عمل بینی

عمل بینی

عمل بینی

عمل بینی: هدف افرادی که قصد انجام عمل بینی دارند ،زیباتر شدن و تغییر واضح در چهره  می باشد .اما گر بعد عمل بینی ،نتیجه مطابق انتظار آنان نباشد و از نتیجه عمل ناراضی باشند،طبیعی است که حال و روز خوبی نخواهند داشت . عمل بینی در ایران آمار روبه رشدی دارد و به همین دلیل هم جراحان زیبایی ایران ،در این زمینه جزو بهترین های جهان شناخته می شوند.

 

عمل بینی

 

بینی از مهم ترین و حساس ترین اعضای بدن می باشد  که عملکرد آن نقش حیاتی در زندگی انسان دارد و کوچک ترین اختلال در آن ،مشکلاتی فراوانی را برای فرد به همراه خواهد داشت .افرادی که قصد انجام عمل بینی دارند باید مد نظر داشته باشند که هیچ گاه نباید سلامتی را فدای زیبایی کنند و باید برای عمل بینی ،قبل از هر کاری ،در مرحله اول نزد یک متخصص بروند تا وضعیت بدنی و سلامتی آنان را برای عمل بینی ارزیابی کند و سپس برای عمل اقدام کنند.

 

مشکل ترین جراحی زیبایی

عمل بینی به عنوان مشکلترین جراحی زیبایی در بدن شناخته شده است . عوامل مختلفی در پیچیدگی عمل بینی نقش دارند که موفقیت در این جراحی را به رویایی برای بیمار و جراح تبدیل کرده است .بینی به عنوان عضوی که در مرکز صورت واقع شده است  ،نقش مهمی در تناسب اجزای صورت دارد .همچنین بینی عضو مهمی در سلامتی فرد می باشد و اولین قسمت راه هوایی بدن می باشد .که این دو نقش حساس بینی ،سبب سخت تر شدن عمل بینی می گردند. برای موفقیت آمیز بودن عمل بینی باید تلفیقی از حداکثر دانش، هنر و تجربه درجراح وجود داشته باشد .

در موفقیت آمیز بودن عمل بینی می توان گفت که اگر پس از عمل بینی ،زیبایی چهره فرد افزایش پیدا کرد و همچنین عملکرد بینی حفظ شد ،عمل بینی موفقیت آمیز بوده است .عمل بینی، علاوه بر متناسب کردن بینی ، باید ارتباط خوشایندتری را بین بینی و سایر اجزای صورت برقرار کند.در نگاه کردن به یک چهره ی زیبا اولین چیزی که جلب توجه می کند چشم ها می باشند  اما اگر بینی پس از عمل سبب شود که اولین نگاه به سمت بینی باشد ،این بینی سبب زیباتر شدن چهره فرد نشده است .

 

 

عوامل موثر بر عمل بینی

 

عوامل موثر بر جراحی زیبایی بینی  

کیفیت پوست از فاکتورهای اصلی تعیین کننده نتیجه عمل بینی می باشد.علاوه بر این  رعایت نکات بعد از عمل بینی هم در کسب نتیجه مورد نظر  موثر می باشد . همچنین برخوردار بودن جراح از دانش ،تجربه و تبحر کافی می تواند نقش بسیار مهمی در نتیجه عمل بینی داشته باشد به جرات می توان گفت اصلی ترین فاکتور یک جراحی بینی (رینوپلاستی ) تبحر و تجربه ی جراح می باشد .

 

 

بینی مثل  لباس نیست که هرکسی بنا بر سلیقه شخصی اقدام به انتخاب آن نماید. بهترین بینی برای هر فرد ، بینی ای می باشد  که براساس بافت و مواد بینی، تناسب اجزای صورت و حفظ تنفس ایجاد شده است . برطبق اصول زیبایی ، تنها بینی ای برای صورت ،حداکثر زیبایی را خواهد داشت که حداکثر تناسب را با چهره داشته باشد،  به عنوان مثال  اگر یک بینی بیش از حد کوتاه شود  سبب می شود که قسمت پایینی صورت کشیده و بلند دیده شود یا لب بالا خیلی بلند به نظر برسد. در برخی عمل ها که فقط به کوچک شدن بینی توجه شده، نه تنها به زیبایی فرد افزوده نشده، بلکه تناسب چهره نیز کاملا از بین رفته است. درحقیقت معنی زیبایی، در ایجاد تناسب و هارمونی میان اجزا می باشد.

 

 

 

 نکات مهم قبل از عمل زیبایی بینی

وزن متعادل برای انجام عمل بینی از اهمیت بالایی برخوردار است.افرادی که قصد انجام عمل بینی دارند ،نباید برای عمل دچار مشکل وزنی باشند. افراد مبتلا به سوءتغذیه اولیه یا ثانویه باید قبل از جراحی حتما به وزن طبیعی برسند .همچنین افراد چاق یا خیلی چاق (افرادی که نمایه توده بدنی آنها بالای ۴۰ تا ۴۵ می باشد و اصطلاحا به آنها «فرا فربه» می گویند ) هم  نباید جراحی کنند چون خطر بی هوشی در آنها بالا می باشد . این افراد باید ابتدا وزن خود را کم کنند و سپس اقدام به عمل کنند تا ریسک عمل کاهش یابد.

 

 

 

جراح باید بر روی بیماری که قصد انجام عمل بینی دارد سه نوع بررسی تشخیصی مهم را انجام دهد :

۱- آندوسکوپی تشخیصی بینی که نشان دهنده آناتومی داخلی بینی می باشد.

۲) راینومانومتری که به طور دقیق ارزیابی راه هوایی بینی را میسر می سازد.

۳) آکوستیک راینومتری که نمایان کننده هرگونه مانع و تنگی در مسیر بینی می باشد.

 

نکات مهم قبل از عمل بینی

 

 

در شروع عمل بینی، اولین کاری که جراح انجام می دهد رفع انحراف تیغه بینی و باز کردن راه تنفس می باشد و پس از اطمینان از برقرار شدن راه طبیعی تنفس، به اصلاح ساختار ظاهری بینی و ایجاد تناسب در قسمت های مختلف بینی و صورت می پردازد. تیغه داخلی بینی در صورت اصلاح نشدن، بیمار را پس از عمل با مشکلات تنفسی مواجه می کند.

 

 

 

 

 

 

 رژیم غذایی روز جراحی بینی

روز عمل بینی ،بیمار باید از خوردن غذاهای سفت ،سوپ و سیب زمینی  پخته و سبزیجات آب پز ، غذاهای دیرهضم ،غذاهای تند و فلفلی رهیز کند . و در عوض مایعات بدون نی بنوشد .همچنی روز عمل نباید میوه های اسیدی مثل پرتقال و آب پرتقال بخورد.

روز جراحی ازخوردن میوه های اسیدی مثل پرتغال و آب پرتغال خودداری کند.

آب انبه و آب آناناس و میوه آناناس پوره شده برای روزهای اول بعد عمل  مناسب می باشند.

 

رژیم غذایی قبل عمل بینی

 

عمل بینی و بارداری

خانم ها می توانند دو ماه بعد از زایمان عمل بینی انجام دهند و همچنین  یک ماه بعد از عمل بینی هم می توانند اقدام به بارداری نمایند .ولی هر چه این فاصله بیشتر باشد سبب می شود عوارض ناشی از ضعف بدنی بروز نکند.

 

 

روش نوین جراحی بینی

امروزه در روش های نوین عمل بینی که  به روش های تقویتی بینی معروفند، در صورت اضافه بودن بخشی از بافت بینی آن را برمی دارند و در قسمتی از بینی که کمبود بافت دارد  پیوند می زنند. در این روش ها بافت ، تغییر شکل داده می شود اما خارج نمی شود.در این روش ها اسکلت بینی را بازسازی کرده  و بافت های ضعیف را تقویت می کنند و این سبب می شود بینی در دراز مدت ،حداقل افتادگی را داشته باشد . در روش های قدیمی ،عمل بینی ، بیشتر متکی بر برداشتن و خارج کردن بافت بینی بود و معمولا همیشه  بینی را کوچک می کردند . در این روش ها در درازمدت بافت ها فروافتادگی پیدا می کردند چون حمایت اسکلتی بینی کم می شد و با بالا رفتن سن ،حالتی چروکیده و افتاده به خود می گرفت و معمولا بیماران را دچار مشکل تنفسی می کرد.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *