همه آنچه درباره جراحی بینی استخوانی باید بدانید!

6,469

خیر جراحی برای بینی های استخوانی کبودی کمتری نسبت به عمل های بینی دیگر دارد .

بله بر اساس فرم بینی و میزان برامدگی نوع جراحی بینی استخوانی متفاوت است .

بسته به نظر پزشک هر کدام از عمل های بینی باز یا بسته به مراجعین پیشنهاد میشود .

بله با توجه به توصیه های پزشک گاهی استفاده از چسب در شب نیز لازم است .

جراحی بینی استخوانی یا عمل زیبایی بینی یکی از روش های جراحی بینی می‌باشد که در ایران بسیار روتین بوده و دارای مزایا و معایبی است؛ این جراحی وضعیت ظاهری و باطنی بینی را تغییر می‌دهد و این کار به سه هدف کلی تغییر شکل بینی، بهبود برخی مشکلات تنفسی و یا هر دو مورد انجام می‌گیرد.

در این مقاله برای آشنایی بیشتر با عمل بینی استخوانی نکات زیر را مورد بررسی قرار میدهیم:

ویدیویی که در ادامه مشاهده می کنید نمونه ی از جراحی بینی استخوانی است که توسط دکتر آرش نجف بیگی انجام شده است :

برای دیدن نمونه کارهای بیشتر جراحی بینی توسط دکتر نجف بیگی ، مقالات جراحی بینی طبیعی و جراحی بینی گوشتی را از دست ندهید. 

عمل بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی که در اصطلاح بینی عقابی یا قوز دار نیز نامیده می شود دارای پوستی نازک می باشد و همین ویژگی به ظرافت تراش استخوان بینی در حین جراحی کمک می کند تا بازتاب عمل بینی استخوانی بسیار زیبا جلوه نماید.

عوامل مختلفی سبب ایجاد شدن قوز و انحراف بینی در نتیجه تشکیل بینی استخوانی می شوند ، عواملی نظیر ژنتیک و وارد شدن ضربه به بینی می تواند در تشکیل بینی استخوانی تاثیر گذار باشند .

یکی دیگر از ویژگی های بینی استخوانی نازک بودن پوست بینی های استخوانی و غضروف های محکم است ، با انجام جراحی بینی استخوانی می توان کجی بینی وقوز آن را برطرف نمود .

معمولاً افرادی که بینی استخوانی داشته‌اند و اقدام به جراحی بینی استخوانی خود کرده‌اند ،از نتیجه جراحی بینی  خود راضی بوده‌اند.بینی استخوانی بینی‌هایی را شامل می‌شود که دارای قوز استخوانی و محکم و برآمدگی روی بینی هستند.

در جراحی بینی استخوانی ،جراح برای اینکه بتواند قوز روی بینی را برطرف کند، یکی از روش‌های جراحی باز یا بسته را روی بینی بیمار انجام می‌دهد. به اعتقاد خیلی ها، عمل بینی استخوانی نسبت به جراحی بینی‌های گوشتی نتیجه بهتری دارد و معمولاً افراد از نتیجه آن راضی هستند.

جراحی بینی استخوانی به افراد کمک می‌کند تا برآمدگی‌هایی که روی بینی آن‌ها وجود دارد، در حین جراحی بینی استخوانی برطرف شود و به متناسب شدن بینی کمک می‌کند که سبب بالاتر رفتن زیبایی افراد شده و اعتماد به‌ نفس آنان را ارتقا می‌بخشد.همچنین بعد از جراحی بینی استخوانی، میزان کبودی و ورم ناشی از جراحی ، نسبت به بینی‌های گوشتی کمتر هست .

نمونه کار جراحی بینی استخوانی 3

روش انجام جراحی بینی استخوانی

بهتر است قبل از پاسخ به این سوال با تعریف کلی بینی های استخوانی آشنا شویم؛ بینی استخوانی به بینی می‌گویند که گوشتی نیست، استخوان مقاومی دارد و اکثراً دارای برآمدگی یا اصطلاحاً قوز است، به همین علت خمیده دیده می‌شود. در بینی استخوانی، قسمت فوقانی ساختار بینی استخوانی بوده و قسمت پایین آن غضروفی است.

به سبب اینکه روش عمل بینی استخوانی براساس تفاوت در اندازه برآمدگی بینی افراد تعیین می‌شود، این روش در اشخاص مختلف، متفاوت می‌باشد.

