1. خانه
  2. /
  3. جراحی زیبایی سینه
  4. /
  5. بهترین جراح ماموپلاستی دارای چه ویژگی هایی است؟

بهترین جراح ماموپلاستی دارای چه ویژگی هایی است؟

دکتر آرش نجف بیگی

طبعا همه افراد انتظار دارند که از جراحی زیبایی سینه نتایج مثبت و راضی‌کننده‌ای دریافت کنند. اما برخی از تغییرات ممکن است شما را خوشحال نکند یا انتظارات شما را برآورده ننماید. باید گفت مهمترین عاملی که بر نتایج عمل زیبایی موثر است مهارت و تجربه پزشک معالج است. به همین دلیل لازم است که ویژگی‌های بهترین جراح ماموپلاستی را بشناسید و روش های تشخیص آن‌ها را به کار ببندید.

جراح شما باید تمام نکات لازم، عوارض احتمالی و نتایج قابل انتظار را برای شما تشریح کند و هنگام بروز مشکلات بعد از عمل در دسترس باشد. در این مقاله به معرفی و شرح این ویژگی‌ها می‌پردازیم.

در این مقاله با مطالب زیر آشنا میشوید:

انواع جراحی ماموپلاستی چیست؟

هدف عمل ماموپلاستی این است که ظاهری دلپذیرتر و زیباتر به سینه زنان ببخشد و احساس بهتری در فرد ایجاد کند. این عمل می‌تواند شامل روش‌های گوناگونی برای اصلاح مشکلات زیبایی پستان باشد. انواع این عمل شامل موارد زیر است:

  • ماموپلاستی افزایشی (بزرگ کردن سینه): برای افزایش حجم سینه‌های نامتناسب با بدن، بزرگ کردن سینه‌های افتاده به دلیل افزایش سن، رفع مشکلات ناشی از افزایش و کاهش وزن ناگهانی و رفع افتادگی سینه پس از زایمان انجام می‌شود. این بزرگ کردن معمولا با کاشت ایمپلنت انجام می‌شود. هنگام تعیین ایمپلنت مورد استفاده برای بزرگ کردن سینه، ساختار سینه بیمار، شکل قفسه سینه، وزن و تناسب بدن در نظر گرفته می‌شود. در حین جراحی، ایمپلنت برای ارزیابی مورد آزمایش قرار می‌گیرد و کاربردی که بهترین نتیجه را می‌دهد اعمال می‌شود.
  • ماموپلاستی کاهشی (کوچک کردن سینه): افزایش وزن، رشد بیش از اندازه، برخی داروها و تومورهای مختلف می‌تواند باعث بزرگ شدن سینه شود. سینه‌های بسیار بزرگ می‌تواند منجر به وضعیت نامناسب، گردن و کمر درد شود. یبا عمل ماموپلاستی کاهشی می‌توان با حذف بافت چربی اضافی، ظاهری سبک‌تر، سالم‌تر و زیباتر ایجاد کرد.
  • ماموپلاستی ترمیمی: به دلیل از بین رفتن ساختار به دلیل سرطان یا مشکلات دیگر ممکن است که فرد نیاز به بازسازی سینه‌های خود داشته باشد. با روش‌های مصنوعی می‌توان ساختار سینه را ترمیم کرد.

در مورد عوارض ماموپلاستی سوال کنید

برای انتخاب بهترین جراح ماموپلاستی لازم است درباره عوارض این عمل که ممکن است برای شما پیش آید از پزشک خود سوال کنید. یکی از عوارض احتمالی کاشت پروتز ایجاد لایه‌ای در اطراف پروتز به مرور زمان است. گاهی اوقات این لایه که به عنوان کپسول شناخته می‌شود، می‌تواند پروتز قرار داده شده را فشرده کند و باعث حرکت پروتز و در نتیجه نامتقارن شدن سینه‌ها و سفت شدن سینه‌ها شود.

این عارضه که به انقباض کپسولی معروف است، به روش‌های مختلفی قابل درمان است و گاهی نیاز به برداشتن کپسول دارد و گاهی نیز ایمپلنت برداشته شده و با یک ایمپلنت جدید جایگزین می‌شود. به همین دلیل لازم است که قبل از عمل میزان خدمات و پیگیری‌های پزشک بعد از عمل سوال بپرسید.

مانند هر جراحی دیگری، خونریزی، عفونت، تاخیر در بهبود زخم نیز ممکن است در جراحی ماموگرافی رخ دهد. اگر خونریزی ادامه یابد، ممکن است برای کنترل خونریزی و تخلیه خون انباشته شده، جراحی دوم لازم باشد. هیچ مدرکی مبنی بر تاثیر پروتزهای سینه بر باروری، بارداری یا شیردهی وجود ندارد.

در اولین جلسه مشاوره ماموگرافی چه انتظاری دارید؟

هنگامی که برای اولین بار وارد مطب پزشک می‌شوید، جراح سوالاتی در مورد سلامت فعلی شما، مشکل شما با سینه‌ها و آنچه می‌خواهید به دست آورید از شما می‌پرسد. برای رفع سردرگمی که در مورد جراحی دارید، مهم است که هر سؤالی را که ممکن است داشته باشید بپرسید.

در این مرحله است که می‌توانید از آن‌ها بخواهید عکس‌های قبل و بعد از کارشان، تعداد جراحی‌هایی که انجام داده‌اند و هر چیز دیگری که به شما مربوط می‌شود را به شما نشان دهند. اگر با یک جراح پلاستیک خاص یا نحوه پاسخ دادن به سؤالات احساس راحتی نمی‌کنید، مجبور نیستید او را انتخاب کنید و باید با چند نفر دیگر ملاقات کنید تا یکی را پیدا کنید که با او احساس راحتی کنید، به همه سؤالات پاسخ دهد و رضایت شما را جلب کند. به شما فشار وارد نکند. صرف نظر از اینکه جراحی را انتخاب می‌کنید یا خیر، مشاوره همیشه با هزینه همراه است.

نکات مهم برای انتخاب بهترین جراح ماموپلاستی

در ادامه بعضی از مهمترین نکاتی که باید برای تشخیص بهترین متخصص زیبایی در نظر داشته باشید را شرح خواهیم داد.

نتایج زیبایی شناختی

یک راه عالی برای محدود کردن گزینه‌های خود، شروع با تحقیق آنلاین است. این یک راه عالی برای یافتن جراحان ماموپلاستی است. بسیاری از پزشکان صفحات آنلاین برای معرفی خدمات و نمونه کارهای خود دارند. اگر می‌خواهید در مورد پزشکی تحقیق کنید ببینید که آیا آن‌ها یک گالری کامل با انواع آناتومی بیماران دارند؟ آیا آن‌ها شبکه‌های اجتماعی با عکس بیماران قبل و بعد از جراحی دارند؟

تجربه پزشک

سوال بعدی که باید بپرسید این است که جراح چند سال تجربه دارد. این کمک خواهد کرد که بتوانید در مورد میزان تسلط پزشک اطمینان بیشتری داشته باشید. به طور خاص، شما باید بپرسید که چند بیمار روش انتخابی شما را با این جراح انجام داده‌اند تا مطمئن شوید که یک متخصص حرفه‌ای را در این زمینه انتخاب می‌کنید.

ایمنی

ایمنی بدون شک مهمترین نکته در انتخاب بهترین جراح ماموپلاستی است. همیشه باید به دنبال جراحانی باشید که ایمنی را در اولویت قرار می‌دهند. پزشکان باید در مورد خطرات جراحی شفاف باشند و اطلاعات کاملی در مورد عوارض بعد از عمل در اختیار شما قرار دهند. همه بیماران باید به هر تعداد که دوست دارند به مشاوره‌های قبل از عمل دسترسی داشته باشند. این برای اطمینان از تصمیم گیری آگاهانه و مطمئن بیماران در مورد گزینه‌های درمانی و اندازه ایمپلنت است.

