جراحی بینی مردان | بهترین فرم بینی مردانه

781

جراحی بینی مردان مانند جراحی بینی بانوان امروزه طرفدارن زیادی پیدا کرده است. در کنار تأثیر فک، چانه و گوش، بینی به عنوان مهمترین عضو صورت است که بر روی برداشتی که سایر افراد از شخصیت شما دارند، بسیار مؤثر است.

این امر تا حدی جدی است که در برخی از فرهنگ‌ها، اندازه و شکل بینی می‌تواند بینشی از شخصیت و هویت فرد را در نظر دیگران به تصویر بکشد.

به عنوان مثال، شاید از بینی رومی شنیده باشید که با یک پل برجسته متمایز شده است و به آن بینی عقابی می‌گویند. داشتن این بینی توسط سزارها دارایی بزرگی محسوب می‌شد و تصویری که بر روی سکه‌های آن‌ها اغلب ضرب می‌شد چهره‌هایی با این شکل بینی بوده‌اند. جای تعجب نیست، با توجه به این نکته که برخی از خصوصیاتی که ظاهراً با این فرم از بینی به ذهن متبادر می‌شود، رهبری، جاه‌طلبی، شجاعت و توانایی تأثیرگذاری بر دیگران است.

در این بین مسئله اصلی این است که آیا بینی خود را دوست دارید یا خیر؟

فرم بینی مردانه قبل و بعد از جراحی بینی مردان توسط دکتر نجف بیگی

عمل بینی مردان چیست و چه کاربردی دارد؟

جراحی بینی، روشی برای تغییر شکل، تغییر اندازه بینی و یا بهبود عملکرد آن می‌باشد. به طور کل، سه عملکرد برای این جراحی در نظر گرفته می‌شود. این سه عملکرد شامل بهبود سایز و فرم بینی، ایجاد تعادل در ساختار کل صورت و بهبود عملکردهای بینی می‌باشد.

قسمت فوقانی ساختار بینی استخوانی است و قسمت پایین آن از غضروف تشکیل شده است. یک عمل جراحی می‌تواند پوست، استخوان، غضروف و یا هر سه را تغییر دهد.

برای داشتن یک جراحی موفقیت آمیز بایستی ویژگی‌های بینی و پوست آن و همچنین تناسب آن با دیگر اجزای صورت برای گرفتن بهترین نتیجه درنظر گرفته شود. علاوه بر ظاهر بینی باید به عملکرد نیز توجه شود. در بسیاری موارد، یک جراح ماهر می‌تواند تنفس را در طی یک عمل جراحی زیبایی بینی با اصلاح نقص‌های عملکردی مانند آسیب ناشی از حوادث قدیمی یا سپتوم انحراف یافته بهبود بخشد.

تمام این اقدامات باید توسط بهترین جراح بینی در تهران که یک پزشک متخصص و متبحر است، صورت ‌گیرد، تا بهترین نتیجه را در پی داشته باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع عمل های بینی که توسط دکتر نجف بیگی انجام می‌شوند، مقالات عمل بینی استخوانی و عمل بینی طبیعی را مطالعه کنید.

جراحی بینی مردان

عمل جراحی بینی به طور سنتی به روشی برای کوچکتر کردن بینی و بالا بردن نوک آن گفته می‌شود. در حالی که زنان بیشتر تمایل دارند که بینی خود را کوچک نمایند و فرم آن را تغییر دهند، مردان متقاضی این عمل، علاقه‌ای به “زنانه‎ کردن” بینی خود ندارند.

بینی نقش مهمی در نحوه مشاهده صورت دارد؛ بنابراین، قرار دادن یک بینی زنانه بر روی صورت مردانه ممکن است هارمونی صورت را مختل کند. با توجه به تأثیری که بهبود شکل و فرم بینی بر روی جذابیت صورت می‌گذارد، عمل زیبایی بینی در آقایان به عنوان محبوب‌ترین عمل زیبایی در میان مردان شناخته می‌شود.

جراحی بینی مردان گاهی اوقات، تنها به معنای صاف کردن بینی و فقط کمی باریک شدن نوک است؛ بدون اینکه کل بینی بیش از حد باریک شود. در ادامه، به بررسی تفاوت‌ها و ویژگی‌های عمل زیبایی بینی در آقایان می‌پردازیم.

تناسب بینی در آقایان

جراحی بینی مردان چه ویژگی منحصر به فردی دارد؟

از نظر یک جراح با مهارت، بین عمل جراحی بینی مردان و جراحی زیبایی بینی بر روی زنان تفاوت معناداری وجود دارد. شکل بینی عامل مهمی در ایجاد و حفظ ظاهر مردانه است. هنگامی که بینی فرد با جراحی پلاستیک دچار تغییراتی می‌شود، بایستی این تغییرات متعادل و متناسب با بقیه اجزای صورت باشد، در حالی که همچنان جذابیت مردانه خود را حفظ می‌کند. جراحی بینی مردان علاوه بر اینکه یک عمل جراحی پلاستیک معمول بینی است که به بیمار کمک می‌کند تا ظاهری بهتر داشته باشد، به ویژگی‌های منحصر به فرد صورت مردان تأکید دارد.
بینی متناسب مردان معمولاً دارای یک پل کمی برجسته یا مستقیم و نوک بینی است که با زاویه‌ای ۹۰ درجه بین بینی و لب فوقانی قرار گرفته است. برای مقایسه، بینی متناسب زنان اغلب دارای یک پل ملایم‌تر و زاویه‌ای بیشتر با لب فوقانی است.
همچنین، در بسیاری از موارد، بینی مردان دارای یک پل برجسته‌تر است و معمولأ از بینی یک زن پهن‌تر است.
بینی مردان به طور کلی، دارای نوکی بزرگ‌تر از بینی زنان است. بنابراین، جراحی بینی مردان با ویژگی‌های صورت یک مرد و ظاهری که از آن انتظار می‌رود، عمل می‌شود. عمل زیبایی بینی در آقایان تضمین می‌کند که یک بیمار می‌تواند در نتیجه از یک بینی زیبا، متناسب و مردانه بهره ببرد.

چگونه جراحی زیبایی بینی از جراحی زیبایی بینی برای زنان متفاوت است؟

اگرچه روش‌های جراحی بینی مردان و زنان به طور کلی مشابه هستند، اما اهداف زیبایی‌شناختی مرتبط با این جراحی‌ها متفاوت است.

مردان معمولأ برای صاف کردن پل بینی خود و ایجاد تناسب بین پهنای وسط و نوک بینی متقاضی این عمل می‌شوند، در حالی که زنان برای باریک کردن بینی و بالا بردن نوک آن به این عمل روی می‌آورند.

برای دریافت بهترین نتیجه پزشک معالج، بیمار را کاملأ بررسی می‌کند و مشاوره‌ای متناسب انجام می‌دهد. وی بینی بیمار را ارزیابی می‌کند و از اهداف جراحی بینی که فرد در نظر دارد، آگاهی کسب می‌کند.

توجه به دیگر اجزا صورت و تناسبات بین آن‌ها نکته مهمی است که پزشک باید در نظر بگیرد.

در نتیجه، بایستی بینی به صورتی تغییر کند که قوس روی آن بیش از اندازه پایین نرفته باشد، پهنای بینی و نوک آن متناسب با چهره فرد باشد و کمتر از نمونه زنانه آن باریک شده باشد. همچنین، در جراحی بینی مردان نوک بینی باید زاویه‌ای متناسب و حدود ۹۰ درجه با قسمت بالای لب را حفظ کند تا بر ظاهر مردانه فرد اثر نامطلوبی بر جا نگذارد.

مردان معمولأ انتظار دارند، پس از عمل، بینی خود را با پلی محکم‌تر و برجسته‌تر و نوکی پایین‌تر از حالت زنانه ببینند. اگر چه زیبایی‌شناسی زن و مرد متفاوت است، هر جراحی باید صرف نظر از جنسیت بیمار خود، کاملاً متناسب با هر بیمار به بررسی نیاز بیمار و خواست وی بپردازد.

در کل، یک پزشک متخصص و متبحر بسیار توجه می‌کند تا آناتومی ذاتی هر یک از مردان را در نظر بگیرد تا بتواند طبیعی‌ترین نتیجه ممکن را به بیماران خود ارائه دهد.

قبل و بعد عمل بینی مردان توسسط دکتر نجف بیگی

۴ دلیل محبوبیت عمل زیبایی بینی در آقایان

جراحی بینی مردان و تغییر شکل بینی، محبوب‌ترین گزینه‌های جراحی پلاستیک صورت در آقایان است. انجمن جراحان پلاستیک آمریکا (ASPS) گزارش داد که بیش از ۵۳،۰۰۰ عمل جراحی بینی مردان در یک سال در آمریکا انجام شده است.

علاوه بر این، این انجمن خاطرنشان کرد که جراحی زیبایی بینی در سال گذشته در بین کلیه اقدامات جراحی زیبایی مردان در رده اول قرار گرفت. دلایل بسیاری وجود دارد که باعث افزایش تمایل افراد نسبت به اینگونه عمل‌ها می‌گردد. در ادامه، به بیان ۴ دلیل اصلی محبوبیت عمل زیبایی بینی در آقایان می‌پردازیم.

  • بهبود تقارن صورت: برای مردانی که می‌خواهند تقارن صورت خود را بهبود بخشند، ممکن است بهترین گزینه جراحی بینی مردان باشد. فرد می‌تواند مزایای بینی طبیعی را که با صورت مطابقت دارد، تجربه کند. در عمل زیبایی بینی در آقایان پزشک معالج تقارن صورت را ارزیابی می‌کند و برای کمک به بهبود تعادل صورت، در فرم بینی اصلاحاتی انجام می‌دهد.
  • حفظ و تقویت ظاهر مردانه: جراحی بینی مردان بایستی به صورتی انجام شود که علاوه بر افزایش زیبایی صورت، نتیجه نهایی همچنان ظاهری مردانه را تداعی کند. بنابراین، یک عمل جراحی موفقیت‌آمیز برای آقایان تضمین می‌کند که یک چهره‌ی متعادل و طبیعی ایجاد گردد.
  • بهبود عملکرد بینی: ترمیم نواقص ساختاری در بینی در بسیاری از موارد با عمل جراحی بینی مردان انجام می‌شود. رفع مشکلات تنفسی ناشی از فرم بینی، انحراف بینی و سایر مشکلات مؤثر بر عملکرد آن هدف جراحی بینی مردان قرار می‌گیرد. با وجود چنین مشکلاتی انجام عمل زیبایی بینی می‌تواند تمامأ مشکلات عملکردی ناشی از فرم آن را برطرف نماید.
  • افزایش اعتماد به نفس: با آگاهی به تأثیر زیبایی بر روی اعتماد به نفس افراد هر فردی که عمل موفقیت آمیزی بر روی بینی خود را تجربه کند، با بهبود کلی ظاهرش و تأثیر مثبتی که در پی آن بر دیگران می‌گذارد، افزایش اعتماد به نفس را نیز تجربه می‌کند.

اگر چه جراحی بینی مردان بسیاری از مزایا را ارائه می‌دهد، توجه به این نکته ضروری است که یک بیمار چندین ماه بعد از عمل برای مشاهده نتایج درمانی منتظر بماند. به طور کلی، جراحی بینی دارای فواید زیادی است که شامل افزایش اعتماد به نفس، تنفس راحت‌تر در طول فعالیت‌های روزانه، ظاهر کلی بهتر و کیفیت بهتر خواب می‌شود.

جراحی بینی میدانه توسط دکتر آرش نجف بیگی

چه مردانی کاندیدای مناسبی برای جراحی زیبایی بینی هستند؟

مردان نیز به دلایل مختلف خواهان و متقاضی عمل بینی هستند، اما همه در نهایت، به دنبال بهبود فرم و اندازه آن می‌باشند. بعضی از بینی‌ها به دلایل وراثتی دارای فرم و اندازه‌ای است که با تغییر آن می‌توان به ظاهر بهتر دست یافت؛ اما در برخی موارد اتفاقات پیش‌آمده باعث نامتناسب شدن فرم بینی می‌شود، مثلأ بینی‌ای که دارای شکستگی است، برای بازیابی فرم اولیه، معمولأ نیاز به عمل پیدا می‌کند. در موارد دیگر، مشکلات عملکردی نیاز به جراحی بینی مردان را ایجاد می‌کند، مشکلاتی مانند انحراف بینی که در تنفس اختلال ایجاد می‌کند. بنابراین، افرادی که دارای سپتوم‌های انحرافی هستند، به شدت از انجام جراحی زیبایی بینی به عنوان روشی برای بهبود توانایی نفس کشیدن خود استقبال می‌کنند.
نهایتأ جراحی زیبایی بینی یک راه حل خوب و دائمی برای حل مسائل زیبایی شناختی است. به طور کل، افرادی که دارای مشکلات زیر هستند، کاندیداهای عمل زیبایی بینی در آقایان هستند.
• پلی که خیلی برجسته و یا خیلی فرورفته است
• نوک بینی بلند یا بسیار کوتاه باشد
• نوک بینی پهن باشد
• سوراخ بینی بزرگ و نامتقارن باشد
• بینی‌ای که خیلی پهن یا خیلی باریک باشد
• بینی که دچار افتادگی شده است
• بینی کج که تقارن صورت را بهم زده است
باید بدانیم با وجود اینکه جراحی بینی مردان گزینه‌ای بسیار جذاب برای افراد است و در اکثر جنبه‌های زندگی آن‌ها تفاوت‌های مثبتی ایجاد می‌کند، اما این بدان معنی نیست که همه افراد برای استفاده از آن واجد شرایط هستند. پزشکان می‌گویند کاندیدای ایده‌آل برای عمل زیبایی بینی در آقایان فردی است که خصوصیات زیر را دارد:
• از نظر سلامتی در وضعیت مناسبی قرار دارد.
• از استخوان و غضروف کافی برای ایجاد تغییرات متناسب با جراحی بینی مردان برخوردار است.
• به دلایل کاربردی یا زیبایی می‌خواهد شکل بینی خود را تغییر دهد.
• زمان کافی برای دوران بهبودی بعد از جراحی را دارد.
• انتظارات معقولی از نتایج جراحی بینی مردان دارد.

دوران نقاهت پس از عمل بینی

عمل زیبایی بینی در آقایان می‌تواند مدت زمان دشواری برای یک بیمار را به دنبال داشته باشد. پس از جراحی بینی مردان، ممکن است بیمار نیازمند گرفتن مرخصی و استراحت در منزل باشد و از انجام فعالیت‌های روزمره فارغ شود تا به بهترین نحو ممکن بهبودی پس از عمل اتفاق بیوفتد.

در روزهای اولیه بعد از انجام عمل بینی، امکان دارد مردان به دلیل تورم داخل بینی احتقان را تجربه کنند. تورم و کبودی در اطراف بینی نیز می‌تواند رخ دهد. این علائم، به طور کلی، در طی چند روز پس از عمل از بین می‌روند.

ملاقات‌های پس از عمل پزشک را قادر می‌سازد تا روند بهبودی بیمار خود را زیر نظر بگیرد و بررسی نماید. اما به طور معقول هر فرد بایستی انتظار مقداری کبودی و تورم را داشته باشد که تقریباً پس از دو هفته فروکش خواهد کرد. در این مدت فرد بایستی سر خود را در ارتفاعی بالاتر از بدن خود قرار دهد و نسبتأ صاف نگه دارد تا عوارض پس از عمل به حداقل برسد و زمان بهبودی کاهش یابد.

بیشتر بیماران می‌توانند ظرف ده روز پس از عمل به کار خود برگردند؛ اما زمان دقیق آن بستگی به شرایط کاری افراد دارد.

در مشاغلی که نیاز به جابجایی وسایل و بارهای سنگین است و یا بایستی فرد برای مدت طولانی سر خود را پایین بیاندازد، مدت زمان استراحت پس از عمل بیشتر در نظر گرفته می‌شود. معمولأ این زمان با نظر و مشورت با پزشک تعیین می‌گردد؛ اما به طور کل، از بیماران خواسته می‌شود تا چند هفته اول بعد از عمل بینی مرد از فعالیت بدنی شدید جلوگیری کنند.

پس از انجام جراحی بینی مردان لازم است فرد طی زمان‌هایی که دکتر به وی اعلام می‌کند، به ملاقات پزشک برود تا روند بهبود به درستی بگذرد. ممکن است پس از عمل، دو سال طول بکشد تا بیمار نتایج کامل جراحی بینی مردان را ببیند، هنگامی که نتایج کامل درمان خود را نشان دهد و تثبیت گردد تا سال‌ها پس از درمان دست‌نخورده باقی می‌ماند.

با این حال، ظاهر یک بیمار ممکن است به دلیل روند طبیعی پیری، با گذشت زمان تغییر کند که می‌تواند بر نتایج طولانی مدت جراحی زیبایی بینی مرد مؤثر باشد.

روزانه نسبت مردان متقاضی عمل بینی به زنان متقاضی افزایش پیدا می‌کند. تخصص پزشک در این زمینه به علت تفاوت‌های موجود در نتایج عمل بین زنان و مردان بسیار حائز اهمیت است.

بنابراین، برای به دست آوردن نتیجه‌ای دلخواه و متناسب با صورتتان، باید جراح پلاستیکی را پیدا کنید که تجربه و دانش کافی در انجام عمل بینی مردان داشته باشد.

اگر عملی موفقیت آمیز را پشت سر بگذارید، علاوه بر تغییر بسیار مثبت در ظاهر خود، شاهد ایجاد تغییرات مثبتی در کیفیت زندگی، روابطی که برقرار می‌کنید و تأثیری که بر جای می‌گذارید خواهید بود.

برای آگاهی بیشتر ، با مشاوران ما در کلینیک دکتر آرش نجف بیگی تماس بگیرید. ما مشتاقانه شما را راهنمایی خواهیم کرد. همچنین می‌توانید یک جلسه مشاوره رایگان با دکتر نجف بیگی داشته باشید.

.

ممکن است شما دوست داشته باشید

سوال خود را بپرسید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید