جراحی بینی خوب

جراحی بینی خوب

جراحی بینی خوب به جراحی‌ای گفته می‌شود که سبب شود بیمار پس از عمل جراحی بینی استخوانی یا گوشتی و پس‌ از اینکه دوران نقاهت جراحی را گذراند از شکل و ظاهر بینی خود راضی باشد و وقتی بینی خود را در آینه می‌بینید حس خوبی به آن داشته باشد.

به تصور خیلی از افراد در یک جراحی بینی خوب فقط عمل زیبایی بینی انجام می شود اما باید گفت که همیشه اینطور نیست بلکه جراح علاوه بر عمل زیبایی، روی بینی کسانی که مشکلات ساختاری و عملکرد و تنفس دارند نیز عمل جراحی بینی انجام می دهد. اگر جراحی بینی به درستی انجام شود و جراح در کارش حاذق باشد و موفق به پیاده سازی اصول و تکنیک های لازم روی بینی بیمار شود، سبب می شود بیمار از نتیجه عمل رضایت داشته باشد و اعتماد به نفسش افزایش یابد و نسبت به خود حس خوبی داشته باشد و بازدهی او در فعالیت های روزانه و زندگی بالاتر رود.

چه کنیم تا جراحی بینی خوب را تجربه کنیم؟

اگر چه خیلی از افراد قصدشان از انجام جراحی بینی خوب، زیبایی می باشد اما جراح بینی صرفاً عمل زیبایی بینی انجام نمی‌دهد. بلکه عمل بینی را بر روی صورت و مجاری تنفسی فرد نیز انجام می‌دهد. توصیه می‌شود برای اینکه جراحی بینی خوب را تجربه کنید ابتدا باید به‌درستی وضعیت موجود را بررسی کنید و جراحی بینی خود را در بهترین کلینیک‌ها و نزد بهترین جراحان بینی انجام دهید. چون یک جراح هر چقدر هم که خوب باشد ولی اگر در کلینیکی جراحی کند که از امکانات مناسب برخوردار نباشد نمی‌تواند جراحی بینی خوب و موفقیت‌آمیزی داشته باشد و نتیجه این می‌شود که بیمار از بینی خود راضی نخواهد بود و مجبور می‌شود جراحی بینی ترمیمی انجام دهد بنابراین حتماً باید در انتخاب جراح بینی خوب و کلینیک خوب تحقیقات لازم را انجام دهید تا جراحی بینی خوب را تجربه کنید. 

روش‌های جراحی بینی خوب

جراحی بینی خوب معمولاً به دو روش جراحی بینی باز و جراحی بینی بسته انجام می‌شود. برای اینکه بیمار، جراحی بینی خوب داشته باشد، نقش جراح بسیار حائز اهمیت است. به همین دلیل توصیه می‌شود فقط به‌ صرف اینکه یک جراح هزینه کمتری می‌گیرد نزد او نروید و زیبایی و سلامتی خود را فدای اندکی تفاوت در هزینه جراحی بینی نکنید.

امروزه  با  پیشرفت فنّاوری و به وجود آمدن روش‌ها و تجهیزات مدرن جراحی، بیماران می‌توانند جراحی بینی خوب نسبت به گذشته داشته باشند. لازم به ذکر است هزینه این تجهیزات مدرن بسیار بالاست و در اختیار هر جراحی قرار ندارد بنابراین حتماً نزد جراحی بروید که در یک کلینیک مجهز به لحاظ تجهیزات و فنّاوری کار می‌کند تا جراحی بینی خوب‌ روی بینی شما انجام شود. 

مدت استراحت بعد از جراحی بینی خوب

مدت‌زمانی که بیمار باید بعد از جراحی بینی خوب  استراحت کند، به نوع عمل بستگی دارد و ممکن است از یک روز تا چندین ماه متغیر باشد. زمانی که تورم و کبودی بیمار کمتر شد می‌تواند سرکار خود برگردد. ممکن است به توصیه جراح، بعد از جراحی بینی خوب، بیمار نیازی به بستری شدن نداشته باشد  و پس از عمل مرخص شود. به‌طور معمول ۳ هفته بعد از جراحی بینی خوب، می‌توان نتایج اولیه جراحی را مشاهده کرد اما  نتیجه مطلوب نهایی جراحی بینی خوب تا ۶ ماه بعد عمل قابل‌ تشخیص است.

رینوپلاستی بینی

در رینوپلاستی بینی، جراح بینی، شکل مناسب بینی بیمار را در نظر می‌گیرد و بخش‌های اضافی بینی را برمی‌دارد و به قسمت‌‌های باقیمانده حالت می‌دهد. در یک جراحی بینی خوب، جراح، ابتدا بینی را با سایر اجرای صورت می‌سنجد و سپس اقدام به عمل می‌کند. در واقع زمانی جراحی بینی خوب و موفقیت‌آمیز خواهد بود که بینی با سایر اجزاء صورت هماهنگی و تناسب لازم را داشته باشد و  بینی به‌عنوان یک عضو جدا و مستقل در نظر گرفته نشود. در جراحی بینی خوب، اشکالاتی مانند بزرگ بودن اندازه بینی -افتادگی نوک بینی- رفع قوز بینی- پهن بودن بینی- بزرگ بودن سوراخ‌های بینی و انحراف تیغه بینی برطرف می‌شود.

 رینوپلاستی در چه سنی انجام می‌شود؟

توصیه می‌شود جراحی بینی خوب زمانی انجام شود که فرد سن بلوغ خود را پشت سر گذاشته باشد. در مهر و موم‌های اخیر، جراحی بینی خوب، حتی در سنین بالای ۵۰ سال هم قابل انجام است البته به شر طی که وضعیت عمومی و سلامتی بیمار از وضعیت مناسبی برخوردار باشد و به خطر نیفتد. جراحی بینی خوب و موفقت آمیز، در بهبود یا تشدید شدن علائم حساسیت بینی تأثیری نمی‌گذارد. بنابراین کسانی که آلرژی بینی دارند هم می‌توانند این عمل را انجام دهند البته به شرطی که نزدیک جراح خوب انجام شود و بعد از عمل هم به تجویز پزشک، از داروهای ضد حساسیت بعد عمل استفاده کنند.

جراحی بینی خوب چگونه است؟

قبل از هر چیز برای انتخاب جراحی بینی خوب، به مطب پزشک مورد نظر بروید و برای مدت زمانی در مطب او بنشینید تا بتوانید نمونه کارهای او را از نزدیک ببینید تا متوجه شوید که عمل او مطابق با سلیقه شما می باشد یا خیر. البته باید بیمار از عمل انتظارات واقع بینانه و منطقی داشته باشد. برای برخوردار شدن از یک جراحی بینی خوب، جراح  باید به بیمار این اطمینان را بدهد که یک جراحی بینی خوب و موفقیت آمیز خواهد داشت  تا بیمار ترس و نگرانی به خود راه ندهد. هر چه همکاری بین جراح بینی و بیمار بهتر باشد، نتیجه جراحی بینی خوب و موفقیت آمیز خواهد بود.

برای انجام یک جراحی بینی خوب، جراح علاوه بر دارا بودن از مهارت و تخصص‌های لازم، باید به هنگام مشاوره دادن به بیمار، منافع مالی خود را در نظر نگیرد و خالصانه به بیمار مشاوره بدهد. جراح بینی باید یک دیدگاه کلی از نتیجه عمل به بیمار بدهد تا بیمار تصمیم‌گیری درستی انجام دهد. بنابراین برای داشتن یک جراحی بینی خوب، عمل بینی خود را به جراحی بسپارید که از موفقیت عمل خیالتان آسوده باشد. در مورد انتخاب جراح بینی، از تبحر و تجربه‌ی او، اطلاعات  کامل به دست بیاورید تا نتیجه دلخواه شما حاصل شود.

معیارهای لازم برای انتخاب بهترین جراح بینی

جراح بینی باید در مورد انتخاب نوع عمل بینی به شما اطلاعات لازم را بدهد تا شما بهتر بتوانید برای عمل تصمیم بگیرید. همچنین باید برای جراحی، نمونه کارهای جراح مورد نظر را ببینید تا با با سلیقه و مهارت او آشنا شوید و بتوانید تصمیم درستی بگیرید. توصیه می شود یک لیست از پزشکان مطرح و با تجربه جراح بینی را تهیه کنید و سپس نزد تک تک آن ها  بروید. چون این روش به انتخاب جراح مناسب و داشتن یک جراحی بینی خوب و موفقیت آمیز کمک بسیاری می کند.

همچنین توجه به تخصص و دانش جراح، از معیار های انتخاب یک جراح بینی خوب می باشد، یک جراح  خوب، با تجربه ای که دارد، بعد از بررسی پوست، استخوان بندی و غضروف بینی بیمار، تکنیک مورد نظر خود را برای جراحی انتخاب می کند. یک جراح  خوب باید با تجربه و مهارتی که در عمل بینی دارد بیشترین تاثیر گذاری را بروی نتیجه جراحی بگذارد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفت − چهار =