هزینه لیپوماتیک

هزینه لیپوماتیک

هزینه لیپوماتیک به حجم چربی‌ ای که باید از بدن برداشته شود و قسمتی از بدن که باید تحت لیپوماتیک قرار گیرد بستگی دارد. علاوه بر این، عوامل دیگری هم در تعیین هزینه لیپوماتیک دخالت دارند. مثلاً با پیچیده‌تر بودن عمل ،هزینه لیپوماتیک نیز بیشتر می‌شود. همچنین مدت‌ زمان بیهوشی نیز بر هزینه لیپوماتیک تأثیر می‌گذارد.

افراد برای اینکه از شر چربی‌های اضافه خلاص شوند و به اندام ایده آل برسند روش‌های مختلف جراحی لاغری و پیکرتراشی را امتحان می‌کنند که لیپوماتیک یکی از این روش‌های پیکر تراشی است که افراد به‌ منظور برداشتن چربی‌های اضافه بدن انجام می‌دهند. لیپوماتیک در قسمت‌های مختلف بدن مثل شکم ،ران ،گردن ،باسن و …. استفاده می‌شود که هزینه لیپوماتیک هر یک از این قسمت ها با دیگری متفاوت می‌باشد.

عوامل تأثیرگذار بر هزینه لیپوماتیک

اگر چه هزینه لیپوماتیک برای برخی افراد زیاد می‌باشد اما باید توجه کرد که هزینه لیپوماتیک نباید بر تصمیم‌ گیری شما برای انتخاب یک جراح خوب تأثیر بگذارد و به‌هیچ‌ عنوان نباید برای انجام عمل لیپوماتیک نزد جراحی بروید که هزینه لیپوماتیک کمتری می‌گیرد بلکه باید نزد کسی بروید که میدانید کارش را به بهترین شکل انجام  می دهد  و تجربه زیادی در این کار دارد هر چند که هزینه لیپوماتیک زیادی می‌گیرد. معمولاً پزشکی که در کارش شناخته‌شده و سرشناس است نسبت به کسی که کمتر شناخته‌شده هزینه لیپوماتیک بیشتری می‌گیرد.

تاثیر متخصص بیهوشی بر هزینه لیپوماتیک

علاوه بر انتخاب جراح خوب باید به نوع کلینیکی که برای عمل به آنجا می‌روید هم توجه کنید مثلاً ممکن است جراح در کارش بهترین باشد اما در کلینیکی کار کند که تجهیزات لازم را برای انجام یک عمل خوب در اختیار نداشته باشد. بنابراین خوب بودن کلینیک هم بر هزینه لیپوماتیک تأثیر می‌گذارد و باید بدانید هزینه لیپوماتیک از هزینه کلینیک جداست. بنابراین ممکن است یک عمل لیپوماتیک مشابه در دو کلینیک جداگانه هزینه لیپوماتیک متفاوتی داشته باشد.

انجام هم‌زمان لیپوماتیک با عمل‌های دیگر

گاهی ممکن است جراح ، همزمان با لیپوماتیک عمل‌ های دیگری مثل لیف نیز انجام دهد که انجام این کار هزینه لیپوماتیک را بالا می‌برد. برای انجام لیپوماتیک معمولاً بیمار را بی‌هوش نمی کنند بلکه بی‌حسی موضعی انجام می‌دهند. این کار به دست متخصص بیهوشی انجام می‌شود و در هزینه لیپوماتیک، هزینه متخصص بیهوشی جداگانه محاسبه می‌شود و هر متخصص بیهوشی با توجه به مهارت و تجربه‌ای که دارد و مدت‌زمانی که بیهوشی  یا بی‌حسی طول می‌کشد و نوع دارویی که برای بیهوشی یا بی‌حسی استفاده می‌کند هزینه دریافت می‌کند.

همچنین ممکن است بیمار در حین بیهوشی دچار افت فشار خون شود و یا در بدن بیمار دارویی وجود داشته باشد که با داروهای بیهوشی تداخل پیدا کند و یا بیمار مبتلا به دیابت باشد و …که تمام این‌ها باید تحت نظر متخصص باشد و این موارد ممکن است بر بالا رفتن هزینه متخصص بیهوشی و در نهایت بر هزینه لیپوماتیک تأثیر بگذارد.

