلام وقتتون بخیر ..بعد از زایمانم افتادگی شکم پیدادکردم چه راه حلی پیشنهاد میدین فقط میخوام شکمم صاف بشه ممنون از لطفتتون

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای تعیین اینکه چه روشی برای شما مناسب است حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید.
   برای یک جلسه مشاوره رایگان می توانید با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس حاصل نمایید.

 3. فاطیما می گوید

  سلام روز بخیر
  من بعد از زایمان و سزارین افتادگی شکم دارم و پهلوهام چربی زیادی گرفته…میخوام جراحی کنم ولی بدون بیهوشی …چون اکثرا که تحقیق میکنم میگن خیلی مرگ و میر داره این عمل ..درسته یا نه.؟ و اینکه از چه روشی استفاده کنم که عوارض کمتری داشته باشه

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای تشخیص این مورد که چه روشی برای شما بهترین نتیجه را می دهد باید به صورت حضوری معاینه شوید.
   برای راهنمایی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 4. مهدیه اقاجانی می گوید

  با سلام خسته نباشید
  میخوااستم یه توضیح کلی در مورد نوع عمل بدونم و همچنین در جریان هزینهاش باشم که برای هیکل من چقد هزینه میبره 💐

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای اطلاع از هزینه ها و توضیح در مورد عمل با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 5. فاطمه عابدینی می گوید

  سلام و خسته نباشید من هفده سال پیش زایمان داشتم الان هم شکم دارم هم پهلو ولی فشار خون بالا هم دارم ایا میتونم از روشهای پیکر تراشی استفاده کنم یا به خاطر فشار خون بالا کاندیدای مناسبی نیست در ضمن ۳۷ ساله ام هستم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   در صورت کنترل فشار خون مشکلی برای عمل پیش نمی آید.
   برای راهنمایی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

   1. مهتاب می گوید

    سلام آقای دکتر من ۵۸ ساله هستم ولی بسیار جوانتر از سنم هستم اضافه وزن هم ندارم ولی براثر دوزایمان پوست شکمم بسیار شل شده وترک داره،واینکه میخوام سینه هام هم عمل زیبایی بشه،و اندام زیر شکمم،،لطفا منو راهنمایی کنین اگه جوابتون مثبت هست من برای مشاوره خدمتتون برسم باسپاس فراوان از شما

    1. Doctor najafbeygi می گوید

     با سلام
     اگر شکل خاصی نداشته باشید و تاییدیه از دکتر قلب داشته باشید می توانید جراحی زیبایی انجام دهید.

 6. ناشناس می گوید

  سلام بخاطر زایمان افتادگی شکم و شل شدن شکم و ترک پوستی پیدا کردم
  و ب خاطر ناراحتی عصبی درد پا شدید و لاغر شدن پاها و باسن پیدا کردم
  ایا جراحی تاثیر داره در درمان و مشکل ایجاد نمیکنه و اینکه برای بارداری مجدد
  و اینکه هزینش

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بعد از جراحی پیکرتراشی می توانید مجدد باردار شوید.
   برای اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

  2. سمیه می گوید

   سلام من بعداز زایمان افتادگی شکم دارم میخواستم بدونم چه راهی کمتر خطر داره

   1. Doctor najafbeygi می گوید

    با سلام
    بسته به میزان افتادگی و شلی پوست روش های مختلفی وجود دارد. برای راهنمایی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 7. شريفي می گوید

  سلام ببخشید من یک بار جراحی شکم انجام دادم ولی بعد از اون دوباره باردار شدم حالًا می خوام مجدد چاقی و چربی هام و در بیارم می خواستم بدونم مجدد جراحی باز دازم یا خیر

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز شما حتما باید معاینه شوید تا مشخص شود چه روشی برای شما مناسب اس.
   برای راهنمایی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 8. ناشناس می گوید

  وقت بخیر ایا مصرف مواد مخدر مانند تریاک مانع از جراحی میباشد

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله قبل و بعد از عمل تا مدتی نباید مواد مخدر مصرف شود.

