اولترازد

اولترازد

اولترازد

اولترازد: افراد بسیاری هستند که خواهان از بین بردن چربی‌های اضافه در بدن هستند. چرا که این چربی‌ها علاوه بر اینکه ظاهر فرد را به هم می‌ریزد و اعتماد به‌ نفس فرد را کم می‌کند می‌تواند سبب بروز بیماری‌های قلبی عروقی شود و باعث افزایش دیابت نوع یک در فرد شود.

اولترازد

 

چربی‌های اضافه می‌توانند سبب شوند فرد حس خوبی به اندامش نداشته باشد و سبب ابتلای فرد به افسردگی شود و روابط شغلی و اجتماعی فرد را به خطر بیندازد. اما چربی همیشه هم بد نیست چرا که چربی در صورتی‌ که در بدن به‌ اندازه باشد می‌تواند باعث خواب بهتر، انرژی بیشتر، کاهش هزینه‌های درمانی، اعتماد به‌ نفس بیشتر، نیاز کمتر به دارو و روحیه شادتر شود.

 

رژیم برای کاهش وزن

امروزه به دلیل زیادشدن مشکل چاقی، محققان در این مورد تحقیقات زیادی انجام داده‌اند و راه‌ حل‌های زیادی را برای درمان آن یافته‌اند. اما امروزه افراد به‌ قدری غرق در زندگی مدرن شده‌اند که خیلی حاضر نیستند برای رسیدن به وزن ایده آل، ماه‌ها زمان صرف کنند. همچنین رژیم و ورزش تنها حجم سلول‌های چربی را کم می‌کند اما چربی‌ها را از بین نمی‌برند و این امکان وجود دارد که با قطع رژیم دوباره فرد به وزن اولیه برگردد.

 

 در روش‌های سنتی رژیم، افراد مجبورند گرسنگی‌های سختی را تحمل کنند و بدن در این حالت احساس خطر کند و مقداری چربی برای حالت قحطی ذخیره کند و پس از اتمام دوره رژیم، این چربی‌های ذخیره‌ شده باعث افزایش وزن تا چند کیلوگرم شوند. اما در روش اولترازد بدن دچار استرس نمی‌شود تا مجبور باشد به مقابله برخیزد و چربی ذخیره کند.

 

دستگاه اولترازد

اولترازد جزو پیشرفته‌ترین و جدیدترین دستگاه‌های پیکرتراشی و تناسب‌ اندام می‌باشد و قادر است در مدت یک روز شکم صاف و شش تکه برای فرد ایجاد کند و او را زیبا و خوش‌ اندام نماید. در پیکرتراشی با اولترازد، شخص می‌تواند بلافاصله بعد از انجام عمل مرخص شود و نیازی به بستری و بی‌هوش شدن بیمار نیست و می‌توان آن را در مطب هم انجام داد و از ایمنی لازم برخوردار است. اولترازد تا به امروز تنها دستگاه پیکر تراشی می‌باشد که می‌تواند چربی‌های سطحی بین عضلات شکم را از بین ببرد و منجر به شکم شش تکه شود. همچنین می‌تواند چربی‌های عمقی را هم از بین ببرد.

 

دستگاه اولترازد

دستگاه اولترازد به‌ صورت کاملاً مستقل از رژیم غذایی می‌تواند با ایجاد فشار منفی در سلول‌های چربی و افزایش حجم ناگهانی در سلول‌های چربی باعث مرگ سلول‌های چربی گردد. این دستگاه فقط بر روی سلول‌های چربی مؤثر است و تأثیری بر روی سایر بافت‌های بدن ندارد و کاملاً ایمن می‌باشد. همچنین در این روش می‌توان چربی‌های چند نقطه از بدن را به صورت همزمان تخلیه کرد. بنابراین اولترازد سبب می‌شود حجم زیادی از چربی‌ها از بدن خارج شوند.

 

مزایای انجام اولترازد

از مهم‌ترین مزایای این روش این است که می‌توان از آن در تمام قسمت‌های بدن حتی قسمت‌های ظریف و حساس مثل غبغب استفاده کرد و به دلیل برخورداری از امواج طولی ایمن منجر به سوختگی نمی‌شود. مدت‌زمان لازم برای انجام این عمل این‌ گونه محاسبه می‌شود که به‌ طور میانگین هر 1000سی‌سی چربی در عرض 10 دقیقه لیزر می‌شود و سلول‌های چربی که تحت لیزر اولترازد قرار می‌گیرند کامل از بین می‌روند. تا دو سال پس از انجام آن، سلول‌های چربی که از بین رفته‌اند دیگر تولید نمی‌شوند.

مزایای انجام اولترازد

 

روش از بین رفتن چربی‌ها با اولترازد

این روش قادر است با دارا بودن از تکنولوژی مدرن، در مدت زمان کمی با ایجاد فشار منفی در داخل سلول‌های چربی، آن‌ها را نابود کند. سپس چربی‌های آزاد شده به حالت مایع در می‌آیند و از بدن خارج شوند. این عمل، روشی بی‌خطر و مدرن برای کاهش وزن و برداشتن چربی است و افراد می‌توانند با خیال آسوده آن را انجام دهند. همچنین می‌توان از آن برای از برداشتن چربی‌ اضافه در تمام قسمت‌های بدن استفاده کرد.

اولترازد چگونه انجام می‌شود؟

اولترازد، از امواج طولی مشخصی برای جراحی شکم و از بین بردن چربی‌های اضافه شکم و دیگر قسمت های بدن استفاده می‌ شود و برخلاف روش‌های جراحی مانند بای‌پس معده و لیپوساکشن، روی بدن زخمی ایجاد نمی‌کند و بیشتر اوقات خونریزی، عفونت و درد ندارد و به همین دلیل نیاز به بستری شدن هم ندارد. نتیجه‌ای که افراد از اولترازد می‌گیرند آنی می‌باشد و از بین رفتن چربی‌ها دائمی است. در اولترازد، از امواج به‌ صورت پالسی و مستمر استفاده می‌کنند.

در روش پالسی برای از بین بردن چربی‌های اضافه در قسمت‌های حساس مثل غبغب استفاده می‌شود و امواج مستمر که انرژی بالاتری دارند، برای از بین بردن قسمت‌هایی استفاده می‌شود که چربی بالاتری دارند. خوبی اولترازد برخلاف دستگاه‌های دیگر این است که می‌تواند فرکانس را تنظیم کرده و تغییر دهد. گستره‌ی فرکانس اولترازد بین ۲۶ تا ۵۰ کیلوهرتز و قدرت خروج آن تا ۱۰۰ وات می‌باشد.

 

لیفت پوست با انجام اولترازد

از دیگر مزیت‌های این روش در این است که می‌توان از آن برای تمام اعضای بدن و از جمله جراحی شکم استفاده کرد و در کمترین زمان ممکن چربی‌های اضافه را از بین برد و به اندام ایده آل رسید. همچنین می‌توان همزمان با اولترازد، با استفاده از امواج HIFU، لیفتینگ پوست و کشش پوست را هم انجام داد .در واقع با کمک امواج هایفو باعث تحریک کلاژن سازی می‌شود که از افتادگی پوست پس از تخلیه چربی‌ها جلوگیری می‌کند.

 

دستگاه اولترازد و لیفت

در حین انجام این عمل ممکن است قسمتی از چربی‌هایی که سوزانده شده‌اند از بدن خارج نشوند. اما جای نگرانی نیست و این چربی‌ها تأثیر منفی بر بدن ندارند و کلسترول و تری گلیسیرید خون را افرایش نمی‌دهند چون از طریق فیزیولوژیک بدن دفع می شوند.

 

برتری اولترازد نسبت به دستگاه‌های قدیمی

برتری این دستگاه نسبت به دستگاه‌های قدیمی این است که در آن‌ها از ویبریشن برای از بین بردن بافت چربی استفاده می‌شد و قادر به از بین بردن سلول چربی نبودند و بنابراین امکان بازگشت سلول‌های چربی وجود داشت. اما اولترازد از امواج ماورای صوت برای از بین بردن سلول‌های چربی استفاده می‌کند و بنابراین غیر قابل‌ بازگشت خواهد بود.

درباره اولترازد

امروزه انواع روش های برای لاغری و پیکرتراشی به وجود آمده است که یکی از ایمن ترین و بدون عارضه ترین آن ها اولترازد است.

 

عملکرد اولترازد چگونه می باشد؟

زوش لاغری با اولترازد به این صورت است که در زمان کمی یک فشار منفی در سلول های بدن ایجاد می کند. این فشار به حدی است که سلول ها قادر به تحمل این فشار نیستند و منفجر می شوند و به این ترتیب سلول های چربی از بین می روند.

این سلول های چربی تخریب شده قابل بازگشت نیستند و به صورت مایع از بدن خارج می شوند.

 

نکاتی درباره اولترازد

 • در یک جلسه یک ساعته شکمی صاف و زیبا ایجاد می کند.
 • بعد از لاغری با اولترازد نیازی به بستری شدن نیست و بیمار مرخص می شود.
 • بدون نیاز به بیهوشی قابل انجام است.
 • چون دستگاه اولترازد ایمنی بالایی دارد در مطب نیز از آن استفاده می شود.
 • از دستگاه اولترازد برای از بین بردن چربی های موجود در تمامی نواحی بدن می توان استفاده کرد.
 • در روش لاغری با اولترازد هیچ گونه سوختگی ایجاد نمی شود.
 •  می تواند چربی های عمقی و سطحی بدن را از بین ببرد.
 • در این روش لاغری نیازی به رژیم غذایی نمی باشد.
 • کسانی که متقاضی انجام لاغری با اولترازد هستند, باید آزمایشات مورد نیاز را قبل جراحی انجام دهند.
 • بیمار باید به صورت ناشتا برای انجام عمل مراجعه کند.

 

نکاتی در مورد اولترازد

 

مزایای لاغری با اولترازد چیست؟

 •  سریع ترین دستگاه لاغری در جهان است.
 • قادر است در کمترین زمان بیشترین مقدار چربی را از بدن خارج کند.
 • در این روش همزمان با از بین بردن چربی بدن، لیفتینگ پوست نیز انجام می گیرد.
 • اولترازد می تواند شکم شش تکه نیز ایجاد کند.
 • در مطب و با بی حسی موضعی نیز قابل انجام است.
 • کار با دستگاه بسیار آسان می باشد.

 

 اولترازد بهتر است یا لیپوماتیک ؟

اولترازد و لیپوماتیک هر دو از روش های پیکرتراشی می باشند و جهت لاغری استفاده می شوند.

هر کدام از روش های پیکرتراشی مزایا و معایب خاصی دارند و با توجه به شرایط جسمی بیمار بهترین روش انتخاب می شود.

افرادی که خواهان انجام اولترازد هستند ممکن است با توجه به شرایط جسمی که دارند لیپوماتیک برای آنان مناسب تر باشد.

به این دلایل نمی توان گفت اولترازد روش بهتری است یا لیپوماتیک. چون شرایط جسمی بیمار در انتخاب روش پیکرتراشی نقش بسیار مهمی دارد.

برای آن که بدانید بهترین روش، با توجه به شرایط جسمی بیمار چه روشی است باید به پزشک متخصص مراجعه نمایید.

در جلسه مشاوره قبل از جراحی، پزشک متخصص شرایط جسمی و میزان چربی های بدن بیمار را معاینه می کند و بهترین روش را به بیمار پیشنهاد می کند و هزینه لیپوماتیک و اولترازد را به بیمار می گوید.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *