لیفت سینه

لیفت سینه

لیفت سینه نوعی جراحی زیبایی می باشد و باعث خوش فرم شدن سینه ها می شود .در عمل لیفت سینه پوست اضافی را برمی دارند و بافت اطراف آن را می کشند و به آن فرم و شکل جدیدی می دهند که باعث زیبایی سینه های فرد می گردد  .

لیفت سینه نوعی عمل زیبایی است که به جوان تر شدن سینه ها خانم ها کمک بسیاری می کند .در برخی از خانم ها با گذشت زمان و در اثر عواملی مثل بارداری-شیردهی – تغییرات در وزن افراد – افزایش سن – وراثت  ، تغییراتی  در سینه خانم ها ایجاد می گردد و باعث شل شدن و افتادگی سینه ها می گردد .

کاندیدای مناسب برای انجام عمل لیفت سینه

لیفت سینه ها  تاثیر زیادی بر سایز سینه ها خانم ها ندارد  .برای اینکه فرد بتواند این عمل را  انجام دهد باید از لحاظ فیزیکی سالم بوده و همچنین وزن او به حالت ثبات رسیده باشد .افرادی  باید برای این عمل اقدام کنند که سینه هایشان آویزان و پوست اطراف سینه کشیده شده باشد ، نوک سینه به سمت پایین متمایل شده و یا بیش از حد بزرگ شده باشد .که در صورت وجود هر کدام از این مشکلات  می توان عمل لیفت را انجام داد.

با این عمل می توان افتادگی سینه ها و مشکلات ذکر شده  را برطرف کرده و تا حدود زیادی آن ها را به حالت نرمال برگرداند .توصیه می شود فردی که قصد انجام عمل لیفت سینه دارد ،قبل از هر کاری برای پیدا کردن یک پزشک خوب تحقیقات لازم را انجام دهد .چرا که یک پزشک با تجربه و ماهر می تواند تاثیر بسیار زیادی در نتیجه جراحی بگذارد .بعد از مرحله انتخاب پزشک خوب ،باید با پزشک مورد نظر مشورت نماید و خواسته ها و انتظارات خود و اندازه و شکل دلخواه سینه را  به پزشک بگوید تا او بتواند پس از بررسی وضعیت سلامتی بیمار ، نحوه انجام عمل را برای وی شرح دهد و او را از نتیجه تقریبی عمل و خطرات احتمالی آن آگاه نماید.

روش انجام عمل لیفت سینه  

برای انجام عمل لیفت سینه از برش ها و تکنیک های خاصی استفاده می شود .برای انجام این عمل  از داروهای بیهوشی مانند  آرام بخش های وریدی و بیهوشی عمومی استفاده می کنند.برای انجام این عمل برش هایی در سینه بیمار ایجاد می شود  که این برش ها به صورت متداول می باشد . برش دور قسمت تیره نوک سینه ،به صورت عمودی و رو به پایین  از قسمت تیره اطراف نوک پستان به سمت چین های سینه صورت می گیرد .همچنین این برش ها را می توان از اطراف قسمت تیره نوک پستان به صورت عمودی رو به پایین و سپس به صورت افقی به طرفین سینه ها انجام داد.

پس از مرحله برش، نوبت به مرحله فرم دادن به سینه ها فرا می رسد ،که در این مرحله بافت سینه را می کشند و به آن شکل می دهند تا برجستگی و سفتی سینه تقویت شود .در حین این مرحله نوک سینه و قسمت تیره اطراف سینه دوباره به حالت طبیعی فرم داده می شود و اگر نیاز باشد قسمت هایی از سینه را بزرگ می کنند و یا قسمت تیره رنگ نوک پستان را کوچک تر می کنند تا بتوانند به زیبایی هر چه بیشتر سینه کمک کنند.بعد از این مرحله ،باید نواحی برش خورده  را ببندند .بعد از فرم دادن به سینه ها و برداشتن پوست اضافی آن و کشیدن پوست ،محل برش ها را می بندند و بلافاصله بعد از تمام شدن عمل لیفت ، نتیجه جراحی قابل رویت می باشد.

مراقبت های پس از عمل  لیفت سینه

بعد از لیفت سینه نواحی برش داده شده را پانسمان می کنند .در این مرحله برای اینکه بتوانند تورم سینه را بعد عمل به حداقل برسانند باید از پانسمان های  الاستیک و یا  لباس های زیر مخصوص استفاده شود .بعد از عمل لیفت سینه ،لوله ای نازک را زیر پوست قرار می دهند تا خون و مایعات اضافی پس از عمل از طریق این لوله خارج گردد و پزشک پس از عمل، برای عفونت ناشی از زخم جراحی ،داروهایی را برای بیمار تجویز می کند.

نتایج عمل لیفت سینه

ننیجه عمل لیفت سینه بعد از عمل دیده می شود اما چند ماه زمان می برد تا نتیجه نهایی آشکار شود .باید توجه داشت که خطوط ایجاد شده حاصل از برش سینه در هنگام عمل لیفت سینه به طور کامل از بین نمی رود .برای اینکه نتیجه حاصل از عمل لیفت سینه دوام بیشتری داشته باشد باید وزن بدن ثابت نگه داشته شود و شیوه زندگی فرد سالم باشد .

توجه به این نکته ضروری است که عمل لیفت سینه را بایستی پس از به دنیا آوردن فرزندان انجام داد. زیرا تغییراتی که در زمان بارداری در سینه ها رخ می دهد می تواند شکل سینه های لیفت شده را تحت تاثیر قرار دهد  .همچنین خانم ها معمولا در دوران بارداری افزایش وزن پیدا می کنند و سایز سینه آنان نیز افزایش می یابد که می تواند منجر به  تغییرات منفی در ظاهر سینه ها ی فرد شود .

مزیت‌های عمل  لیفت سینه

در عمل این نوع لیفت، شکل و فرم سینه بهبود می یابد و سینه ها سفت و محکم می شوند و جوانتر به نظر می آیند .این عمل می تواند نوک سینه ها را هم تغییر دهد و زیباتر کند و باعث افزایش در حجم سینه ها شود .همچنین با این عمل می توان در پستان ها تقارن ایجاد کرد و فرم آن ها را زیباتر کرد.

انواع روش‌های لیفت سینه

لیفت سینه بدون ایمپلنت

در روش لیفت بدون ایمپلنت ،از بافت طبیعی سینه ،برای فرم دادن و برجسته کردن سینه‌های بیمار استفاده می کنند  .در حین این عمل از پروتز استفاده نمی شود و برای بهتر کردن ظاهر سینه ها ، پوست اضافه‌ی سینه را بر می دارند و افتادگی بافت‌های داخلی را در صورت لزوم  اصلاح می کنند. 

لیفت سینه با لیزر

لیفت سینه با لیزر معمولا به همراه جراحی لیفت صورت می گیرد . در حین انجام عمل لیفت سینه با لیزر، جراح با کمک گرفتن از لیزر ،بافت‌های سینه را لیفت می‌دهد.تاثیر لیزر بر بافت سینه ،اثرش مثل پوشیدن سینه ‌بند می باشد  و به بهتر شدن نتیجه عمل لیفت سینه ها کمک می کند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − دو =