 9. جورشری می گوید

  باسلام من ۴۰ ساله هستم به دلیل ابتلا به رماتیسم ودرد مفاصل وجراحی تعویض مفصل لگن که چند سال پیش انجام دادم ودرد زانو نمی توانم ورزش کنم ولی در ناحیه ی شکم چربی زیادی دارم که همین باعث فشار بیشتر روی زانو ودر نتیجه درد بیشتر است من مبتلا به دیابت هم هستم می خواستم ببدانم که می توانم از روش پیکر تراشی استفاده کنم؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   پیکرتراشی یک روش درمان برای چاقی نیست و بیشتر برای افرادی این عمل انجام می شود که کمی اضافه وزن دارند و می خواهند به بدنشان فرم ساعت شنی بدهند.

 10. عاطفه می گوید

  سلام دختری ۲۴سالع هستم ۱۰کیلو اضافه وزن در نواحی شکم و پهلو و ران پا ایا با پیکر تراشی خوب میشه

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   اگر میزان اضافه وزن ۱۰ کیلو شما در نواحی شکم پهلو و ران باشد به راحتی با پیکرتراشی می توان بدن شما را فرم ساعت شنی داد.

   1. ناشناس می گوید

    هزینه شکم و پهلو چقدر میشه ک چربی هاش اب بشن ؟

    1. Doctor najafbeygi می گوید

     با سلام
     برای اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

     1. اسراء اهنی می گوید

      سلام خسته نباشید ۳۹سالمه هیچ اضافه وزنی ندارم فقط میخوام باسن وسینه فرم بدم میشه هزینه بگید چقدر میشه وآیا لیف ابرو هم انجام میدید یانه ؟؟؟؟

     2. Doctor najafbeygi می گوید

      با سلام
      بله لیفت ابرو هم انجام می شود. برای اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 11. حیدری می گوید

  سلام من ۳۹ سالمه اضافه وزن من ۳۵ کیلو هست با پیکر تراشی میتونم از همه نواحی لاغر بشم هزینه آ ن چقدر میشه

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای اطلاع از هزینه ها و راهنمایی در مورد عمل با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 12. سمیه می گوید

  سلام من ۳۷ سالمه سی کیلو اضافه وزن دارم پیکر تراشی خوب است یانه

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   پیکرتراشی برای کسانی که اضافه وزن زیادی دارند توصیه نمی شود.

 13. زهرا می گوید

  سلام وقت بخیر
  من ۲۶ سالمه و ۲۰ کیلو اضافه وزن دارم. خاستم ببینم پیکرتراشی برام توصیه میکنید یا نه؟؟؟؟ ممنونم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز اضافه وزن شما زیاد است و باید به صورت حضوری معاینه شوید تا بررسی شود محل تجمع چربی در بدن شما کدام نواحی است و بر اساس آن اعلام کرد که آیا می توان پیکرتراشی انجام دهید یا خیر.

 14. اعظم می گوید

  سلام من دوتا شکم زایمان داشتم وقسمت شکم چربی اضافه داره ومیخواهم فقط چربی شکمم ازبین رود ورزش نمی توانم انجام دهم چون دیسک کمر دارم ازطریق رژیم هم نتیجه مطلوبی نگرفتم الن میخواهم به یکی ازروش های پیکر تراشی اقدام کنم وزنم ۸۰ کیلو هست وقدم ۱۶۰ میباشد ممنون میشوم از راهنمایی شما دراین زمینه

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   با توجه به توضیحات فوق، اضافه وزن شما در حدی است که می توانید با پیکرتراشی به اندام دلخواه برسید.
   برای راهنمایی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید

 15. ندایی می گوید

  سلام و وقت بخیر . ببخشید ، من ۷ کیلو اضافه وزن دارم و فقط از ناحیه پاهام مشکل دارم . نسبت به بدنم ، پاهام خیلی درشته . میخواستم ببینم خارج کردن چربی از همه ناحیه پا انجام میشه ؟ حتی زانوها هم جمع و جور میشه ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله از تمامی نواحی پا می توان چربی خارج کرد،ساق زانو و ران.