 هزینه عمل لیپوماتیک برای تمام قسمت‌های بدن یکسان نیست بلکه هزینه لیپوماتیک در قسمت فوقانی و تحتانی شکم گران‌تر و در قسمت داخلی ران‌ها  ارزان‌تر می‌باشد. بنابراین نمی‌توان برای یک فرد هزینه لیپوماتیک دقیقی را مشخص کرد چرا که هزینه لیپوماتیک بسیار متغیر است و حتی برای قسمت‌های مشابه در افراد مختلف متفاوت می‌باشد. برای برآورد کردن میزان دقیق هزینه‌ لیپوماتیک بهتر است قبل از عمل با پزشک خود مشورت کنید و قیمت لیپوماتیک را از وی سؤال کنید.

لیپوماتیک در قسمت‌های مختلف بدن

هزینه لیپوماتیک فقط مربوط به زمان عمل نیست بلکه بعد از عمل نیز هزینه لیپوماتیک ادامه دارد. بعد از عمل ممکن است بیمار نیاز به دارو داشته باشد و حتماً باید بیمار بعد عمل از گن مخصوص استفاده کند تا پوستش شل و آویزان نشود. بنابراین می‌بینیم که عوامل متعددی در تعیین هزینه لیپوماتیک مؤثرند.

پس از انجام عمل جراحی لیپوماتیک، بیمار ممکن است نیاز به مراقبت یا مصرف دارو داشته باشد. هزینه‌ داروهای مورد استفاده در جراحی، ابزارهای مورد استفاده در جراحی و وسایل زمان ریکاوری همه در هزینه عمل لیپوماتیک مؤثر است. پس از انجام عمل لیپوماتیک باید از گن‌ها مخصوصی در دوران بهبودی استفاده شود. این عوامل بر قیمت‌های نهایی درمان تأثیر می‌گذراند. بیماران باید به یاد داشته باشند که مراقبت‌های پس از انجام عمل، هزینه‌های بیهوشی و …در بیشتر اوقات در هزینه‌های اولیه درمان محاسبه نمی‌شوند.

تأثیر لیپوماتیک بر بدن

لیپوماتیک علاوه بر اینکه باعث از بین رفتن چربی‌ها می‌شود و فرد را به اندام  ایده آل می‌رساند، باعث بهبود سلامتی فرد نیز می‌شود. مثلاً باعث کاهش چربی‌های بدن و ستون فقرات، اختلالات هورمونی در خانم­ها، کنترل قند خون و بهبود وضعیت دیابت فرد می ­شود. بنابراین می‌بینیم که هزینه لیپوماتیک فقط برای زیبایی نیست بلکه هزینه لیپوماتیک برای سلامتی نیز می‌باشد و تأثیر زیادی بر کیفیت زندگی فرد می‌گذارد.

مرکز لیپوماتیک

در هنگام مراجعه به یک مرکز لیپوماتیک باید موارد زیادی را در نظر بگیرید و تحقیقات لازم را در مورد آن انجام دهید و مطمئن شوید که در این مرکز اولترازد از پزشکان ماهر و با تخصص بالا استفاده می‌شود و متخصصان بیهوشی نیز با تجربه و حاذق هستند. همچنین باید در نظر داشته باشید که در این مرکز لیپوماتیک از تجهیزات پیشرفته و به‌ روز استفاده شود تا جراح بتواند بهترین درمان را برای از بین بردن چربی‌ها به کار بگیرد. همچنین باید در این مرکز اولترازد احساس راحتی کنید و از کارکنان آن راضی باشید.

 بهترین مرکز لیپوماتیک

در بهترین مرکز لیپوماتیک با دستگاه‌های پیشرفته مثل دستگاه‌های ارتعاشی Vibration و مکش توسط هوا  Pneumatic  یا  (ultra suction)، ابتدا محل مورد نظر از بدن را با یک محلول ترکیبی به نام  Tumescent به‌آرامی زیر پوست وارد می‌کنند تا بی‌حس شود، به علت ترکیب خاص موادی که در این محلول موجود می‌باشد خطر آمبولی یعنی ورود چربی‌های کنده‌ شده به داخل خون و انتقال به مغز یا قلب و ایجاد خسارات جبران‌ناپذیر که در روش‌های مکانیکی قبلی دیده می‌شد بسیار کم می‌شود، یعنی بر اساس آمار به زیر ۵% و حتی ۲% می‌رسد.

در این مراکز ، موضع موردنظر پس از بی‌حسی کامل با یک یا دو سوراخ چهار میلی‌متری باز و کانولا وارد می‌شود و تمامی چربی خارج می‌شود. پس‌ از این عمل نیازی به بستری شدن بیمار پس از عمل نیست. پس از هر جراحی لاغری باید بیمار  گن فشاری را برای جمع شدن  پوست منطقه‌ای بپوشد.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفت + چهار =