یک جراح ماهر، قبل از جراحی بینی استخوانی مطمئن می‌شود که عمل زیبایی بینی مشکلی برای تنفس بیمار ایجاد نمی‌کند، سپس جراحی را آغاز می‌نماید. معاینه فیزیکی کامل توسط پزشک، عکس از بینی بیمار و بحث در مورد انتظارات بیمار، می‌تواند در نتیجه عمل بسیار موثر باشد.

جراح علاوه بر در نظر گرفتن مسائل پزشکی مربوطه، سایر ویژگی ها را نیز مد نظر قرار می‌دهد؛ این ویژگی ها شامل فرم صورت بیمار، پوست روی بینی او و آنچه را که بیمار می‌خواهد تغییر دهد، می‌باشد.

عمل زیبایی بینی می‌تواند تحت بیهوشی عمومی یا بیهوشی موضعی انجام شود و انتخاب نوع بیهوشی به درجه پیچیدگی جراحی بستگی دارد. برخی از جراحان قادرند با نرم افزارهای خاص در زمینه شبیه سازی بینی، نتیجه احتمالی را پیش بینی کنند و به این ترتیب مراجعه کنندگان می‌توانند تناسب بینی جدید خود را بر روی صورتشان مشاهده نمایند.

در عمل بینی استخوانی، جراح، غضروف و استخوان را برای شکل دادن به بینی برداشته و برش داخلی یا خارجی ایجاد و پوست را بلند می‌کند تا با از بین بردن استخوان های نامناسب، برآمدگی را برطرف کند یا از نو تنظیم کند؛ پس از اتمام کار، پوست را بخیه می‌زند. به عبارت دیگر، در این نوع جراحی معمولاً حجم استخوان کاهش می‌یابد و بافت های اضافی برداشته می‌شوند.

این تغییرات در جراحی بینی استخوانی با نام تغییرات استئوتومی شناخته شده و روشی است که به منظور رفع معایب بینی مورد استفاده قرار می‌گیرد.  کلمه ی استئوتومی (Osteotomy) یک کلمه ی یونانی بوده و در لغتنامه ی پزشکی تحت عنوان عمل جراحی تعریف شده است که در آن، یا یک استخوان برای اصلاح بدشکلی ها برش داده می‌شود یا یک تکه از استخوان حذف می‌گردد. جراحی استئوتومی بینی مخصوص برش، حذف و اصلاح استخوان است؛ به همین علت برای بینی های استخوانی کاربرد دارد.

در این نوع جراحی هیچ گونه اقدامی روی پوست بینی انجام نمی‌گیرد؛ زیرا پوست به وسیله خاصیت ارتجاعی خود تغییر و به راحتی با بافت استخوانی به شکل خاصی ارتباط برقرار می‌کند.

مدت زمان انجام عمل زیبایی بینی استخوانی کوتاه است؛ البته برای هر فرد متفاوت بوده و به پیچیدگی‌های حین عمل بستگی دارد.

نمونه کار جراحی بینی استخوانی 1

جراحی بینی  استخوانی به روش بسته

در جراحی بینی استخوانی به روش بسته که مدت زیادی است پزشکان از این روش استفاده می‌کنند، تمام برش‌ها از داخل بینی انجام می‌شود و هیچ برشی روی بینی بیمار انجام نمی‌شود که همین پیدا نبودن آثار برش روی بینی از مزایای جراحی بینی به روش بسته  است و طرفداران خاص خود را دارد . اما عیبی که این روش دارد این است که در این روش جراح مستقیما نمی تواند داخل بینی را ببینید. بنابر این از این روش بهتر است برای بینی‌هایی استفاده شود که مشکلات جزئی دارند. ولی در بینی‌ای که دارای مشکلات پیچیده است نمی‌توان از این روش درمانی استفاده کرد.

 جراحی بینی استخوانی  به روش باز

روش دیگری که از آن برای جراحی بینی استخوانی استفاده می‌شود، روش باز می‌باشد. در این روش جراحی بینی  استخوانی، روی بینی را کاملاً به سمت بالا می‌رانند تا جراح بتواند مستقیماً داخل بینی را ببیند. در این روش جراحی بینی استخوانی، روی پوست بینی برش ایجاد می‌شود و بعد عمل، کبودی و تورم بیشتری روی صورت بیمار انجام می‌شود. اما مزیتی که این روش دارد این است که چون جراح مستقیماً می‌تواند داخل بینی را ببیند باعث می‌شود بتواند کار دلخواه را روی بینی انجام دهد که باعث بهتر شدن نتیجه جراحی می‌شود. البته این‌که کدامیک از این دو روش باز یا بسته برای بینی بیمار استفاده شود به نظر پزشک و سلیقه بیمار بستگی دارد.

