بررسی جراحی چشم گربه‌ای

8,679

جراحی چشم گربه‌ای یک جراحی پلاستیک سرپایی است. هدف از انجام ‌‌‌این جراحی، کشیدن چشم به سمت خارج و شبیه‌سازی آن، همانند چشم گربه است. البته احتمالا عوارضی هم در پی خواهد داشت.

جراحی چشم گربه‌ای مانند عمل درشت کردن چشم یا اپی کانتال، امروزه از یکی محبوب‌ترین روش‌های جراحی چشم به شمار ‌می‌رود. داشتن چشمانی کشیده همیشه از جذاب‌ترین معیار‌های زیبایی انسان محسوب ‌می‌شود. اگر حالت چشمانتان را دوست ندارید، یا فرم چشمانتان به گونه‌ای است که شما را خسته و کسل نشان ‌می‌دهد؛ حتما به دنبال روشی برای جذابیت بیشتر و سر‌زنده نشان دادن چشم‌هایتان گشته‌‌‌اید.

با کمک جراحی چشم گربه‌‌‌ای شما ‌می‌توانید احساس نشاط، چشمانی جذاب و کشیده را به چهره خود هدیه دهید. جراحی چشم یکی از پیچیده‌‌ترین و حساس‌‌ترین جراحی‌های پلک به شمار ‌می‌رود. پس داشتن اطلاعات لازم برای انجام‌‌‌ این جراحی زیبایی، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. هدف ما از ‌‌‌این مقاله راهنمایی هرچه بیشتر شما در زمینه جراحی زیبایی چشم گربه‌‌‌ای ‌می‌باشد.

فراموش نکنید که میزان بالا کشیدن چشم و برش پلک در این جراحی بسیار اهمیت دارد. اگر توسط یک جراح غیر فوق تخصص انجام شود و از استانداردهای لازم فراتر رود موجب عوارض جبران ناپذیری برای چشمان شما خواهد شد.

چنانچه فرصت مطالعه کل محتوای مقاله را ندارید، با کلیک روی خلاصه مقاله و مطالعه آن، به اطلاعات مختصر و مفیدی دست پیدا کنید.

اهمیت چشم در زیبایی فرد بر هیچکس پوشیده نیست. عواملی همچون بالا رفتن سن، عدم رعایت روتین پوستی مناسب، مداومت حضور در برابر تابش شدید آفتاب و… ممکن است سبب افتادگی پلک‌ها شود. روش‌های متعددی برای زیبا و جذاب کردن چشم‌ها وجود دارد. در این میان، جراحی چشم گربه ای یا کانتوپلاستی (Canthoplasty) یکی از محبوب‌ترین روش‌های زیباسازی چشم است. امروزه، این جراحی به یکی از محبوب‌ترین جراحی‌های زیبایی چشم تبدیل شده و حتی بسیاری از سوپرمدل‌ها و بازیگران نیز تن به این جراحی می‌دهند.

هدف اصلی این جراحی ایجاد تغییر در ظاهر چشم و زیباتر کردن آن است. برای انجام این جراحی، پزشک فوق تخصص زیبایی براساس شرایط سنی شما، سوابق پزشکی و میزان کششی که در پوست چشمتان باید اعمال شود، یکی از دو روش بیهوشی و یا بی‌حسی موضعی را انتخاب می‌کند. سپس، با استفاده از محفظه‌ای پلاستیکی، محافظی را برای چشمان شما قرار می‌دهد. در ادامه، برشی از عضله کنار چشم به سمت پلک‌ها ایجاد می‌شود. با استفاده از این برش، پزشک می‌تواند به بافت روی استخوان صورت دسترسی پیدا کرده و تغییرات لازم را اعمال کند.

ممکن است پزشک برای رسیدن به نتیجه بهتر در طول جراحی، مجبور به کانتولیز شود. کانتولیز به معنای جدا کردن پوست گوشه چشم از استخوان زیرین است. پس از جدا کردن پوست، لبه پلک‌ها به آرامی به سمت بالا (تقریبا قسمت بالایی گوش) کشیده می‌شوند. با این‌کار، چشمان، حالتی بادامی و یا گربه‌ای پیدا می‌کنند. مدت زمان این جراحی بسته به شرایط بیمار، بین ۱ تا ۲ ساعت متغیر است.

