بهترین متخصص جراحی بینی

60

جراحی بینی

جراحی بینی و یا رینوپلاستی با اهداف مختلفی انجام می شود. هرشخصی برای انجام این عمل با هر هدفی که دارد، به دنبال متخصص جراحی بینی می گردد.

اما بهترین جراح بینی کیست؟ بهتر است این کار را به دست چه کسی بسپاریم و برای جراحی بینی باید به کدام پزشک اعتماد کنیم؟

عمل های بینی با هدف اصلاح عملکرد بینی برای انحراف، پولیپ، مشکلات تنفسی و… و یا با هدف تغییر شکل ظاهری برای زیبایی انجام می شود.

برای جلوگیری از مشکلات احتمالی، باید بهترین جراح بینی طبیعی را بیابید. اگر ساکن تهران هستید و یا مایلید عمل جراحی بینی خود را در تهران انجام دهید، بهتر است بهترین جراحی بینی در تهران را بشناسید و عمل خود را به او بسپارید.

انتخاب بهترین جراح بینی در تهران:

اگر قصد دارید برای عمل رینوپلاستی اقدام کنید. صرف نظر از هدفتان از این عمل، بهتر است به طور کامل تحقیق کنید و به صورت عجولانه در این مورد تصمیم گیری نکنید.

مهم ترین عامل در این مورد، انتخاب متخصص رینوپلاستی و یا در شهر خودتان است. میزان تحصیلات، سابقه کاری، تجربه، داشتن نمونه کاری، رضایت مشتریان سابق از پزشک و… از عواملی هستند که در انتخاب پزشک و متخصص جراح باید به آن ها دقت کرد.

بهتر است قبل از تصمیم گیری و اقدام به عمل، با متقاضیان و مراجعین قبلی متخصص رینوپلاستی مورد نظر صحبت کرده و نظرات آن ها را جویا شوید.

در صورتی که پزشک جراح از تخصص و مهارت کافی برخوردار نباشد، عمل شما عوارضی به همراه خواهد داشت.

چند مورد از این عوارض و خطرات را به طور خلاصه بیان می کنیم:

 • ممکن است جای برش و یا آثار عمل روی بینی شما بماند.
 • کوچک شدن سوراخ های بینی و چسبندگی های داخل بینی موجب مشکلات تنفسی می شود.
 • برداشتن بیش از حد بافت ها و غضروف های بینی باعث تنگ شدن دریچه داخلی بینی می شود که یکی از مهم ترین عوارض جراحی بینی است و مشکلات زیادی به همراه دارد.

خصوصیات متخصص رینوپلاستی:

 • جراح بینی پیش از آنکه به اصول جراحی آگاهی داشته باشد، باید نسبت اصول زیبایی شناسی را نیز بداند.
 • قدرت تجسم بالایی داشته باشد و بتواند بینی شخص متقاضی را بعد از جراحی تجسم کند.
 • سلامت متقاضی باید برای پزشک جراح در اولویت باشد.
 • با حوصله و صبور بودن پزشک یکی از مهم ترین عوامل انتخاب جراح است.

مراحل رینوپلاستی و اصول عمل جراحی زیبایی بینی در زنان و مردان توسط متخصص رینوپلاستی یکسان می باشد ، تنها با این تفاوت که تحلیل و آنالیز بینی در مردان باید به گونه ای صورت پذیرد که خصوصیات چهره ی مردانه از بین نرود و بینی حاصل از عمل ، با سایر اجزای صورت مردان تناسب کافی داشته باشد ، لذا باید در برابر درخواست گروهی از مردان که خواسته های غیرمنقولی از عمل بینی خود دارند ، باید مقاومت کرده و از انجام عمل جراحی در این گروه خودداری کرد .

مراحل رینوپلاستی:

عمل زیبایی بینی باید با آمادگی هایی قبل و بعد از عمل صورت پذیرد ، در نتیجه می توان عنوان نمود که این نوع عمل ضمن اینکه خود یکی از پیچیده ترین جراحی های پلاستیک به شمار می رود ، جهت دستیابی به نتایج مطلوب از عمل بینی رعایت کلیه توصیه های پزشک جراح بسیار مهم می باشد.

 مراحل رینوپلاستی عبارت اند از :

 • انتخاب جراح بینی مناسب
 • جلسه ی مشاوره ی حضوری
 • معاینه داخل بینی
 • آزمایش خون
 • سی تی اسکن
 • مراقبت های قبل از عمل
 • انجام عمل زیبایی رینوپلاستی
 • مراقبت های پس از عمل
 • دوران نقاهت

 

متخصص رینوپلاستی:

به منظور انجام عمل زیبایی بینی یا همان رینوپلاستی ، انتخاب جراح متخصص رینوپلاستی معتبر و ماهر که در رشته ی خود عمل های موفقی را پشت سر گذاشته بسیار مهم می باشد ، زیرا یک عمل زیبایی بینی بیش از هر چه به مهارت و تجربه ی پزشک جراح وابسته است ، پس از انتخاب متخصص رینوپلاستی ، لازم است که بیمار طی یک جلسه ی مشاوره ی حضوری کلیه انتظارات خود را با پزشک در میان بگذارد.

در این جلسه ضمن آشنایی پزشک و بیمار ، در رابطه با زمان انجام عمل ، هزینه ی آن ، محل انجام عمل و غیره میان پزشک و بیمار وی گفت و گو می شود ؛ معاینه بینی و تشریح فرم بینی پس از عمل برای بیمار توسط متخصص رینوپلاستی انجام می شود و بیمار می تواند سطح انتظارات خود و هر آنچه که در ذهن دارد ، با پزشک خود درمیان بگذارد .

انجام آزمایش خون ، سی تی اسکن و در صورت لزوم با تشخیص پزشک جراح ، انجام دیگر آزمایشات برای بیمار اجباری خواهد بود تا با اطمینان از وضعیت سلامت بیمار ، عمل سنگین و پرمخاطره ی جراحی بینی که با بیهوشی  صورت می پذیرد ، بدون هیچ حادثه ای به سرانجام برسد .

رینوپلاستی نوک بینی : نوک بینی نباید توجه را به خود جلب کند و باید از نظر بزرگی و پهنا به گونه‌ ای متناسب باشد که پل بینی با شیبی ملایم به آن برسد.

بهتر است نوک بینی شکلی سه گوش، البته بدون هیچ زاویه تیز داشته باشد. این شکل اصطلاحاً مثلث نرم گفته می‌شود، به این معنا که با شیبی منحنی از میانه‌ به کناره‌ها می ‌رود.

نوک بینی توپی شکل حالتی گرد دارد و به نظر می ‌رسد که توپ کوچکی در نوک بینی قرار گرفته است. اکثر بیمارانی که برای عمل نوک بینی توپی به کلینیک‌های زیبایی مراجعه می‌ کنند، از پهن یا بزرگ بودن بینی خود ناراضی هستند و شماری نیز بینی خود را بد شکل و نا زیبا می ‌دانند.

علل بینی با نوک پهن و گرد:

عامل ‌های مختلفی در ایجاد بینی توپی شکل نقش دارد که شایع ‌ترین آن ها ضخیم بودن پوست نوک بینی است. بیش از حد ضخیم بودن پوست بینی حالتی توپی شکل به نوک بینی می‌دهد.

علت دیگر این است که غضروف کناری نوک بینی پهنا بیش از حد دارد و باعث بد فرمی بینی می ‌شود.

شکل انواع نوک بینی:

نوک بینی توپی غضروفی:

جراح  غضروف‌های نوک بینی را در عمل زیبایی بینی شکل می‌دهد تا بینی خوش فرم‌ تر شود و نوک بینی توپی غضروفی اصلاح شود.

نوک بینی توپی چربی‌ دار:

در عمل زیبایی نوک بینی گرد و چربی ‌دار از پیوند غضروف استفاده می ‌شود و مقداری از بافت‌های چربی از نوک بینی برداشته می ‌شود تا چربی زیرپوستی کاهش یابد.

توپی بودن نوک بینی به دلیل وجود بافت همبند:

نوع سوم بینی توپی شکل پی‌آمد جمع شدن بافت همبند جای زخم در نوک بینی است. بافت‌ های همبند باید برداشته شود، گاهی استفاده از پیوند های غضروفی نیز لازم است.

رینوپلاستی نوک بینی:

اگر شما یک متقاضی مناسب برای رینوپلاستی نوک بینی هستید، پس یک تغییر شکل با دقت غضروف بینی توسط یکی از جراحان پلاستیک متخصص می ‌تواند بینی شما را تصحیح کرده و شکل جدید به بینی دهد تا از کم کردن جلوه‌ی دیگر اعضای صورت جلوگیری کند.

تقارن بینی شما اساسا می‌ تواند یا برای تناسب بیشتر یا ظاهر خوش ‌آیند تصحیح شده یا افزایش یابد.

اصلاحاتی که با رینوپلاستی نوک بینی و یا جراحی اصلاح بینی انجام می‌شوند عبارتند از:

 • لیفت بینی افتاده یا سر پایین
 • تراش نوک گرد و گوشتالوی بینی
 • دوباره متوازن کردن سوراخ‌ های بینی
 • کاهش گشادی سوراخ ‌های بینی
 • اصلاح رینوپلاستی قبلی
 • صاف کردن منحنی نا مطلوب

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.