جراحی شکم لاغری

عمل جراحی شکم لاغری چیست؟

عمل جراحی شکم لاغری(ابدومینوپلاستی)، همانگونه که از اسم آن پیداست، یک روش کاملا تهاجمی برای لاغری است که سبب می شود افراد در کمترین زمان به بهترین نتایج برسند.

ممکن است شما که این مقاله را می خوانید نیز از آن دسته افرادی باشید که تا به امروز روش های لاغری زیادی را برای لاغری و تناسب اندام امتحان کرده، اما نتیجه ای نگرفته باشید. جراحی شکم یکی از بهترین روش هایی است که جهت تناسب اندام پیشنهاد می شود. تناسب اندام در افراد باعث افزایش اعتماد به نفس، سلامتی و بهره وری در کار و زندگی می شود.

انواع روش های جراحی شکم لاغری وجود دارند که می توان با استفاده از آنها به تناسب اندام رسید. اما اگر از جراحی شکم لاغری و بیهوشی میترسید می توانید از روش های غیر تهاجمی مثل لیپولیز، لیپوماتیک، لیپوساکشن و غیره برای تناسب اندام خود استفاده کنید.

جراحی شکم لاغری یا ابدومینوپلاستی

جراحی شکم لاغری که در اصطلاح ابدومینوپلاستی نیز نامیده می شود جزو جراحی های زیبایی است که به تناسب اندام و کاهش وزن در افراد کمک می کند. در این این جراحی شکم برای لاغری که نوعی جراحی زیبایی است برشی بر روی پوست ناحیه مورد نظر می زنند و سپس اقدام به برداشتن چربی ها و پوست اضافی ناحیه شکم می کنند.

جراحی شکم لاغری پس از زایمان

این جراحی شکم لاغری مناسب افرادی است که چربی و پوست اضافی ناحیه شکم آنان موجب کاهش اعتماد به نفس آنان می شود.

خانم هایی که زایمان های زیادی را تجربه کرده اند و به این دلیل پوست شکم آنان شل و افتاده شده است می توانند از جراحی شکم لاغری استفاده کنند و زیبایی پوست این ناحیه را بازیابند. در حقیقت خانم هایی که تجربه بارداری های متعدد داشته اند گزینه مناسبی برای انجام جراحی شکم لاغری هستند.

مزایای جراحی شکم لاغری

  • اثرگذاری جراحی شکم لاغری در افراد بیش از روش های دیگر است
  • جراحی شکم لاغری باعث اصلاح بافت زیر شکم می شود
  • شل بودن و افتاده بودن پوست ناحیه شکم را برطرف می کند
  • باعث رفع خطوط استر بر روی شکم می شود

هزینه جراحی شکم برای لاغری

برای خیلی از افرادی که قصد جراحی شکم برای لاغری دارند هزینه یکی از فاکتورهای مهم برای استفاده از جراحی شکم برای لاغری می باشد.

هزینه جراحی شکم برای لاغری در افراد مختلف متفاوت می باشد و به عوامل مختلفی مثل مهارت و تجربه جراح متخصص و نیز منطقه جغرافیایی بستگی دارد. برای برآورد دقیق هزینه جراحی شکم برای لاغری بهتر است به یک متخصص زیبایی در مطب و یا کلینیک زیبایی معتبر مراجعه نمایید.

اقدامات لازم پیش از جراحی شکم لاغری

قبل از انجام جراحی شکم برای لاغری باید بدانید که برای جراحی نباید گول تبلیغات دروغین را خورد، چرا که بعضی ها جراحی لاغری را با قصابی اشتباه می گیرند.

بیمار باید هنگامی که برای جراحی شکم لاغری به پزشک زیبایی مراجعه می کند وضعیت سلامتی و سابقه پزشکی او از هر لحاظ مورد ارزیابی قرار گیرد.

افرادی که قصد جراحی شکم برای لاغری دارند باید از ریسک قلبی و ریوی مناسبی برخوردار باشند و اعتیاد به مواد مخدر و الکل نداشته باشند. همچنین این عمل برای بیماران مبتلا به افسردگی شدید و غیر قابل کنترل یا افرادی که روان‌پریشی یا سایکوز دارند مناسب نمی باشد.

