هزینه عمل بینی پهن چقدر است؟

10,369

هزینه عمل بینی پهن چقدر است؟ نحوه جراحی بینی های پهن و گوشتی چگونه است؟ آیا عمل بینی پهن بازگشت دارد؟

در این مقاله به پاسخ این سوالات و همه نکاتی که باید درباره عمل جراحی زیبایی بینی پهن بدانید پرداخته‌ایم.

همچنین ویدئوی نمونه کار قبل و بعد عمل بینی پهن مراجعه کننده‌های دکتر نجف بیگی را نیز در میان متن می‌بینید.

در صورتی که به پاسخ مدنظر خود نرسیدید در انتهای همین مقاله سوال خود را درج کنید تا در سریع‌ترین زمان به آن پاسخ داده شود.

همین طور می‌توانید از پرسش و پاسخ دیگر افراد در قسمت نظرات کاربران اطلاعات خوبی کسب کنید.

پیش از مطالعه مقاله نمونه‌ای از عمل بینی دکتر آرش نجف بیگی را مشاهده کنید، سپس به مطالعه ادامه مقاله بپردازید.

عمل بینی پهن

درباره انتظارات خود از عمل با پزشک خود مشورت کنید و پزشک نیز به بررسی های لازم قبل از عمل بینی پهن می پردازد . از آنجائی که در عمل بینی پهن معمولا گوشت اضافه برداشته می شود باید در انتخاب جراح متبحر و باتجربه دقت کافی داشته باشید در غیر اینصورت نه تنها باعث زیبایی نمی شود بلکه باعث بروز مشکلات تنفسی می شود.

زیرا در طی عمل پزشک باید به عملکرد تنفسی بینی توجه داشته باشد. مثلا در عمل بینی پهن، کوچک کردن بیش از حد بینی بدون پیوند غضروف باعث می شود سوراخ های بینی به هم نزدیک تر شده و مجرای بینی تنگ تر شده و در نهایت تنفس به راحتی صورت نمی گیرد.

آیا عمل بینی پهن تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد؟

بنابر اظهارات سایت healthline اگر فقط برای باریک کردن بینی خود عمل زیبایی بینی انجام دهید، بعید است که تحت پوشش بیمه قرار گیرد، زیرا این یک عمل زیبایی و به دلخواه خود فرد است.

نحوه ی باریک کردن بینی پهن چگونه است؟

نوک بینی پهن، سوراخ های بینی عریض یا پل بینی کمی پهن، پر تکرار ترین دلایل نارضایتی بیمارانی است که بینی پهنی دارند.

غضروفی که باعث می شود نوک بینی پهن و گرد شود را می توان به وسیله جراحی نازک کرد و کاملا شکل داد.

برای اینکه مشخصات نوک بینی بیشتر نمایان شود می توان از سپتوم بینی یا از پشت گوش غضروف برداشت تا بتوان بدین وسیله نوک بینی را باریک تر نشان داد. سپس غضروف خود بیمار به دقت جایگذاری می شود تا بینی یک ظاهر طبیعی تر و لطیف تر پیدا کند.

سوراخ های بینی را هم می توان تغییر داد تا از این جهت نیز به نگرانی بیمار رسیدگی شود. بنابر پیشنهاد قرارداد های انجمن زیبایی، عرض ایده آل سوراخ های بینی تقریبا باید برابر با فاصله ی بین دو چشم باشد.

مشخصات بینی پهن و نمونه قبل و بعد عمل بینی پهن در خانمی

روش های متعددی برای باریک کردن پایه ی بینی و همچنین تغییر و جمع کردن پره های سوراخ بینی وجود دارد که هر کدام از این روش ها باید با در نظر گرفتن تناسب اجزای صورت و دستیابی به نتایج مطلوب استفاده شود.

برش گُوِه ای شکل و برش پایه ی بینی و یا ترکیبی از این دو روش را می توان برای ایجاد یک ظاهر متعادل، طبیعی و مطلوب استفاده کرد.

یک هدف مشترک بین بسیاری از بیماران، باریک کردن و بالا بردن پل بینی پهن و افتاده است. این هدف را می توان با جابجایی استخوان های تشکیل دهنده ی پل بینی و کمی ارتفاع دادن به آن به دست آورد.

استخوان های پهن بالای سوراخ های بینی را نیز می توان باریک کرد این کار به وسیله ی جراحی استئوتومی، برش با دقت از داخل، برای نزدیک کردن استخوان ها به یکدیگر انجام می شود.

ساختن پل بینی شامل لایه گذاری به وسیله ی مواد مصنوعی (gortex, silastic) یا اضافه کردن بافت بدن خود بیمار (غضروف، استخوان، حلقه) است تا بدین وسیله بتوان طول و عرض مناسبی از بینی ایجاد کرد.