 16. رویا می گوید

  سلام من ۱۰۰کیلوم وقدمم ۱۶۵هست میخواستم راهنماییم کنین چیکار کنم لاغر شم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز شما باید با یک متخصص تغذیه مشاوره نمایید برای کاهش وزن.

 17. ناشناس می گوید

  سلام و عرض ادب بنده پنجاه و دوساله هستم وزنم نودو پنج کیلو وقدم ۱۵۰ دیسک کمردارم شکم و پهلوم فشارروی کمرم میاره ایا میتو انم عمل کنم لطفآ راهنمایی کنید باتشکر

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز شما با توجه وزنتان عمل پیکرتراشی برایتان مناسب نیست. برای کاهش وزن باید روش های دیگر را امتحان کنید.

 18. ناشناس می گوید

  با سلام پیکر تراشی خطر امبولی داره

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   اگر توسط متخصص با تجربه انجام شود خیر.

   1. ناشناس می گوید

    سلام جناب دکتر من ۵۰ سال سن دارم و زنم ۷۲ کیلو و قدم ۱۵۴ چربی سلولیت در ناحیه شکم و کشاله ران دارم دکتر بهم پیشنهاد آبرو مینو پلاستی داده اما بخاطر عوارضی میترسم ایا میشه با پیکر تراشی چربی ها رو بردلشت؟

    1. Doctor najafbeygi می گوید

     با سلام
     اگر افتادگی پوست شما زیاد باشد با پیکرتراشی این افتادگی بیشتر می شود و حتما باید بوسیله برش این پوست اضافه برداشته شود.

 19. ناشناس می گوید

  سلام من قدم۱۶۳وزنم۷۹هست باپیکرتراشی میشودبه حالت ساعت شنی فرم داد؟هزینش لطفا

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   با توجه به قد و وزن ارسالی می توانید ولی باید حتما به صورت حضوری معاینه شوید تا مشخص شود محل تجمع چربی در بدن شما کدام اندام ها می باشد.
   برای اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 20. محراب خانجانی می گوید

  سلام من ۳۰ کیلو وزن کم کردم ۲۱ سالمه ولی پهلوم خیلی بزرگن اصلا اب نشدن به نظر شما پیکر تراشی برام مفیده وزنم فعلی ۹۷ کیلو تمرینم میکنم اما پهلو هام اب نمیشن

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان دقیق اعلام کرد که می تون برای شما پیکرتراشی انجام داد یا خیر.

 21. علی می گوید

  سلام وقت بخیر وزن من ۱۰۰کیلوهست قدم ۱۸۴. چربی دور شکمم زیاده احساس میکنم حدود ۱۵کیلو اضافه وزن دارم میشه با پیکر تراشی به وزن ایده‌آل برسم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز با توجه به اطلاعاتی که شما دادین می توانید با پیکرتراشی به اندام دلخواه خود برسید.

   1. Nazi می گوید

    سلام عایا تو یک جلسه پیکر تراشی وتزریق چربی به باسن انجام میشه؟

    1. Doctor najafbeygi می گوید

     با سلام
     اگر حجم چربی زیاد نباشد می توان در یک جلسه تخلیه چربی و تزریق آن به باسن را انجام دهید.

 22. فاطمه می گوید

  سلام خسته نباشید من ۲۰ سالمه قدم ۱۶۵ و وزنم ۸۰ کیلوئه چاقی تو ناحیه شکم و پهلو و ران دارم پیکر تراشی برای من مناسبه؟؟؟ یا با رژیم غذایی هم میشه ۱۰-۱۲ کیلو اضافه وزنمو کم کنم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   معمولا پیکرتراشی برای افرادی انجام می شود که نمی توانند با رژمیم غذایی و ورزش به صورت موضعی اندامی را لاغر یا برجسته کنند.
   بهتر است اول رژیم غذایی و ورزش را امتحان کنید.

 23. ناشناس می گوید

  سلام خسته نباشید من با دو زایمان طبیعی و سزارین با قد ۱۵۷ و وزن ۶۶ و دور مچ ۹ سانت ؛۱۰ کیلو اضافه وزن در ناحیه شکم دارم آیا امکان پیکر تراشی برای من وجود دارد با ورزش و رژیم غذایی جواب نمیده بدنم بر عکس عمل میکنه

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   با توجه به اطلاعاتی که اعلام کردین شما در محدوده وزن طبیعی هستید و با پیکرتراشی می توانید به اندام دلخواه برسید.

