لیفت صورت با عمل

لیفت صورت با عمل

لیفت صورت با عمل به معنی جوانسازی صورت و گردن است. اگرچه ممکن است نام آن چیز دیگری را نشان دهد اما لیفت صورت با عمل به برگرداندن ظاهر جوان صورت و گردن کمک می کند.

 

 

 

Face lift with action

 

 

 

 

مزایای لیفت صورت با عمل  را می توان به بهبود صورت و گردن تقسیم بندی کرد:

بهبود صورت:

 • پوست صورت را می کشد و سفت می کند.
 • فک را بالا می آورد
 • چربی گونه را بالا می برد
 • به صاف شدن چین ها در گوشه دهان و خط لبخند کمک می کند.

بهبود گردن:

 • پوست شل گردن را برمی دارد و سفت می کند.
 • چربی گردن و زیر چانه را برمی دارد.
 • باند های عمودی گردن که به خاطر شل شدن عضله گردن روی می دهد، اصلاح می شوند.

 

چه کسی کاندید لیفت صورت با عمل است؟

برای بسیاری از بیماران در ایران، جراحی صورت بهترین راه برای کسانی است که نگران صورت و گردن خود هستند. مردان و زنانی که نشانه های آشکار پیری را دارند و می خواهند جوان به نظر برسند، کاندیدهای معمول هستند.

 

 

 

Face lift with action

 

 

 

 

کاندید مناسب برای لیفت صورت با عمل جراحی چه کسانی هستند؟

 • بیمارانی که نشانه های متوسط تا پیشرفته پیری در صورت و گردن خود دارند.
 • بیمارانی که پوست یا چربی اضافی در گردن دارند و نشانه هایی از پیری متوسط در صورت دارند.
 • بیمارانی که وزن زیادی از دست می دهند و پیری شدید صورت و گردن دارند.

 

شرایط دیگر کاندید لیفت صورت با عمل عبارت اند از:

 • بیماران بایداز نظر جسمی سالم باشند.
 • سیگار کشیدن باید ۲ هفته قبل از جراحی متوقف شود و نباید بعد از آن شروع شود.
 • دکتر آرش نجف بیگی وضعیت کلی سلامتی شما را ارزیابی می کند تا مطمئن شود جراحی برای شما مناسب است.

 

 

 

 

Face lift with action

 

 

 

 

 

مسائلی که باید در مورد لیفت صورت با عمل درنظر گرفت عبارت اند از:

لیفت صورت با عمل جراحی جزء مهمی از جوان سازی صورت است. برخی از بیماران به اشتباه فکر می کنند که این عمل باعث لیفت ابرو می شود (علاوه بر صورت و گردن). اگرچه ابرو و پیشانی بخشی از صورت است، تحت تاثیر لیفت صورت با عمل قرار نمی گیرد. لیفت ابرو یک عمل جداگانه است که به صورت جداگانه انجام می شود.

همچنین پلک ها نیز تحت تاثیر لیفت صورت با عمل  قرار نمی گیرند. این ها عمل های مجزایی هستند که نمی توان همراه با لیفت صورت با عمل جراحی  انجام داد.

 ترکیب رایج جراحی جوان سازی صورت از موارد زیر تشکیل می شود: ۱) لیفت صورت ۲) لیفت ابروی اندوسکوپیک ۳) بلفاروپلاستی بالایی و پایینی. در زمان مشاوره لیفت صورت ، دکتر نجف بیگی در مورد روش های مناسب با شما صحبت می کند.

لیفت صورت با عمل معمولا بین ۱۰-۷ سال دوام می آورد؛ اگر قبل از این دوره زمانی تکرار شود، این احتمال کمی وجود دارد که باعث بهبود قابل توجه شود.

 قرارگرفتن در معرض نور خورشید؛ سیگار کشیدن، تغییرات قابل توجه وزن و عوامل ژنتیک می توانند دوام لیفت را کاهش دهند. بیشتر بیمارانی که لیفت صورت با عمل جراحی را انجام داده اند هرگز برای بار دوم نیاز به عمل مجدد ندارند.

هر روش جراحی به نوعی جای زخم به جا می گذارد. دکتر نجف بیگی کمترین برش ها را ایجاد می کند و آن ها را در بخش هایی که کمتر دیده می شوند، قرار می دهد.

 

 

Face lift with action

 

 

 

 

 

برش برای لیفت صورت با عمل:

 • در لوب گوش آغاز می شود و در امتداد انحنای طبیعی لبه گوش به سمت بالا حرکت می کند.
 • برش تا شقیقه امتداد می یابد و تقریبا ۴ سانتی متر است.
 • در امتداد لوب گوش حرکت می کند و به پشت گوش می رسد یعنی جایی که گوش به سر وصل می شود و کمی هم در امتداد خط موی خلفی حرکت می کند.
 • برش کوچکی در چانه ایجاد می شود تا دسترسی به چربی و عضلات گردن در میانه گردن ممکن باشد.

این زخم ها پنهان می شوند چون با انحناها و خطوط ترکیب می شوند. وقتی برش ها ترمیم یافتند، اکثر خانم ها به زخم های لیفت صورت با عمل اهمیت نمی دهند.

توصیه های قبل از لیفت صورت با عمل:

شب قبل از عمل، حمام نمایید و سر خود را بشویید.هنگام ورود به اتاق عمل، صورت شما باید فاقد هر گونه آرایشی باشد بهتر است.یک هفته قبل از عمل تا یک هفته بعد از عمل، از خوردن داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین خوداری کنید.

 

 

 

 

Face lift with action

 

 

 

 

نحوه ی انجام لیفت صورت با عمل جراحی:

در این عمل، از بی حسی موضعی با همراه تزریق داروهای آرام بخش یا بیهوشی عمومی استفاده می شود. مدت زمان این عمل، در حدود سه الی چهار ساعت است.اکثر برش ها، در داخل خط مو و در داخل چروک های طبیعی صورت قرار می گیرد تا بعد ها جای عمل به دید نیاید.

 

مراقبت های بعد از لیفت صورت با عمل:

تا چند روز فعالیت های خود را کم کرده و استراحت نمایید.در موقع خوابیدن، سر بالاتر از بدن قرار گیرد (جهت کاهش تورم و کبودی).

قرار دادن کمپرس سرد روی محل عمل، باعث کاهش تورم و خونریزی می گردد.تا چند هفته ممکن است احساس کشیدگی پوست صورت را داشته باشید که برطرف خواهد شد.کم حسی و یا بی حسی لاله گوش تا چند هفته طبیعی است.

بعد از عمل، آنتی بیوتیک تجویزی را مصرف کنید.تا مدتی بعد از عمل، از استعمال دخانیات پرهیز کنید. از تماس مستقیم با تابش آفتاب دوری کرده و از کرم های ضدآفتاب استفاده کنید. حرکات صورت، مثل جویدن را کمتر انجام دهید.

 

 

 

 

Face lift with action

 

 

 

 

 

عوارض جانبی لیفت صورت با عمل:

خونریزی ٕ چرک کردگی و از کار افتادن موقت اعصابی که باعث حرکات صورت می شوند ٕ از جمله ریسک های این عمل می باشند.

در موارد نایابی ٱسیب دیدن عصب های ما هیچه های صورت باعث از کار افتادن حرکت ٱن قسمت از صورت می شود. به دلیل کاهش خون رسانی به فولیکول های مو و یا ٱسیب دیدگی مستقیم ٱن ها در محل برش ٕ ریزش موقتی در این مناطق مشاهده شده که پس از مدتی به حالت عادی خود باز می گردد و موها دوباره رشد می کنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 3 =