این جراحی، یکی از کم‌خطرترین جراحی‌های زیبایی در دنیا است. البته همانند هر جراحی دیگر، جراحی چشم گربه‌ای نیز ممکن است مقداری درد به همراه داشته باشد. پزشک برای کاهش درد و نیز جلوگیری از عفونت، داروهایی را تجویز خواهد کرد که حتما در زمان‌بندی تعیین شده باید مصرف شوند.

همچنین، نیاز است تا زیباجو از تماس دست و یا هر شی دیگر با چشم جدا خودداری کند. معمولا تا ۱۰ روز پس از جراحی، خصوصا با استفاده از کمپرس سرد، تورم و کبودی ناحیه چشم به شدت کاهش پیدا کرده و می‌توان بخیه‌ها را کشید.

این جراحی سبب سفت شدن عضله‌های پلک بالا و پایین می‌شود. همچنین، اگر جراحی توسط پزشک حاذق انجام شده باشد، امکان بهبود تقارن بین چشم‌ها نیز وجود دارد.

از دیگر مزایای جراحی چشم گربه ای می‌توان به رفع افتادگی پلک و از بین بردن پف پلک اشاره کرد. همین موضوع سبب می‌شود تا چشم‌ها درشت‌تر و زیباتر دیده شوند. چشمان درشت و گربه‌ای، شما را جذاب‌تر و صد البته جوان‌تر نشان خواهد داد.

جراحی چشم گربه‌‌‌ای

افزایش تقاضا برای جراحی چشم گربه‌‌‌ای و بررسی دلایل آن

در کنار لیفت شقیقه که برای جوان سازی پوست کاربرد دارد، جراحی چشم گربه‌‌‌ای از جمله پر متقاضی‌‌ترین جراحی‌های چشم به شمار ‌می‌رود. اکثر افراد وقتی حرف از جراحی زیبایی و پلاستیک ‌می‌شود، اولین چیزی که به ذهنشان ‌می‌رسد، جراحی زیبایی بینی، تزریق ژل و چر‌‌بی‌ به لب و گونه است. کمتر پیش می‌آید که برای زیبایی به دنبال جراحی چشم بروند.

زمانی که پلک‌ها افتاده و پف دار باشد، چشم‌ها ریز‌تر و بیحال‌تر نشان داده می‌شود. اگرچه روش‌های بسیار زیادی در زمینه آرایشی وجود دارد که ‌می‌توانند با متد‌های مختلف ‌‌‌این میزان پف و افتادگی را برطرف کنند، اما نمی‌توانند زیبایی دائمی‌ را به شما هدیه دهند.

در واقع از آنجایی که چشم یکی از حساس‌‌ترین نقاط بدن ما محسوب ‌می‌شود، اکثر افراد ‌‌‌این ریسک را برای زیبا‌تر شدن چشمان انجام نمی‌دهند. اما بر‌خلاف تصور و نگرانی‌های موجود در زمینه جراحی زیبایی چشم، باید گفت جراحی چشم گربه‌‌‌ای هر روز از محبوبیت بیشتری در بین مردم برخوردار ‌می‌شود.

هیچ جراحی زیبایی بدون عوارض جراحی و درد نخواهد بود. در جراحی چشم گربه‌‌‌ای نیز مانند جراحی زیبایی بینی، تزریق ژل و چر‌‌بی ‌به لب و گونه و غیره…، درد کمی ‌را احساس خواهید کرد. ‌‌‌این احساس درد کاملا طبیعی است و بخاطر تغییرات ‌‌‌ایجاد شده در پوست و چشم شما اتفاق میفتد و دور از انتظار نخواهد بود.

از جراحی زیبایی چشم گربه‌‌‌ای نترسید اما بسیار مراقب باشید که کجا و توسط چه شخصی جراحی می‌شوید. میزان کشیدگی چشم و باز شدن پلک‌ها بسیار مهم است.

از آنجا که چشم‌ها و پلک‌ها از حساس‌‌ترین اجزای بدن محسوب ‌می‌شوند، همیشه نگرانی‌ها برای جراحی چشم بیش‌‌تر از سایر جراحی‌ها وجود دارد. اما ‌‌‌این را بدانید، در جراحی چشم گربه‌‌‌ای قرار نیست هیچ برش عمیقی ‌‌‌ایجاد شود، و کل مراحل جراحی موضعی و سطحی و توسط یک جراح فوق تخصص پلاستیک و زیبایی با مهارت اتفاق ‌می‌افتد. در نتیجه هیچ آسیبی ‌به چشم شما وارد نخواهد شد.

جراحی چشم گربه‌‌‌ای، یک جراحی سرپایی است و توسط پزشک فوق تخصص جراحی پلاستیک انجام ‌می‌شود. امروزه داشتن چشمان کشیده یکی از جذابیت‌های محبوب در بین جوانان و حتی میان‌سالان محسوب ‌می‌شود. یکی از دلایل افزایش میزان تقاضا برای انجام جراحی چشم گربه‌‌‌ای بازیگران‌ هالیوودی و مدل‌ها هستند.

در این باره بخوانید  گونه گذاری با کاشت پروتز

تقریبا اکثر بازیگران و مدل‌های معروف دارای چشمانی کشیده و جذاب، لب‌ها، گونه‌های برجسته و بینی باریک و سربالا هستند. از آنجا که برای بسیاری از افراد الگوی زیبایی همین مدل‌ها و بازیگران هستند، به همین دلیل علاقمندان ‌‌ترجیح ‌می‌دهند، از روش‌های آنها برای زیبایی چهره و اندام استفاده کنند.

دلیل دیگر افزایش تقاضا جراحی چشم گربه‌‌‌ای، داشتن اعتماد به نفس، احساس زیبایی و رضایتمندی از ظاهر است. با داشتن چشمانی کشیده چهره شما تغییر زیادی خواهد کرد و چهره‌‌‌ای سر زنده‌‌تر و بشاش‌‌تر از قبل خواهید داشت. جراحی چشم گربه‌‌‌ای یک جراحی ظریف و هنری است. وقتی ‌می‌شود با چند جراحی ساده به ‌‌‌این حس خوب و رضایتمندی رسید چرا باید آن را نادیده گرفت.

جراحی چشم گربه‌‌‌ای علاوه بر داشتن جنبه زیبایی و متفاوت بودن نکات مثبتی را نیز به همراه دارد. به ویژه وقتی با عمل افتادگی پلک همراه باشد.

جراحی زیبایی چشم گربه‌ای

جراحی چشم گربه‌‌‌ای یا کانتوپلاستی (CanthoPlasty) چیست؟

جراحی چشم گربه‌‌‌ای یا کانتوپلاستی (CanthoPlasty) یکی از جراحی‌های زیبایی چشم به شمار ‌می‌رود. در ‌‌‌این روش جراحی، به رفع افتادگی چشم و پلک، کشیدن گوشه چشم به سمت بالا و مورب پرداخته ‌می‌شود. هدف از انجام ‌‌‌این جراحی، کشیدن عضلات گوشه خارجی و داخلی چشم به طرفین و ‌‌‌ایجاد تغییرات در ظاهر و فرم چشم است. در واقع هدف آن شبیه‌سازی چشم شما به چشمان گربه است.

جراحی چشم گربه‌‌‌ای موجب احساس زیبایی و اعتماد به نفس در بیماران ‌می‌شود. از آنجایی که در ‌‌‌این روش چشم‌ها کشیده‌تر می‌شوند، به چشم گربه‌‌‌ای تشبیه شده است. از طرفی دلیل نام‌گذاری ‌‌‌این روش به نام کانتوپلاستی به‌‌‌ این دلیل است که به گوشه بالایی و خارجی چشم کانتوس گفته ‌می‌شود، بنابراین‌‌‌ این روش با نام کانتوپلاستی نیز شناخته ‌می‌شود یعنی جراحی زیبایی کانتوس. هدف از انجام کانتوپلاستی کشیدن کانتوس به سمت بالا یا طرفین، به سمت ابروها و یا کشیدگی مورب است.

معمولا جراحی چشم گربه‌ای همراه با رفع افتادگی پلک بالا و از بین بردن پف پلک پایین انجام می‌شود. به همین دلیل چشم‌ها علاوه بر کشیده شدن، درشت‌تر نیز دیده خواهند شد. البته برای برطرف شدن پف چشم نیز عمل پف چشم نیز پیشنهاد می شود.

جراحی چشم گربه‌ای

تغییرات پس از جراحی چشم گربه‌‌‌ای:

 • یکی از تغییرات انجام ‌‌‌این جراحی زیبایی، افزایش اعتماد به نفس شخص است.
 • با کشیدن چشم چهره شما سرزنده‌‌تر و جوان‌‌تر به نظر می‌آید.
 • دلیل دیگر آن اصلاح افتادگی و شل‌شدگی پلک بالایی و پایینی چشم است. افتادگی پلک بالا در بعضی موارد موجب کاهش دید خواهد شد.
 • رسوبات و چربی‌های اضافی پوست در پلک بالا از بین ‌می‌رود.
 • از دیگر فواید آن کاهش چین و چروک گوشه چشم خواهد بود.
 • موجب بهبود تقارن بین دو چشم ‌می‌شود.

موجب سفت شدن عضله‌های پلک بالا و پایین می‌شود

آیا برای جراحی زیبایی چشم گربه‌‌‌ای مناسب هستم؟

به طور کلی برای انجام جراحی چشم گربه‌‌‌ای هیچ محدودیتی وجود ندارد. در هر سنی و با هر ظاهر و فرم چشمی‌ که هستید فرقی ندارد. اگر از ظاهر چشمان خود راضی نیستید، و ‌می‌خواهید چشمانی کشیده و جذاب داشته باشید، شما کاندیدای مناسبی‌ برای ‌‌‌این جراحی هستید. اما در جراحی زیبایی چشم گربه‌‌‌ای مانند دیگر جراحی‌های پلاستیک بهتر است ‌‌‌این جراحی را از سن ۱۸ سالگی به بالا انجام دهید.

هدف از انجام تما‌می ‌جراحی‌های زیبایی چشم تنها احساس خوب و سرزندگی است. مهم نیست چند سالتونه یا چه مدل چشمی‌ دارید، در هر صورت با جراحی زیبایی چشم توسط یک فوق تخصص جراحی پلاستیک مطمئین شما به ظاهر مورد علاقه خود خواهید رسید.

جراحی زیبایی چشم

نگرانی‌های پس از جراحی چشم گربه‌‌‌ای

در جراحی چشم گربه‌‌‌ای همانند تما‌می ‌جراحی‌ها باید انتظار عوارض و خطرات احتمالی حاصل از جراحی را بدهید. اما نگران نباشید، بهبودی پس از جراحی چشم گربه‌‌‌ای بسیار سریع اتفاق ‌می‌افتد. اکثر افراد پس از یکی دوروز به فعالیت‌های روزانه خود باز می‌گردند.

وجود مشکل در بینایی، تورم و کبودی از عوارض جراحی چشم در روز جراحی و فردای آن کاملا طبیعی و موقتی است و از بین ‌می‌رود. به دنبال ‌‌بی‌اثر شدن داروی بی‌حسی پس از جراحی، داشتن احساس درد نیز کاملا طبیعی خواهد بود.

در این میان مهمترین عارضه‌ی بعد از جراحی چشم گربه‌ای این است که جراحی خود را توسط جراح غیر متخصص انجام دهید و بخواهید چشمان خود را بیش از اندازه بکشید. در چنین شرایطی گوشه چشم شما بیش از اندازه باز خواهد شد و همین موضوع مشکلات جدی برای چشم شما پیش خواهد آورد.

نخست اینکه بخش‌هایی از سفیدی چشم که زیر پلک مخفی شده است و از رگ‌‌های خونی زیادی تشکیل ده، نمایان می‌شود و ظاهر بدی به چشم‌ها خواهد داد. دوم اینکه باز شدن بیش از اندازه پلک‌ها موجب خشکی چشم می‌شود. این مشکل در دراز مدت به بینایی شما آسیب جدی وارد می‌کند. پس حتما برای انجام این عمل به چزشک فوق تخصص جراحی پلاستیک مراجعه کنید.

شرایط و مراقبت قبل از جراحی چشم گربه‌‌‌ای:

مانند هر جراحی، جراحی چشم گربه‌‌‌ای نیز نیازمند رعایت یکسری نکات مهم برای داشتن نتیجه بهتر است.‌‌‌ این نکات را در زیر برای شما شرح ‌می‌دهیم:

 • در مرحله اول شما پزشک فوق تخصص جراحی پلاستیک مورد نظرتان را انتخاب ‌می‌کنید.
 • اطمینان حاصل کنید جراح مورد نظر شما صلاحیت، مهارت و مجوز انجام جراحی زیبایی چشم شما را دارد. اگر جراحی شما توسط یک جراح مناسب انجام شود، نتیجه جراحی شما تضمین شده و کاملا طبیعی خواهد بود.
 • در طول جلسه مشاوره جراح فوق تخصص شما پس از گرفتن عکس از چشمان شما، توسط نرم افزار مخصوص نتیجه احتمالی جراحی چشم گربه‌‌‌ای را برایتان طراحی ‌خواهند کرد.
 • در این جا باید اشاره شود که انتظارات شما از این جراحی باید کاملا واقعی و منطقی باشد. انتظار تغییرات خیلی زیاد و خارج از استاندارد نداشته باشید.
 • بیمار لازم است برای مدت حدودی یک ماه مصرف سیگار را قطع کند. کشیدن سیگار روند بهبودی پوست را کند ‌می‌کند.
 • نوشیدن مشروبات الکلی نیز منع ‌می‌شود.
 • همچنین از بیمار خواسته ‌می‌شود مصرف داو‌های انعقاد خون غیر ضروری، مانند آسپرین و ‌‌‌ایپوبروفن را نیز قطع کند.
 • در ‌‌‌این روش جراحی هم از بی‌حسی موضعی و هم از بی‌هوشی عمو‌می ‌استفاده ‌می‌شود. در صورت داشتن حساسیت به هرکدام از ‌‌‌این دو روش به پزشک خود اطلاع دهید.

مراحل جراحی چشم گربه‌‌‌ای به چه صورت است؟

انجام جراحی چشم گربه‌‌‌ای حتما باید توسط یک جراح فوق تخصص پلاستیک و زیبایی انجام گردد. برای انجام ‌‌‌این جراحی چشم، متخصص بی‌هوشی از دو روش برای بی‌حسی استفاده می‌کند. روش بی‌حسی موضعی و روش بی‌هوشی عمومی. انتخاب نوع روش بی‌حسی به میزان تغییرات، کشش چشم و نوع چشمان شما بستگی خواهد داشت.

در این باره بخوانید  جراحی ترمیم صورت

این جراحی زمانی در حدود ۱ الی ۲ ساعت نیاز دارد تا جراحی انجام شود. در ابتدا پس از بی‌هوشی شما، جراح از یک محفظه شیشه‌ای از جنس پلاستیک برای حفاظت از چشمانتان استفاده ‌می‌کند. در حین جراحی چشم گربه‌‌‌ای از عضله‌ها به داخل پلک یک برش ‌داده می‌شود و آن را به دو طرف سر هدایت ‌می‌کند. ‌‌‌این برش امکان دسترسی به بافت محکمی‌که روی استخوان ابرو قرا دارد را ‌می‌دهد.

جراحی چشم گربه‌‌‌ای ممکن است با کانتولیز همراه باشد. کانتولیز به معنای جدا کردن پوست گوشه چشم از استخوان زیری آن است. همچنین اتصال بین پلک پایین برداشته ‌می‌شود، سپس لبه پلک به آرامی‌به سمت بالا و سر، مورب کشیده ‌می‌شود. در نهایت گوشه خارجی چشم کمی ‌بلند شده و چشم‌ها مانند چشم گربه یا بادام به دو طرف کشیده ‌می‌شود. پس از پایان جراحی نیز محافظ از چشم برداشته ‌می‌شود و زخم‌ها بخیه و پانسمان ‌می‌شوند.

مراحل جراحی چشم گربه‌ای جراحی چشم گربه‌ای

ریکاوری پس از جراحی:

بیماران معمولا پس از جراحی زیبایی چشم گربه‌ای در یک مدت زمان کوتاه بهبودی خود را پیدا خواهند کرد. مدت زمانی حدودا بین یک هفته تا یک ماه . اگرچه تورم و کبودی ممکن است از بعد جراحی بدتر شود اما به سرعت فروکش خواهد کرد.

چه تفاوتی بین جراحی بلفاروپلاستی و جراحی چشم گربه‌‌‌ای(کانتوپلاستی) وجود دارد؟

با افزایش سن و گذر زمان پوست بدن، به‌خصوص صورت شروع به شل شدن و افتادگی ‌می‌کند. پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده و از سفتی در ‌می‌آید. به وجود آمدن چین و چروک اطراف چشم بیش‌تر از بقیه نقاط صورت به چشم ‌می‌آید. همچنین با افزایش سن میزان کلاژن سازی پوست کاهش پیدا ‌می‌کند و همین امر موجب ‌می‌شود پوست لطافت و جوانی خود را از دست بدهد.

در مجموع تشابه زیادی بین جراحی چشم گربه‌ای و بلفاروپلاستی وجود دارد. اما در بلفاروپلاستی(BlepharoPlasty) هدف بیشتر درمانی و رفع افتادگی، شل شدگی و‌‌ترمیم پلک‌ها خواهد بود. بلفاروپلاستی یا لیفت چشم روشی است که در آن پوست اضافی و چربی زیر پلک‌ها از بین می‌رود. در بلفاروپلاستی از برش‌هایی استفاده می‌شود که باعث از بین بردن چربی‌ها می شود. سپس با یک بخیه نازک پوست را بهم می‌رسانند تا چین پلک حذف شود.

اما در روش جراحی چشم گربه‌‌‌ای هدف ‌‌‌ایجاد تغییرات در حالت چشم، کشیده‌‌تر شدن و شبیه سازی چشم به چشمان گربه است. در این روش در ‌واقع زاویه کانتال شکافته شده و پلک پایین جدا شده و با یک زاویه جدید بخیه می‌شود.

چشم گربه‌‌‌ای

برای آشنایی با جراحی بلفاروپلاستی مقاله جراحی پلک و هر آنچه لازم است در مورد آن بدانید را ازدست ندهید.

مراقبت‌های پس از جراحی چشم گربه‌‌‌ای

 • جراحی چشم گربه‌‌‌ای یکی از کم‌ خطر‌ترین جراحی‌های چشم به شمار ‌می‌رود. با ‌‌‌اینحال وجود کمی‌درد مربوط به بهبودی پس از جراحی چشم کاملا طبیعی است.
 • برای برداشتن بخیه و پانسمان یک هفته تا ۱۰ روز پس از جراحی به جراح فوق تخصص پلاستیک و زیبایی خود مراجعه کنید.
 • پس از جراحی زیبایی چشم، از چشم خود در برابر عفونت و زخم محافظت کنید.
 • در صورت بروز درد پس از جراحی، پزشک در صورت نیاز برایتان دارو‌های کنترل درد تجویز خواهند کرد.
 • همچنین برای جلوگیری از عفونت احتمالی ناشی از رعایت نکردن پس از جراحی، جراح برایتان آنتی بیوتیک خوراکی و قطره استریل چشمی ‌تجویز ‌می‌کنند.
 • به چشمان خود چیزی نزدیک نکیند و دستان خود را به چشم نمالید.
 • در صورت نیاز از حمام با دوش سبک استفاده شود.

کنترل درد و تورم پس از جراحی زیبایی چشم

 • در صورت بروز سوزش و درد ‌می‌توان از دارو‌های بدون نسخه برای کاهش درد استفاده کرد. دارو‌هایی مانند ‌‌‌ایپوبروفن و استومینوفن.
 • استفاده از کمپرس سرد در ۴۸ ساعت اول پس از جراحی، نیز به کاهش درد و تورم کمک زیادی خواهد کرد.
 • پیاده روی با به جریان انداختن خون در مویرگ‌ها به بهبودی هرچه سریع‌تر ورم و کبودی کمک خواهد کرد.

در صورت رعایت نکردن نکات پس از جراحی، چه عوارضی ما را تحدید ‌می‌کند؟

در صورت عدم رعایت و انتخاب نادرست جراح زیبایی ممکن است عوارضی همچون موارد زیر برایتان اتفاق بیفتد:

 • هماتوم
 • عفونت
 • ماندگاری جای زخم
 • تاری دید در طولانی مدت
 • خشکی و سوزش دائمی‌چشم
 • مشکل بسته نگه داشتن چشم به هنگام خواب

نتیجه‌گیری:

امروزه روش‌های مختلفی برای جراحی زیبایی چشم وجود دارد، که یکی از آن روش‌ها جراحی چشم گربه‌‌‌ای است. از آنجا که ‌‌‌این روش جراحی بسیار آسان بوده و عوارض کمی ‌را در بر دارد، بیش‌‌تر از سایر روش‌ها محبوبیت پیدا کرده است. پس اگر قصد دارید با کشیدن چشم‌های خود، چهره‌ای سرزنده‌‌تر و جوان‌‌تر داشته باشی، نیاز است حتما با یک جراح فوق تخصص پلاستیک در‌‌‌ این‌باره مشورت کنید.

برای کسب اطلاعان بیشتر درباره متخصص جراحی پلاستیک مقاله بهترین متخصص جراحی پلک را از دست ندهید.

کانتوپلاستی نام جراحی پلک است که برای تقویت تاندون کانتال جانبی و ساختار حمایت کننده اطراف آن استفاده می‌شود. هدف تقویت بافت‌های کانتوس برای کمک به حفظ موقعیت طبیعی و رابطه بین پلک و کره چشم است. با این حال در جنبه زیبایی این عمل می‌توان گوشه‌های چشم را بازتر و کشیده‌تر کرد تا چشم‌ها حالت جذاب‌تری پیدا کنند.

این مورد کاملا بستگی به شیوه انجام عمل، میزان تغییرات انجام شده و دقت یا تخصص جراح دارد. کانتوپلاستی بیشتر روی گوشه چشمی که پلک ها به هم می‌رسند متمرکز می‌شود، معمولاً تهاجمی‌تر است زیرا جراح باید عضله را برش دهد تا گوشه چشم باز شود. روش دیگر، کانتوپکسی کمتر تهاجمی است و بیشتر شامل بخیه‌هایی برای سفت کردن و تثبیت تاندون‌ها و ماهیچه‌های چشم است. در این حالت گوشه چشم کمی کشیده‌تر خواهد شد و یا لیفت پیدا می‌کند. در هر صورت مهارت جراح فوق تخصص در انجام صحیح و بدون عوارض این عمل موثر است.

پیر شدن پوست، جاذبه زمین و سایر عوامل ممکن است در مدت زمان طولانی به تغییرات ظریف در نتایج عمل شما منجر شوند. اگرچه اکثر بیماران کانتوپلاستی می‌توانند تا ده سال یا بیشتر از نتایج عمل چشم‌ گربه‌ای خود لذت ببرند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
2 نظرات
 1. شکوفه حاجی علیخانی می گوید

  سلام من خانم مجرد چهل ساله هستم ۹۴کیلو با قد ۱۶۰هستم شکمم بزرگه، تمام قسمتهای بدن چربی داره البته. چه عملی پیشنهاد میشه که شکم کوچک شه . (ممکنه بخوام ازدواج کنم وباردارشم)قیمت؟ ضمنا همراه ندارم. ساکن اصفهانم. خانواده مخالفند ومیگن خطرناکه. میتونم به یکی از خدمه ها یابهیارها ی خانم دستمزد همراه بیماربودن را بدهم ؟ آیا یک هفته باید تهران باشم بخاطر درن ها؟ چه عملی مناسب من است. راهنماییم کنید

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز برای پاسخ سوالاتتان با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

سوال خود را بپرسید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید