جراحی بینی تهران

جراحی بینی تهران

جراحی بینی تهران : ابتدا قبل از شروع کردن مبحث جراحی بینی تهران بهتر است اطلاعات کوتاهی درباره ی تمام جراحی ها، چه عمل های درمانی چه عمل های زیبایی و پلاستیک در اختیار شما قرار گرفته شود.

باید توجه داشت که جراحی بینی در مردان با جراحی بینی تهران در بانوان کمی تفاوت دارد و جراح بینی باید این تفاوت ها اهمیت دهد.

معیارهای زیبایی در بانوان تفاوت دارد و بیشتر خواستار مدل بینی فانتزی هستند.

همچنین معیارهای زیبایی در آقایان موجب می شود تا آن ها به مدل بینی طبیعی علاقه بیشتری نشان دهند.

 

جراحی بینی تهران : نکته ایی که تمام افراد می بایست به آن توجه کنند این است که قبل از انجام عمل بینی یک جلسه ی مشاوره رفته و یا در سایت های معتبر اطلاعات لازم و ضروری از جمله اقدامات قبل از عمل بینی و یا مراقبت های پس از عمل جراحی بینی را به دست آورند.

این امر سبب کاهش خطرات و آسیب های احتمالی حین جراحی بینی تهران یا پس از عمل بینی می شود و در نتیجه با کم کردن این آسیب ها شما می توانید بهترین نتیجه را مشاهده کنید.

همه ی ما می دانیم امروزه جراحی بینی خوب در تهران به وسیله ی بهترین متخصصان و جراحان انجام می شود، متقاضیان جراحی های پلاستیک از قبیل جراحی بینی می توانند به راحتی به متخصصان این علم در تهران مراجعه کنند.

دکتر آرش نجف بیگی ، یکی از بهترین عضوهای انجمن جراحان پلاستیک در تهران شناخته شده اند.

 

جراحی بینی تهران:

یکی از رایج ترین و شایع ترین عمل های جراحی پلاستیک، عمل جراحی زیبایی بینی است.

این عمل اگر چه با هدف زیبایی و داشتن ظاهری متناسب در میان مردم باب شده، ولی در صورتی که جراحی بینی تهران  با همراهی و مشاور یک پزشک و جراح ماهر و با تجربه انجام نشود می تواند بسیاری از عارضه ها و اختلالات موجود در بینی از جمله : افتادگی نوک بینی پس از جراحی، نا متقارن شدن حفره های بینی، و همچنین دیگر اختلالات شایع بینی  را با خود به همراه داشته باشد.

به همین منظور اگر تصمیم به عمل جراحی بینی خوب در تهران  گرفته اید و می خواهید تغییر اساسی در ظاهر خود ایجاد کنید پیشنهاد می کنیم قبل از هر اقدامی توصیه های زیر را جدی بگیرید و به آن عمل کنید.

 • رفتن به مشاوره قبل از جراحی بینی.
 • رسیدن به سن مناسب برای این عمل.
 • چک کردن وضعیت بدن از لحاظ روحی روانی و در جریان قرار دادن پزشک در خصوص هر بیماری که در شما وجود دارد.

 

جراحی بینی استخوانی:

با توجه به اینکه بینی های استخوانی ، استخوان و غضروف بیشتری دارند برای مدل های بینی فانتزی یا بینی عروسکی مناسب تر خواهند بود.

 

جراحی بینی گوشتی:

با توجه به اینکه بینی گوشتی ، گوشت و پوست بیشتری به نسبت غضروف دارد برای مدل بینی طبیعی بهتر خواهد بود.

تفاوتی که این دو جراحی بینی با هم دارند در دوره نقاهت است زیرا بینی های گوشتی به زمان بیشتری برای رفع ورم بینی نیاز دارند .

بنابراین نتیجه نهایی جراحی بینی در بینی های استخوانی کمی زودتر مشاهده می شود و برای مشاهده نتیجه نهایی جراحی بینی گوشتی باید کمی صبور باشید.