 24. سپنتا می گوید

  سلام دکتر
  من از اصهان هستم .میخوام لیپوستو تزریق چربی در صورت کنم
  وزن کم کردم ولی به هیچ عنوان پهلو هام و دور نافم کم نمیشه

  ایا میتونم از اصفهان نوبت عمل رو بگیرم؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   شما می توانید به صورت غیرحضوری از طریق ارسال عکی در واتساپ مشاوره شوید و در صورت داشتن شرایط برای عمل به تهران مراجعه نمایید.
   برای راهنمایی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 25. هدی می گوید

  سلام. من ۳۸ سالمه، مرتب ورزش می‌کنم ولی باسنم به اندازه کافی برجسته نیست. از طرفی داخل رانم یک مقدار چربی اضافه داره که باعث میشه گاهی رانهام به هم ساییده بشن. پشت رانم هم مقداری خط افتاده به خاطر سلولیت. قدم ۱۷۰ و وزنم ۶۲. می‌خواستم ببینم شما این مشکلات را می‌توانید برطرف کنید؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز شما باید به صورت حضوری معاینه شوید تا مشخص شود چه روشی برای شما بهترین نتیجه را می دهد.

 26. فرح می گوید

  سلام خسته نباشید
  آیا میشه کار پیکرتراشی سینه شکم پهلو همزمان انجام بشه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   اگر حجم ناحیه مورد جراحی زیاد نباشد و مدت زمان جراحی زیاد نشود می توان در یک جلسه این نواحی را جراحی کرد.

 27. هدیه می گوید

  با سلام من ۴۱ سالمه و ۷۵ کیلو وزن دارم وقدم ۱۶۳ سانت است متاسفانه از ناحیه شکم و پهلو و بازو چربی اضافه دارم . حتی زمانی که وزن ۵۴ کیلو هم داشتم بازو و پهلوی بزرگ داشتم آیا میشه با جراحی درست بشه یا خیر ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   وزن شما در محدوده ای است که می توانید با پیکرتراشی به اندام دلخواه خود برسید.

 28. ناشناس می گوید

  سلام ببخشید من گودی کمر شدید دارم که باسنم خیلی بزرگ شده و زده بیرون و از طرف دیگه شکم هم دارم چه کار میشه کرد!!؟؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان دقیق اعلام کرد جه روشی برای شما مناسب است.

 29. لیلا می گوید

  سلام من ۳۵سالمه قبلا رژیم لاغری گرفتم متاسفانه بعد از چند سال هنوز پهلو ناحیه شکم حالت افتادگی گرفتم حتی ورزش رژیم گرفتم بی اثر بود ازناحیه صورت بشدتلاغرشدم آیا پیکرتراشی می‌تونه فرم بدنم درست کنه ۱۶۲قدم وزنم۵۵ ازشهرستان هستم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله وزن شما در محدوده طبیعی است و پیکرتراشی برای شما بهترین گزینه است.

 30. ناشناس می گوید

  با سلام ۳۲ سال سن دارم دو شکم زایمان شکم و پهلوهام زیادن قد ۱۷۰ وزن ۷۹ دور شکم ۱۰۰ کمر ۸۰ آیا با پیکر تراشی حل میشه این مشکل شکم و پهلو. و اینکه پوست اضافی بعد پیکر تراشی چیکار میشه🤔

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز شما باید معاینه شوید اگر افتادگی شکم شما زیاد باشد نمی توانید پیکر تراشی انجام دهید و باید جراحی ابدومینوپلاستی انجام دهید.

 31. زهره می گوید

  با سلام من ۴۲ سالم و ۱۵۵ قد و ۶۴ کیلو وزن دارم در ناحیه شکم و سینه دچار افتادگی هستم می خواهم بدانم ایا با لیپوماستیک می توانم در ناحیه شکم و سینه به فرم دلخواه برسم ؟ ایا همزمان عمل انجام میشود؟ من شاغل هستم دوره استراحت چقدر است؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   افتادگی سینه را نمی توان با لیپوماتیک برطرف کرد. برای شکم باید حتما به صورت حضوری معاینه شوید زیرا افتادگی های شدید حتما نیاز به جراحی دارد.

 32. مریم می گوید

  سلام وقت بخیر قد من ۳۳سالمه یک سزارین داشتم قدم ۱۷۰هست وزنم ۷۰مقداری شکم و پهلو دارم میخاستم همزمان میشه هم شکم و پهلو برداشت هم رو فرم باسن و سینه کار کرد

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز شما در محدوده وزن طبیعی هستید و می توانید جراحی پیکرتراشی انجام دهید.
   ولی باید حتما به صورت حضوری معاینه شوید تا مشخص شود آیا می توان تمامی این جراحی ها را برای شما در یک جلسه انجام داد یا خیر.

 33. ناشناس می گوید

  سلام من قدم حدود۱۶۷هست ووزنم ۱۱۰ هست ۴ تا سزارین داشتم وبه دلیل ازدست دادن همسروفرزندم افسردگی گرفتم.الان خوب هستم ودیگه داروی افسردگی استفاده نمیکنم.میتونم چربی شکم وپهلو وبازو روکم کنم ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز شما چاقی شدید نوع ۲ را دارید و برای کاهش وزن باید روش های دیگر را امتحان کنید.

 34. ناشناس می گوید

  سلام
  وزنم ۱۰۴ کیلو و قدم ۱۶۳ و ۳۱ سالمه. امکانش هست که پیکرتراشی کنم و به نتیجه دلخواه برسم ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز شما باید از روش های دیگر برای لاغری استفاده کنید.

 35. پونه می گوید

  سلام لطفا بفرمایید هزینه جراحی پلک بالا و پایین هر دو چشم چقدر است . و کدام بیمارستان ؟آیا این هزینه کل است یا هزینه بیمارستان سوا است. ممنون

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز برای اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 36. الهام می گوید

  سلام روزتون بخیر من قدم ۱۷۳وزنم ۷۵. بیشترین چاقی رو در شکم و پهلو دارم ایا میتونم از عمل لیپو استفاده کنم و اگر در این روزهای کرونایی مراجعه کنم به نظرتون میشه در اتاق عمل اصول بهداشتی رعایت کرد برای جلوگیری از کرونا؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   با توجه به قد و وزنتان به احتمال زیاد می توانید پیکرتراشی انجام دهید.
   برای حفظ سلامتی دکتر و دستیارانش هم مطمئن باشید در اتاق عمل تمام پروتکل های بهداشتی رعایت می شود.

 37. زهرا می گوید

  سلام من قدم۱۶۱سانت ووزنم ۸۶ قبلا جراحی ابدو مینوپلاست انجام دادم ران وباسنم وبازوم سلولیت زیادی داره میتونم پیکر تراشی انجام بدم تو یه جلسه

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز باید به صورت حضوری معاینه شوید تا مشخص شود چه روشی برای شما مناسبترین روش است.

 38. نرگس می گوید

  سلام ببخشید من قدم ۱۶۹هست و وزنم ۶۴ ولی شکم پهلو دارم و چربیهای بالای کمر و باسن ندارم سنم ۴۰ سال هست و میخواستم بدونم برای پیکر تراشی چه عوارضی وجود داره

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   اگر جراحی پیکرتراشی توسط متخصص با تجربه انچام شود عوارضی نخواهد داشت.

 39. محمدی می گوید

  سلام با در نظرگرفتن اینکه من نیازی به استفاده مجدد از چربی های خارج شده ندارم بهترین روش برای خارج کردن کامل چربی های اضافه کدام است لیپوماتیک،لیپوست و یا لیپولیز؟
  قد ۱۷۵ و وزنم۷۸ کیلو هست چربی شکم و پهلو و ران دارم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز شما باید به صورت حضوری معاینه و آنالیز بدن شوید تا مشخص شود چه روشی برای شما مناسبترین گزینه است.