عمل بینی پهن با انجام برش بر پایه بینی نیز انجام میشود. در این روش افرادی که دارای عمل بینی پهن می باشند با انجام برش بر روی بینی آن ها به عمل بینی پهن می پردازند. این برش ها که به روی پوست و قسمت پایینی سوراخ های بینی می باشد.

نحوه باریک کردن بینی پهن

شکاف های ایجاد شده در عمل بینی پهن به صورت مثلثی، الماسی و…می باشند.

به دلیل افزایش روز افزون بیمارانی که پشت بینی آنها کوچک است و به دنبال تقویت کردن و بزرگ کردن آن هستند برخی از روش های غیر جراحی در این موارد استفاده می کنند، که البته با توجه به مشکلاتی مانند  احتمال جذب، عفونت و یا خطر واکنش های آلرژیک و … که در این روش ها وجود دارد بنده با آنها موافق نیستم.

ظاهر خارجی بینی هرمی شکل است. ریشه ی بینی در بالای بینی واقع شده است و با پیشانی در ارتباط است. راًس بینی به قسمت تحتانی گردی نوک بینی منتهی می شود. قسمتی که بین راًس بینی و ریشه ی بینی قرار گرفته است پشت بینی نامیده می شود.

تفاوت های عمل بینی های پهن و گوشتی با بینی استخوانی

مهم ترین تفاوت موجود بین عمل بینی پهن و استخوانی نوع پوست آن ها می باشد. بینی های استخوانی پوست نازکی دارند و به همین دلیل تمام اجزای زیر پوست معلوم می باشد. در این نوع از بینی ها افتادگی در نوک بینی کمتر مشاهده می شود. همچنین نازک بودن پوست باعث غضروف های محکم تری چود دارند. در بینی های گوشتی پوست ضخیم تر بوده و غضروف استحکام کافی را نداشته و سر بینی این بینی ها پهن می باشد.

در این باره بخوانید  لیفت بینی؛ سریع‌ترین و جذاب‌ترین روش‌ زیبایی بینی

هزینه عمل بینی پهن

هزینه رینوپلاستی با توجه به دستمزد بهترین جراح بینی، هزینه بیمارستان و پرسنل آن، هزینه متخصص بیهوشی، هزینه داروها و غیره تعیین می شود. به این نکته توجه داشته باشید که به خاطر هزینه به هر جراح بینی مراجعه نکرده و ابتدا درباره او تحقیق کرده و برای اطمینان از انتخاب خود نمونه کارهای او را مشاهده کنید.

نمونه قبل و بعد عمل بینی پهن و گوشتی

بازگشت جراحی بینی پهن امکان دارد؟

باید توجه داشته باشید که برای مشاهده نتیجه مطلوب از عمل بینی پهن و جراحی بینی گوشتی باید نزد جراح بینی ماهر بروید. این جراحی یکی از حساس ترین جراح های ممکن می باشد که باید در آن به نکاتی مانند تقارن سوراخ بینی، زاویه بینی با سایر اجزای صورت و … توجه داشته باشیم.

اگر عمل بینی گوشتی نزد متخصص ماهر صورت بگیرد و توصیه های پزشک بعد از انجام عمل جراحی را جدی گرفت، احتمال بازگشت این نوع عمل بینی پهن بسیار کم می شود  .

اهمیت پزشک ماهر در جراحی بینی پهن و تصویر کارتونی بینی پهن

مزایای عمل جراحی بینی های پهن

زیبایی ظاهر:

یکی از مهم ترین دلایلی که هر شخصی اقدام به عمل بینی پهن می کند، به دست آوردن ظاهر زیباتر می باشد. با عمل بینی پهن و عمل بینی گوشتی چهره افراد بسیار تغییر می کند

 ایجاد اعتماد به نفس:

صورت زیبا یکی از دلایل وجود اعتماد به نفس در افراد می باشد. به همین منظور در صورت عمل بینی پهن اعتماد به نفس در افراد افزایش می یابد  .

افزایش سلامتی:

ممکن است گاهی افراد به علت ظاهر بینی خود اقدام به انجام عمل جراحی نکنند و دلیل آن وجود مشکلات تنفسی باشد. در این مواقع عمل بینی پهن علاوه بر زیبایی،مشکلات تنفسی بیمار را نیز برطرف می نماید .

اقدامات قبل از عمل بینی پهن

 • بیمار آزمایشاتی را که جراح بینی تجویز نموده است انجام دهد و برای بررسی پیش از عمل بینی به جراح بینی نتیجه آن را نشان دهد.
 • بیمار به مدت ۸ ساعت قبل از جراحی بینی پهن چیزی میل نکرده و ناشتا برای جراحی بینی مراجعه کند.
 • از داروهای رقیق کننده خون همچون وارفارین و آسپرین ، مصرف الکل و دخانیات مدت دو هفته قبل از عمل جراحی بینی استفاده نکنید.
 • آقایان پیش از مراجعه ریش و سبیل خود را بتراشند و بانوان بدون آرایش صورت برای عمل جراحی بینی مراجعه کنید.