در ادامه می توانید نمونه کارهای دکتر را مشاهده کنید:

نمونه کار جراحی بینی استخوانی 2

  برای دریافت مشاوره  و انتخاب بهترین روش ، متناسب با نیازتان، با کلینیک دکتر نجف بیگی تماس حاصل فرمایید.

.

چه افرادی شامل جراحی بینی استخوانی می‌شوند؟

جراحی بینی استخوانی بیشتر شامل کسانی می‌شود که از مشکل برآمدگی یا قوز بینی خود رنج می‌برند که اصلی‌ترین عوامل دخیل در این مشکل، ارث، ژنتیک و رشد بیش از حد غضروف و یا استخوان بینی است.

 • افرادی که بینی برآمده دارد:

مشکل برآمدگی بینی در بینی های استخوانی باعث بر هم خوردن تناسب صورت و گاهی مشکل تنفس می‌شود.

 • افرادی که انحراف بینی دارد:

مشکل انحراف بینی یکی از شایع ترین مشکلاتی است که افراد بسیاری با آن دست و پنجه نرم می‌کنند و بدین صورت است که فرد درگیر، دچار سپتوم (دیوار نازک استخوان و غضروف است که سوراخ بینی راست و چپ را از هم جدا می‌کند) انحرافی بوده و این ناحیه در بینی او حداقل کمی خارج از مرکز قرار دارد.

بعضی از افراد با این مشکل متولد شده‌اند و برخی دیگر بر اثر آسیب دیدگی مانند شکستگی بینی به این عارضه دچار گشته‌اند. در طول جراحی استئوتومی بینی که قبلاً هم بدان اشاره شد، استخوان به گونه ای بریده و جهت داده می‌شود که در یک مسیر صاف قرار بگیرد.

ویژگی‌های بینی ‌های استخوانی:

 • دارای استخوان باریکی است.
 • برآمدگی یا همان قوز بیش از حد طبیعی است ( در بعضی موارد نوعی انحراف دارد).
 • از لحاظ پوستی دارای پوستی نازک است و انعطاف پذیری بالایی دارد.
 • دارای بافت و غضروف مستحکمی است.
نمونه کار جراحی بینی استخوانی 5

در ادامه می توانید نمونه کارهای دکتر را مشاهده کنید:

نمونه کار جراحی بینی استخوانی 4

مزایای جراحی بینی استخوانی

 • کوچک شدن و کاهش پهنای بینی و بهبود شکل آن
 • برطرف نمودن معایب بینی مانند برآمدگی
 • اصلاح مشکلات و بهبود جریان تنفسی
 • اصلاح آسیب و نواقص مادرزادی
 • تعادل بین بینی و صورت
 • افزایش اعتماد به نفس و تجسم ذهنی بهتر از ظاهر خویش

عوارض و معیاب جراحی بینی استخوانی

معایب زیر، در زمره احتمالات هستند و بیان آنها، به عنوان حقیقتی که فرد متقاضی می‌بایست درنظر گیرد، ضروری می‌باشد:

 • ورم و التهاب ناحیه مربوطه
 • پایدار بودن درد، تغییر رنگ و یا تورم در بینی
 • انسداد و گرفتگی بینی ناشی از تورم درون بینی
 • کرختی و ضخیم تر شدن پوست
 • کوچکی سوراخ‌ های بینی و کاهش حس بویایی
 • مشکل شدن تنفس از طریق بینی و افزایش تنفس دهانی
 • خونریزی
 • احتمال سوراخ شدن سپتوم یا دیواره بینی
 • احتمال به وجود آمدن یک بینی ناهموار و مشکلات ظاهری
 • احتمال عدم تقارن بینی نسبت به صورت
 • عفونت
 • نیاز به جراحی ترمیم (با توجه به چگونگی اعمال این خطرات،)
 • احتمال واکنش نامطلوب به بیهوشی
بینی استخوانی قبل و بعد از عمل

معاینه پیش از جراحی بینی استخوانی

معاینه قبل از جراحی بینی استخوانی  بسیار الزامی است ، جراح بینی در ابتدا سابقه پزشکی بیمار را بررسی می نماید سپس با معاینه کامل بینی ساختار بینی و مجرای عبور هوا و انسدادها را بررسی می نماید ، یکی از مهم ترین علت های معاینه پیش از جراحی بینی بررسی این است که ضربه ای به بینی وارد شده است یا خیر ؟

در صورتی که به بینی ضربه ای وارد شده باشد باید عکس های از مجراحی داخلی بینی تهیه شود تا بتوان تصمیم دقیقی برای عمل بینی استخوانی طبیعی در نظر گرفته شود .