 40. محمد جواد می گوید

  با سلام بنده یکباراین جراحی لیپو ماتیک را انجام داده ام اما متاسفانه بعد از دوسال هم برگشت خورده هم افتادگی شکم دچار شده ام و پوستم خیلی شل شده و قبلا پهلو نداشتم اما الان پهلو هام خیلی بزرگ و شل شده است ایا میشه دوباره انجام بم و پوستم رو لیفت کنم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز شما باید به صورت حضوری معاینه شوید تا مشخص شود آیا می توان مجدد برای شما پیکرتراشی انجام داد یا خیر.

 41. میترا می گوید

  باسلام خدمت آقای دکتر بنده قدم ۱۶۷وزنم و۷۸ کیلو هست یکبار زایمان کردم چربی شکم و پهلو دارم برای جراحی پیکرتراشی میتونم اقدام کنم واینکه از چربی های خارج شده برای تزریق در سایر قسمت های بدن میشه استفاده کرد؟دور ه نقاهت تقریبا چند روز هست؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز شما باید به صورت حضوری معاینه شوید تا مشخص شود آیا می توان برای شما پیکرتراشی انجام داد یا خیر.

 42. نسیم می گوید

  باسلام من اضافه وزن ندارم ولی صورت پر و چاقی دارم آیا با پیکر تراشی میتوان کمی صورتم را کوچکتر کرد

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله روش های برای کوچک کردن صورت وجود دارد که برای هر شخص متفاوت می باشد. و فقط از طریق معاینه حضوری مشخص می شود چه روشی برای شما مناسب است.

 43. نیوشا می گوید

  سلام من ۲۱سالمه ۸۸کیلوم قدم۱۷۰ حدودا۱۵کیلواضاف وزن دارم میخاستم بدونم میشه بااین روش به تناسب اندام برسم؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   با توجه به قد و وزنی که اعلاک کردین ظاهرا مشکلی برای پیکرتراشی نخواهید داشت.
   ولی تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان دقیق اعلام کرد .

 44. ناشناس می گوید

  سلام وقت بخیر من ۸۰ کیلو وزن دارم بیشتر چاقی بالا تنه هست اگر بخوام پیکر تراشی انجام بدم می توانم همون موقع چربی به باستنم هم بزنم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   به طور معمول این کار قابل انجام است ولی برای اطلاع دقیق حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید.

 45. حسین می گوید

  سلام میخاستم بدونم شما این عمل رو سینه هم انجام میدین من سینه هام یکم آویزون شدن

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای افتادگی سینه لیفت انجام می شود.

 46. اعظم می گوید

  سلام ببخشید میخواستم بدونم چربیهای پشت شانه تا پایین کمر با لیپو ماتیک از بین میره

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله می توان چربی پشت را تخلیه کرد.

 47. الهه می گوید

  سلام خسته نباشید من صد کیلو وزن دارم میخوام شکمم و پاهام و بازوهام لاغر بشه با غبغبم و بیمه تکمیلی داریم بیمه تعلق میگیره؟؟؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر ، جراحی های زیبایی شامل بیمه نمی شوند.

 48. فاطمه نوروزی می گوید

  سلام من درنواحی شکم وپایین شکم چربی دارم ک ب خط های چروکی تبدیل شده میخاستم هم چربی زیرشکم هم خط هاراازبین ببرم کدوم روش بهتره ک شکمم صاف بشه پیکرتراشی لازم دارم عایااا؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان دقیق اعلام کرد چه روشی برای حل مشکل شما بهترین گزینه است.

 49. شکری می گوید

  سلام من ۳۵سالمه قد۱۶۹و وزنم۸۰کیلو
  دو زایمان داشتم فقط شکمم چربی داره و پوستم شل شده
  آیا بعد از عمل پیکر تراشی میشه دوباره باردار شد و دوباره به همان وضع برنمیگرده یا باید صبر کرد بعد از آخرین بارداری این عمل انجام داد لطفا راهمنماییم کنید

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بعد از انجام پیکرتراشی می توان باردار شد ولی بهتر است زمانی انجام شود که دیگر قصد بارداری ندارید زیرا ممکن است بعد از بارداری مجدد فرم بدنتان تغییر کند.

   1. ناشناس می گوید

    سلام من ۲۴سالمه وزن ۷۸وقد ۱۵۸پهلوهام خیلی بزرگن وشکم هم دارم می شه با پیکر تراشی به وزن ایده ال رسید

    1. ناشناس می گوید

     سلام وقت بخیر ۳۷سالمه وزن ۱۰۵کیلو وقد۱۸۳سانت چربی درپهلو وشکم دارم با عمل میتونم این مشکل حل کنم دیسک کمر دارم نمیتونم ورزش کنم .اقاهستم

     1. Doctor najafbeygi می گوید

      با سلام
      دوست عزیز شاخص توده بدنی شما بالاست و ممکن است جراحی سلامتی شما را به خط بیندازد. حتما بادی به صورت حضوری معاینه شوید تا مشخص شود آیا می توان برای شما جراحی انجام داد یا خیر

 50. معصومه می گوید

  سلام خوبی عزیزم من دوتا زایمان پشت هم داشتم العان وزنم شصت وچهارکیلو بعد زایمان شکم وپهلو ویکم رانم گوشت اضافه دارم میخوام کاملا صاف بشه شکمم وپهلوم ورانم اندازه بشه

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز شما باید به صورت حضوری معاینه نشوید تا مشخص شوید چه روشی برای شما بهترین نتیجه را می دهد.

 51. ناشناس می گوید

  سلام .میخواستم بدونم بعد از پیکرتراشی تا چه مدتی نباید مشروبات الکلی مصرف کرد

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز بهتر است حداقل تا یک ماه از مصرف مشروبات الکلی خودداری کنید.

 52. رضا مشگین می گوید

  سلام .من مرد ۵۴ هستم .سینه ام در دوره جوانی سفت و حالت ورزشکار داشت .حالا افتاده وهر سال که میگذره شکلش بد ریخت میشو د .آیا میتونم جراحی زیبایی کنم و میشود از بیمه تکمیلی بازنشستگان استفاده کرد ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان دقیق اعلام کرد آیا می توان با جراحی مشکل شما را حل کرد یا خیر.
   و معمولا برای جراحی های زیبایی بیمه هزینه پرداخت نمی کند.

 53. فیروزه صادقی می گوید

  آقای دکتر میشه چند مدل پیکرتراشی هاتونوهفاصله ددور کمر خیلی باریک وباسن پهن قبل و بعد. رو نشان دهید

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای دیدن نمونه جراحی ها به پیج اینستاگرام ما مراجعه نمایید:
   https://www.instagram.com/drnajafbeygi/

 54. sara می گوید

  سلام وقت بخیر بنده ۱۶۲قد و۵۸وزنمه ولی پشت کمرم نمیدونم چرا مثه بقیه جاها لاغر نیست خیلی اذیتم میکنه و واقعا عذابم میده میخاستم بدونم ممکنه چربی نباشه؟ چون شنیدم اگه چربی نباشه نمیشه کاری کرد لطفا جواب بدین

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز تا به صورت حضری معاینه نشوید نمی توان دقیق اعلام کرد که با چه روشی مشکل شما قابل حل است.

 55. الناز می گوید

  سلام؛ من ۳۳ ساله ام، قد ۱۶۸سانت، وزن ۶۸کیلو، فرم بدنم گلابی شکل؛ دور نافم ۸۶ سانت، میخوام شکمم تا حد امکان چربیش کم بشه و اصطلاحا سیکس پک بشه؛ آیا امکانش هست؟ ( قبلا با وزن ۵۵ کیلو دور نافم ۷۲ سانت بود و تقریبا عضلات معلوم بود).

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز چربی بدن شما تا جایی که برای سلامتی شما ضرر نداشته باشد تخلیه می شود و چنانچه عضلات شما قوی باشد بعد از تخلیه چربی نمایان می شود.

