انواع سایز پروتز سینه و نحوه انتخاب بهترین سایز

18,797

در تمام افراد سیستم عضلانی فرد، میزان کشسانی پوست و اندازه‌ی پستان متفاوت است. به همین دلیل اندازه‌ی پروتز نمی‌تواند در افراد مختلف یکسان باشد و با توجه به شرایط و ویژگی‌های فردی متغیر است.

فردی که سینه‌های بسیار کوچکی دارد نمی‌تواند انتظار داشته باشد که پروتز بزرگی را برایش قرار دهند؛ زیرا این کار ممکن است سبب بروز عوارضی در فرد شود. به همین دلیل انتظار بیمار از این جراحی باید واقع بینانه و منطقی باشد.

یکی از سوالاتی که ممکن است ذهن افراد را درگیر کند این نکته است که پروتز نیاز به تعویض دارد یا خیر. در پاسخ به این سوال باید گفته شود که امروزه با وجود پیشرفت تکنولوژی و علم پزشکی نیازی به تعویض پروتز بعد از گذشت چند سال نیست و فقط زمانی باید پروتز تعویض شود که آسیبی به آن وارد شده و پاره شود. اما بیماران باید این نکته را در نظر داشته باشند که پس از گذشت مدت زمانی از جراحی برای بررسی پروتز به پزشک مراجعه کنند.

قبل از انجام جراحی پروتز سینه، پزشک متخصص طی جلسه مشاوره بررسی‌های لازم را انجام می‌دهد تا مشخص شود که بدن فرد آمادگی پذیرش چه سایز پروتزی را دارد. در صورت عدم آگاهی از میزان آمادگی بدن فرد، ممکن است به دلیل نامتناسب بودن سایز پروتز، عوارض و خطراتی برای فرد ایجاد شود.

از جمله این خطرات می‌توان به چند مورد اشاره کرد. در اثر فشار زیاد به بافت سینه، ممکن است فرد دچار آتروفی در قسمت پستان شود. همچنین ممکن است بزرگی پروتز سبب ایجاد چین و چروک روی سینه و ایجاد افتادگی در این قسمت شود.

انجام عمل پروتز سینه با محدودیت سنی همراه است و بیماران که خواهان انجام جراحی پروتز سینه هستند، باید حداقل سن را دارا باشند. محدودیت سنی در این جراحی ۱۸ سال می‌باشد و این محدودیت به دلیل این است که رشد بافت سینه تا این سن کامل می‌شود.

در صورت رشد سینه پس از جراحی پروتز، ممکن است نتیجه‌ی جراحی تحت تأثیر قرار گیرد و به همین دلیل بهتر است که تا زمانی که بافت سینه در حال رشد است، جراحی پروتز سینه انجام نگردد.

همان‌ طور که شاهد هستید، امروزه افراد زیادی به دنبال انجام جراحی‌های زیبایی هستند و در تلاشند که با انجام این جراحی‌ها، زیبایی خود را افزایش دهند. جراحی پروتز سینه، یکی از انواع جراحی‌های زیبایی به شمار می‌رود که در بین بانوان بسیار رواج یافته است. خانم‌ها به دلایل مختلفی ممکن است از شکل ظاهری سینه‌های خود رضایت نداشته باشند و همین امر سبب شده که اعتماد به نفس آن‌ها کم شود.

اکثر افراد تمایل دارند که نتیجه‌ای که بعد از عمل سینه حاصل می‌شود، یک نتیجه‌ی واقعی باشد و کمتر کسی متوجه شود که فرد مورد نظر جراحی پروتز سینه انجام داده است. با وجود این، قبل از اقدام برای انجام جراحی زیبایی پروتز سینه باید فرد به چند سوال پاسخ دهد.

اول این‌که از بین انواع سایز پروتز سینه  از دید او چه سایزی ایده‌آل است؟ می‌خواهم بعد از جراحی چگونه دیده شود و ظاهر من چگونه شود؟ آیا سایزی که برای پروتز سینه در نظر دارد با اندام او متناسب و با نحوه‌ی فعالیت و زندگی روزمره‌ی او هماهنگ است؟

ویدئو زیر را درباره انواع سایز پروتز سینه از دست ندهید:

چه عواملی در انتخاب انواع سایز پروتز سینه تأثیر دارد؟

در انتخاب بهترین سایز پروتز سینه، عوامل مختلفی تأثیرگذار است که با در نظر گرفتن آن‌‌ها، می‌توان نتیجه‌ی مناسب و ایده‌آلی از انجام جراحی پروتز سینه را مشاهده کرد. در کل، باید این نکته را در نظر داشته باشید که در بین انواع سایز پروتز سینه، انتخاب مناسب باید یک حس رضایت در شما ایجاد کند و شما را به خواسته و هدف خود از انجام جراحی پروتز سینه نزدیک کند.

از جمله این عوامل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

·        سبک زندگی هر فرد

قبل از انتخاب انواع سایز پروتز سینه، باید این موضوع در نظر گرفته شود که شیوه‌ی زندگی فرد به چه صورت است؟ به عنوان مثال، برخی از افراد هستند که فقط زیبایی ظاهری برایشان حائز اهمیت است و به مسائل و خطراتی که ممکن است برای آن‌ها اتفاق بیفتد، توجه نمی‌کنند.

این گونه افراد اصرار دارند که یک سایز پروتز سینه بزرگ برای آن‌ها گذاشته شود. در حالی که ممکن است چند سال بعد و با گذشت زمان و افزایش سن در فرد، به دلیل فشاری که پروتز به بافت‌های اطراف سینه وارد می‌کند، فرد دچار درد در ناحیه‌ی سینه شود.

همچنین، وجود پروتز بزرگ در سینه‌ی این افراد، به مرور زمان می‌تواند سبب افتادگی پروتز و در نتیجه، افتادگی سینه شود. این عارضه می‌تواند درد در قسمت کمر و شانه را نیز در پی داشته باشد.

در این باره بخوانید  انواع روش های عمل سینه برای بزرگ کردن سینه

·        تناسب سایز پروتز سینه با سایر اندام‌های بدن

یکی از عللی که بیشتر افراد را به سمت جراحی پروتز سینه سوق می‌دهد، علاقه به زیبایی در افراد است. زیرا وجود یک سایز پروتز سینه مناسب، زیبایی اندام یک فرد را بسیار بیشتر می‌کند و همین امر سبب ایجاد اعتماد به نفس و حس رضایت در فرد می‌گردد. به همین دلیل، افراد باید بسیار دقت کنند که سایزی که انتخاب می‌کنند، کاملا متناسب با سایر اندام‌های آن‌ها باشد. عدم تناسب انواع سایز پروتز سینه با سایر اندام‌های بدن، باعث ایجاد نتیجه‌ی عکس پس از عمل زیبایی می‌گردد. مشاوره قبل از انجام عمل زیبایی پروتز سینه با بهترین جراح سینه در تهران یا نزدیکترین شهر محل سکونت تان، می‌تواند بسیار نقش کمک‌ کننده داشته باشد.

محل قرار گیری پروتز سینه

مطالعه مقاله تعویض پروتز سینه و عوامل اصلی برای انجام آن را از دست ندهید!

چه افرادی بیشتر جز کاندیدهای انجام پروتز سینه هستند؟

·        افرادی که پس از بارداری سینه‌هایشان دچار تحلیل می‌شود!

دسته‌ی اول افرادی هستند که پس از طی دوره‌ی حاملگی و شیردهی، از حجم سینه‌هایشان کم می‌شود و شکل ظاهری سینه، موردپسند آن‌ها نیست.

اکثر این افراد، زمانی که در دوران شیردهی، سینه‌هایشان حجیم‌تر است، از سایز سینه‌های خود راضی هستند و بعد از اتمام این دوران، با مراجعه به پزشک متخصص، تمایل دارند که با استفاده از انواع مدل پروتز سینه، سینه‌هایشان بزرگ شود.

در این افراد به دلیل تحلیل سینه در دوران حاملگی و شیردهی، پوست بسیار شل و آزاد است و به همین دلیل استفاده از یک پروتز کوچک، کامل سینه را پر نمی‌کند و باید باتوجه به قطر سینه از یک پروتز با حجم مناسب استفاده نمود.

در برخی افراد که پوست سینه بیش از حد شل و آزاد است، پزشک پیشنهاد می‌دهد که ابتدا پوست اضافی سینه برداشته شده و سپس پروتز مناسب گذاشته شود.

انواع سایز مناسب پروتز سینه

مطالعه مقاله انواع سوتین مناسب بعد از جراحی سینه و قیمت آنها را پیشنهاد می کنیم.

       افرادی که نسبت به سن خود از سایز سینه‌های بسیار کوچکی برخوردار هستند!

در برخی افراد مشاهده می‌شود که سینه‌ها در مقایسه با سن فرد، به طور کامل رشد نکرده و یا قفسه سینه کاملا صاف است. این گونه افراد برای ایجاد حس رضایت نسبت به اندام خود، به پزشک متخصص مراجعه می‌کنند تا با انجام جراحی، سایز پروتز سینه متناسب با اندام او انتخاب و گذاشته شود.

در این افراد با توجه به اینکه سینه‌ها تشکیل نشده و یا اندازه آن‌ها خیلی کوچک است، نمی‌توان سایز پروتز سینه را خیلی بزرگ در نظر گرفت؛ زیرا پوست فرد، محکم است و امکان دارد که توان کش آمدن بیش از حد را نداشته باشد و همین امر اختلال در جراحی و پیدایش عوارض بعد از جراحی را ممکن می‌کند.

به طور معمول، برای این قبیل افراد از سیلیکون ۲۵۰ سی‌سی یا سیلیکون ۳۰۰ سی‌سی استفاده می‌شود تا نتایج حاصل از جراحی پروتز سینه رضایت بخش باشد.

·        افرادی که تمایل دارند سینه‌هایشان از حد طبیعی بزرگ‌تر باشد!

در برخی موارد دیده می‌شود افرادی که برای انجام جراحی پروتز سینه مراجعه می‌کنند از سایز سینه‌های نرمالی برخوردار هستند، اما این افراد بسیار تمایل دارند که سینه‌های آن‌ها از حد طبیعی بزرگ‌تر باشد.

با توجه به این نکته که استفاده از یک پروتز بسیار بزرگ ممکن است عوارضی را در پی داشته باشد و پس از گذشت یک مدت افتادگی سینه و درد در نقاطی از بدن را برای فرد ایجاد کند، باید به این فرد در این زمینه تذکر داده شود در جلسه‌ی مشاوره که قبل از انجام عمل جراحی با پزشک متخصص برگزار می‌شود، پزشک با انجام مایعات و در نظر گرفتن اندام و نوع پوست فرد مورد نظر، سایز پروتز مناسب را بیان می‌کند.

در صورتی که فردی بدون توجه به نظرات پزشک سایز پروتز نامناسب را برای انجام جراحی انتخاب کند، طی گذشت چند سال، به دلیل سنگینی پروتز و آسیب به بافت‌های مجاور، خطرات و عوارضی را برای فرد ایجاد می‌کند.

مطالعه مقاله محل قرار گیری پروتز سینه را پیشنهاد می کنیم.

سایز پروتز سینه

چه عواملی در افتادگی پروتز سینه نقش دارد؟

 • وزن پروتز استفاده شده

وزن پروتزی که برای هر فرد استفاده می‌شود، تأثیر به سزایی در زیبایی سینه دارد. بعد از انجام جراحی، به مرور زمان بر اثر فشاری که پروتز به بافت‌های مجاور سینه وارد می‌کند، سینه دچار افتادگی می‌شود. هر چه سایز پروتز سینه بزرگ‌تر و در نتیجه سنگین‌تر باشد، سینه زودتر دچار افتادگی شده و زیبایی خود را از دست می‌دهد.

به طور مثال، شخصی به پزشک مراجعه می‌کند و پس از انجام معاینات و مشاوره، پزشک متخصص به بیمار می‌گوید که سایز پروتز مناسب برای او، ۳۰۰ سی‌سی است.

در صورتی که فرد برای گذاشتن پروتز بزرگ‌تر اصرار ورزد، سبب می‌شود که سینه‌های او در مدت زمان کوتاه‌تری، زیبایی خود را حفظ کند و به دلیل سنگینی زیاد، زود دچار افتادگی شود. به همین دلیل باید حتما قبل از تصمیم قطعی با پزشک مشورت کرد تا اختلالی در نتیجه‌ی جراحی حاصل نشود.

وزن پروتز سینه، یک فشار دائمی روی پوست فرد ایجاد می‌کند که این فشار بعد از گذشت چند سال سبب ایجاد عارضه‌ی افتادگی سینه در فرد می‌گردد. میزان سرعت افتادگی در سینه با وزن سینه رابطه‌ی تصاعدی دارد. به عنوان مثال سرعت افتادگی پروتز سینه در یک پروتز ۵۰۰ سی‌سی در مقایسه با یک پروتز ۳۰۰ سی‌سی چهار برابر بیشتر است.

