جراحی های صورت

جراحی های صورت

جراحی های صورت:آیا می خواهید چین و چروک صورت خود را از بین ببرید؟ آیا می خواهید جای جوش و آکنه را از بین ببرید؟ آیا می خواهید از افتادگی پوست صورت جلوگیری کنید؟ آیا از لاغری صورت خودتان خسته شده اید؟ با این روش های می توانید ظاهر و احساسی که از پوست خودتان دارید را بهتر کنید. کمتر کسی پیدا می شود که ظاهر و زیبایی پوست خود اهمیت ندهد. امروزه روش های درمانی مختلفی برای زیبایی پوست مخصوصاً پوست صورت وجود دارد.

این نوع روش های درمانی از عمل جراحی صورت بسیار ملایم تر است. اغلب موارد این روش ها به زمان بازپروری کمی نیاز دارد اما هزینه و نحوه کارکرد آن ها متفاوت است. تنها یک مورد در مورد این راه کارها مشترک است، آن هم محبوبیت است که در حال افزایش است.

 

 

 

-جراحی های صورت ، تزریق بوتاکس صورت:

بوتاکس از باکتری بوتولیسم ساخته شده است. پزشکان با استفاده از یک سوزن بسیار نازک،مقدار کمی از بوتاکس به داخل عضلات صورت، تزریق می کنند. بوتاکس عضلات را فلج میکند. تعداد دفعات تزریق بستگی به شدت  چین و چروک صورت دارد. این روش حدود ۱۵ دقیقه طول می کشد و به بیهوشی نیاز ندارند. نتایج بوتاکس بر روی صورت برای چند ماه باقی می ماند.

 

 

 

-جراحی های صورت ،لایه برداری پوست:

لایه برداری روشی برای درمان پوست های آسیب دیده است. لایه برداری پوست معمولاً برای از بین بردن چین و چروک صورت، از بین بردن جوش و رفع آکنه مورد استفاده قرار می گیرد. لایه برداری پوست می تواند از سطح پوست تا عمق پوست انجام شود و متخصص پوست با توجه به میزان آسیب دیدگی پوست شما تعیین می کند که تا چه سطحی از پوست باید لایه برداری شود.

برای لایه برداری سطحی پوست از اسید آلفا هیدروکسی (alpha-hydroxy) و برای لایه برداری میانه پوست از اسید تروکلاروتیک (trichloroacetic) استفاده می شود. استفاده از هر دو مواد به چین و چروک صورت و رفع آکنه کمک می کنند.

فنول(Phenol) خراش ها و چروک عمقی تر پوست را درمان می کند که اثرات بیشتری از لایه برداری سطحی و میانه پوست دارد. همچنین نتایج و آثار لایه برداری عمیق پوست تا ۱۰ سال ماندگاری دارد.

 

جراحی و لیفت صورت چیست؟

جراحی و لیفت صورت شما را ۵ تا ۱۰ سال جوان تر از آنچه هست نشان می‌ دهد. عمل لیفتینگ صورت (کشش پوست صورت) معمولاً در افراد ۶۰-۴۰ ساله انجام می‌شود و البته در هر سنی قابل اجراست، جراحی و لیفت صورت (بالا کشیدن پوست) با برداشتن چربی اضافی، سفت کردن عضلات زیرین و کشیدن پوست صورت و گردن، نشانه‌های افزایش سن کاهش می ‌یابد.

امروزه روش‌ های بسیاری برای بالا کشیدن پوست یا لیفت صورت از طریق جراحی و غیر جراحی وجود دارد. این روش‌ها برای درمان پوست صورت‌هایی است که در اثر افزایش سن دچار شل‌ شدگی و افتادگی شده‌اند. از میان راه‌‌های درمانی، روش‌های جراحی به علت اثرات بهتر طرفداران زیادی پیدا کرده است. این روش‌ های جراحی با عنوان « رایتیدکتومی » شناخته می شوند.

 

افراد مناسب برای جراحی و لیفت صورت:

به‌ طور کلی، افراد مناسب برای انجام جراحی های صورت کسانی هستند که چین و چروک زیاد و پوست شل و افتاده‌ ای دارند. با صورت، افتادگی ابروها، پوست و چربی اضافی در پلک بالا یا پایین، یا چین‌ های دور دهان را نمی‌توان رفع کرد.

 

برای ارزیابی فرد برای نیاز به جراحی های صورت می‌توان به نکات زیر توجه کرد:

  • وجود یک چین عمیق از کناره بینی تا کناره دهان
  • چین‌ های عمیق در گونه‌ ها و شلی پوست روی برجستگی‌ های گونه
  • شلی پوست، چین‌ها و ستون‌های عمودی یا چربی اضافی در گردن
  • شل شدن پوست با افزایش سن

نحوه عمل جراحی و لیفت صورت:

در عمل لیفتینگ صورت، با بی‌ حسی موضعی یا بیهوشی عمومی همراه با تزریق داروهای آرام‌ بخش استفاده می‌ شود. مدت زمان عمل لیفتینگ صورت، در حدود سه ساعت است. اکثر برش‌ها، در داخل خط مو قرار می‌گیرد. از طریق برش جراحی، قسمت‌ های اضافی و چروکیده پوست را از محل رویش مو  و سپس آن را از محل گوش عقب می‌ کشند. برش معمولاً در محدوده گوش ایجاد می‌شود، یعنی در جلوی گوش برش به سمت پایین آمده و لاله گوش را دور می ‌زند و تا کناره خط مو در پشت گوش می‌ رود. ممکن است برش کوچکی در زیر چانه ایجاد شود.

 

توصیه‌های قبل از جراحی و لیفت صورت:

  • شب قبل از عمل لیفتینگ صورت، حمام نمایید و سر خود را بشویید.
  • هنگام ورود به اتاق عمل، صورت شما باید فاقد هر گونه آرایشی باشد.
  • از دو هفته قبل از عمل تا یک هفته بعد از عمل لیفتینگ صورت، از خوردن داروهای ایبوپروفن، ایندومتاسین، پیروکسیکام، مفنامیک اسید و آسپیرین خوداری کنید و چنانچه به هر دلیلی نیاز به مسکن داشتید، فقط از استامینوفن ساده یا استامینوفن کدئین‌دار استفاده نمایید.

 

 

مراقبت‌های بعد از جراحی و لیفت صورت:

۱. تا چند روز بعد از عمل لیفتینگ صورت فعالیت‌های خود را کم کرده و استراحت نمایید.

۲. در موقع خوابیدن، سر بالاتر از بدن قرار گیرد (جهت کاهش تورم و کبودی).

۳. قرار دادن کمپرس سرد روی محل عمل، باعث کاهش تورم و خونریزی می‌گردد.

۴. تا چند هفته ممکن است احساس کشیدگی پوست صورت را داشته باشید که برطرف خواهد شد.

۵. کم حسی و یا بی حسی لاله گوش تا چند هفته بعد از جراحی لیفتینگ صورت طبیعی است.

۶. بعد از عمل لیفتینگ صورت، آنتی بیوتیک تجویزی را مرتب مصرف کنید.

۷. تا مدتی بعد از عمل لیفتینگ صورت، از مصرف آسپیرین و برخی از داروهای ضدالتهابی و استعمال دخانیات پرهیز کنید.

۸. در روزهای اول بعد از عمل لیفتینگ صورت، باید از زور زدن، خم شدن یا بلند کردن اجسام، پیاده‌روی تند، شنا کردن، ارتباط جنسی و هر گونه فعالیتی که فشار خون‌ تان را بالا ببرد، خودداری کنید.

۹. تا حد امکان از بروز سرماخوردگی جلوگیری کرده و در صورت ابتلا، سریعا درمان کنید.

۱۰. از تماس مستقیم با تابش آفتاب دوری کرده و از کرم‌های ضدآفتاب استفاده کنید.

۱۱. حرکات صورت، مثل جویدن را کمتر انجام دهید.

 

 

 

دکتر آرش نجف بیگی – جراح زیبایی 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 − 10 =