 56. فرشته می گوید

  سلام آقای دکتر من ۱۷۰ قدمه و متاسفانه تو یک سال قرنطینه ۱۰ کیلو ورن اضافه کردم،،ک تا الان تونستم ۴ کیلو کم کنم و به ۷۹ رسیدم،پهلو و شکم دارم،شکمم به شکلی عضلاتش،شل شدن ک با کوچکترین پیاده روی،شکمم درد میگیره.آیا امکانش هست لیپوماتیک برام انجام بدین و چربی و ترنسفر کنید به باسنم،چون هیچ شکلی نداره،بعد مینی ابدو برام انجام بدین،ساعت شنی شه

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان دقیق اعلام کرد آیا می توانید جراحی هایی که مد نظرتان است را انجام دهید یا خیر.

 57. مسعود رهیده می گوید

  سلام وقت بخیر
  من پسر۲۳ساله هستم که از نوجوانی در حال رژیم گرفتنم اما چون چاقی شکم ارثی دارم نمیتونم وزن کم کنم.امکانش هست با روش های پیکرتراشی لاغر کنم؟ مرسی

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز پیکرتراشی همانطور که از اسمش مشخص است برای فرم دهی به بدن می باشد و بهتر است برای لاغری استفاده نمایید.

 58. فائزه خاتونی می گوید

  سلام دکتر
  من بعد از زایمان اخرم وزنم مونده و دور شکمم به ۱۰۰رسیده و الان بخاطر رماتیسم نمیتونم زیاد فعالیت کنم میخام بدونم ایا با قد۱۶۵ و ۸۴کیلو وزن میتونم شکم و پهلومو پیکر تراشی کنم؟ یا ابدومینوپلاستی بهتره؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز شما باید به صورت حضوری معاینه شوید و بدنتان آنالیز شود تا مشخص شود محدوده تجمع چربی در بدن شما کدام نواحی است و بعد از آن می توان تصمیم گیری کرد که چه نوع جراحی برای شما مناسبترین گزینه می باشد.

 59. نسترن می گوید

  سلام خدمت شما در مورد لیپوماتیک خواهر من چربی های پهلوش رو تخلیه کرد و همون رو بهن بازو ش تزریق کرد الان چندساله این کارو کرده و خیلی راضیه و. واقعا بهترین روشه

 60. منیره پریچهره می گوید

  سلام اقای دکتر خسته نباشید اگر بخایم با لیپوماتیک چربی های یه قسمتی از پهلو و شکم رو به بازو تزریق کنیم توی یه روز انجام میشه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز اول شما باید به صورت حضوری معاینه شوید تا مشخص شود آیا امکان انجام این جراحی برای شما وجود دارد یا خیر. و در صورت تایید می توانید در یک روز انجام دهید.

 61. کیمیا حصاری می گوید

  سلام اقای دکتر ما خانوادگی بازوهای بزرگی داریم و خیلی سفته حتی خواهرم ورزشکاره اما بازوهاش اب نشدن من میخام بازوهامو لاغر کنم و به صورتم تزریق کنم همه این فرایند چند روز طول میکشن؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزی اول شما باید به صورت حضوری معاینه شوید تا مشخص شود آیا امکان تخلیه چربی بازو و تزریق آن به صورت وجود دارد یا خیر.
   و در صورت امکان در یک روز این جراحی ها انجام می شود.

 62. هنگامه می گوید

  سلام ببخشید برای پیکرتراشی میخاستم بدونم منی که پوست بدنم شل شده و پهلو هم دارم روش خوبیه؟ اخه من ۲۲کیلو وزن کم کردم و پوستم شل شد ولی پهلوهام فرم بنمو بد نشون میده الان باید پیکرتراشی انجام بدم بهمراه لیفت پوست یا با پیکراتراشی به چیزی که میخام میرسم؟ مرسی

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز معمولا در ماردی که بخاطر کاهش وزن شدید پوست بدن افتادگی پیدا کرده حتما باید لیفت نیز انجام شود.
   برای تشخیص دقیق این موضوع حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید.

 63. موسی پور می گوید

  سلام اقای دکتر من خودم تجربه لیپوماتیک رو دارم و واقعا بهترین روش همین روشه هم خیلی کم اذیت شدم و هم هیکلم خیلی خوب شده اما همچنان ورزش رو دارم و به غذا خوردنم توجه میکنم

سوال خود را بپرسید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید