بهبود اسکار سوختگی با تزریق چربی
تزریق ژل چربی و بوتاکس یک نظر

بهبود اسکار سوختگی با تزریق چربی

بهبود اسکار سوختگی با تزریق چربی

برخی از افراد ممکن است در اثر سوختگی پوست آنها دچار اسکار شود و برای حل این مشکل به دنبال راه حلی باشند.ما در این مقاله روشی تاثیر گذار را به شما معرفی خواهیم نمود که به کمک این روش می توانید به راحتی اسکار سوختگی را رفع نمایید.

سلول های بنیادی سلولهایی هستند که قابلیت تمایز به بیش از یک جمعیت را دارند.مهمترین منبع سلولهای بنیادین سلولهای مغز و استخوان و سلولهای جنینی هستند.لازم است بدانید که استفاده از سلولهای جنینی و مغز استخوان کار آسانی نیست.

 

با تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده محققان به این امر دست یافته اند که می توان از بافت چربی به جای سلولهای مغز و استخوان استفاده نمود و به راحتی می توان برای ترمیم و التیام اسکار سوختگی از آن استفاده نمود.

سلولهای چربی می توانند سلولهای جدید تولید کنند و همچنین عروق جدید را ایجاد نمایند.

تزریق چربی برای بهبود اسکار سوختگی نسبت به نوع اسکار می تواند بین 2 تا 5 جلسه باشد.

در واقع تزریق چربی را می توان به عنوان یک روش جدید و امیدوار کننده برای درمان اسکار های سوختگی انتخاب نمود.این روش میتواند باعث بهبودی در جنس و کیفیت پوست ، ضخامت و نرمی پوست ، رنگ پوست الاستیسته شود.

این روش می تواند گزینه ای مناسب برای افرادی باشد که در اثر سوختگی چشم و یا دهان آنها دچار کشیدگی به یک سمت و یا چسبندگی چانه به گردن شده اند.

همچنین این روش نیازی به بستری نخواهد داشت و دوره نقاهت نیز طولانی نخواهد بود.

بهبود اسکار سوختگی با تزریق چربی

اقدامات قبل از تزریق چربی

نیاز است که اقداماتی را قبل از تزریق چربی انجام دهید تا به نتایج مطلوبی دست یابید.در این جا برخی از اقدامات لازم قبل از تزریق چربی را به شما توضیح خواهیم داد:

 • انجام آزمایشات قبل از عمل
 • تنظیم مصرف داروهای خاص توسط دکتر
 • عدم مصرف سیگار جهت بهبودی زودتر
 • عدم مصرف آسپرین و داورهای ضد التهابی که باعث افزایش خونریزی می شوند

مشاوره

نیاز است که برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با پزشک متخصص در این زمینه مشاوره ای نمایید تا به نتیجه و رضایت دلخواه خود دست یابید.

1دیدگاه

 1. مجتبی قلی زاده
  نوامبر 27, 2015
  پاسخ دادن

  سلام. .ببخشید یه سوالی داشتم..خواهرزاده ی من حدود 4ماه پیش بوسیله ی ژل اتش زا ..ازناحیه ی صورت دچار سوختگی شد..اون و به بیمارستان بردیم گفتن سوختگیش سطحیه و فقط باشستشو وپماد خوب میشه اول خوب شد ولی بعدازمدتی صورتش گوشت اضافه اورد اون پیش متخصص پوستم بردیم پماد نوشت ولی جوابی نگرفتیم..به نظرتون باید با لیزر درمانش کنیم…اخه اون هنوز 9سالشه..میشه با لیزر درمانش کرد

پیام خود را بگذارید:

سه × دو =