جراحی بینی طبیعی فانتزی

جراحی بینی طبیعی فانتزی

جراحی بینی طبیعی فانتزی نوعی جراحی بینی زیبایی می باشد. متناسب بودن  بینی با بقیه اجزای صورت، زیبایی و جذابیت در چهره فرد ایجاد می‌کند و بر عکس یک بینی نازیبا و نامتقارن، باعث به هم خوردن این تناسب می‌شود و زیبایی و جذابیت چهره را کم می‌کند. اگر فرد حس خوبی به چهره خود نداشته باشد و فکر کند که زیبا نیست، همین موضوع می‌تواند اعتماد به‌ نفس فرد را مختل کند و سبب شود حضور فرد در اجتماع کمتر شود.

امروزه بینی طبیعی فانتزی طرفداران خاص خود را در بین خانم‌ها دارد و افراد زیادی اقدام به جراحی بینی طبیعی فانتزی می‌کنند. اما همیشه جراحی بینی فانتزی طبیعی برای افراد مناسب نیست و منجر به بروز مشکلاتی در آنان می‌شود. چون در جراحی بینی طبیعی فانتزی، بینی بیش‌ از حد استاندارد کوچک می‌شود و برای اینکه بینی سربالا شود، آن را خیلی کوتاه می‌کنند و انحنا و قوس بیش‌ از حد در آن به وجود می‌آورند که حتی ممکن است مشکلاتی را در تنفس فرد ایجاد کند.

با اینکه جراحی بینی طبیعی فانتزی برای برخی مناسب نیست اما همچنان اصرار به این جراحی دارند تا تیغه بینی بیش‌ از حد باریک شود و شیار یا کریز بالای پره‌های بینی در نمای روبرو ایجاد شود که در اصلاح به آن خط افتادن  ظریف بالای پره بینی می‌گویند.

بینی نیمه فانتزی

همه بیمارانی که قصد انجام جراحی بینی طبیعی فانتزی دارند، نمی‌خواهند تمام خصوصیات بینی فانتزی را داشته باشد بلکه مثلاً فقط دوست دارند بینی‌شان قوس‌دار شود و یا نوک بینی‌شان سربالا شود. به این نوع بینی که ترکیبی از بینی طبیعی و فانتزی است، بینی نیمه‌طبیعی می‌گویند. این نوع بینی به کسانی پیشنهاد می‌شود که نمی‌خواهند بینی‌شان پس از جراحی زیاد تغییر کند.

جراحی بینی طبیعی فانتزی در ایران

امروزه جراحی بینی طبیعی فانتزی در ایران هم طرفداران خاص خودش را پیدا کرده است. در جراحی بینی طبیعی فانتزی باید تناسب بینی را با سایر قسمت‌های صورت در نظر گرفت. مثلاً کسی که صورت بزرگی دارد و بقیه اجزای صورتش هم کوچک هست نباید جراحی بینی طبیعی فانتزی را انتخاب کند چون سبب نارضایتی او از نتیجه عمل خواهد شد. در جراحی بینی طبیعی فانتزی، بینی سربالا و کوچک و قوس‌دار می‌شود. در افرادی که  بینی‌های بزرگ و گوشتی دارند، نمی‌توان بینی را بیش‌ از حد کوچک کرد و یا نوک بینی را بیش‌ از حد بالا برد چون جلوه بسیار بدی پیدا می‌کند.

نکاتی درباره‌ی جراحی بینی طبیعی فانتزی

افرادی که دارای بینی‌های گوشتی هستند و پوست بینی آن‌ها چرب است این عمل برای آنان  توصیه نمی‌شود چون تجربه ثابت کرده افرادی که با بینی‌های گوشتی اقدام به جراحی بینی طبیعی فانتزی کرده‌اند از نتیجه عمل ناراضی بوده‌اند. همچنین در صورتی‌ که افراد جراحی بینی طبیعی فانتزی انجام دهند و پس از عمل از نتیجه راضی نباشند و بخواهند جراحی بینی ترمیمی انجام دهند، به علت اینکه بینی‌شان بیش‌ازحد کوچک‌ شده، ترمیم بینی آن‌ها بسیار مشکل خواهد بود. افرادی که برای جراحی بینی طبیعی فانتزی مناسب هستند، دارای بینی‌های استخوانی با پوست نازک و غضروفی محکم هستند.

