عمل بینی طبیعی

عمل بینی طبیعی

عمل بینی طبیعی برای زیبا کردن و تغییر بینی، به گونه‌ای انجام می ‌شود که اندازه و شکل آن متناسب با فرم و سایر اجزای صورت باشد و هیچ نشانه ‌ای از عمل بر روی بینی مشخص نباشد.

تنها مشکلات بینی از بین برود و پس از جراحی، سایرافراد متوجه عمل بینی فرد نشوند. در این نوع جراحی، بینی شیب مناسب خواهد داشت و قوس آن حالت سرسره‌ ای به خود نمی‌ گیرد.

در این عمل پشت بینی بعد از جراحی صاف بوده و یا قوس اندکی توسط جراح ایجاد می‌ شود. زاویه بین بینی و پیشانی و همچنین بین لب و بینی کاملا متناسب است و نوک بینی در این مدل، سربالا یا برجسته نیست.

 در عمل بینی طبیعی سوراخ‌ های بینی زیادی دست ‌کاری نمی‌ شوند و در صورتی که نیاز به کوچک کردن و تقارن آن ها باشد، جراح اقدام به تغییر سوراخ و پره‌های بینی می ‌کند و بعد از عمل اندازه سوراخ‌ ها نسبت به کل بینی هارمونی داشته و بیش از حد کوچک نخواهند شد.

علاوه ‌بر این، از طریق عمل بینی طبیعی می توان نواقص بینی مانند جراحی پولیپ بینی، قوز و انحراف بینی را اصلاح کرد.

 

عمل بینی طبیعی برای چه کسانی مناسب است؟

عمل بینی طبیعی (رینوپلاستی) می ‌تواند ظاهر و اعتماد به نفس را افزایش دهد، اما الزاماً نمی‌تواند ظاهر شما را به ظاهر ایده‌آل مورد نظرتان تغییر دهد یا باعث شود دیگران با شما رفتار و برخورد متفاوت داشته باشند.

قبل از تصمیم ‌گیری درباره عمل جراحی، به دقت به انتظارات خود فکر و در این رابطه با پزشک متخصص جراحی بینی صحبت کنید.

بهترین گزینه ‌ها برای عمل بینی طبیعی افرادی هستند که به دنبال بهبود ظاهر خود هستند و انتظارات ایده‌آل از نتایج حاصل از عمل جراحی ندارند.

 اگر شما از نظر فیزیکی سالم و از نظر روانی با ثبات هستید و انتظارات واقع ‌بینانه از جراحی بینی دارید، احتمالاً می ‌توانید یک گزینه مناسب برای استفاده از این روش درمانی باشید.

عمل بینی طبیعی می ‌تواند به منظور دستیابی به اهداف زیبایی یا اهداف تجدید ساختار بینی همچون رفع نواقص مادرزادی یا مشکلات تنفسی مثل پولیپ بینی در افراد مختلف انجام شود.

سن فرد نیز می تواند یک عامل تاثیرگذار در این رابطه باشد. بسیاری از جراحان ترجیح می‌ دهند عمل بینی را بر روی نوجوانان انجام ندهند تا زمانی که آنها به سنی برسند که فرایند رشد بینی کامل شود.

این موضوع معمولاً بین ۱۴ یا ۱۵ سالگی برای دخترها و کمی دیرتر برای پسرها اتفاق می‌ افتد. علاوه بر این هنگام انتخاب این عمل برای نوجوانان باید احساسات و شرایط اجتماعی آنها نیز مورد توجه قرار گیرد تا به این ترتیب مطمئن شویم جراحی بینی دقیقاً چیزی است که خود فرد و نه والدین وی به دنبال انجام آن هستند.

مراحل انجام عمل بینی فرم طبیعی چگونه است؟

یک عامل اساسی و تاثیرگذار در انجام عمل عمل بینی طبیعی به صورت موفقیت ‌آمیز است.

 در مشاوره اولیه، جراح از شما می خواهد ظاهر مورد نظر خود پس از انجام عمل بینی را به وی نشان دهید. همچنین جراح ساختار بینی و صورت شما را ارزیابی می ‌کند و اقداماتی را قبل از عمل بینی فرم طبیعی  انجام می‌ دهد و به شما درباره احتمالات ممکن در نتیجه عمل جراحی اطلاعات لازم را ارائه می‌ کند.

 متخصص همچنین به شما درباره عواملی توضیح می ‌دهد که می‌تواند بر روش درمانی و نتایج حاصل از آن تاثیر گذارد. این عوامل شامل ساختار استخوان‌ ها و غضروف ‌های بینی، ظاهر بینی، ضخامت پوست، سن و سطح انتظارات شما است.

در مرحله ی بعدی جراح همچنین با شما درباره تکنیک ‌های جراحی و روش بیهوشی مورد استفاده، نوع ابزار استفاده شده برای انجام جراحی، خطرات و هزینه‌ های مربوط به عمل و نیز انتخاب‌های احتمالی که شما می ‌توانید داشته باشید، صحبت می‌ کند.

با جراح خود درباره همه مراحل عمل جراحی قبلی احتمالی بر روی بینی یا یک صدمه وارد شده به آن صحبت کنید، حتی اگر این موضوع مربوط به سال‌های بسیار دور در گذشته باشد.

 شما همچنین باید با جراح خود درباره وجود هرگونه آلرژی یا مشکلات تنفسی یا حساسیت به داروهای خاص، مصرف ویتامین ‌ها و داروهای ضد افسردگی و یا سیگار کشیدن صحبت کنید.

آماده شدن برای انجام عمل بینی طبیعی:

جراح به منظور آماده شدن برای انجام عمل جراحی دستورالعمل‌ هایی را به شما می‌دهد که شامل راهنمایی ‌های لازم درباره خوردن و آشامیدن، سیگار کشیدن، استفاده یا اجتناب از ویتامین‌ها و داروهای خاص و شست ‌و شوی صورت است.

 با دنبال کردن دقیق این دستورالعمل‌ها شما می ‌توانید یک عمل جراحی راحت و به نسبت بی‌ خطر داشته باشید. در طول مدت آماده شدن برای عمل جراحی، مطمئن شوید افرادی هستند که بتوانند پس از انجام عمل جراحی شما را به منزل برسانند و در چند روز اول پس از عمل در صورت نیاز به شما کمک کنند.

محل انجام عمل بینی طبیعی:

عمل بینی طبیعی ممکن است در یک مطب تجهیز شده برای عمل جراحی، یک مرکز جراحی سرپایی، یا یک بیمارستان انجام شود.

این نوع از عمل معمولاً در مراکز جراحی سر پایی انجام می‌شود تا به این ترتیب هزینه عمل جراحی به نسبت کاهش پیدا کرده و بیمار راحتی بیشتری داشته باشد. استفاده از روش‌های پیچیده در انجام عمل جراحی ممکن است نیاز به بستری بیمار برای یک دوره زمانی کوتاه داشته باشد.

 

 

انواع روش‌های بیهوشی در عمل بینی طبیعی:

عمل بینی طبیعی می ‌تواند تحت بیهوشی موضعی یا بیهوشی عمومی انجام شود و انتخاب نوع روش بیهوشی بستگی به حجم عمل جراحی و ترجیح شما و جراحتان دارد.

 

روش انجام عمل بینی طبیعی:

عمل بینی طبیعی برروی بینی ‌های استخوانی و گوشتی معمولاً یک یا ۲ ساعت طول می‌کشد، هر چند انجام عمل‌های جراحی پیچیده ‌تر ممکن است به زمان بیشتری نیاز داشته باشد.

 در طول عمل جراحی پوست بینی شما از چارچوب استخوان و غضروف زیر آن جدا می‌شود و سپس بینی دستکاری شده تا ظاهر طبیعی خود را پیدا کند.

 ماهیت دستکاری انجام شده بر روی بینی در این حالت بستگی به نوع مشکل و تکنیک انتخابی جراح دارد. در نهایت، پوست برداشته شده از روی بینی روی چارچوب جدید بینی کشیده می ‌شود.

 

اقدامات لازم پس از انجام عمل بینی طبیعی:

پس از انجام عمل بینی طبیعی و به ‌طور خاص در طول ۲۴ ساعت پس از عمل، احساس ورم بینی بعد از جراحی  دارید، ممکن است در ناحیه دماغ یا سر، احساس درد کنید.

 شما می ‌توانید هر گونه ناراحتی احتمالی را با داروهای مسکن تجویز شده توسط جراح تسکین دهید. در اولین روز پس از عمل جراحی سعی کنید در حالت خواب سر خود را رو به بالا نگه دارید. (به استثنای زمانی که می‌ خواهید حمام کنید)

ممکن است متوجه این شوید که ورم کردگی و کبودی اطراف چشم‌ هایتان در ابتدا افزایش پیدا می‌ کند و در طول ۲ یا ۳ روز پس از انجام عمل بینی طبیعی به بیشترین مقدار می‌رسد.

برای التیام این ورم یا کبودی از کمپرس آب سرد استفاده کنید تا به این ترتیب احساس شما کمی بهتر شود. در هر حالت، در این مرحله احساس شما بسیار بهتر از ظاهر شما خواهد بود.

 اکثر بخش ورم کرده و کبود صورت باید ظرف مدت ۲ یا ۳ هفته ناپدید شود (به هر حال بخشی از ناحیه ورم کرده که برای دیگران قابل توجه نیست و برای شما و جراحتان اهمیت دارد، ممکن است برای چندین ماه پس از عمل جراحی باقی بماند).

 دکتر آرش نجف بیگی – جراح زیبایی

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 + چهارده =