جراحی بینی و نکاتی که بهتر است پیش از جراحی بدانید نه بعد از آن!

جراحی بینی یا رینوپلاستی یکی از سخت‌ترین عمل‌های جراحی پلاستیک و زیبایی است. پس با خواندن این مقاله پیش از جراحی، خودتان را آماده کنید.

699

جراحی بینی یا رینوپلاستی، یکی از پرطرفدارترین و کارآمدترین روش‌های جراحی زیبایی است که سن و سال هم نمی‌شناسد. بینی، یکی از مهم‌ترین اجزای صورت است که تاثیر مستقیم در زیبایی و جذابیت فرد دارد. معمولا می‌گویند یک بینی خوش‌فرم، اثر مثبت خود را بر چهره می‌گذارد اما دیده نمی‌شود. از سوی دیگر یک بینی بدفرم و نامتناسب، حتما به چشم می‌آید!

به‌طور کلی در عمل جراحی بینی، پوست بینی و بافت زیر آن با کمک چند برش کوچک کنار زده می‌شود تا استخوان و غضروف بینی تراش بخورد و اصلاح شود. سپس پوست سر جای خود برمی‌گردد تا به مرور زمان، بینی به شکل دلخواه و متناسب خود برسد. بسته به اینکه چه مشکلی در بینی شما وجو دارد، جراحی بینی انواع مختلفی دارد.

حال این سوال پیش می‌آید که قبل از انجام جراحی بینی، باید به چه نکاتی توجه کرد تا از نتیجه جراحی، بیشترین رضایت را داشت؟ کدام روش جراحی برای رینوپلاستی هر فرد مناسب است و جراح با کدام معیاری، فرم مناسب بینی شما را مشخص می‌کند؟ شاید برایتان جالب باشد بدانید که زیبایی چهره نیز یک علم است و برای خودش اصولی دارد. در این مقاله با ما همراه باشید تا چند نکته کلیدی را در مورد یک جراحی بینی استاندارد و رضایت‌بخش، باهم مرور کنیم:

 • جراحی بینی و انواع آن
 • انواع روش‌های جراحی بینی
 • معیارهای زیبایی‌شناختی در جراحی بینی
 • تفاوت عمل بینی عروسکی و طبیعی
 • تفاوت عمل بینی استخوانی و گوشتی
 • مراقبت‌های پیش و پس از عمل بینی
 • عمل بینی و نتایج آن در یک نگاه

جراحی بینی و انواع آن

بسیاری از افراد تمایل دارند تا با جراحی بینی، چهره خود را زیباتر کنند اما مشکلات و دغدغه‌های بسیاری وجود دارد که آن‌ها را منصرف می‌کند: سختی‌های دوران بهبودی پس از جراحی بینی، انتخاب جراح ماهر و قابل اعتماد، تشخیص اینکه چه روشی برای جراحی آن‌ها مناسب‌تر است، اطمینان از اینکه پس از عمل جراحی به فرم مناسب خواهند رسید و … .

در گام نخست پیشنهاد می‌شود مقاله بهترین جراح بینی را بخوانید تا برای انتخاب یک متخصص جراح بینی، راهنمای شما باشد. سپس باید اشاره شود که ایجاد بهترین تغییر با جراحی بینی، جدا از مهارت و توانمندی جراح، به عوامل مختلف دیگری نیز بستگی دارد، از جمله:

 • جنس پوست و میزان انعطاف‌پذیری آن
 • گوشتی یا استخوانی بودن بینی
 • وجود مشکلات ساختاری مانند انحراف در تیغه بینی یا عدم تقارن در سوراخ‌ها
 • میزان توازن و تناسب بینی با دیگر اجزای صورت
 • تصور ذهنی شخص از چهره خود و انتظار او از تاثیر جراحی بینی بر زیبایی صورت

با وجود همه این موارد، پزشک فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی پس از معاینه و بررسی کامل بینی و دیگر عناصر صورت، مشاوره و صحبت با فرد و همچنین انجام یک سری از آزمایش‌ها و اندازه‌گیری‌ها، می‌تواند مشخص کند که فرد به چه نوع عمل بینی و چه میزان تغییر نیاز دارد. سپس بهترین روش جراحی بینی که برای فرد مناسب باشد، انتخاب می‌شود.

به‌طور کلی هدف از انجام عمل بینی، اصلاح اندازه و فرم بینی با توجه به دیگر عناصر صورت است. همچنین رفع ایرادهای بینی و حفظ نکات مثبت آن، می‌تواند یک عمل جراحی بینی موفق و با کمترین درد و سختی را در پی داشته باشد. همچنین توجه به راه عبور هوا و رعایت اصول جراحی که در تنفس شما اشکالی ایجاد نکند و یا حتی مشکلات تنفسی شما را رفع کند، یکی دیگر از اهداف عمل بینی است.

باید توجه داشت که رسیدن به یک فرم و اندازه استاندارد، بر اساس معیارهای زیبایی‌شناسی انجام می‌شود. یعنی جراح شما تلاش می‌کند تا اندازه نهایی بینی شما و زوایای آن را با دیگر اجزای صورت و فاصله‌های موجود هماهنگ کند. معیارهای زیبایی‌شناسی، بینی و چهره شما را در چشم عموم زیباتر جلوه خواهد داد.

یک تغییر کوچک اما ایجاد تفاوت بزرگ با عمل بینی

انواع روش‌های جراحی بینی

عمل‌های جراحی بینی با توجه به نوع مشکل فرد، به چند روش کلی انجام می‌شوند:

عمل جراحی بینی به روش بسته: در رینوپلاستی بسته، تنها چند شکاف کوچک درون سوراخ بینی ایجاد می‌شود تا پوست از روی استخوان و غضروف کنار زده شود. جراح در این روش دید کافی ندارد و دسترسی او به بخش‌های مختلف ساختار بینی محدود است. انجام این روش نیاز به دقت و مهارت بیشتری دارد و بیشتر برای اعمال تغییرات جزئی‌تر و محدود به‌کار می‌رود. از سوی دیگر زمان بهبودی جراحی بینی بسته، کمتر است. همچنین جای زخم پس از جراحی دیده نمی‌شود.

عمل جراحی بینی به روش باز: در رینوپلاستی باز، شکاف‌هایی درون و بیرون سوراخ بینی و پره میانی ایجاد می‌شود تا پوست از روی استخوان کنار زده شود. در این حالت، جراح دسترسی بیشتری به ساختار بینی دارد و راحت‌تر می‌تواند با تراشیدن استخوان و شکل دادن به غضروف، بینی را به فرم دلخواه درآورد.

 عمل جراحی تیغه بینی: سپتوپلاستی یا جراحی تیغه میانی بینی، روشی است برای اصلاح انحراف سپتوم یا دیواره بین دو سوراخ بینی. کج بودن یا انحراف سپتوم ممکن است مشکلات و نقص‌هایی را ایجاد کند از جمله عدم تقارن در سوراخ‌های بینی، کج شدن نوک بینی، مشکلات تنفسی و خر و پف، مشکلات سینوسی، خونریزی بینی و … .

عمل جراحی نوک بینی: تیپ پلاستی یا رینوپلاستی-تیپ، به اصلاح فرم نوک بینی می‌پردازد. در این روش با اصلاح غضروف‌های نوک بینی، می‌توان پهن بودن، بزرگ بودن یا ارتفاع گرفتن نوک بینی و همچنین انحراف آن را رفع کرد. همچنین تیپ پلاستی می‌تواند برای کسانی که قوس بینی کمی دارند نیز مفید باشد. جراحی نوک بینی، یکی از روش‌های مکمل برای اصلاحات پس از جراحی بینی نیز می‌باشد.

اصلاح قوز بینی بدون بی‌هوشی: این روش با عنوان اصلاح قوز بینی بدون جراحی نیز شناخته می‌شود. در اصلاح قوز بالای بینی، نیازی به بی‌هوشی نیست. تنها با یک بی‌حسی موضعی و شکافتن بالای بینی، استخوان تراشیده می‌شود تا قوز و برآمدگی روی بینی رفع شود.

تفاوت برش در جراحی بینی باز و بسته

جراحی بینی به صورت جزئی تر

 

جراحی بینی استخوانی:

مشخصه بینی استخوانی از لحاظ ظاهر این است که دارای حالت خمیدگی یا قوز روی پل بینی هستند، بینی های استخوانی جزو ایده آل ترین بینی ها هستند به دلیل اینکه دارای پوست نازک و بافت و غضروف مقاومی هستند.

جراحی بینی استخوانی معمولا به منظور برداشتن قوز بینی انجام می شود.

جراحی بینی استخوانی توسط دکتر نجف بیگی

 جراحی بینی گوشتی:

بینی گوشتی از لحاظ ظاهر دارای حالت پهن و افتاده در قسمت نوک بینی هستند و پوست ضخیم بینی و داشتن بافت و غضروف ضعیف باعث افتادگی نوک بینی شده است.

عمل جراحی بینی گوشتی جزو پیچیده ترین جراحی های زیبایی بینی است و لازمه داشتن جراحی بینی گوشتی موفق این است که به جراح بینی با تجربه مراجعه نمایید تا با تقویت بافت و غضروف ضعیف عمل بینی را انجام دهد.

جراحی بینی گوشتی توسط دکتر نجف بیگی

جراحی بینی ترمیمی:

اگر ایرادات بینی در جراحی بینی اولیه برطرف نشده باشد یا ایراد جدیدی در اثر برداشتن غیر اصولی بافت بینی ایجاد شده باشد عمل بینی ترمیمی انجام می شود.

زمان مناسب برای انجام جراحی ترمیمی بعد از یکسال است که زخم های ناشی از عمل بینی اولیه بهبود یافته یا حالت تثبیت شده ای پیدا کرده باشد.

دست زدن به بینی زودتر از زمانی که جراح بینی تعیین می نماید موجب به وجود آمدن عوارضی حتی جبران ناپذیر به خصوص به  در قسمت پوست بینی خواهد شد.

در مورد جراحی بینی از زبان دکتر آرش نجف بیگی بشنوید:

جراحی بینی طبیعی:

ممکن است از آن دسته از افرادی باشید که متقاضی بینی طبیعی جراحی شده باشید و فقط بخواهید که ایراد بینی برطرف شود و تغییر چشمگیر را روی بینی انتظار نداشته باشید.

جراحی بینی طبیعی برای افرادی با بینی های گوشتی و آقایان انجام می شود.

جراحی بینی طبیعی توسط دکتر نجف بیگی

جراحی بینی فانتزی:

جراحی زیبایی بینی عروسکی با هدف داشتن بینی کوچک، سر بالا و دارای قوس بیشتر انجام می شود.

جراحی بینی فانتزی برای هر نوع بینی و هر چهره ای انجام می شود.

لازمه داشتن جراحی بینی فانتزی موفق این است که بینی دارای بافت و غضروف مقاوم و پوست نازکی باشد و همچنین اجزای صورت کوچک و عروسکی داشته باشد.

جراحی بینی فانتزی توسط دکتر نجف بیگی

معیارهای زیبایی‌شناختی در جراحی بینی

بسیار پیش می‌آید که مراجعان برای عمل بینی از پیشنهاد جراح در مورد تغییرات بینی بعد از جراحی ناراضی هستند. گاهی اصرار بیش از اندازه افراد، جراح را به سمت انجام یک عمل غیر استاندارد سوق می‌دهد که در نهایت نه خود جراح از نتیجه عمل راضی خواهد بود و نه بیمار. بد نیست بدانید ایجاد تغییرات در بینی شما، بر اساس یک سری اصول و قواعد علم زیبایی‌شناسی انجام می‌شود.

طی هزاران سال، هنر و دانش بشر به جایی رسیده است که بتواند یک چهره استاندارد را ترسیم کند تا به چشم عموم مردم جهان، زیبا و خوشایند باشد. هرچه جراح پلاستیک بتواند در انجام عمل‌های زیبایی صورت مثل جراحی بینی، عناصر صورت شما را به آن استانداردها نزدیک‌تر کند، شما چهره زیباتری خواهید یافت.

معیارهای زیبایی شناسی در جراحی بینی

تفاوت عمل بینی عروسکی و طبیعی

مورد دیگری که در مورد جراحی بینی باید توجه داشت، تغییر سلیقه افراد است. در گذشته، عمل بینی عروسکی یا فانتزی مرسوم بود. در این عمل با برداشتن بخش زیادی از غضروف، شکل و فرم بینی تغییرات زیادی می‌کند. زاویه بین نوک بینی و لب بالایی در این نوع جراحی بینی، بیش از ۱۰۰ درجه است. همچنین سوراخ‌های بینی نیز کوچک‌تر می‌شود که البته بر تنفس درست فرد نیز اثر منفی می‌گذارد.

اما امروزه عمل بینی طبیعی طرفدار بیشتری پیدا کرده است. افراد معمولا تمایل دارند فقط ایرادهای بینی اصلاح شود و پس از عمل، چندان مشخص نباشد که بینی آن‌ها جراحی شده است. نتیج عمل بینی با فرم طبیعی این است که پره‌های بینی، تیغه بینی و اندازه سوراخ‌های بینی، همگی به صورت طبیعی و استاندارد خواهد بود. همچنین اندازه بینی با دیگر عناصر صورت هماهنگی و تناسب بیشتری پیدا می‌کند. قوز بینی هم بدون سرسره‌ای شدن یا ایجاد قوس زیاد روی بینی، اصلاح می‌شود.

تفاوت عمل بینی استخوانی و گوشتی

معمولا عمل جراحی بینی گوشتی، دشوارتر از جراحی بینی استخوانی است. در بینی استخوانی، پوست بینی نازک و حجم استخوان و غضروف، زیاد است. جراح به سادگی با تراشیدن غضروف، می‌تواند برای بینی فرم دلخواه را ایجاد کند. در بینی گوشتی اما موضوع برعکس است.

بینی گوشتی، نوک پهن‌تر، پره‌های ضخیم‌تر، پایه استخوانی پهن‌تر و پوست ضخیم‌تر همراه با بافت‌های چربی فراوان دارد. از سوی دیگر غضروف بینی گوشی، نازک و کم است و تراشیدن آن بسیار دشوار می‌باشد. معمولا جراحان بخشی از تیغه بینی را می‌تراشند تا برای اصلاح فرم بینی، غضروف بردارند. کار گذاشتن این غضروف اضافی (زیرسازی) موجب می‌شود تا فضا برای رشد بافت چربی وجود نداشته باشد. این کار کمک می‌کند تا دوباره بافت چربی اضافی در بینی گوشتی شکل نگیرد (و به اصطلاح بینی گوشت نیاورد).

در صورت تمایل، می‌توانید یک جلسه ویزیت و مشاوره رایگان با دکتر آرش نجف بیگی داشته باشید.

کلینیک جردن : ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ | کلینیک سعادت‌آباد : ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴

مراقبت‌های پیش و پس از عمل بینی

حتما به توصیه‌هایی که جراح پلاستیک، به‌طور ویژه برای شما در نظر گرفته است توجه کنید. با این حال پیش از عمل به این نکات حتما توجه کنید:

 • چند هفته پیش از جراحی، مصرف دخانیات را کنار بگذارید.
 • چند روز قبل از عمل بینی، قرص‌های ضد انعقاد خون مانند آسپرین را قطع کنید.
 • شب قبل از عمل حمام کنید.
 • صبح جراحی ناشتا باشید.
 • لباسی بپوشید که پس از جراحی نیاز نباشد از سر، به تن کنید. پیراهن دکمه دار مناسب‌تر است.

پس از انجام عمل بینی، باید تمام تلاش خود را به‌کار گیرید که هیچ فشاری به بینی وارد نشود؛ هیچ تماسی با بینی ایجاد نشود و پانسمان و چسب بینی از جای خود جدا نگردد. به‌طور کلی باید موارد زیر را رعایت کنید تا به بهترین نتیجه جراحی خود دست پیدا کنید:

 • درد، ورم و کبودی صورت و پیرامون چشم کاملا طبیعی است. نگران نباشید؛ به مرور رفع خواهد شد.
 • اگر دچار خونریزی موقت شدید، نگران نباشید و با یک گاز استریل، سوراخ بینی را بپوشانید.
 • پانسمان چرب درون بینی پس از ۳ روز برداشته می‌شود.
 • آتل روی بینی نیز پس از ۷ تا ۱۰ روز برداشته می‌شود.
 • تا دو هفته سر خود را بالا نگهدارید. حتی هنگام خواب نیز چند بالش زیر سر خود بگذارید.
 • تا دو هفته بیشتر غذاهای آبکی بخورید؛ از گاز زدن و بیش از اندازه باز کردن دهان خودداری کنید. همچنین از نی برای نوشیدن به هیچ وجه استفاده نکنید.
 • کبودی و ورم تا دو هفته آرام آرام از بین می‌رود. می‌توانید تا سه روز اول از کمپرس سرد و سپس از کمپرس گرم استفاده کنید.
 • ۳ تا ۴ هفته فین نکنید، با دهان باز عطسه کنید و از انجام هر گونه ورزش و فعالیت بدنی سنگین بپرهیزید.
 • میوه و سبزیجات، به ویژه میوه آناناس (نه کمپوت آن) زیاد مصرف کنید.
 • روش درست چشب زدن بینی را از جراح خود بیاموزید و به دقت اجرا کنید.

به نمونه های جراحی بینی توسط دکتر آرش نجف بیگی دقت کنید:

جراحی بینی 1 توسط دکتر نجف بیگی
جراحی بینی 2 توسط دکتر نجف بیگی
جراحی بینی 3 توسط دکتر نجف بیگی

در ویدئو زیر می توانید قبل و بعد از یک عمل جراحی بینی را مشاهده کنید:

سن مناسب برای جراحی زیبایی بینی

در جراحی بینی محدودیت سنی مشخصی وجود دارد و توصیه می‌ شود قبل از سن تعیین شده این عمل انجام نشود چرا‌ که می‌ تواند مشکلاتی را برای افراد به همراه داشته باشد. سن عمل جراحی زیبایی در دختران از سن ۱۵ سالگی و در پسران از سن ۱۷ سالگی به شرط رشد کامل جسمی وفکری وداشتن انگیزه کافی فرد امکان‌ پذیر است.

چه کسانی نباید عمل جراحی انجام دهند؟

عمل جراحی پلاستیک و زیبایی بینی در اطفال، افراد مسن و کسانی که بیماری‌هایی مانند سرطان، بیماری‌ های خونی، عیوب انعقادی و امراض ناتوان‌ کننده مزمن، عفونت‌ های حاد، بیماری‌ های روانی و قلبی شدید دارند، ممنوع است.

چه کسانی به جراحی بینی نیاز دارند؟

تقریبا ۲۷ درصد به جراحی بینی نیاز دارند، البته به خود شخص بستگی دارد. مواردی مثل کجی ‌بینی، بزرگی یا قوز بینی، انحراف بینی، یا زائده‌ای در بینی داشته باشد.

 رژیم غذایی روز عمل بینی

روز عمل بینی، بیمار باید از خوردن غذاهای سفت، سوپ، سیب زمینی پخته، سبزیجات آب پز، غذاهای دیر هضم، غذاهای تند و فلفلی پرهیز کند و در عوض مایعات بدون نی بنوشد. همچنین روز عمل نباید میوه های اسیدی مثل پرتقال و آب پرتقال بخورد.

روز عمل بینی ازخوردن میوه های اسیدی مثل پرتقال و آب پرتقال خودداری کند.

آب انبه و آب آناناس و میوه آناناس پوره شده برای روزهای اول بعد عمل بینی مناسب می باشند.

عمل بینی و بارداری

خانم ها می توانند دو ماه بعد از زایمان عمل بینی انجام دهند و همچنین یک ماه بعد از عمل بینی هم میتوانند اقدام به بارداری نمایند. ولی هر چه این فاصله بیشتر باشد سبب می شود عوارض ناشی از ضعف بدنی بروز نکند.

روش نوین عمل بینی

امروزه در روش های نوین جراحی بینی که به روش های تقویتی بینی معروفند در صورت اضافه بودن بخشی از بافت بینی آن را برمی دارند و در قسمتی از بینی که کمبود بافت دارد پیوند می زنند. در این روش ها بافت تغییر شکل داده می شود اما خارج نمی شود. در این روش ها اسکلت بینی را بازسازی کرده و بافت های ضعیف را تقویت می کنند و این سبب می شود بینی در دراز مدت حداقل افتادگی را داشته باشد. در روش های قدیمی عمل بینی بیشتر متکی بر برداشتن و خارج کردن بافت بینی بود و معمولا همیشه بینی را کوچک می کردند. در این روش ها در دراز مدت بافت ها فرو افتادگی پیدا می کردند چون حمایت اسکلتی بینی کم می شد و با بالا رفتن سن حالتی چروکیده و افتاده به خود می گرفت و معمولا بیماران را دچار مشکل تنفسی می کرد.

بینی چند در صد در زیبایی کل چهره سهم دارد؟

خیلی از افراد جامعه به خصوص در ایران این باور را دارند که با عمل بینی می توانند به زیبایی قابل توجهی در چهره خود دست یابند. فکر می کنید بینی چند در صد در زیبایی کل چهره سهم دارد؟ زیبایی چشمان شما چطور؟ زیبایی لبخند چطور ؟ آیا با اصلاح فرم بینی خود بسیار زیباتر خواهید شد؟

طبق تحقیقی که در این زمینه انجام شده است، نشان داده شده است که در یک صورت نرمال سهم بینی در زیبایی صورت ۱۰ درصد، سهم ظاهر فکین، دهان و الگوی لبخند ۳۰ درصد، سهم چشمان ۳۵ درصد و ۲۵ درصد باقیمانده مربوط به فرم کلی صورت می باشد. طبق این تحقیق فردی که درای چشمان زیبایی است در واقع ۳۵ درصد از زیبایی خود را داراست. این تحقیق نشان می دهد که یک بینی زیبا در خیلی از افراد فقط ۱۰ درصد بر زیبایی فرد می افزاید.

تناسب اجزای صورت

به دلیل ناآگاهی از این موضوع در کشور ما اکثر افراد سعی می کنند که با انجام جراحی بینی گوشتی یا استخوانی بر روی بینی خود تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی صورت خود بگذارند. این مسئله باعث نارضایتی برخی از بیماران پس از عمل بینی می شود. یک بینی زیبا در صورتی که چهره فرد فرم مناسبی از فکین و لبخند نداشته باشد خود را به خوبی نشان نمی دهد.

 فردی که تناسب کلی مناسبی در چشمان، فکین، صورت و … دارد اما بینی اش اندکی پهن است، با این وجود این فرد باز هم ۹۰ درصد زیبایی خود را دارد و تنها با انجام یک عمل زیبایی بر روی بینی به نتایج بسیار زیبایی دست خواهد یافت. البته باید بدانید که تمامی آمار و ارقام گفته شده در این مقاله مربوط به افرادی است که چهره نسبتا نرمالی دارند. طبیعتا ناهنجاری های شدیدی که در بینی و یا فکین وجود دارد می تواند این نسبت ها را تغییر دهد. مثلا فردی که بینی بزرگ و غیر قرینه دارد طبیعتا عمل بینی او بسیار رضایت بخش خواهد بود.

عمل بینی و نتایج آن در یک نگاه

برای انجام یک عمل بینی موفق، نوع و فرم بینی شما و جنس پوست بینی بسیار موثر است. هرچه پوست بینی نازک‌تر و انعطاف‌پذیرتر باشد، بهتر فرم دلخواه را می‌پذیرد. جراح متخصص عمل بینی با کمک معاینه دقیق، اندازه‌گیری ابعاد داخلی و بیرونی بینی و همچنین انجام آزمایش در صورت نیاز، بهترین روش جراحی را به شما پیشنهاد خواهد داد. در عمل بینی، با ایجاد برش و کنار زدن پوست، استخوان و غضروف زیر آن تراش می‌خورد تا بینی شما به فرم مناسبی برسد.

اگر  برای جراحی بینی به فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی مراجعه کرده‌اید، به پزشک خود اعتماد داشته باشید و طبق نظر او روند بهبودی را طی کنید. ۶ ماه تا یک سال زمان می‌برد تا تمام ورم بینی از بین برود و شکل نهایی بینی شما به‌دست بیاید. در اندکی از افراد ممکن است برای رسیدن به فرم دلخواه، نیاز به یک جراحی دوباره باشد. این کار الزاما به این معنی نیست که جراح کار خود را درست انجام نداده است. پاسخ بیولوژیکی بدن و همچنین جنس پوست هر فرد با دیگری متفاوت است. به همین دلیل نتایج جراحی نیز در همه یکسان نیست. پس صبر داشته باشید و در مورد نگرانی‌های ذهنی‌تان با جراح خود صحبت کنید.

اگر می‌خواهید از بهترین و مناسب‌ترین روش جراحی برای بینی خود آگاه شوید با مشاوران ما در کلینیک دکتر آرش نجف‌بیگی تماس بگیرید. ما مشتاقانه شما را راهنمایی خواهیم کرد.

کلینیک جردن : ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ | کلینیک سعادت‌آباد : ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴

برای اطلاع بیشتر از جراحی بینی، روی کاتالوگ زیر را کلیک کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
2 نظرات
 1. مهسا طالبی می گوید

  برای مشاوره باید چیکار کنیم؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای مشاوره حضوری رایگان لطفا با شماره های ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ و ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ تماس بگیرید.

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید