روش جراحی شکم

روش جراحی شکم برای رفع چربی های اضافه

روش جراحی شکم زیادی جهت کشیدن چربی شکم و کاهش حجم چربی های موضعی مانند لیزر لیپولیز مزوتراپی, کاویتیشن, کرایولیپولیز, RF و …وجود دارد که با این روشهای جراحی شکم و طی جلسات متعدد فرد میتواند تغییر سایز دهد. ولی به نظر میرسد که هنوز لیپوساکشن موثرترین روش جراحی شکم برای حذف چربی های اضافه باشد که به تنهایی یا در ترکیب با روش های دیگر برای رفع چاقی موضعی به کار می رود.

لیپوساکشن روش جراحی شکم برای برداشتن چربی مازاد از نقاط مختلف بدن مانند شکم، باسن، ران، بازو، گردن و چانه و زیر چانه است، لیپوساکشن یا کشیدن چربی برای شکم های چاقی که افتاده نیستند ثمربخش است.

لیپوساکشن یا بیرون کشیدن چربی شکم و یا سایر قسمتها یک روش جراحی شکم پرطرفدار در جهان است. جراحان می توانند به کمک این لیپوساکشن یا کشیدن چربی های اضافی، چربی های زیر پوست بدن را بیرون بکشند.

با این تعریف مشخص است که لیپوساکشن روش جراحی شکم مناسب برای افرادی است که در نقاط خاصی از بدنشان، تراکم چربی دارند اما با این وجود، وزن شان خیلی بالاتر از حد طبیعی نیست و به هیچ وجه لیپوساکشن یا کشیدن چربی، شیوه مناسبی برای کم کردن وزن نیست.

روشهای جراحی شکم زیبایی

امروزه داشتن شکم تخت برای بسیاری از افراد تبدیل به رویایی دست نیافتنی شده است زیرا که وجود چربی‌های سرسخت و مقاوم شکم مانع به حقیقت پیوستن آن می‌شود. علت وجود این چربی ها بسته به سبک زندگی بدون تحرک و مصرف بالای کالری که در برنامه غذایی مان استفاده می کنیم دارد. وراثت و ژنتیک نیز می‌تواند در داشتن شکم آویزان نقش داشته باشد.

برای از بین بردن این چربی ها بسیاری از ما تلاش های فراوانی کرده‌ایم تا با انجام ورزش ها و فعالیت های سخت در باشگاه و رژیم غذایی، به آب کردن شکم بپردازیم اما بیشتر اوقات خسته می شویم. امروزه انواع روشهای جراحی شکم نوین پزشکی برای حذف چربی های انباشته شده در بدن به وجود آمده است. پس اگر با رژیم لاغری شکم و ورزش نتوانسته‌اید چربی‌های انباشته شده را حذف کنید. بهتر است به یک کلینیک زیبایی مراجعه کنید تا با جراحی شکم اقدام به حذف این چربی ها بکنید.

جراحی زیبایی شکم و روش آبدومینوپلاستی نوعی روش جراحی شکم برای خارج کردن چربی های اضافه شکم و صاف کردن و کشیده کردن پوست شکم می باشد که به وسیله جراح متخصص انجام می شود. ابدومینوپلاستی نوعی روش جراحی شکم است که در دیگر قسمت های بدن هم قابل انجام است و اغلب به چند دسته تقسیم می شود که این روز ها طرفداران بسیاری دارد و بیشتر خانم ها از این روش جراحی شکم استفاده می کنند.

انواع روش جراحی شکم زیبایی

  • جراحی مینی آبدومینوپلاستی
  •  آبدومینوپلاستی کامل
  • آبدومینوپلاستی گرداگرد

جراحی مینی آبدومینوپلاستی

معمولا برای از بین بردن چربی های ناحیه شکم یکی از ساده ترین و کوچکترین روشهای جراحی شکم زیبایی است که پزشک جراح در این جراحی از یک برش خیلی کوچک استفاده می کند. این روش جراحی شکم دارای برش کمتر و جراحت مختصری است که فقط زیر شکم را در گیر می سازد؛ بنابراین از آن به عنوان روش جراحی شکم محدود و به منظور تغییر شکل شکم و پهلو ها استفاده می شود و این نوع روش جراحی شکم اغلب در افرادی که میزان افتادگی شکم آن ها کمتر است انجام می شود.

در روش جراحی شکم مینی آبدومینوپلاستی دور ناف برش ندارد و مدت زمان آن دو ساعت می باشد. این روش یک روش متوسط جراحی زیبایی شکم می باشد.

جراحی آبدومینوپلاستی کامل

روش جراحی شکم دیگر، آبدومینوپلاستی کامل است که در این روش جراحی، برعکس مینی آبدومینوپلاستی برش جراحی از یک پهلو تا پهلوی دیگر امتداد پیدا می کند. در این روش جراحی شکم برش دور ناف صورت می گیرد و پوست و عضلات شکم جابجا خواهد شد. این نوع روش جراحی شکم معمولاً در بیمارانی که به دلایل بارداری ها زیاد یا به دنبال کاهش وزن شدید دچار شل شدن و آویزان شدن پوست و بافت شکمشان شده اند انجام می شود.

در روش جراحی شکم به این روش باید این نکته را هم بدانیم که همه‌ی افراد چاق و دارای چربی در ناحیه شکم و پهلو مناسب جراحی شکم ابدومینوپلاستی نیستند؛ و این روش جراحی شکم معمولاً به افرادی که دارای چربی اضافی در ناحیه شکم همراه با پوست آویزان هستند پیشنهاد می‌شود. بیمارانی که می خواهند این روش جراحی شکم را انجام دهند باید این شرایط را داشته باشند:

  • در سلامت کامل باشند و به بیماری‌های مانند امراض قلبی، دیابت یا آسم مبتلا نباشند
  • وزن ثابت داشته باشند
  • در آینده قصد بارداری را نداشته باشند
  • سابقه بارداری و زایمان متعدد داشته باشد
  • به خاطر بزرگی بیش از حد شکم خود تحت فشار روحی باشند
  • مصرف دخانیات را ترک کنند

دراین روش جراحی شکم یعنی عمل ابدومینوپلاستی کامل نتیجه ای که از عمل می خواهید بگیرید فقط به پزشک جراح تان مربوط نمی شود بلکه نتیجه خوب به همراهی و همکاری شما وابسته است و باید به تمام توصیه های پزشک تان توجه کنید و نکته ی مهمی دیگری که باید قبل از این روش جراحی شکم با پزشک بر سر آن توافق کنید میزان استراحت از کار و زمان شروع فعالیت سنگین است.

میزان استراحت در این روش جراحی نسبت به مینی آبدومینوپلاستی متفاوت است زیرا در جراحی مینی ابدومینوپلاستی ممکن است پزشک برای شما یک هفته تا ده روز دوره ی نقاهت تجویز کرده باشد ولی در روش جراحی شکم ابدومینوپلاستی کامل با دوختن عضلات جدار شکم و ساکشن پهلوها معمولا بیمار یک ماه تا گاهی ۸ هفته نیاز به استراحت از کار و انجام فعالیت های ورزشی دارد.

آبدومینوپلاستی گردا گرد

روش جراحی شکم دیگر، آبدومینو پلاستی گردا گرد می باشد که این جراحی به گفته جراحان و متخصصان زیبایی یکی از سنگین ترین و وسیع ترین عمل های جراحی زیبایی شکمی است که به خاطر این نوع روش جراحی شکم، حتی ممکن است در چند مرحله و بیش از یک جلسه صورت گیرد.
در روش جراحی شکم گرداگردی که انجام می شود برش تا ناحیه پشت بیمار هم امتداد دارد. در این روش جراحی شکم ابتدا بیمار به شکم سپس به پشت روی تخت جراحی می خوابد. این روش جراحی شکم فقط برای افرادی که کاهش وزن بسیار شدید داشته اند، توصیه می‌شود.

مراقبت بعد از انجام هر سه روش جراحی زیبایی شکم

توجه داشته باشید که شما اگر قصد انجام هر کدام از این سه نوع روش جراحی شکم (مینی آبدومینوپلاستی، آبدومینوپلاستی کامل، آبدومینوپلاستی گرداگرد) را که داشته باشید، بدون شک احتیاج به مراقبت ‌های اساسی بعد از عمل دارید. پس هیچ فرقی نمی کند و مراقبت های بعد از جراحی زیبایی شکم باید به طور کامل انجام گیرد.

پزشک در مراقبت های بعد از هر سه روش جراحی شکم نکاتی مانند فرم صحیح خوابیدن و نوع پانسمان بخیه و طرز راه رفتن و درست نشستن و مراقبت و نگهداری از لوله های درن که برای تخلیه عفونت جای گذاشته شده است را تاکید می کند و همین طور استفاده از گن های مخصوص و شکم بند های طبی تا چند هفته بعد از جراحی زیبایی شکمی هم حتما توصیه می شود.

مزیت استفاده از این گن ها در این است که گن فشاری یکنواخت را بر روی محل درمان شده ایجاد میکند و با این فشار از ایجاد خونریزی و لخته شدن خون جلوگیری می کند.

گنی که شما می خواهید استفاده کنید باید راحت باشد پس در انتخاب گن مناسب باید دقت کنید تا گن متناسب با شما باشد تا هنگام استفاده ناراحتی برای شما به وجود نیاورد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 1 =