هزینه

قیمت معمولا اولین چیزی است که بیماران هنگام تماس با جراح احتمالی در مورد آن سوال می‌کنند. با این حال، در مورد جراحی زیبایی، مهم است که کیفیت کار پزشک را نسبت به قیمت در اولویت قرار دهید. در حالی که ممکن است یک پزشک تازه کار قیمت بسیار ارزان‌تری اعلام کند، به اعتبار کلینیک دقت کنید. توجیه قیمت آن‌ها چیست؟ آیا جراح شما یک برنامه پیگیری مادام العمر ارائه می‌دهد؟ آیا اقدامات جراحی برای جلوگیری از عوارض انجام می‌دهند؟ آیا مطمئن‌ترین و با کیفیت‌ترین مواد انتخاب شده است؟ آیا آن‌ها با متخصصان بیهوشی بسیار ماهر کار می‌کنند؟ چه نوع داروها و مراقبت‌های بعد از عمل را ارائه می‌کنند؟ قیمت بسیار بیشتر از آنچه به نظر می‌رسد وجود دارد.

ایمپلنت‌ها

نوع پروتز سینه‌ای که جراح سینه استفاده می‌کند، نشانه مستقیم تمرکز آن‌ها بر ایمنی و نتایج طولانی مدت است. در سال‌های اخیر، گزارش‌هایی مبنی بر ارتباط ایمپلنت‌های بافت سینه با نوع نادری از سرطان به نام ALCL گزارش شده است. همچنین خطر چرخش مرتبط با کاشت پروتز اشکی وجود دارد. چرخش ایمپلنت اشکی می‌تواند منجر به اعوجاج قابل مشاهده سینه شود. این ممکن است در ۲۰ درصد موارد اتفاق بیفتد. بنابراین لازم است از کیفیت ایمپلنت استفاده شده مطمئن باشید. در حالی که یک جراح پلاستیک ماهر می‌تواند خطرات و مزایای هر نوع ایمپلنت را برجسته کند، شما باید این حقایق را هنگام بحث در مورد گزینه‌های خود در نظر بگیرید.

در صورت تمایل، می‌توانید یک مشاوره رایگان با دکتر آرش نجف بیگی داشته باشید.

کلینیک جردن : ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵کلینیک سعادت : ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴

جمع‌بندی

در صورتی که به دلایلی مثل افزایش سن سینه‌های شما دچار افتادگی و افزایش حجم شده است یا به دلایل ژنتیکی حجم سینه شما کوچکتر از حد انتظار شما است می‌توانید به کمک روش جراحی ماموپلاستی این مشکلات را برطرف کنید. این شیوه شامل انواع روش‌های ترمیم ظاهری پستان‌ها است. مهمترین عامل در دریافت نتایج عالی در این عمل دقت در انتخاب یک پزشک حرفه‌ای و متعهد است.

قبل از عمل باید نمونه‌های کار پزشک مورد نظر خود را ببینید و از کیفیت نتایج و ارائه خدمات پیگیری پس از عمل مطمئن شوید. در این مقاله به معرفی ویژگی‌های بهترین جراح ماموپلاستی پرداختیم. برای اطلاعات بیشتر در مورد این روش جراحی با ما تماس بگیرید.

کلینیک دکتر نجف بیگی

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، یکی از فعال‌ترین جراحان پلاستیک حال حاضر شهر تهران هستند. دوره پزشکی عمومی و تخصص خود را در دانگاه تهران و بیمارستان شهدای تجریش گذرانده‌اند و مقطع فوق

پست های محبوب

تماس با ما

مشاوره رایگان و دریافت اطلاعات بیشتر

مشاوره رایگان و دریافت اطلاعات بیشتر