برای جراحی بینی طبیعی فانتزی، باید قبل از عمل، ساختار و نوع بینی ارزیابی‌ شده و مورد بررسی و معاینه دقیق قرار گیرد تا نتیجه جراحی موفقیت‌آمیز باشد. همچنین برای موفقیت در عمل بینی طبیعی فانتزی باید نزد جراحی بروید که قادر باشد  جراحی بینی خوب انجام دهد.افراد با بینی استخوانی، کاندیدای مناسبی برای جراحی بینی فانتزی طبیعی هستند.

برای جراحی بینی باید توجه داشت که صدمه‌ای به بینی بیمار و تنفس او وارد نشود و بینی با سایر اجزای صورت در هماهنگی و تناسب باشد. افراد متقاضی جراحی بینی طبیعی فانتزی نباید برای کوچک کردن بیش‌ از حد بینی اصرار کنند چون ممکن است به‌ ظاهر و عملکرد بینی صدمه برسد. از مشخصات بارز بینی طبیعی فانتزی، قوس روی بینی، نوک سربالا و اندازه کوچک می‌باشد. جراحی بینی طبیعی فانتزی برای  بینی‌های بزرگ و گوشتی توصیه نمی‌شود.

مراقبت‌های پس از عمل جراحی بینی طبیعی فانتزی

جراحی بینی طبیعی فانتزی هم مثل تمام جراحی‌های دیگر نیاز به مراقبت‌های پس از عمل دارد تا بینی دچار آسیب نشود و دوره نقاهت با موفقیت سپری شود. مراقبت‌های بعد از جراحی بینی طبیعی فانتزی، مثل روش چسب زدن بینی پس از عمل، تغذیه پس از جراحی بینی، نحوه خوابیدن، نحوه حمام کردن پس از جراحی بینی طبیعی فانتزی و … باید به‌ خوبی و در زمان‌های تعیین‌شده توسط جراح انجام شود تا نتایج مورد انتظار از عمل حاصل شود…  رعایت کردن این عوامل می‌تواند سبب کم شدن دوره نقاهت و بهبودی سریع‌تر بیمار شود.

بیمار پس از جراحی بینی طبیعی فانتزی باید تا ۶ ساعت بعد عمل چیزی نخورد و نیاشامد و پس‌ از آن خوردن را با آبمیوه آغاز کند. همچنین پس از جراحی بینی فانتزی، بیمار باید احتیاط کند که گچ بینی‌اش خیس نشود و غذاهایی را بخورد که نیاز به جویدن نباشد و از استعمال دخانیات در این مدت پرهیز کند. بیمار در هنگام خوابیدن باید دو بالش زیر سرخود بگذارد تا ارتفاع سر بالاتر از بدن باشد. همچنین پس از جراحی بینی طبیعی فانتزی، تا دو ماه نباید عینک بزند.

بعد از باز کردن گچ بینی، زدن چسب بینی ۳ روز تا یک هفته پس از جراحی بینی، شروع می‌شود که اولین بار باید توسط خود جراح این چسب کاری انجام شود و سپس به بیمار آموزش دهد تا خودش این کار را در زمان‌های تعیین‌ شده انجام دهد. پس از جراحی بینی ترمیمی فانتزی، نوک بینی بیمار تا ۶ ماه و حتی بیشتر ممکن است متورم باشد و برای نتیجه نهایی جراحی بینی طبیعی فانتزی باید تا یک سال صبر کنند.

جراحی بینی فانتزی چگونه انجام می‌شود؟

جهت  انجام جراحی بینی طبیعی  فانتزی ،نزد یک جراح حاذق بروید و قبل از عمل با او جلسه مشاوره‌ای داشته باشید و انتظارات خود از نتیجه عمل را با او در میان بگذارید. در جراحی بینی طبیعی فانتزی هم بهتر است جراحی به روش باز انجام شود. چون در این روش  جراح دید بهتری روی بینی دارد و می‌تواند جراحی بینی طبیعی فانتزی را با تسلط بیشتری انجام دهد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج − پنج =