مقاله تغذیه مناسب بعد از عمل بینی را ازدست ندهید.

نکات قابل توجه بعد از عمل بینی پهن

 • مراجعه به پزشک برای ویزیت ویژه یک ماه بعد از عمل بینی
 • استفاده از نی برای آشامیدن آب .
 • برای خواب حتما از ۲ بالش استفاده کنید .
 • از خم کردن و فشار اوردن به سر خودداری نمایید .
 • از غذاهای که نیاز به جویدن زیاد دارند و یا سفت می باشند جلوگیری کنید .
 • غذای داغ میل نکنید .

آناتومی بینی

بینی از استخوان، غضروف و فیبرهای چربی تشکیل شده است که به شرح ذیل می باشد :

 • استخوان در یک سوم بالای بینی
 • بافت غضروفی در دو سوم پایین بینی
 • پوششی از پوست بر روی استخوان و غضروف قرار گرفته است.
 • فیبروم های چربی که در قسمت پره های بینی قرار گرفته است .

در صورت تمایل، می‌توانید یک جلسه ویزیت و مشاوره رایگان با دکتر آرش نجف بیگی داشته باشید.

.

مشخص کردن نوع بینی

با مراجعه به جراح بینی، در مرحله اول ابتدا جراح نوع بینی فرد را تشخیص می دهد این تشخیص اصولا کار سختی می باشد و می توان تفاوت بینی استخوانی با گوشتی را حتی در ظاهر هم تشخیص دهیم .

بعد از تعیین شدن بینی گوشتی جراح مشاوره با بیمار انجام می دهد تا از علایق و خواسته او از جراحی زیبایی بینی آگاه شود. افرادی که دارای بینی های پهنی می باشند جراحی بینی گوشتی انجام می شود .جراحی بینی گوشتی و استخوانی باهم تفاوت دارد.

افرادی که دارای بینی های پهنی می باشند نباید انتظارات زیادی از جراحی بینی خود داشته باشند ، زیرا در این بینی ها به دلیل تضعیف غضروف بینی کوچک کردن بیش از حد بینی امکن پذیر نمی باشد .

جراح بینی باید کوچک کردن بینی های گوشتی را تا جایی که به بافت های بینی آسیب وارد نشود انجام دهد .افرادی که جراحی بینی گوشتی انجام می دهند باید انتظارات واقع بینانه از جراحی بینی پهن خود داشته باشند.

کوچک کردن بیش از حد بینی های گوشتی سبب می شود تا عضلات زیادی در حین جراحی بینی قطع شود و همین امر عامل وارد شدن اسیب های جدی به بیمار می باشد . در نتیجه برای داشتن یک جراحی زیبایی خوب باید به توصیه ها نظرات جراح بینی خود احترام بگذارید و مطابق با نظر او جراحی بینی خود را انجام دهید.

در این باره بخوانید  عطسه و سرفه بعد از عمل بینی چگونه است و چه عوارضی دارند؟

بینی ها در اشکال و اندازه های مختلفی ایجاد می شوند و نظرات زیادی در مورد مشخصات یک بینی ایده آل وجود دارد.

در نظر برخی از افراد پهن بودن بینی مربوط به گرد بودن نوک بینی است و در نظر بعضی دیگر سوراخ های بینی پهن است و یا پل بینی خیلی عریض است. به طور کلی خصوصیات بینی های پهن شامل موارد زیر است:

 • اصولا در بینی های پهن قوز بینی نیز وجود دارد .
 • پوست بینی های پهن ضخیم می باشد .
 • مقدار چربی در بینی های پهن زیاد می باشد .

در هر حال نگرانی ها مربوط به هر چیزی که باشد، بینی خصیصه ی مرکزی صورت است و نقش مهمی در اعتماد به نفس شخص و تعامل با دیگران بازی می کند.

پهنای بینی باید در رابطه با طول بینی و سایر اجزای صورت ارزیابی شود. بعد از یک جراحی بینی موفق، بینی باید با سایر اجزای صورت تناسب داشته باشد.جراحی بینی پهن باید برای بهبود تناسب بینی و ایجاد سازگاری با سایر اجزای صورت انجام شود.

اولین قدم برای جراحی یک بینی پهن این است که دلایل پهن بودن بینی توسط دکتر تشخیص داده شود و سپس بهترین روش برای اصلاح آن تعیین شود. این برنامه ها و تصمیمات بهتر است در جلسه ی اول مشاوره گرفته شود.

‌آیا دستگاه‌های کوچک کننده بینی تاثیری دارند؟ برای یافتن جواب این مقاله را از دست ندهید.

عمل بینی پهن می تواند باعث افزایش زیبایی در چهره فرد شود. خوشبختانه امروزه عمل جراحی زیبایی بینی به افرادی که دچار نقایصی در بینی خود هستند کمک می کند تا چهره آن ها جذاب تر و زیبا تر به نظر آید. افرادی که دارای بینی های پهنی می باشند می توانند با کمک جراحی بینی پهن، زیبایی خود را دو چندان کنند. بینی های افراد از نظر ساختار و ویژگی های خود از علائم و ویژگی های مختلفی برخوردار می باشند.

به بینی های پهن اصولا بینی های گوشتی نیز گفته می شود و بیشتر افرادی که دارای بینی های پهن می باشند از بینی خود راضی نمی باشند و اقدام به جراحی زیبایی بینی می کنند

برای مطالعه بیشتر درباره عمل بینی پهن و گوشتی این مقاله معتبر را از سایت healthline بخوانید.

اگر به سن کامل رشد بدنی رسیده باشید، فارغ از هر گونه محدودیت می‌توانید عمل بینی پهن را انجام بدهید. لذا توصیه می‌شود تا افراد با سنین کمتر از ۱۸ سال برای چنین جراحی‌های زیبایی اقدام نکنند. زیرا بدن آنها هنوز رشد حداکثری را تجربه نکرده ‌است. در این ‌صورت ممکن است با انجام جراحی زیبایی‌ها مانند عمل بینی پهن با مشکلات جدی مواجه شوند.

قطعا این‌ طور نیست. در عمل بینی پهن با بافت گوشتی بینی سر و کار داریم. در طول اصلاح فرم زیبایی بینی، هیچ دست‌‌اندازی در عمق سوراخ‌های بینی نخواهیم داشت. در واقع، عمل بینی پهن برای کسانی است که به نوعی دارای بینی‌های گوشتی هستند. در این حالت فرم کلی بینی در شرایط طبیعی بر سر جای خود مانده ‌است؛ اما از میزان تراکم بافت گوشتی بینی کم خواهد شد. لذا اگر پزشک مهارت کافی داشته باشد، عمل بینی پهن باعث اختلالات تنفسی نخواهد شد.

سینوزیت و یا دیگر عارضه‌ها مانند خروپف از مشکلات در مجرای تنفسی هستند. قطعا جایی در مجرای عبور هوا از داخل بینی شکل نابهنجاری دارد که باعث چنین مشکلاتی شده ‌است. عمل بینی پهن تأثیری در درمان و یا مزمن شدن این مشکلات ناحیه بینی ندارد. موضوع سینوزیت و یا دیگر عارضه‌ها مانند خروپف کردن را باید در پروسه‌های درمانی سپری کنید. عمل بینی پهن باعث مشکلات سینوزیتی نمی‌شود.

عمل بینی پهن به مانند تمامی عمل‌های زیبایی در ناحیه بینی با تغییرات گسترده در فرم بینی همراه است. قطعا پس ‌از پایان جراحی، ناحیه بینی تماماً برای مدتی طولانی آتل‌بندی خواهد شد. برای پزشک فصل خاصی مطرح نیست. اما برای بیماران، هر گونه عطسه و یا آبریزش بینی چالش‌ برانگیز است. لذا اگر احتمال سرماخوردگی در طول فصل زمستان می‌دهید، بهتر است در طول فصل تابستان اقدام به عمل بینی پهن کنید.

عمل بینی پهن یک جراحی تهاجمی است که در آن قرار است به ‌کلی، بافت طبیعی و بدون عیب بینی را تغییر دهیم. قطعا برش‌های عمیق ایجادشده با خطر خونریزی همراه هستند. یک عطسه شدید و یا هر گونه ضربه، احتمال خونریزی دارد. اما مهارت بیمار به ‌تنهایی برای مهار خونریزی کافی است. فقط در لحظه خونریزی باید آرامش خود را حفظ کرده، سر را پایین نگه ‌داشته، جفت سوراخ‌های بینی را مسدود کرده، پس ‌از ده دقیقه قطعا خونریزی تمام می‌شود. در این مرحله هرگز نباید شرایط داخل بینی را با انگشت بررسی کنید.

بیش از ۶۰۰۰ جراحی موفق

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا

یکی از ۳ جراح پلاستیک برتر کشور

IMG_6113 dr-min

ممکن است شما دوست داشته باشید
1 نظر
 1. ریحانه می گوید

  بهترین جراح زیبایی بینی توی تهران با قیمت مناسب کیه؟

سوال خود را بپرسید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید