جراحی بینی
جراحی زیبایی بینی,مقالات 0 نظر

جراحی بینی | جراحی زیبایی بینی | جراح بینی

جراحی زیبایی بینی

بینی می تواند موزون و زیبا باشد و در مقابل نیز ممکن است یک بینی کج ، خمیده ، پهن و بزرگ باشد ، افرادی که دارای بینی هایی با معایب نام برده باشند تمایلی به داشتن چهره ی خود ندارند و به دنبال راهی برای تغییر هستند .در این مقاله نکات مهم جراحی بینی را متذکر خواهیم شد.

جراحی بینی یکی از عمل های زیبایی است که امروزه طرفداران بسیاری را به خود جلب نموده است ، جراحی بینی به اصلاح معایب ظاهری و داخلی بینی می پردازد و باعث تغییرات بسیار زیاد در چهره ی فرد می شود .

 

جراحی بینی تلفیقی از دانش ، هنر و تجربه است و جراح پلاستیک کسی است که با علم و هنر و تجربه اش زیبایی می آفریند در صورت وجود اختلال تنفسی و انحراف بینی همزمان با جراحی زیبایی بینی ، مجاری تنفسی باز شده و انحراف بینی با سپتورینوپلاستی اصلاح می گردد .

 

اهمیت انتخاب جراح بینی

جراحی بینی که توسط متخصص جراحی پلاستیک و زیبایی انجام می شود با توجه به معیارهای بیمار و نیز انتظارات وی مد نظر قرار گرفته می شود ، دقت در انتخاب جراح به شما کمک می کند تا بالاترین میزان رضایت را از نتیجه ی عمل بینی بدست آورید .

سن مناسب برای جراحی بینی

بهترین سن برای جراحی زیبایی بینی در آقایان 17 سال است و برای خانم ها 16 سال می باشد. در این دوره رشد استخوانی افراد تکمیل شده و تغییرات محسوس گذشته را نخواهند داشت و جراح در این صورت می تواند تصمیم جدی تری برای تغییرات لازم بگیرد.

 

 

بینی های استخوانی استخوان های محکم و غضروف های سفتی دارند ، در مقابل بینی های گوشتی استخوان کم و غضروف ای ضعیفی دارند که توانایی نگهداری بینی را به خوبی ندارند .

 

نوع بینی و جنس پوست تاثیر به سزایی در نتیجه ی عمل جراحی دارد و می توان قبل از جراحی مشخص کرد که بعد از عمل زیبایی بینی ، نتیجه تا چه میزان موفقیت آمیز خواهد بود . تشخیص نوع بینی حتما باید توسط متخصص انجام شود .

عمل بینی

تغییرات نوک بینی در جراحی بینی

جراحی بینی نیازمند تغییرات بسیار زیادی در تمامی نواحی بینی می باشد ، اما ممکن است ایرادات تنها در نوک بینی باشند و جراح برای اصلاح به تغییر در ساختار نوک بینی بسنده نماید، پیش از این در رابطه با انتخاب جراح و اهمیت نحوه ی جراحی مطالبی ارائه نموده ایم ، پیرو این مساله نیاز است تا اطلاعاتی در رابطه با نوع بینی و تغییراتی که ممکن است در جراحی برروی آن اعمال شود مطلبی کوتاه ارائه نماییم.

نوک بینی گوشتی

بینی های گوشتی اغلب غضروف های ضعیفی داشته و استخوان محجکمی برای نگهداری ندارند ، از همین جهت نیز نوک بینی این دسته از افراد پهن و گرد است و تقریبا نرم می باشد .

نوک بینی افرادی که پهن و گوشتی باشد بعد از جراحی تیز یا سر بالا و یا عروسکی نخواهد شد اما با تقویت غضروف ها می توان حالت طبیعی تر و زیباتری به آن داد ، تقویت غضروف ها باعث می شود تا میزان قابل توجهی ازپهنا و گردی آن گرفته شود و ظاهر بینی تراشده و مناسب به نظر بیاید. البته این جراحی باید توسط جراح متخصص انجام شود تا با دقت و ظرافت بتواند نتایج کاملا درخشانی را به شما ارائه نماید .

نوک بینی استخوانی

بینی های استخوانی اغلب دارای استخوان و غضروف های محکمی هستند که نشان می دهد برای تغییر بسیار آماده می باشند ، ممکن است بینی استخوانی فرد دچار افتادگی شده باشد و یا اینکه دارای قوز و انحراف گردد ، معمولا این دسته از بینی ها بعد از اصلاح معایب بسیار زیبا و متناسب می شوند و این نوع بینی جزو دسته ای انواع بینی است که برای مدل های فانتزی و عروسکی ایده ال می باشد.این دسته از بینی ها بسیار ایده آل هستند و تقریبا بعد از جراحی نتیجه ای مثبت به فرد ارائه خواهد داد .

جراحی بینی

به یاد داشته باشید که هرچه غضروف و استخوان ها محکم تر باشند بینی برای جراحی ایده آل تر خواهد بود ، البته جراحی بینی گوشتی نیز بسیار ایده ال است اگر که این کار توسط یک جراح فوق تخصصص جراحی پلاستیک و زیبایی انجام شود. برای رسیدن به این منظور از مشاورات دکتر آرش نجف بیگی بهره مند شوید .

عمل بینی

نکاتی برای جراحی بینی

جراحی بینی آقایان

جراحی بینی آقایان نیازمند دقت و معاینه کلی حالت صورت و حتی فرم گونه ها می باشد،بینی باید طبیعی زیبا و خوش فرم باشد ، سوراخ های بینی بعد از جراحی باید بدون مشکل و هم اندازه باشند ، تمامی شکستگی ها و انحرافات بینی باید برطرف شود و تمامی موارد طبق اصول زیبایی شناسی مد نظر قرار بگیرند .
بینی باید به اندازه سربالا باشد و تیغه ی بینی متناسب با حالت و فاصله ی چشم ها در نظر گرفته شود و ظاهر و فرم آن مناسب باشد . باید دقت کنید که یک بینی بسیار کوچک و زنانه برای چهره ی آقایان مناسب نبوده و باعث می شود زیبایی ظاهری شما تحت تاثیر قرار بگیرد .
بنابراین در انتخاب جراح دقت کافی داشته باشید و از او بخواهید که مشاوره ای صادقانه به شما ارائه نماید.

 جراحی بینی خانم ها

بسیاری از خانم ها علاقمند به داشتن بینی های عروسکی و یا فانتزی هستند ، این نوع بینی سر بالا و بسیار کوچک است که البته به چهره برخی از خانم ها تناسب می بخشد و باعث زیبایی ظاهری آنها می شود .
اما مسائلی در رابطه با بینی های عروسکی وجود دارد که باید به انها توجه داشت :
جراحی بینی از روی عکس بازیگران و هنر پیشه ها ممکن نمی باشد!
بد نیست بدانید که بسیاری از تصاویر پخش شده از هنرمندان دستخوش تغییرات بسیار زیادی از جانب عکاس و آرایش گران خواهد بود که بعد از آن تصویری که شما می بینید با یک گریم حرفه ای و بسیار زیبا خواهد بود ، بنابراین انتظار بی جا و غیر منطقی از جراحی بینی یکی از مسائلی است که باید به آن توجه ویژه ای بشود .
جراحی بینی عروسکی در بینی های گوشتی امکان پذیر نیست
برخی از خانم ها انتظار دارند که بینی آنها بسیار کوچک و زیبا شود اما به المان های لازم برای این نوع بینی توجه نمی کنند ، ممکن است فردی دارای بینی های برجسته و بزرگی باشد که به اصطلاح به آن بینی گوشتی می گویند . این نوع بینی ها پوست ضخیمی دارند و چربی آن زیاد است، به علاوه غضروف محکمی هم ندارند بنابراین بعد از جراحی نیز نمی توان از آن یک بینی سفت و کوچک و سر بالا که پره های بسیار ظریفی دارد ساخت ، به هر حال باید به محدودیت هایی نظیر جنس پوست و ضخامت آن و همچنین استحکام غضروف ها نیز توجه داشته باشید .

عمل جراحی بینی

توقعات منطقی داشته باشید

جراح طی مشاوره به شما خاطر نشان خواهد کرد که چه نوع بینی برای چهره شما مناسب است و ایده آل ترین زاویه برای بینی شما و همچنین تغییرات لازم برای چهره شما چه گونه خواهد بود . بهتر است نسبت به مشاوره های پیش از جراحی اهمیت ویژه ای دهید و تا حد انتظار نسبت به نظر جراح دید مثبتی داشته باشید ، در صورتی که نظر شما با جراح مخالف باشد ممکن است بعد از جراحی از نتیجه ی آن ناراضی باشید .

با تشکر، مدیریت سایت دکتر آرش نجف بیگی

 

 

پیام خود را بگذارید:

سیزده − 3 =