جراحی زیبایی لاغری

جراحی زیبایی لاغری

جراحی زیبایی لاغری به افرادی که دچار چاقی مفرط هستند، کمک می کند تا وزن کم کنند. در صورتی که فرد نتواند با ورزش و رژیم غذایی وزن کم کند و یا دچار مشکلات و بیماری های ناشی از چاقی باشد، جراحی زیبایی لاغری می تواند گزینه ی مناسبی برای وی باشد.

جراحی زیبایی لاغری انواع مختلفی دارد که اغلب با محدود کردن مقدار غذایی که فرد روزانه مصرف می کند، باعث کاهش وزن وی می شوند.

 برخی از این جراحی ها نیز با تاثیر بر نحوه ی گوارش غذا و جذب مواد مغذی به فرد کمک می کنند. با این حال همه ی انواع این جراحی ها می توانند خطرات و عوارضی مانند عفونت، فتق و لختگی خون را به دنبال داشته باشند. بسیاری از افراد پس از جراحی  زیبایی لاغری، به سرعت وزن کم می کنند اما مدتی بعد، دوباره کمی وزن اضافه می کنند. در صورتی که ورزش کنید و رژیم غذایی خود را رعایت کنید می توانید وزن پایین خود را حفظ کنید. همچنین برای باقی عمر، نیاز به معاینه و پیگیری های پزشکی دارید.

 

انواع جراحی زیبایی لاغری:

بای پس معده به روش Roux-en-Y::

بای پس معده که با نام Roux-en-Y بای پس نیز شناخته می شود، شامل دو بخش است.

ابتدا جراح قسمت فوقانی معده را بخیه می زند و یک کیسه کوچک در آن قسمت تشکیل می شود که باعث می شود معده بسیار کوچک تر از قبل شود و بیمار نتواند غذای زیادی بخورد و خیلی زود احساس سیری کند.

سپس جراح روده ی کوچک را می برد و قسمت پایینی آن را به کیسه ی معده ی کوچک شده متصل می کند.

از آنجایی که غذا از قسمت اعظمی از معده و قسمت فوقانی روده عبور نمی کند، در نتیجه بدن کالری کمتری جذب می کند.

جراح قسمت بای پس شده یا کنار گذاشته شده ی روده (قسمت فوقانی) را به قسمت انتهایی روده ی کوچک متصل می کند. این قسمت بای پس شده هنوز هم ادامه معده محسوب می شود به همین دلیل شیره ی گوارشی ابتدا از معده و از قسمت اول روده ی کوچک و سپس از قسمت انتهایی آن عبور می کند.

 

حلقه ی معده(قابل تنظیم-غیر قابل تنظیم):

در این جراحی یک کمربند قابل تنظیم که در داخل آن یک بالون کوچک قرار دارد را به دور قسمت فوقانی معده می بندند.

این کار باعث می شود قسمت فوقانی معده، به یک کیسه ی کوچک تبدیل شود. که یک راه بسیار باریک به بقیه معده نیز دارد.

سپس جراح یک دستگاه تنظیم زیر پوست فرد قرار می دهد و این دستگاه از طریق یک لوله به حلقه وصل می شود.

با حذف یا تزریق مایعات از طریق لوله، ممکن است بالون برای تنظیم اندازه ی بند باد شده یا خالی شود.

جراحی لاغری حلقه معده میزان غذایی که معده می تواند نگه دارد را محدود می کند و بیمار به سرعت احساس سیری می کند اما نمی تواند جذب کالری و مواد غذایی را کاهش دهد.

 

اسلیو معده:

طی جراحی اسلیو معده که به نام اسلیو گاستروکتومی نیز شناخته می شود، جراح بیشتر معده را بر می دارد و تنها بخش موزی شکلی که با بخیه بسته می شود، باقی می ماند.

این جراحی نیز مانند جراحی حلقه ی معده، باعث کاهش حجم معده و سیری زودهنگام بیمار می شود.

خارج کردن قسمتی از معده نیز می تواند برای هورمون های روده و عوامل دیگری مانند باکتری های روده که ممکن است بر اشتها و متابوبلیسم بدن اثرگذار باشند، مفید باشد.

عمل اسلیو معده برگشت پذیر نیست زیرا قسمتی از معده برداشته شده است.

 

روش لیپوماتیک:

روش لیپوماتیک ، تکنیکی بی نظیر برای رسیدن به اندامی متناسب است. افرادی که با استفاده از روش های غیر تهاجمی نظیر ورزش و رژیم غذایی به اندام  مد نظر خود نرسیده اند می توانند در یک جلسه  میزان زیادی از چربی های خود را با استفاده از لیپوماتیک خارج کنند.

روش لیپوماتیک به افرادی که اندام متناسبی دارند اما دچار تجمع چربی در موضع خاصی مانند پهلوهستند نیز کمک می کند تا به اندامی خوش فرم دست یابند.

مزایا روش لیپوماتیک:

 • عارضه کمی دارد.
 • کم خطر است.
 • کبودی بعد از عمل لیپوماتیک نسبت به روش های دیگر کمتر است.
 • عمل لیپوماتیک سرپایی است و نیاز به بستری ندارد.
 • جراحی لیپوماتیک نیاز به بیهوشی ندارد.
 • در یک روز چربی زیادی را می توان تخلیه کرد.
 • با این روش سلولیت پوست از بین می رود.
 • سایز بیمار پس از جراحی لیپوماتیک به صورت چشم گیری کاهش میابد.
 • خطر آمبولی در این روش خیلی کمتر است.

درخواست کم کردن چربی های  پهلو ، ران ، غبغب و شکم به روش لیپوماتیک زیاد است زیرا در یک جلسه مقدار قابل توجهی از سایز بیمار با تخلیه چربی کاهش می یابد.

جراحی زیبایی لاغری صورت:

جراحی زیبایی لاغری صورت  ممکن است در مطب تجهیز شده پزشک، مرکز جراحی سرپایی یا در بیمارستان انجام شود. این جراحی معمولاً به صورت سرپایی انجام می‌شود و انجام آن حدود یک ساعت زمان می‌برد.

در هنگام انجام جراحی زیبایی لاغری صورت معمولاً بیماران تحت بیهوشی موضعی قرار می‌گیرند یعنی آنها هوشیار هستند ولی نسبت به درد حسی ندارند.

 جراح، یک شکاف دو تا سه سانتی متری بین گونه و لثه ایجاد می‌ کند و بالای دندان آسیاب دوم را به سمت عقب دهان می‌کشد. با ایجاد این شکاف فاسیا­ها و فیبرهای ماهیچه اصلی گونه نمایان می‌شود. با اعمال فشار خارجی به زیر استخوان گونه، جراح چربی‌های زائد را ه وسیله انبر یا پنس جراحی خارج می‌کند.

پس از خارج کردن چربی‌های وی شکاف را می ‌بندد. همچنین جراح ممکن است از روش لیپوساکشن صورت برای خارج کردن چربی‌های انباشته شده در گونه استفاده کند.

برخلاف روش استخراج برشی چربی، در روش لیپوساکشن اسکارها و شکاف عمل قابل مشاهده هستند. لطفاً از پزشک خود سؤال کنید که کدام روش برای شما مناسب ‌تر است.

 

مزایای جراحی زیبایی لاغری صورت:

جراحی لاغری صورت مزایای زیادی دارد که برخی از آنها عبارتند از:

 • پیدا کردن گونه‌های ظریف ‌تر
 • پیدا کردن گونه‌های مشخص
 • بهبود زیبایی ظاهری
 • افزایش عزت به نفس
 • احساس اعتماد به نفس بیشتر

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 1 =