 • کیفیت پوست فرد و بافتهای اطراف
در این باره بخوانید  پروتز سینه چیست بعلاوه فیلم واقعی نمونه کار پروتز پستان

یکی دیگر از عواملی که در ایجاد افتادگی سینه نقش دارد، کیفیت پوست فرد است. در صورتی که پوست فرد شل، ضعیف یا نازک باشد باید از سیلیکون‌های ۳۰۰ سی سی استفاده کند. پوست این گونه افراد به دلیل حاملگی و یا عوامل دیگر آسیب دیده و به همین دلیل توان تحمل پروتز بزرگتر را ندارد. افرادی نیز که سینه های بسیار کوچک دارند و پوستشان نیز از نوع محکم است و کشسانی زیادی ندارد نباید از سایز پروتز سینه بزرگ استفاده کنند زیرا عدم کشسانی زیاد پوست سبب میشود به بافتهای اطراف سینه فشار وارد شود.

مطالعه مقاله بررسی جامع تاثیر پروتز سینه بر بارداری و شیردهی را پیشنهاد می کنیم.

انتخاب سایز مناسب پروتز سینه
 • ابعاد اولیه‌ی پستان در افراد

قبل از انجام عمل زیبایی پروتز سینه، اندازه‌ی پستان در فرد مورد نظر توسط پزشک متخصص، مورد بررسی قرار می‌گیرد. انواع سایز پروتز مناسب، باید باتوجه به پهنا و قاعده‌ی سینه فرد باشد زیرا درصورتی که انتخاب سایز پروتز سینه از این قاعده مستثنی باشد، نتیجه‌ی عمل خوشایند نمی‌باشد.

 • میزان تحمل بافت‌های اطراف پستان

برای انتخاب انواع سایز پروتز سینه، باید پزشک به این نکته توجه کند که بافت‌های اطراف سینه فرد تا چه میزان توان تحمل وزن پروتز را دارا می‌باشد. درصورتی که پس از انجام معاینات، پزشک به این نتیجه برسد که بافت‌های سینه از کیفیت مطلوبی برخوردار نیستند و توان کافی را ندارد، انتخاب سایز بزرگ پروتز سینه در این فرد امکان پذیر نیست زیرا انجام آن سبب ایجاد نتایج نامطلوب پس از جراحی می‌شود.

 • حجم پروتز درخواستی توسط افراد

ساختار جسمانی در هر فرد متفاوت است. قطر سینه در هر فرد با قطر قفسه سینه مرتبط است. پزشک متخصص برای انجام جراحی پروتز سینه باید ابعاد این قسمت‌ها را در نظر بگیرد تا ظاهری طبیعی و بدشکل ایجاد نشود. در این ارتباط دو مورد در فرد بررسی می‌گردد:

– چین‌هایی که در قسمت خارجی پستان در خط زیر بغلی قدامی وجود دارد.

– فاصله‌ی موجود بین دو پستان در فرد

در نظر نگرفتن این دو مورد در کنار سایر مواردی که باید برای جراحی پروتز سینه رعایت شود، ممکن است ظاهر کاملا غیر طبیعی و بدشکل را برای سینه‌های افراد ایجاد کند. جراح در این عمل، پروتزی را برای فرد انتخاب می‌کند که قطر آن در مقایسه با قطر پستان کم‌تر باشد. همچنین شرکت‌هایی که پروتز سینه تولید می‌کنند، برای تولید چند سایز مختلف از پروتز سینه، یک قطر خاص را در نظر گرفته و برجستگی‌های متفاوت را ایجاد می‌کنند زیرا با این وجود پروتزها در مقایسه با یکدیگر از پهنای قاعده‌ی یکسانی برخوردارند اما حجم بزرگتری را نشان می‌دهند. پزشک علاوه بر حفظ زیبایی پستان و تناسب انواع سایز پروتز سینه با سایر اندام‌های فرد، برجستگی مورد نظر را تامین می‌کند.

 • عدم رعایت مراقبت‌ها پس از انجام جراحی

بعد از انجام عمل جراحی پروتز سینه، فرد باید مراقبت‌های بعد از عمل را به صورت کامل انجام دهد. به عنوان مثال بعد از انجام جراحی باید از سوتین مخصوص استفاده شود. استفاده از این سوتین، از افتادگی سینه جلوگیری می‌کند. افرادی که ورزش می‌کنند، تا مدتی پس از انجام جراحی پروتز سینه باید از انجام فعالیت‌های سنگین پرهیز کنند و همچنین این افراد نباید از سایز پروتز سینه بزرگ استفاده کنند زیرا فعالیت زیاد سبب می‌شود که در سینه، افتادگی ایجاد شود.

برای مطالعه بیشتر در این زمینه مقاله ورزش بعد از پروتز سینه را پیشنهاد می دهیم.

برای دریافت مشاوره و پرسیدن سوالات بیشتر، با کلینیک دکتر نجف بیگی تماس حاصل فرمایید. در صورت نیاز نیز می توانید از یک جلسه مشاوره رایگان با جناب دکتر نجف بیگی بهره مند شوید.

.

چگونه یک فرد می‌تواند سایز پروتز سینه مناسب را تشخیص دهد؟

امروزه با پیشرفت علم پزشکی، روش‌های کامپیوتری ۳ بعدی وجود دارد که به صورت پیشرفته یک تصویر پیش نمایش از فرد بعد از جراحی پروتز سینه ایجاد می‌کند. با استفاده از این تکنولوژی، هر فرد می‌تواند انواع سایز پروتز سینه را روی سینه خود مشاهده کند و در آخر پس از مشاوره با پزشک متخصص، تصویری که به خواسته‌ی او نزدیک‌تر است را انتخاب کند. انتخاب انواع پروتز سینه بعد از سرطان سینه یکی از اقداماتی است که غالب بانوان به دنبال آن هستند.

اما مشاهدات حاکی از آن است که هنوز استفاده از روش قدیمی نتیجه‌ی بهتری را شامل می‌شود. در این روش، فرد با مراجعه به پزشک سیلیکون‌هایی که قرار است در عمل جراحی استفاده شود  را روی سینه‌اش قرار می‌دهد و سپس شکل سینه‌ی خود پس از انجام عمل جراحی را تجسم می‌کند و این گونه می‌تواند در ارتباط با انواع سایز پروتز سینه‌ی خود بهتر تصمیم بگیرد. استفاده از این روش، هم برای پزشک و هم برای بیمار بسیار کمک کننده است و موجب می‌شود تصمیمی که در آخر گرفته می‌شود، به واقعیت نزدیک باشد. فرد برای این کار یک لباس تنگ می‌پوشد و سپس سایزهای مختلف پروتز سینه را در زیر لباس خود امتحان می‌کند. پس از انتخاب، نوبت پزشک متخصص است که شما را در انتخاب سایز پروتز مناسب همکاری کند تا علاوه بر جنبه‌ی زیبایی، تناسب نیز رعایت شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
6 نظرات
 1. حنا می گوید

  درود
  من حدودا ۱۱ سال پیش جراحی ماموپلاستی انجام دادم. از جراحی راضی بودم و سینه ها کوچک و سفت شدن. اما مشکل اینجاست که اگر ورزش نکنم چربی سینه افرایش پیدا میکنه به مرور و اگر ورزش کنم سینه شل میشود. در حال حاضر سینه های من ابتدا بر اثر ورزش شل شدن و الان به خاطر ورزش نکردن بزرگ شدن، تقریبا به سایز اولیل خودش برگشته. سوال من این هست ایا همراه با ماموپلاستی می توان از پروتز استفاده کرد که مشکل شل شدن سینه برطرف شود؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   برای این گونه موارد حتما میبایست به صورت حضوری مشاوره صورت گیرد تا بهتر بتوان برای پرتز تصمیم گیری نمود
   شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت نوبت با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 2. مرضیه می گوید

  سلام من نمیدونم چه سایز پروتز انتخاب کنم که عادی و نرمال باشه

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   برای انتخاب پرتز میبایست به طور کامل آناتومی بدن شما مورد برسی قرار گیرد تا پرتز متناسب با اندام شما و تا حد نزدیک مطابق با سلیقه شما انتخاب گردد
   شما میتوانید برای مشاوره رایگان به صورت حضوری به کلینیک مراجعه نمایید
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 3. ناشناس می گوید

  سلام‌من‌ده‌روزه‌که‌لیفت‌وپروتز‌انجام‌دادم‌سلیز‌سینه‌هام‌۷۵‌بود‌وشلی‌زیاد‌داشت‌وپروتز‌۴۲۵‌زدم‌احساس‌میکنم‌خیلی‌بزرگ‌شده‌وزیر‌بغلم‌زیاد‌ورم‌کرده‌‌میخواستم‌بدونم‌چنددرصد‌سینه‌هام‌کوچک‌می‌شوند‌

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام بعد از انجام جراحی میبایست روند درمان به صورت حضوری مورد بررسی قرار گیرد . جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های کلینیک تماس حاصل فرمایید . ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴-۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

سوال خود را بپرسید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید