جراحی افتادگی شکم

جراحی افتادگی شکم

جراحی افتادگی شکم با هدف از بین بردن شلی و افتادگی پوست و خارج کردن چربی های اضافی صورت می گیرد. روش های زیادی برای جراحی افتادگی شکم وجود دارند اما نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که شما به عنوان متقاضی جراحی افتادگی شکم باید بدانید کدام روش برای شما مناسبتر می باشد و بهترین نتیجه را به شما برای جراحی شکم خواهد داد.

انواع روش های جراحی شکم پهلو

 

 • جراحی تامی تاک

نوعی جراحی افتادگی شکم می باشد که بدشکلی شکم را رفع کرده و پوست آویزان شکم را حذف می کند. در این جراحی افتادگی شکم ممکن است جراح مجبور شود ناف را دستکاری کرده و جا بجا کند.

 

 • مینی ابدو مینوپلاستی

روش جراحی افتادگی شکم مینی ابدو مینوپلاستی یا مینی تامی تاک زمانی استفاده می شود که افتادگی پوست فقط در ناحیه زیر ناف باشد چون در اینصورت نیاز به برش های زیاد و جابجایی ناف نیست.

 

 • لیپوساکشن

لیپوپلاستی روشی می باشد که در آن بوسیله یک میله با مکش زیاد چربی زیر پوست را بیرون می‌کشند. این روش قدیمی است و دیگر کاربرد ندارد چون چربی های استخراج شده در این روش زنده نیستند و دیگر نمی توان از این چربی ها برای تزریق در دیگر قسمت های بدن استفاده کرد.

 

 • لیپولیز لیزری

در این روش که برای جراحی افتادگی شکم استفاده می شود ابتدا چربی زیر پوست را با لیزر ذوب میکنند و سپس بیرون میکشند.

 

 • لیپوماتیک

 این روش با کمک امواج اینفراسونیک صورت می گیرد و یک روش امن برای لاغری و جراحی شکم محسوب می شود. در لیپوماتیک بافت چربی استخراج شده آسیب نمی بیند و می توان مجددا از چربی استخراج شده برای تزریق به باسن، لب، گونه و … استفاده کرد.

 

 • لیپوابدومینوپلاستی

در این روش جراحی افتادگی شکم، ابتدا پزشک چربی های موضعی شکم را خارج می کند و سپس با جراحی ابدومینوپلاستی اقدام به برطرف کردن افتادگی و شل شدگی پوست و سفت کردن شکم می کند.

 

چه زمانی از جراحی ابدومینوپلاستی استفاده می شود؟

از جراحی افتادگی شکم ابدومینوپلاستی وقتی استفاده می شود که متقاضی دارای افتادگی و شلی پوست و عضلات می باشد و خواهان شکم سفت است. جراحی افتادگی شکم با هدف رفع شلی و افتادگی پوست و همچنین خارج کردن چربی اضافه توسط جراح پلاستیک صورت می گیرد.

جراحی افتادگی شکم 

در همه افراد، شکم بزرگ و محدب ناخوشایند و آزار دهنده است اما درمان دارد و می توان با انواع روش های لاغری شکم و جراحی افتادگی شکم که امروزه به وجود آمده است این مشکل را برطرف کرد و شکم تخت و سفت بوجود آورد.

شل شدن پوست، تجمع چربی، خطوط ترک پوستی و جای زخم به دلایل مختلفی مثل افزایش سن، چاق و لاغر شدن و زایمانهای متعدد اتفاق می افتد. در جراحی افتادگی شکم، چربی ها را خارج کرده و عضلات شکم را با تکنیک خاصی بخیه می زنند.

جای عمل جراحی افتادگی شکم در پایین شکم باقی خواهد ماند که زیر بیکینی یا لباس زیر خواهند ماند. جراحی افتادگی شکم در تمام سنین قابل انجام است.

عمل شکم ( تامی تاک) و زیبایی

تغییر شکل شکم به صورت تجمع چربی اضافی، شکم محدب، افتادگی پوست و ترک در منطقه شکم اثرات بدی در سلامت فیزیکی و روانی افراد دارد.

عوامل زیادی باعث بدشکل شدن شکم می شوند. تغییرات هورمونی، نشستن مداوم، حاملگی و فرایندهای پس از زایمان، افزایش سن، استعداد ژنتیکی، از دست دادن و افزایش وزن به صورت متناوب از عوامل قابل توجه می باشند.

این عوامل باعث شل شدن و افتادگی پوست و عضلات شکم، ایجاد ترک در اثر کشیدگی پوست، گرفتن چربی و بزرگ شدن موضعی این ناحیه و اختلال در زندگی فرد می شوند. بد شکل شدن شکم در پوست و عضلات بعد از چاقی در خانمها بیشتر از آقایان باعث افتادگی و شل شدن پوست و عضلات می شود.

آبدومیناپلاستی یا تامی تاک فرایند جراحی افتادگی شکم می باشد که جهت برطرف کردن مشکلات زیبایی شکم در ناحیه درمان مورد استفاده قرار می گیرد.

 عضلات شل شکم بعد از عمل جراحی افتادگی شکم قوی تر می شوند و پوست آویزان که جای ترک نیز دارد و همچنین چربی های اضافی از بین می روند تا شکمی تخت، سفت و جوان با ظاهری زیبا بوجود بیاید.

چرا ناحیه شکم محدب می شود؟

عضلات شکم وقتی محدب می شوند که عضلات شکم شل شده و قابلیت ارتجاعی خود را از دست بدهند و از هم جدا شوند. عضلات زیر چربیها در شکم از هم جدا می شوند و خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهند مخصوصاً در زمان بارداری خانم ها وقتی که حجم داخلی شکم زیاد می شود، این وضعیت، ظاهر محدبی شکل در شکم ایجاد می کند و باعث افتادگی شکم می شود که برای رفع این افتادگی اقدام به جراحی افتادگی شکم می کنند.

چگونگی تشکیل جای ترک پوست

نرمی پوست شکم از نظر زیبایی بسیار مهم است. در افرادی که مرتب چاق و لاغر می شوند و در دوران حاملگی خانم ها، پوست شکم کشیده شده و کیفیت خود را از دست داده و نازک می شود. تا پایان حاملگی پوست شکم نازک شده خطوط ترک ظاهر می شوند و به چشم می آیند که با جراحی افتادگی شکم از بین می روند.

علاوه بر ناحیه شکم خطوط ترک در ناحیه سینه نیز در دوران شیر دهی پدید آمده و به جلب توجه می کنند.

تأثیرات حاملگی بر آبدومینوپلاستی

در بعضی از خانمها تغییر در مکانیسم متابولیکی بدن که در دوران حاملگی رخ می دهد و افزایش چربی در ناحیه شکم و باسن دائمی می شود. به این دلیل که چربیهای این نواحی سر سخت هستند، در مقابل رژیم و ورزش مقاوم هستند. اینها چربی هایی هستند که به آسانی نمی سوزند. این بافت چربی باعث افتادگی در ناحیه شکم می شود و باعث می شود فرد مجبور شود جراحی افتادگی شکم  انجام دهد.

چگونه شکم بزرگ و پر از چربی روی سلامتی تأثیر دارد؟

تجمع چربی، اضافه وزن و تشکیل چربی در شکم راه را برای ایجاد مشکلات در سلامتی هموار می کنند. این مشکلات منجر به افزایش فشار خون، بیماریهای قلبی عروقی، اختلالات تنفسی، پیری زودرس و اختلال در کیفیت زندگی به سبب کم تحرکی می شوند و بدنبال آن مشکلات روانی در نتیجه کاهش عزت نفس، مشکلات در زندگی خصوصی، حس مورد توجه نبودن، کاهش انگیزه و عدم توانایی در رفتار مناسب در زندگی اجتماعی بوجود می آید.

آیا مادران باردار می توانند عمل آبدومیناپلاستی انجام دهند؟

آبدومینوپلاستی مانعی برای بارداری نمی باشد. جراحی شکم پهلو برای مادران باردار خطری ندارد. اما باید بارداری پس از دوران نقاهت بعد از جراحی افتادگی شکم انجام شود.

بهبودی ۶ تا ۱۲ ماه طول می کشد بنابراین حاملگی باید حداقل ۱ سال بعد از جراحی افتادگی شکم صورت بگیرد.

واجدین شرایط برای جراحی شکم پهلو

 • افراد دارای پوست براق و ظاهر سالم که چاق نمی باشند
 • کسانی که علیرغم ورزش نمی توانند چربی های شکم را آب کنند
 • افرادی که پوست شل و آویزان و ترک دار در ناحیه شکم هستند
 • خانم هایی که بدون اینکه زایمان داشته باشند، شکم بزرگی دارند.
 • خانم هایی که به خاطر زایمان، پوست شل و آویزان و ترک خورده در ناحیه شکم دارند.
 • کسانیکه دارای اضافه وزن و تجمع چربی فقط در ناحیه شکم هستند هر چند که اضافه وزن ندارند.
 • کسانیکه مشکل سلامتی ای ندارند که مانع جراحی افتادگی شکم شود
 • کسانیکه قصد حاملگی به فاصله کوتاهی بعد از عمل جراحی افتادگی شکم پهلو ندارند.
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست + چهار =