رفع مشکلات اولیه در بدن قبل از جراحی

بنابراین قبل جراحی شکم لاغری باید همه چیز بررسی شده و مشکلات اولیه در بدن بیمار رفع شود. گاهی حتی ممکن است مشاوره‌های قبل از عمل یک ماه هم به طول بینجامد تا بدن فرد آمادگی انجام جراحی شکم لاغری برای زیبایی را بدست بیاورد.

بنابراین اگز زمانی نزد جراحی رفتید که قرار شد همین فردا جراحی شکم لاغری را روی شما انجام دهد اطمینان حاصل کنید که یک جای کار ایراد دارد.

در کل باید در نظر داشته باشید که در جراحی شکم لاغری هم ممکن است مانند هر روش جراحی دیگری احتمال رخ دادن عوارضی وجود داشته باشد اما باید این نکته را در نظر داشته باشید که عوارض خود چاقی هم کمتر از عوارض جراحی شکم لاغری نیست.

کدام عمل جراحی شکم لاغری برای شما مناسب‌تر می باشد؟

اینکه کدام نوع جراحی شکم لاغری برای فرد مناسب تر است به عوامل متعددی بستگی دارد. مثلا از جمله این عوامل می توان به نوع تغذیه و بیماری‌هایی که ممکن است فرد داشته باشد اشاره کرد. مثلا افرادی که ریفلاکس معده دارند نباید جراحی اسلیو انجام دهند یا افرادی که بیماری سرطان فامیلیال معده را در گذشته داشته اند، نباید جراحی بای‌پس انجام دهند زیرا در این عمل دو قسمت معده را ازهم جدا می‌ کنند و دیگر حتی با آندوسکوپی هم نمی شو د به آن دسترسی پیدا کرد.

اما عمل اسلیو برای این افراد مناسب‌تر می باشد چون در این عمل ۷۵ تا ۸۰ درصد معده را برمی دارند و احتمال سرطان معده نیز ۷۵ تا ۸۰ درصد کاهش می یابد. درعین حال بخش باقی‌مانده معده را نیز میتوان با آندوسکوپ بررسی کرد.

جراحی اسلیو برای افرادی که به ریزه‌خواری عادت دارند و پرخوری می کنند و قادر به کنترل کردن غذای خود نیستند مناسب نمی باشد زیرا بعد این عمل، غذا خوردن زیاد سبب مبی شود دوباره حجم معده زیاد شود و فرد دچار اضافه وزن شود.

مشکل اضافه وزن قبل از جراحی لاغری

در تمام جراحی های لاغری ممکن است فرد دوباره بعد از عمل مشکل اضافه وزن پیدا کند. در واقع نمیتوان از عمل های چاقی انتظار معجزه داشت و خود فرد باید همکاری داشته باشد.

فرد باید بعد از جراحی شکم لاغری ورزش منظم و برنامه غذایی مناسب داشته باشد. اگر این دو مورد را رعایت کند احتمال اینکه بعد عمل وزنش ثابت بماند ۷۵ تا ۸۰ درصد افزایش می یابد.

امروزه اسلیو و بای‌پس معده بیشتر از روش‌های دیگر جراحی شکم لاغری مورد استفاده قرار می گیرند.

مطالعات نشان می دهد میزان کاهش وزن با این جراحی‌ها در افراد مختلف در طی یک هفته به طور میانگین ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ گرم گزارش شده است. به عبارتی در طول ماه حدود ۸/۲ تا ۴ کیلوگرم و در طول یک سال تا حدود ۵۰ کیلوگرم از وزن افراد کم می‌شود. البته در ماه‌های اول کاهش وزن سریعتر است.

البته میزان کم شدن وزن پس از جراحی شکم لاغری در افراد مختلف، متفاوت می باشد؛ این‌ طور نیست که همه افراد بعد از جراحی شکم لاغری، در ماه اول ۲۰ کیلو کم کنند اما اگر در دراز مدت و در طول دو سال افراد به نکات تغذیه‌ای و ورزش دقت کنند، همگی تقریبا به یک اندازه کاهش وزن را تجربه خواهند کرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 4 =