جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی کار آسانی نیست و باید توسط کسی انجام شود که دارای مهارت کافی در این زمینه باشد و از دانش علمی لازم هم برخوردار باشد تا بینی بیمار را به شکل طبیعی عمل کند.

نتیجه جراحی بینی طبیعی باید به‌ گونه‌ای باشد که وقتی کسی بینی بیمار را دید متوجه نشود که او اقدام به جراحی بینی کرده است. بنابراین برای اینکه بیمار جراحی بینی داشته باشد باید در مورد جراحی که می‌خواهد بینی او را عمل کند به‌ اندازه کافی تحقیق کند و فقط برای کوچک کردن بینی نزد جراح نرود بلکه باید علاوه بر کوچک‌تر کردن بینی به طبیعی بودن بینی هم توجه داشته باشد. با این‌ حال خیلی‌ها هستند که بدون توجه به  طبیعی بودن بینی و فقط برای کوچک کردن بینی نزد جراح می‌روند.

نقش جراح بینی در جراحی بینی طبیعی

توجه به جراحی بینی طبیعی قبل عمل نکته بسیار مهمی هست و بیمار باید حواسش باشد که برای جراحی بینی طبیعی باید به جراحی مراجعه کند که دارای  مهارت و  تجربه کافی باشد. بیمار باید قبل از جراحی بینی به گوشتی یا استخوانی بودن بینی خود و همچنین سوابق کاری و مهارت و تخصص جراح خود توجه کند و سپس اقدام به جراحی بینی طبیعی کند. بینی از اجزای مهم و حساس صورت هست  و مدام در معرض دید همگان قرار دارد و تأثیر زیبایی در زیبایی فرد دارد به همین دلیل تحقیق در مورد جراحی که می‌خواهد جراحی بینی  را روی صورت بیمار انجام دهد بسیار مهم هست.

طرفداران جراحی بینی طبیعی

تا چند سال پیش خیلی از افراد که قصد جراحی بینی داشتند تمایل داشتند که بینی آن‌ها به حالت عروسکی و فانتزی  باشد؛ اما امروزه این نوع بینی دیگر طرفدار زیادی ندارد و افراد به جراحی بینی طبیعی گرایش بیشتری پیدا کرده‌اند و خواهان بینی و چهره طبیعی هستند. ولی با این‌ حال هنوز هم افرادی هستند که به‌ جای بینی طبیعی، بینی فانتزی را می‌پسندند.

انتخاب کردن پزشک خوب برای جراحی بینی طبیعی کار زمان‌بری است چون خیلی از جراحان بینی در جلسه اول به بیماران وعده‌های زیادی در مورد بینی طبیعی می‌دهند اما بعد جراحی بینی، موجب نارضایتی بیمار از نتیجه می‌شود و در این حالت بیمار چاره‌ای نخواهد داشت جز اینکه اقدام به جراجی بینی ترمیمی کند اما گاهی بیمار بعد از چندین بار عمل هم نمی‌تواند بینی را به شکل دلخواه خود درآورد.

بنابراین می‌بینیم که انتخاب جراح بینی تا چه اندازه مهم است و می‌تواند در زمان و هزینه‌های بیمار صرفه‌جویی نماید؛ بنابراین توصیه می‌شود برای جراحی بینی خود حتماً باید نمونه کارها و سوابق جراح را بررسی کنید و در صورتی‌ که نتایج رضایت‌بخش بود نزد او بروید. البته توجه به این نکته هم حائز اهمیت است که ممکن است یک پزشک، جراحی بینی استخوانی را خوب انجام دهد اما در جراحی بینی گوشتی موفق عمل نکند.

نکاتی که قبل از جراحی بینی طبیعی باید موردتوجه قرار گیرد

برای جراحی بینی طبیعی حتماً باید نزد کسی بروید که از دانش و تبحر و تخصص کافی در این زمینه برخوردار باشد و در جلسه مشاوره قبل از جراحی، به‌دقت به حرف‌ها و خواسته‌ها و انتظارات بیمار از نتیجه جراحی توجه نماید و توضیحات لازم را در مورد نوع عمل و نحوه جراحی  به بیمار بدهد و بتواند با بیمار خود رابطه دوستانه برقرار نماید و اعتماد او را جلب نماید و از سوابق پزشکی و داروهای مصرفی بیمار آگاهی یابد…جراح همچنین باید بعد از عمل بینی  هم با بیمار جلسات مشاوره داشته باشد و این جلسات را باید تا زمانی که بیمار به بینی دلخواه خود برسد ادامه دهد.

فرق  جراحی بینی عروسکی و جراحی بینی طبیعی

 بیمار قبل از مراجعه به جراح باید تکلیف خود را بداند و در مورد اینکه خواهان جراحی بینی طبیعی یا عروسکی است تصمیم بگیرد تا بتواند با دید بازتری برای انتخاب جراح و نحوه جراحی تصمیم بگیرد. مهم‌ترین تفاوتی که جراحی بینی طبیعی و فانتزی دارد این است که در بینی فانتزی زاویه بین لب بالایی و بینی را ۱۰۵ درجه می‌کنند. این استانداردها بر اساس علم زیباشناسی تعریف‌شده و در جراحی‌ها کمک زیادی به جراحان می‌کند.

در حین جراحی بینی طبیعی، جراح باید توجه داشته باشد که نوک بینی و سوراخ‌های آن و محل برش‌ها به‌گونه‌ای باشد که بینی فرم طبیعی خود را حفظ کند. ولی در جراحی بینی فانتزی، بینی بیمار را تا جای ممکن سربالا کرده و زاویه بین لب بالایی و بینی را بیش از حالت طبیعی می‌کنند.

مشخصات جراحی بینی طبیعی

در جراحی بینی طبیعی، قوس بینی، شکل بینی و محل قرار گرفتن سوراخ‌های بینی باید تا جای ممکن طبیعی باشد و سوراخ‌های بینی زیادی کوچک نشوند و قرینه باشند. همچنین باید بین لب بالایی و بینی زاویه مناسبی ایجاد شود و زیاده‌روی نشود.

نحوه انتخاب جراح بینی طبیعی

قبل از جراحی بینی طبیعی، باید در مورد جراحی بینی خوب، از دوستان و آشنایان سؤال کنید و تحقیقات لازم را در این زمینه انجام دهید و اسامی جراحان بینی خوب را پیدا کنید که می‌توانند جراحی بینی طبیعی را به بهترین شکل انجام دهند و برای پیدا کردن این اسامی به کلینیک‌ها  و یا مراکز زیبایی سر بزنید و برای اینکه در مورد جراحی بینی طبیعی و روش‌های جراحی اطلاعات بیشتری کسب کنید، یک جلسه مشاوره با جراح موردنظر داشته باشید و در این جلسه تمامی انتظاراتی که از جراحی دارید با جراح در میان بگذارید.

هزینه جراحی بینی طبیعی

هزینه جراحی بینی طبیعی به مهارت و تخصص و اعتبار جراح و همچنین به کلینیکی که می‌خواهید در آن جراحی بینی طبیعی انجام دهید بستگی دارد. علاوه بر این‌ها باید برای برآورد کردن هزینه جراحی بینی ، هزینه آزمایش‌ها و ویزیت و …را هم در نظر بگیرید.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 − یک =