جراحی پف پلک

جراحی پف پلک

جراحی پف پلک برای افرادی که با افزایش سن، تغییراتی در ساختمان پلک‌ ها ایجاد می‌شود که باعث می ‌شود فرد ظاهری سالخورده و خسته پیدا کند،بسار مناسب است.

جراحی پف پلک یک جراحی زیبایی است که به منظور اصلاح این تغییرات و ایجاد ظاهری جوان‌ تر و شاداب‌ تر انجام می‌شود.

جراحی پلک تهران که یکی از شایع ‌ترین روش‌ های جراحی زیبایی است با برداشتن پوست، چربی و عضله اضافی و اصلاح موقعیت پلک، باعث بهبود قابل توجهی در ظاهر فرد شده و قیافه ‌ای جوان تر و سرحال ‌تر به فرد می‌ بخشد. نتایج مفید این جراحی تا سال‌ها و گاهی به صورت مادام العمر برای فرد باقی می‌ ماند.

 

بخش عمده این تغییرات عبارت است از:

 • ایجاد چروک ‌های ظریف در اطراف پلک ‌ها
 • کش آمدن و شل شدن پوست پلک ‌ها که گاهی منجر به آویزان شدن پوست از لبه پلک می ‌گردد.
 • تجمع چربی اضافه در زیر پوست پلک ‌ها
 • شل شدن عضلات پلک ‌ها
 • ایجاد افتادگی پلک یا ابرو

مجموع این تغییرات باعث می‌شود چهره فرد سال خورده و خسته به نظر برسد. به علاوه در صورتی که این حالات شدید باشد می‌تواند با مسدود کردن میدان دید جانبی بر عملکرد بینایی فرد نیز تأثیر بگذارد.

جراحی افتادگی پلک تحتانی و جراحی پف پلک:

جراحی پلک تحتانی بیشتر به منظور برداشتن کیسه‌های چربی زیر پلک تحتانی که حالت پف کردگی یا پف زیرچشم را ایجاد می‌کنند انجام می ‌گیرد. معمولاً بخشی از پوست پلک تحتانی نیز برداشته می ‌شود. این تغییرات در مجموع باعث ایجاد ظاهری جوان ‌تر در فرد می‌ شود.

 

جراحی از طریق ملتحمه  (Transconjunctival Blepharoplasty):

این روش بیشتر در افراد جوان به کار می ‌رود که پوستشان هنوز خاصیت ارتجاعی خود را از دست نداده است و قوام نسبتاً سفتی دارد.

در این روش بدون آن که پوست دست کاری شود از طریق برشی در پشت پلک تحتانی (در سمت ملتحمه) کیسه‌های چربی زیر پلک برداشته می‌ شود. مزیت این روش آن است که نیازی به ایجاد برش بر روی پوست ندارد.

جراحی زیبایی پلک (افتادگی پلک) برای چه کسانی مناسب است؟

جراحی پلک تهران را می ‌توان در مطب، درمانگاه یا بیمارستان انجام داد. معمولاً جراحی پلک به صورت سرپایی انجام می ‌شود و نیازی به بستری ندارد.

زمان انجام جراحی پف پلک متغییر است و بسته به آنکه جراحی روی پلک بالا یا پایین یا هر دو انجام گیرد بین یک تا سه ساعت طول می‌ کشد.

جراحی پلک تهران معمولاً با بی حسی موضعی انجام می‌ شود اما بسته به وضعیت بیمار و با صلاح دید پزشک ممکن است بیمار به طور کامل بیهوش شود.

در جراحی از طریق ملتحمه، برش در پشت پلک (از سمت داخل پلک) ایجاد می‌شود و چربی اضافه از همین محل خارج می‌ شود. سپس محل برش با بخیه‌های قابل جذب ‌ترمیم شود.

جراحی پف پلک برای چه کسانی مناسب است؟

بهترین کاندیدهای جراحی پلک تهران کسانی هستند که حداقل ۳۵ سال سن داشته باشند و افتادگی پلک یا پف دور چشم (در اثر تجمع چربی اضافه) باعث تغییرات ناخوشایند در چهره‌شان شده باشد.

برای انجام جراحی پف پلک  لازم است که فرد به طور کلی سالم باشد و بیماری خاصی نداشته باشد. با توجه به روند رو به رشد جراحی‌ های زیبایی، برای آنکه بیمار به نتایج دلخواه دست یابد بسیار مهم است که انتظارات واقع بینانه و معقولی از جراحان اعم از جراح پف چشم، جراح پف بالای پلک، جراح پف زیر پلک، جراح پف زیر چشم، جراح افتادگی پلک عمل جراحی و نتایج آن داشته باشد.

برای رسیدن به یک دیدگاه صحیح، دیدن تصاویر قبل و بعد از عمل جراحی در افراد دیگر و احیاناً مشورت با افرادی که قبلاً جراحی شده‌اند بسیار کمک کننده است.

ضمناً باید توجه داشت که جراحی اصلاحی پلک تاثیری بر موارد زیر ندارد:

 • چروک‌های اطراف پلک، بین ابروها و روی پیشانی (برای درمان این چروک‌ها تزریق بوتوکس روش مناسبی است)
 • حلقه‌های سیاه اطراف چشم
 • افتادگی ابرو

به هر حال باید به یاد داشت که جراحی زیبایی پلک به هر حال یک عمل جراحی است و عوارض احتمالی آن به سادگی از بین نمی‌ رود. بنابراین برای انجام این جراحی مشاوره دقیق تخصصی ضروری است.

 

نتایج جراحی پف پلک:

 • ترمیم زخم یک فرایند تدریجی است. محل برش معمولاً تا ۶ ماه ته رنگ صورتی دارد و پس از این مدت کم کم به صورت یک خط ظریف سفید درمی آید و تقریباً محو می‌ شود.

هر جراحی اعم از جراح پف چشم، جراح پف بالای پلک، جراح پف زیر پلک، جراح پف زیر چشم، جراح افتادگی پلک و …

 

 بعد از جراحی پف پلک دنبال یکسری نتایج مفید از جراحی خود هستند که شامل:

 • بهبود میدان دید جانبی
 • افزایش اعتماد به نفس
 • باقی ماندن نتیجه عمل برای سال‌های متمادی و گاهی تا پایان عمر

 

عوارض عمل جراحی پف پلک:

در دست جراح با تجربه، عوارض جراحی زیبایی پلک چندان شایع نیستند. البته مثل هر جراحی دیگر احتمال عوارضی مثل عفونت محل زخم یا حساسیت به ماده بیهوشی همیشه وجود دارد. با رعایت دستورات پزشک قبل و بعد از عمل جراحی، احتمال بروز عوارض کاهش می‌ یابد.

 

عوارض خفیف پس از جراحی پلک تهران عبارت اند از:

 • دوبینی یا تاری دید گذرا
 • تورم پلک
 • عدم تقارن محل برش در دو طرف
 • جوش‌های سفید کوچک در محل بخیه‌ ها

این عوارض گذرا هستند و پس از چند هفته کم کم برطرف می‌شوند

پس از جراحی پلک تهران در برخی از افراد به خصوص در موقع خواب پلک‌ها کاملاً بسته نمی‌ شوند. این حالت معمولاً خفیف است و پس از چند هفته به تدریج بهتر می‌ شود.

استفاده از قطره اشک مصنوعی و پمادهای مرطوب کننده در موقع خواب به کنترل این حالت کمک می‌کند؛ اما اگر این حالت شدید باشد و منجر به باز ماندن روی قرنیه به مدت زیاد شود می ‌تواند باعث ایجاد خراش یا زخم قرنیه گردد که عوارض جدی بینایی را به دنبال دارد و باید با جراحی مجدد اصلاح گردد.

در موارد بسیار نادری ممکن است پس از عمل، خونریزی شدید اتفاق بیفتد و با فشار آوردن بر عصب بینایی باعث کاهش دید شدید و دایمی شود.

برای پیشگیری از این عارضه فرد باید از خم کردن سر و فعالیت‌های سنگین پرهیز کند و در صورت بروز هرگونه درد شدید یا کاهش دید بینایی به سرعت توسط پزشک معاینه شود.

 

وجود برخی از بیماری‌های زمینه‌ای احتمال بروز عوارض جراحی را بیشتر می ‌کند. بیماری‌های مثل پرکاری تیرویید یا بیماری تیروییدی چشم، خشکی چشم، بیماری‌های قلبی، فشار خون و دیابت می ‌تواند خطرات جراحی را افزایش دهد. همچنین سابقه پارگی پرده شبکیه یا آب سیاه (گلوکوم) نیز می‌تواند باعث افزایش خطرات جراحی گردد.

برای درک دقیق احتمال بروز این مشکلات و پیشگیری از بروز آن‌ها لازم است فرد تمام مشکلات پزشکی، داروهای مصرفی و بیماری‌های خود را با پزشک معالج درمیان بگذارد و یک مشاوره دقیق قبل از جراحی انجام شود.

 

 

 

 دکتر آرش نجف بیگی – جراح زیبایی

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 1 =