 

اقدامات قبل از جراحی بینی تهران:

همانگونه که گفتیم مهم ترین اقدامی که افراد می بایست قبل از جراحی بینی انجام دهند انتخاب یک جراح بینی مجرب و ماهر در منطقه خودشان می باشد.

به طور مثال اگر فردی قصد انجام جراحی بینی تهران را دارد، برای دستیابی به بهترین نتیجه از جراحی زیبایی بینی و کاهش احتمال بروز عوارض ناشی از آن، می بایست بهترین جراح بینی در تهران را انتخاب نماید.

 • پس از اینکه جراحی بینی خوب در تهران را انتخاب نمودید، در رابطه با انتظارات خود از جراحی زیبایی بینی با جراح بینی خود صحبت نمایید.
 • آزمایشات و عکس برداری هایی را که جراح بینی برای انجام بررسی ها و معاینات لازم برای تان تجویز می نمایند را حتماً انجام دهید.
 • لازم است تا در رابطه با سوابق بیماری خود، مصرف داروهای خاص و داشتن حساسیت های دارویی با جراح بینی خود صحبت کنید.
 • از مصرف مشروبات الکلی و استعمال سیگار و قلیان به مدت ۱۴ روز پرهیز نمایید.

 

مراقبت های بعد از جراحی بینی تهران:

 • پس از جراحی کردن بینی به دلیل تغییراتی که در ساختمان بینی ایجاد شده است، مقداری ورم و کبودی در بینی ایجاد می گردد.
 • گریه کردن و خندیدن شدید، مصرف غذاهای پرادویه و شور موجب تشدید ورم بینی می شوند از انجام و مصرف آن ها خودداری کنید.
 • دو بالشت در هنگام استراحت در زیر سر خود قرار دهید.
 • فین نکنید.
 • اگر دچار درد شدید، از مسکن هایی که جراح بینی برای تان تجویز نموده است استفاده کنید.
 • استفاده از چسب بینی در مدت زمان تعیین شده توسط جراح بینی ضروری می باشد.
 • داروهای تجویز شده را به طور کامل و سروقت مصرف نمایید.
 • در ۳ روز ابتدایی از کمپرس سرد و در ۳ روز بعدی از کمپرس گرم استفاده کنید.
 • از استعمال دخانیات به مدت ۲ هفته پرهیز کنید.

 

هزینه جراحی بینی تهران:

هزینه جراحی بینی بستگی به جراح بینی مورد نظرتان دارد زیرا دستمزد جراح بینی ، روش جراحی بینی ، نوع بینی نیز بر روی هزینه ها تاثیر دارد.

البته برخی از جراحان بینی با توجه به نوع بینی و روش جراحی بینی هزینه های متغیری دارند و برخی دیگر هزینه ثابتی برای جراحی بینی دارند.

جراحی بینی ترمیمی به نسب جراحی بینی اولیه کمی هزینه بیشتری دارد.

در انتخاب جراح بینی بسیار دقت کنید زیرا مهارت جراح بینی مهم ترین عامل ایجاد عوارض جراحی بینی یا عدم بروز عوارض جراحی بینی است.

همچنین مهارت جراح بینی موجب می شود تا فرم بینی بعد از عمل بینی به بهترین نحو ممکن باشد و موجب افزایش اعتماد بنفس بیمار و زیبایی او شود.

همچنین رعایت مراقبت های بعداز عمل بینی موجب می شود تا فرم بینی تحت تاثیر قرار نگیرد و نتیجه همانی شود که انتظار می رود.

 دکتر آرش نجف بیگی – جراح زیبایی

دکتر آرش نجف بیگی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

دکتر آرش نجف بیگی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، ترمیمی و سوختگی می باشد. دکتر آرش نجف بیگی دوره پزشکی عمومی و تخصص خود را در دانشگاه تهران و در بیمارستان شهدای تجریش سپری کرد.

سپس مقطع فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی خود را در بیمارستان حضرت فاطمه دانشگاه تهران گذراند. این بیمارستان اولین مرکز جراحی پلاستیک کشور محسوب می شود. دکتر آرش نجف بیگی علاوه بر اینکه هیات علمی دانشگاه می باشد، عضو فعال انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی نیز هست.

دکتر آرش نجف بیگی با دارا بودن مدرک فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی، از طرف انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران، مراجع قانونی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بعنوان یکی از بهترین جراحان پلاستیک شناخته می شود.

درصد موفقیت جراحی بینی از نظر drnajafbeygi

drnajafbeygi می گوید جراحی پلاستیک بینی، از دشوارترین جراحی های زیبایی می باشد و عوامل زیادی باعث پیچیدگی این جراحی زیبایی می شوند. بینی در مرکز صورت واقع شده است و نقش موثری در تناسب اجزای صورت دارد. علاوه بر این بینی یک عضو حساس در بدن می باشد و از مهمترین عضو های بدن در حفظ سلامت فرد و سایر اعضا می باشد. بینی فیزیولوژی بسیار پیچیده ای دارد.

وظایف اساسی بینی شامل ایجاد راه هوایی، حس بویایی، تنظیم دما، تنظیم رطوبت، تصفیه ذرات هوا و نقش در تکلم می باشد. مهمترین عملکرد بینی ایجاد راه هوایی برای تنفس طبیعی است. بنابراین بینی با دارا بودن دو نقش خیلی مهم در زیبایی و تندرستی، باعث بالا رفتن حساسیت جراحی‌ پلاستیک بینی می شود.

از نظر drnajafbeygi زمانی می توان یک جراحی بینی زیبایی را موفقیت آمیز دانست که پس از عمل تغییر مثبتی در زیبایی بینی و زیبایی صورت به وجود آمده باشد و همچنین سلامت راه تنفسی بینی برقرار باشد. این عمل جراحی را می‌توان عملی موفق آمیز دانست. Drnajafbeygi می گوید اگر عمل جراحی بینی باعث شود صورت فرد بسیار زیبا شود اما با مشکلات تنفسی در بینی همراه باشد، این عمل  به طور کامل ناموفق می باشد.

Drnajafbeygi برای سنجش موفقیت آمیز بودن جراحی بینی اصول زیر ارائه می دهد:

 • عروسکی نکردن بینی
 • قوی کردن پشت بینی
 • تقویت ساختار بینی
 • استفاده نکردن از تامپون بینی
 • کوچک نکردن سوراخ‌های بینی

dr najafbeygi می گوید اگر در جراحی بینی به نکات بالا توجه شود و در حین عمل مورد توجه قرار گیرد، نتیجه عمل موفقیت آمیز خواهد بود.

عوامل موثر در موفقیت آمیز بودن جراحی بینی از دید dr  najafbeygi

همچنین dr najafbeygi می گوید برخی از خصوصیات فردی می تواند در نتیجه عمل تاثیر بگذارد و به موفقیت آمیز بودن عمل کمک زیادی بکند و رضایتمدی از نتیجه عمل را افزایش دهد.

این عوامل عبارتند از:

پوست بینی

پوست عامل مهمی در جراحی بینی می باشد. Dr najafbrygi می گوید بینی های دارای پوست ضخیم و یا اصطلاحا گوشتی به سبب ضخامت زیاد پوست و داشتن غدد چربی داخل پوست، پس از عمل،  نوک بینی متورم تر خواهد بود و زمان زیادی برای فروکش کردن تورم نیاز است.

غضروف های بینی

به گفته dr najafbeygi بینی های دارای غضروف های قوی و با استحکام نتیجه ی عمل خوبی خواهند داشت چون غضروف هاى محکم باعث می شوند نوک بینی برجسته و زیبا دیده شود و در آینده دچار افتادگی نشود.

کجی بینی

آرش نجف بیگی می گوید بینی هایی که کج هستند و انحراف دارند به جهت خاصیت ذاتی غضروفی که دارند و مایل به انحراف هستند، ممکن است پس از عمل مقداری اختلاف یا انحراف داشته باشند.

جراحی بینی ترمیمی

جراحی ترمیمی بینی برای موارد متفاوتى استفاده می شود. به گفته دکتر آرش نجف بیگی خیلی از افرادی که برای جراحی بینی ترمیمی مراجعه می کنند مشکل خاصی ندارند و در نتیجه جراحی ایده آلی خواهد بود. اما در پاره ای از موارد در عمل اولیه بینی به دلیل اینکه مقدار زیادی از بافت بینی برداشته شده است ممکن است چسبندگی پوست و مخاط وجود داشته باشد که در این صورت باعث سخت تر شدن عمل بینی ترمیمی می شود و این احتمال وجود دارد که نتیجه ایده آل حاصل نشود.

شرایط روحی روانی

آرش نجف بیگی معتقد است اشخاصی که مبتلا به اختلال وسواسی هستند، حتی ممکن است با وجود موفقیت آمیز بودن عمل از نظر زیباشناسی، از نتیجه عمل راضی نباشند. پیشنهاد drnajafbeygi به این افراد این است که قبل از اینکه بخواهند عمل بینی انجام دهند برای درمان اختلال وسواسی خود اقدام کنند.

هزینه عمل بینی آرش نجف بیگی

جراحی بینی (رینوپلاستی) در سالهای اخیر در کشور ما روند رو به رشدی داشته است و طرفدارا و متقاضیان زیادی پیدا کرده است و تعداد مراجعانی که به مطب دکتر نجف بیگی برای جراحی بینی مراجعه می کنند هم روز به روز در حال افزایش است. دکتر نجف بیگی در این باره می گوید کسانی که برای عمل بینی مراجعه می کنند محدود به طبقه یا قشر خاصی نیستند و افراد از طبقات اجتماعی متعددی خواستار این عمل هستند. در مطب دکتر نجف بیگی هم هزینه عمل بینی ثابت نیست و با توجه  به نوع و شرایط بینی متغیر می باشد. اصطلاح nose job در لاتین به نوعی بیزینس در راستای عمل بینی اشاره دارد که متاسفانه در سالهای اخیر رواج بسیاری پیدا کرده است.

هدف از جراحی بینی دکتر نجف بیگی

همه پزشکان جراحی بینی و از جمله دکتر آرش نجف بیگی، جراحی بینی را با اهداف متعددی انجام میدهند که می توان آنها را به دو دسته کلی تقسیم کرد:

دسته اول جراحی هایی که باعث اصلاح عملکرد بینی شده و معمولا جهت اصلاح انحراف تیغه میانی بینی انجام می شود. مشکلات دیگری مثل پولیپ و تورم بافت های داخل بینی نیز جز این دسته می باشند که جراحی های پیچیده تری را نیاز دارند و در بسیاری از موارد نیاز به استفاده از روش های اندوسکوپیک دارد.

دسته دوم جراحی هایی هستند که با هدف تغییر در شکل خارجی بینی و زیبایی ظاهر بینی انجام میشود که به جراحی پلاستیک بینی یا راینو پلاستی معروف است.

 کوچک کردن بینی

هدف از جراحی زیبایی بینی باید صرفا زیباتر کردن بینی نباشد بلکه باید جراحی زیبایی بینی صورت فرد را نیز زیباتر کند و بینی فرد را با سایر اجزای صورت متناسب کند و هدفش فقط کوچک کردن بینی نباشد. دکتر نجف بیگی در این باره می گوید چه بسیار بینی هایی که با وجود اینکه اندازه های بسیار کوچکی دارند اما نه تنها باعث زیبایی چهره فرد نشده اند بلکه تناسب قبلی چهره را نیز از بین برده اند. جراحی پلاستیک بینی، افزون بر ایجاد تناسب در خود بینی، باید ارتباط خوشایندتری را بین بینی و دیگر اجزای صورت برقرار نماید.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده + 6 =