جراحی پهلو و شکم

جراحی پهلو و شکم/جراحی پهلو شکم

جراحی پهلو و شکم، به هر عمل جراحی بر روی اندام ‌های شکمی، از جمله معده، کیسه صفرا، روده کوچک، روده بزرگ، آپاندیس، کبد، پانکراس، طحال، مری و … اشاره می ‌کند.

این جراحی‌ ها ممکن است به دلایل مختلفی از جمله زیبایی ظاهری شکم، بیماری‌هایی نظیر عفونت، انسداد، تومور، بیماری‌های التهابی روده بزرگ و کوچک و … انجام شود.

 

انواع جراحی پهلو و شکم:

جراحی پهلو شکم انواع مختلفی دارد.

رایج ‌ترین آن‌ها عبارت اند از: عمل جراحی اگزما شکم، عمل جراحی آپاندکتومی (Appendectomy) که درمان قطعی آپاندیس می ‌باشد، عمل جراحی لاپاروسکوپی (Laparoscopy)، عمل جراحی به دلیل بیماری التهابی روده، که ممکن است شامل حذف تمام یا بخشی از روده کوچک یا روده بزرگ باشد و …

علاوه بر راه‌ های تهاجمی و جراحی‌های سنگین زیبایی برای از بین بردن و حذف چربی اضافی ناحیه‌ی شکم راه‌های دیگر کم‌ تهاجمی ‌تری به کار گرفته شده است که می‌تواند با آسیب بافتی و عوارض و خطرات کمتر نتایج مطلوبی را بر جای گذارد. هر یک از این روش‌های کم‌ تهاجمی کوچک کردن و جراحی پهلو و شکم دارای معایب و مزایایی هستند که باعث قوت یا ضعف آن‌ها نسبت به هم می‌شود.

این روش‌های بیشتر به افرادی پیشنهاد می‌شود که با وجود داشتن چربی اضافی در ناحیه‌ ی شکم و پهلو هنوز دارای پوست کشسان و قابل ارتجاعی هستند و شکم‌ شان آویزان نشده است. هرچند انجام برخی ورزش‌های مخصوص به صورت مداوم و منظم می ‌تواند منجر به کوچک شدن شکم و پهلو شود.

اما با این حال ورزش هم نمی ‌تواند در برخی موارد نتیجه‌ی مطلوب مورد نظر فرد را داشته باشد و چاره‌ای جزء انتخاب سایر روش‌ها نیست.

هر یک از روش‌های کم ‌تهاجمی کوچک کردن شکم و پهلو شامل:

جراحی پهلو و شکم ، روش لیپوساکشن:

لیپوساکشن یا لیپوپلاستی یک روش جراحی زیبایی است که با از بین بردن رسوبات چربی اضافی و بهبود خطوط بدن منجر به تغییر شکل مناطق خاصی از بدن و افزایش رضایت فرد از تناسب اندام خود می‌شود.

لیپوساکشن با استفاده از یک لوله کوچک از جنس استیل به نام کانول انجام می‌شود. کانولا به یک پمپ مکش قدرتمند متصل شده و از طریق یک برش کوچک وارد پوست می ‌شود.
حذف چربی انجام شده است به عنوان کانول مکش تونل کوچک از طریق لایه های چرب ایجاد می‌کند. لیپوساکشن را می توان در هر دو جنس مردان و زنان انجام داد.

 

 

جراحی پهلو و شکم: روش لیپولیز:

تجزیه و لیز چربی که معمولاً به عنوان لیپو لیزر شناخته شده یک روش لیپوساکشن غیر تهاجمی برای حذف چربی اضافی به خصوص در ناحیه ‌ی پهلو است که بسیار سریع و بدون درد خواهد بود.

این روش می ‌تواند به طور مؤثر چربی‌های مقاوم در برابر رژیم غذایی یا ورزش را کاهش دهد. همچنین دارای عوارض و اثرات جانبی کمتری نسبت به روش‌های سنتی مانند لیپوساکشن است.

در این روش با استفاده از لیزر چربی‌های ناخواسته و اضافی را ذوب نموده و علاوه بر مکش چربی‌های با دستگاه مکنده این اجازه را به بدن می ‌دهد تا چربی تجزیه شده را وارد سوخت و ساز بدن کند و از این طریق مقداری از آن را حذف کند.

هر چند این روش یک راه‌ کار کم تهاجمی برای حذف چربی شکم و پهلو است ولی با این حال نیاز به یک برش کوچک در ناحیه شکم و پهلو تحت بی ‌حسی موضعی دارد.

به دلیل قابلیت انجام آن تحت بی ‌حسی موضعی خطرات بی ‌هوشی عمومی لیپوساکشن سنتی را نیز نخواهد داشت. روش لیزر لیپولیز یک درمان برای کاهش وزن نیست بلکه فقط برای افرادی مناسب است که دارای اضافه وزن قابل توجه و چربی اضافی غیر قابل حذف در نواحی کوچکی از بدن هستند.

نتایج لیپولیز باعث تناسب اندام و هماهنگی بین ذخایر چربی نواحی مختلف بدن در کوتاه‌ ترین زمان ممکن بدون عارضه‌ی کبودی و تورم سایر روش‌های تهاجمی ‌تر کوچک کردن شکم و پهلو می ‌شود. هزینه‌های مربوط به لیپولیز به وسعت بافت چربی اضافی بستگی دارد.

 

 

جراحی پهلو و شکم ، روش لیپوماتیک:

با پیشرفت علم روش ‌های برتر و بهتری برای حذف چرب اضافی بدن و کوچک کردن شکم و پهلو روی کار آمده است که می ‌تواند با کمترین آسیب و عارضه‌ ی بافتی بهترین نتایج را بر جای بگذارد.

در روش نوین لیپوماتیک دیگر خبری از برش‌های بزرگ لیپوساکشن سنتی یا عوارض بافتی لیزر لیپولیز در اثر گرما نیست.

در واقع لیپوماتیک روشی است برای ساکشن بافت چربی اضافی زیر پوست با تکنیکی متفاوت از ساکشن‌های سنتی که می‌تواند در کوتاه‌ مدت ‌ترین زمان بهترین نتایج را داشته باشد.

از دیگر مزایای آن درد، التهاب و ورم کمتر برای بیمار و سهولت عمل برای جراح است که باعث رضایت هر دو از این عمل خواهد شد.

در این روش که امروزه مورد تأیید بسیاری از جراحان سراسر جهان شده و کار آمدی آن توجه بسیاری از افراد را به خود جلب نموده می ‌توان در یک جلسه حجم بسیاری از چربی را جدا سازی و خارج کرد. حتی چربی خارج شده در این روش قابلیت تزریق در سایر نواحی بدن را در صورت لزوم دارد.

لیپوماتیک و جراحی پهلو ، به جزء شکم و پهلو برای حذف چربی اضافی سایر نواحی بدن از جمله ران و باسن، بازو، پشت، ساق پا و اطراف زانو و اندام تناسلی خارجی زنان کاربرد دارد.

در نتایج حاصل از لیپوماتیک شکم و پهلو میزان قابلیت ارتجاعی پوست فرد و میزان کلاژن آن و همچنین حجم پوست شل و آویزان می‌تواند مؤثر باشد.

 

نحوه‌ی انجام جراحی پهلو و شکم به روش لیپوماتیک:

این عمل آسان تحت بی ‌حسی موضعی با ایجاد چند سوراخ کوچک نیم سانتی‌ متری در پوست شکم و پهلو و سپس قرار دادن لوله ‌ی باریک کانول درون این سوراخ ‌ها انجام می ‌شود.

معمولاً برای حذف چربی اضافی پهلوها نیاز به ایجاد دو سوراخ اضافی در ناحیه کمر نیز هست. این کانول متصل به دستگاه مکنده ابتدا با حرکت ارتعاشی و لرزشی خود بافت چربی مقاوم و سفت و سخت ناحیه را سست و تخریب می‌ کند. سپس این امکان را به دستگاه مکنده می‌ دهد تا قطعات خرد شده و حتی مایع شده چربی اضافی را راحت‌ تر تا آخرین قطرات موجود خارج کند.

 

دکتر آرش نجف بیگی – جراح زیبایی 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده + شانزده =