یکی از عواملی که در نتیجه جراحی بینی استخوانی تاثیر گذار است ، علاوه برتخصص و تبحر بهترین جراح بینی نوع پوست است ، اگر پوست صاف و نازک باشد نتیجه بهتری حاصل می شود

جراحی بینی استخوانی
نمونه ی بینی استخوانی

آمادگی قبل از جراحی بینی استخوانی

 • باید هشت ساعت قبل از عمل، از خوردن و آشامیدن پرهیز کنید.
 • شب قبل از عمل دوش بگیرید، زیرا به ریلکس شدن بدنتان کمک می‌کند.
 • باید یک روز قبل از عمل به میزان کافی آب بنوشید.
 • وجود یک همراه برای بیمار قبل از جراحی ضروری است.
 • قبل از جراحی لباس گشاد و دکمه دار بپوشید تا بعد از جراحی و ترخیص با تعویض لباس به بینی ضربه ای وارد نشود.
 • نباید داروهای التهاب زا و اسپرین قبل از جراحی مصرف کنید.
 • عدم استعمال سیگار و دخانیات حداقل دو هفته قبل از جراحی ضرورت دارد.
 • آزمایش و مدارک پزشکی خود را در روز عمل به همراه داشته باشید.
 • قبل از جراحی کیسه های یخ (کمپرسور یخ) تهیه کنید تا بعد از جراحی استفاده نمایید.

در ادامه ی مطلب ویدیوی قبل و بعد از جراحی بینی استخوانی که توسط دکتر آرش نجف بیگی انجام شده است را مشاهده می کنید :

مراقبت های بعد از عمل جراحی بینی استخوانی

 • به علت وجود داروهای بیهوشی درون معده و اینکه حرکات معده و روده بیمار کند است و باعث بروز حالت تهوع و استفراغ می‌شود، حدوداً تا چهار ساعت بعد از عمل نباید چیزی میل شود؛ پس از گذشت این مدت، بیمار در ابتدا باید کمی آب بیاشامد و اگر مشکلی نداشت، یک ربع بعد می‌تواند مختصری آب میوه (بهتر است آب هلو باشد) بنوشد و بعد از آن می‌تواند از غذاهای نرم و رقیق استفاده کند، سپس از روز دوم به بعد بیمار هر چه خواست می‌تواند میل نماید.
 • بیمار باید از مصرف غذاهای تند و پر نمک، نوشیدنی های الکلی و استعمال دخانیات خودداری کند.
 • تورم و کبودی در اطراف چشم ها در ابتدا افزایش می‌یابد و پس از دو تا سه روز به اوج خود می‌رسد؛ بیمار باید تا ۲۴ ساعت پس از عمل از کمپرس سرد استفاده کند؛ البته اگر این کار تا دو تا سه روز اول انجام گیرد، بهتر است.
 • استراحت مطلق به مدت حداقل یک هفته برای بیمار ضروری است و انجام ورزش های سنگین تا ۴ تا شش ماه بعد از عمل، ممنوع می‌باشد؛ اما او پس از دو ماه می‌توان ورزش های سبک تر را آغاز کرد .
 • بیمار باید تا مدت یک هفته از حمام کردن و زیر دوش رفتن خودداری کند.
 • دراز کشیدن بعد از عمل بیش از حد نرمال، باعث تورم بینی بیمار می‌شود.
 • درد و کبودی بعد از عمل به فاکتورهای متعددی وابسته است و خونریزی به مقدار کم در طی چند روز اول بعد از جراحی رایج می‌باشد.
 • بیمار برای برطرف کردن مشکل تنفسی خود، باید هنگام خواب زیر سر خود بالشت بلند بگذارد.
 • قرار دادن دو بالش در زیر سر سبب کاهش تورم های پس از عمل بینی می شود.
 • شخص باید در هفته های اول پس از جراحی بینی از آب کرفس و آب آناناس استفاده نماید تا زخم ها و کبودی ها سریع تر بهبود یابند.
 • پس از عمل بینی استخوانی طبیعی شخص باید چسب زدن به بینی را مرتب انجام دهد ، چسب زدن به بینی سبب کاهش تورم ها و شکل دهی بهتر بینی می شود.
 • پس از جراحی بینی نباید در هفته های اول شخص فعالیت ها و یا ورزش های سنگین را انجام دهد.
 • شخص پس از جراحی بینی استخوانی نباید در معرض نورخورشید قرار گیرد ، زیرا نور خورشید سبب تشدید تورم ها می شود .
 • پس از جراحی بینی در هفته های اول شخص نباید غذاهای پرنمک و چرب را استفاده نماید ، زیرا غذاهای پر نمک و چرب سبب تشدید تورم ها می شود .
 • پس از جراحی بینی استخوانی شخص باید با سرم شست و شوی بینی ، بینی را شست و شو دهد .
 • استفاده از پمادها و مسکن های که جراح بینی تجویز نموده است سبب تسریع روند بهبودی می شود .
 • پس از جراحی بینی استخوانی شخص نباید فین نماید زیرا ممکن است به بینی فشار و آسیب وارد شود .

   دکتر آرش نجف بیگی ، جراح بینی به تمامی عزیزان توصیه می کند نکات ذکر شده در بالا را به شکل دقیق و مرتب انجام دهند تا بهترین نتیجه از جراحی بینی استخوانی طبیعی حاصل شود. برای در یافت مشاوره تماس بگیرید:

.

استفاده از چسب بعد از عمل جراحی بینی استخوانی

لازم است که بعد جراحی بینی استخوانی و گوشتی حتماً از چسب مخصوص استفاده شود چون باعث کاهش ورم بینی می‌شود. گاهی اوقات حتی لازم می‌شود که شب‌ها نیز از چسب استفاده کنید. بینی‌های گوشتی نسبت به بینی‌های استخوانی، نیاز به استفاده طولانی‌تری از چسب بینی دارند و اگر فرد در صورت استفاده از چسب حساسیت پیدا کرد و بینی‌اش دچار خارش و التهاب شد باید برای رفع این مشکل  از کرم‌های هیدروکورتیزون، سه بار در روز استفاده کند.

تغییرات بعد از جراحی بینی استخوانی

نتایج و ماندگاری جراحی بینی

برخلاف درمان‌های جوان‌ سازی و زیبایی بدن مانند لیپوماتیک پهلو، لیپولیز و ابدومینوپلاستی و… ، عمل زیبایی بینی علائم و آسیب‌های ناشی از افزایش سن را از بین می‌برد و به این عوامل ارتباطی ندارد؛ اما بیمار باید دوره رشد خود را تکمیل کرده باشد.

در حالت کلی، نتایج و ماندگاری جراحی بینی به صورت طولانی‌ مدت پیش‌بینی می‌شود؛ با وجود اینکه برخی تغییرات در بینی بیمار کاملاً مشهود است، اما تا زمانی که استخوان‌ ها به طور کامل ترمیم نشده‌ اند و تورم کاملاً از بین نرفته است، نمی‌توان نتیجه نهایی درمان را مشاهده کرد؛ این زمان بسته به عملیاتی که در طی عمل جراحی بر روی بینی بیمار صورت گرفته، ممکن است از ۶ تا ۱۲ ماه یا بیشتر به طول انجامد؛

هزینه جراحی

یکی از مهمترین عواملی که در هزینه جراحی بینی استخوانی تاثیر گذار است و آن را متفاوت می‌کند، تجربه، مهارت و سابقه کاری جراح (متخصص گوش و حلق و بینی یا جراح پلاستیک) است. پس در انتخاب بهترین متخصص جراحی بینی دقت کنید.

نوع بینی، پوست بینی، داشتن و یا نداشتن پولیپ بینی و دیگر مشکلات تنفسی سهم بسزایی در تعیین قیمت جراحی بینی دارد. البته منطقه ی جغرافیایی نیز در این هزینه ها تاثیرگذار است؛ برای مثال، هزینه عمل بینی در تهران با شهرستان های کوچک معمولا متفاوت است.

هزینه هایی چون آزمایش خون، عکس آتلیه، سی تی اسکن و … نیز باید در لیست هزینه‌های این عمل قرار گیرند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
25 نظرات
 1. نازنین احمدی می گوید

  بینی استخوانی رو میشه به هر فرمی که میخواسم عمل کنیم؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای اینکه مشخص شود چه فرمی با توجه به خصوصیات بینی برای شخص مناسب است فرد حتما باید به صورت حضوری مورد معاینه قرار بگیرد.
   برای مشاوره حضوری رایگان لطفا با شماره های ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ و ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ تماس بگیرید.

 2. ماهی می گوید

  چظور بفهمیم بینیمون گوشتیه یا استخوانی؟ ممکنه ترکیبی از هر دو باشه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   نوع بینی گوشتی و استخوانی فقط توسط پزشک قابل تشخیص است. و همچنین ممکن است بینی حالت بینابین داشته باشد، یعنی ترکیبی از بینی گوشتی و استخوانی باشد.

 3. حامد می گوید

  من به عنوان یه مرد بینی استخوانی دارم ولی از نظر خودم نسبت ب صورتم بزرگتره میتونم جوری عمل کنم که اون بینی استخوانی برام بمونه اما کوچکتر بشه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای موردی که ذکر کردید حتما باید به صورت حضوری مورد معاینه قرار بگیرید.
   لطفا برای یک جلسه مشاوره رایگان با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 4. پیروانی می گوید

  عمل بینی که استخوانیه سخت تر از بقیه جراحیای بینینه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   سختی و آسانی عمل بینی بستگی به گوشتی و استخوانی بودن بینی ندارد.
   و حتما باید توسط پزشک معاینه شوید.
   برای گرفتن وقت مشاوره رایگان با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 5. تینا جهاندار می گوید

  مشکل قلبی اگر داشته باشیم نمیتونیم عمل بینی کنیم؟ میشه بگید چه آزمایش هایی برای قبل جراحی بینی باید تهیه کنیم؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای هر عمل جراحی یکسری آزمایش های روتین باید انجام شود. در شرایطی که بیمار ناراحتی قلبی داشته باشد حتما باید از متخصص قلب تاییدیه دریافت کند که عمل جراحی و بیهوشی برای ایشان مشکلی ندارد.

 6. روحی می گوید

  اگر پوستمون خیلی چرب باشه ممکنه توی نتیجه ی جراحی بینی تاثیر بزاره ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   چرب یا خشک بودن پوست در نتیجه عمل تاثیری ندارد ولی بهتر است قبل از عمل نسبت به درمان چربی یا خشکی پوست اقدام شود تا در دوره ای که باید آتل و چسب زده شود به بینی، مشکلی برای پوست صورت پیش نیاید.

 7. ناشناس می گوید

  عمل بینی استخوانی راحت تره از بقیه مدلای بینی؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   سختی و راحتی عمل بینی بستگی به مشکلات بینی شخص دارد نه استخوانی یا گوشتی بودن آن.

 8. فرانک می گوید

  باسلام وخسته نباشید،دماغ من خیلی استخوانی نیست یه کوچولوچقد هزینه ش میشه ممنون

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 9. ناشناس می گوید

  هزینه عمل بینی استخوانی به طوری میانگین و معمول چقدر هس ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

  2. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای اطلاع از هزینه ها و راهنمایی در مورد عمل بینی با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 10. جهانبخش می گوید

  باسلام ایاعمل بینی روبینایی چشم اثر می‌گذارد.چون من چشمام خیلی ضعیفه ازعمل میترسم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر تاثیری نمی گذارد – فقط تا دوماه بعد عمل نباید از عینک استفاده کنید.

 11. نیاز می گوید

  سلام بعدازبه هوش اومدن خیلی درد داره؟؟واینکه ظاهرش ممکنه ازاینی که الان هست بدتربشع؟؟توروخدادرمورددردبعدعمل بهم بگیدازدردبعدازسزارین بیشتره؟؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز جراحی های صورت بر عکس ظاهرشان که ورم و کبودی زیادی دارند اصلا دردناک نیستن.

 12. ناشناس می گوید

  سلام دکتربعدعمل دوتاپلاستیک داخل بینی قرارمی دهند نمیشه اونارونزارید ازاون خیلی میترسم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   تامپون هایی که هنگام جراحی داخل بینی شما قرار می گیرد بلافاصله بعد از جراحی خارج می شود و وقتی بهوش می آید تامپونی داخل بینی شما نیست.

سوال خود را بپرسید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید