جراحی شکم چاق

جراحی شکم چاق

جراحی شکم چاق اولین بار در اواخر قرن نوزدهم و اوائل قرن بیستم انجام شد و در این عمل جراحی شکم که معمولاً با جراحی فتق ناف صورت می گرفت قسمتی از پوست و چربی پایین شکم را بصورت قاچ هندوانه در می آوردند و پوست دو طرف را بهم می دوختند.

اما جراحی شکم چاق هم مانند سایر جراحی های زیبایی در اوائل قرن بیستم یعنی فاصله دو جنگ جهانی پیشرفت چندانی نکرد ولی بعد از آن و در دهه ۵۰ میلادی جراحان پی بردند که برداشتن پوست و چربی به صورتی که در بالا ذکر شد، نتایج چندان قابل توجهی ندارد و مانند لیفت صورت باید پوست و چربی را از نسوج زیر آن یعنی عضلات شکم جدا کرد و به این روش قادر بودند مقدار خیلی بیشتری از پوست و چربی را بردارند.

چون برای این روش جراحی شکم چاق، باید تمام پوست شکم را به طرف پایین آن می کشیدند و ناف هم همراه با پوست به طرف پایین جا به جا می شد، بنابراین تکنیک جدیدی به وجود آوردند که ناف از پوست اطراف خود جدا شده و بطرف پایین حرکت نکند و این ناف را از سوراخی که در پوست کشیده شده ایجاد میکردند، بیرون می آوردند.

لیپوماتیک روشی برای جراحی شکم چاق

خیلی ها هستند که از داشتن شکم بزرگ و بد فرم رنج می برند که این افراد برای رفع این مشکل به انجام جراحی شکم چاق شکم با روش لیپوماتیک روی می آورند که این جراحی شکم چاق، نسبت به سایر روش ها یک روش کاملا ایمن و بی ضرر است که بیمار با انجام این روش جراحی شکم چاق می تواند به یک شکم صاف و زیبا دست پیدا کند.

در این روش جراحی شکم چاق با لیپوماتیک نیاز به برش نیست و با استفاده از یک میله فلزی چربی های شکم را خارج می کنند که معمولا در این روش جراحی شکم چاق می توان چربی های تخلیه شده را به اندام های دیگر بدن هم تزریق کرد.

روش جراحی شکم چاق با لیپوماتیک، نیاز به برش ندارد و طرفداران زیادی دارد. از بین بردن چربی های شکم و پهلو بسیار سخت و دشوار است که با جراحی شکم چاق با روش لیپومتیک می توان از شر این چربیهای اضافه خلاص شد.

جراحی شکم چاق با ترکیب چند روش

این روش جراحی شکم چاق را، جراح بر اساس شرایط کلی بدن و نیاز و درخواست بیمار پیشنهاد می کند؛ زیرا پزشک جراح با معاینه دقیق بیمار می تواند بهترین روش جراحی شکم چاق را برای زیبا سازی ناحیه های مختلف بدن که مشکل چربی و افتادگی پوست و شلی دارند به کار بگیرد.

از آنجایی که در برخی افراد استفاده از یک روش برای جراحی شکم چاق پاسخ نمی دهد، جراح از روش ترکیبی ابدومینوپلاستی و لیپوماتیک برای کشیدن چربی و ترمیم نقاط بدن استفاده می کند.

جراحی زیبایی شکم، لیپوساکشن و ابدومینوپلاستی

در جراحی شکم چاق پوست اضافه و چربی های اضافه شکم برداشته می شود و جدار شکم نیز دوخته می شود و در نتیجه شلی و افتادگی و برآمدگی جدار شکم نیز برطرف می شود. در جراحی شکم چاق، برش جراحی همان برش عمل سزارین می باشد و بسته به وسعت عمل جراحی، ناف جدید ساخته میشود و یا در صورتی که حجم شلی پوست زیاد نباشد از همان ناف قبلی بیمار استفاده می شود.

دانستنی های قبل از جراحی چربیهای شکم و پهلو

بیمارانی که سیگار می کشند حتما باید از یک ماه قبل از جراحی چربیهای شکم و پهلو سیگار را ترک کنند. و چنانچه خانم ها قصد حاملگی داشته باشند باید جراحی چربیهای شکم و پهلو را به بعد از حاملگی موکول کنند.

در این عمل جراحی چربیهای شکم و پهلو، معمولا ساکشن پهلوها نیز به طور همزمان انجام می شود. بهتر است بیماران حدود ۳ هفته قبل از جراحی شکم چاق سیگار مصرف نکنند. ساکشن ناحیه پهلوها نیز همزمان معمولا انجام می شود. محل اسکار جراحی چاقی شکم روی خط سزارین است و به مرور کمرنگ می شود ولی بهتر است که سه ماه بعد از جراحی شکم چاق، چربیهای شکم و پهلو محل اسکار لیزر نیز بشود تا اسکار به حداقل برسد.

در جراحی زیبایی شکم پوست اضافه و چربی های زاید شکم برداشته می شود و ناف نیز مجدا گذاشته می شود. با یک برش روی خط سزارین قبلی پوست و زیر جلد بریده می شود.

جراحی شکم چربی

امروزه روش های زیادی جهت کشیدن چربی شکم و جراحی شکم و کاهش حجم چربی های موضعی مانند لیزر لیپولیز مزوتراپی, کاویتیشن, کرایولیپولیز, RF و …وجود دارد که با این روش ها و طی جلسات متعدد فرد میتواند تغییر سایز بدهد.

تقریبا دو دهه است که جراحی شکم چربی به عنوان روشی جهت رفع جراحی شکم چربی به کار می رود. هر سال دهها هزار مورد از جراحی شکم چربی در سرتاسر دنیا انجام می شود. روش های انجام جراحی شکم چاق و لوازم و دستگاههای بکار گرفته در جراحی شکم چربی در طی سالها پیشرفت زیادی کرده است و به نظر می رسد که لیزر لیپولیز آخرین پیشرفت در حال حاضر باشد.

ولی همیشه یک اصل اساسی در مورد جراحی شکم چاق وجود دارد که مورد قبول همه جراحان است و آن این است که جراحی شکم چاق روشی جهت کم کردن وزن نمی باشد.

لیپوساکشن یا لیپولیزر روشی برای کشیدن چربی شکم

در این روش جراحی شکم چاق، مقدار معینی از سرم حاوی ترکیبات خاص (محلول تاموسنت) را به داخل چربی های زیر پوست تزریق و سپس مایع و چربی را با استفاده از لوله های مخصوصی با ایجاد سوراخهای کوچک در پوست خارج می کنند. مقدار این مایع تزریقی بر اساس وزن فرد و وضعیت سلامتی او برای هر کسی متفاوت است و مقدار چربی خارج شده هم به مقدار مایع تزریق شده بستگی دارد و حتی در بهترین شرایط هم نمیتوان بیشتر از چند لیتر چربی در یک جلسه خارج کرد.

پس در افراد با چربی ضخیم دور شکم و پهلو، ممکن است جراحی شکم چاق بیش از یک جلسه طول بکشد. این روش جراحی شکم چاق برای افرادی مناسب است که شکم آنها چاق است ولی پوست اضافه و افتادگی شکم ندارند و یا در حد جزئی است و کیفیت پوست آنها خوب بوده و ترک پوست کمی دارند.

اینها اکثرا خانمهای جوانی هستند که حاملگی نداشته اند و یا آقایانی که از چاقی شکم و پهلو رنج میبرند. همچنین افرادی که تمایلی به جراحی شکم چاق در حد وسیع ندارند و اصلاح افتادگی شکم مد نظرشان نیست و فقط میخواهند چاقی شکم خود را برطرف کنند، از این روش جراحی شکم چاق استفاده می کنند.

 ترکیب دو روش لیپوساکشن و لیپولیزر برای جراحی شکم چاق

در افرادی که چاقی موضعی در بالای شکم و پهلوها دارند و هم قسمت پایین شکمشان افتاده است با ترکیب دو روش بالا می توان به نتایج مطلوبی دست یافت.

عوارض احتمالی ابدومینوپلاستی در جراحی شکم چاق

 • جوشگاه نامطلوب
 • خونریزی ( هماتوم)
 • عفونت
 • تجمع مایع
 • اختلال در ترمیم زخم
 • از دست دادن پوست
 • لخته های خونی
 • بی حسی یا سایر تغییرات حس پوست
 • مخاطرات بی هوشی
 • تغییر رنگ پوست و یا تورم طولانی مدت
 • مرگ بافت چربی عمقی پوست ( نکروز چربی )
 • جداشدن زخم
 • ناقزینگی
 • محو و شلی پوست
 • درد، که ممکن است طولانی باشد.
 • ترومبوز ورید عمقی، عوارض قلبی و ریوی
 • تورم طولانی مدت پاها
 • آسیب عصبی
 • احتمال نیاز به جراحی مجدد در ابدومینوپلاستی (کشیدن چربی شکم) وجود دارد
 • نتیجه کمتر از حد مطلوب از نظر زیبائی
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 2 =