جراحی بینی طبیعی فانتزی

جراحی بینی طبیعی فانتزی

جراحی بینی طبیعی فانتزی

جراحی بینی طبیعی  فانتزی نوعی جراحی بینی زیبایی  می‌باشد. متناسب بودن  بینی با بقیه اجزای صورت ، زیبایی و جذابیت در چهره فرد ایجاد می‌کند و برعکس یک بینی نازیبا و نامتقارن، باعث به هم خوردن این تناسب می‌شود و زیبایی و جذابیت چهره را کم می‌کند.اگر فرد حس خوبی به چهره خود نداشته باشد و فکر کند که زیبا نیست ،همین موضوع می‌تواند اعتمادبه‌نفس فرد  را مختل کند و سبب شود حضور فرد در اجتماع کمتر شود.

جراحی بینی طبیعی فانتزی

امروزه بینی طبیعی فانتزی  طرفداران خاص خود را در بین خانم‌ها دارد و افراد زیادی اقدام به جراحی بینی طبیعی فانتزی می‌کنند .اما همیشه جراحی بینی فانتزی طبیعی برای افراد مناسب نیست و منجر به بروز مشکلاتی در آنان می‌شود .چون درجراحی بینی طبیعی فانتزی ،بینی بیش‌ازحد استاندارد کوچک می‌شود و برای اینکه بینی سربالا شود، آن را خیلی کوتاه می‌کنند و انحنا و قوس بیش‌ازحد در آن به وجود می‌آورند که حتی ممکن است مشکلاتی را در تنفس فرد ایجاد کند.

 

بااینکه جراحی بینی طبیعی فانتزی برای برخی مناسب نیست اما همچنان اصرار به این جراحی دارند تا تیغه بینی بیش‌ازحد باریک شود و شیار یا کریز بالای پره‌های بینی در نمای روبرو ایجاد شود که در اصلاح به آن خط افتادن  ظریف بالای پره بینی می‌گویند .

 

بینی نیمه فانتزی

همه بیمارانی که قصد انجام جراحی بینی طبیعی فانتزی دارند ،نمی‌خواهند تمام خصوصیات بینی فانتزی را داشته باشد بلکه مثلاً فقط دوست دارند بینی‌شان قوس‌دار شود و یا نوک بینی‌شان سربالا شود.به این نوع بینی که ترکیبی از بینی طبیعی و فانتزی است ،بینی نیمه‌طبیعی می‌گویند.این نوع بینی به کسانی پیشنهاد می‌شود که نمی‌خواهند بینی‌شان پس از جراحی زیاد تغییر کند .

جراحی بینی طبیعی فانتزی در ایران

امروزه جراحی بینی طبیعی فانتزی در ایران هم طرفداران خاص خودش را پیداکرده است .در جراحی بینی طبیعی فانتزی باید تناسب بینی را با سایر قسمت‌های صورت در نظر گرفت  .مثلاً کسی که صورت بزرگی دارد و بقیه اجزای صورتش هم کوچک هست نباید جراحی بینی طبیعی فانتزی را انتخاب کنند چون سبب نارضایتی آن از نتیجه عمل خواهد شد.در جراحی بینی طبیعی فانتزی ، بینی سربالا و کوچک و قوس‌دار می‌شود. در افرادی که  بینی‌های بزرگ و گوشتی دارند  ،نمی‌توان  بینی را بیش‌ازحد کوچک کرد و یا نوک بینی را بیش‌ازحد بالا برد چون جلوه بسیار بدی پیدا می‌کند.

جراحی بینی طبیعی فانتزی در ایران

نکاتی درباره‌ی جراحی بینی طبیعی فانتزی

افرادی که دارای بینی‌های گوشتی هستند و پوست بینی آن‌ها چرب است این عمل برای آنان  توصیه نمی‌شود چون تجربه ثابت کرده افرادی که با بینی‌های گوشتی اقدام به جراحی بینی طبیعی فانتزی کرده‌اند از نتیجه عمل ناراضی بوده‌اند. همچنین درصورتی‌که افراد جراحی بینی طبیعی فانتزی انجام دهند و پس از عمل از نتیجه راضی نباشند و بخواهند جراحی بینی ترمیمی انجام دهند ،به علت اینکه بینی‌شان بیش‌ازحد کوچک‌شده ،ترمیمی بینی آن‌ها بسیار مشکل خواهد بود . افرادی که برای جراحی بینی طبیعی فانتزی مناسب هستند ،دارای بینی‌های استخوانی باپوست نازک و غضروفی محکم هستند.

برای جراحی بینی طبیعی فانتزی ، باید قبل از عمل ،ساختار و نوع بینی ارزیابی‌شده و موردبررسی و معاینه دقیق قرار گیرد  تا نتیجه جراحی موفقیت‌آمیز باشد .همچنین برای موفقیت در عمل بینی طبیعی فانتزی باید نزد جراحی بروید که قادر باشد  جراحی بینی خوب انجام دهد.افراد با بینی استخوانی ، کاندیدای مناسبی برای جراحی بینی فانتزی طبیعی هستند.برای جراحی بینی این‌ها باید توجه داشت که صدمه‌ای به بینی بیمار و تنفس او وارد نشود و سپس بینی با سایر اجزای صورت در هماهنگی و تناسب باشد. افراد متقاضی جراحی بینی طبیعی فانتزی نباید برای کوچک کردن بیش‌ازحد بینی اصرار کنند چون ممکن است به‌ظاهر و عملکرد بینی صدمه برسد .از مشخصات بارز بینی طبیعی  فانتزی ،قوس روی بینی ،نوک سربالا و اندازه کوچک می‌باشد.جراحی بینی طبیعی فانتزی برای  بینی‌های بزرگ و گوشتی توصیه نمی‌شود .

 

مراقبت‌های پس از عمل جراحی بینی طبیعی فانتزی

جراحی بینی طبیعی فانتزی هم مثل تمام جراحی‌های دیگر نیاز به مراقبت‌های پس از عمل دارد تا بینی دچار آسیب نشود و دوره نقاهت با موفقیت سپری شود. مراقبت‌های بعد از جراحی بینی طبیعی فانتزی ، مثل روش چسب زدن بینی پس از عمل ، تغذیه پس از جراحی بینی ، نحوه خوابیدن ، نحوه حمام کردن پس از جراحی و …. باید به‌خوبی و در زمان‌های تعیین‌شده توسط جراح انجام شود تا نتایج مورد انتظار از عمل حاصل شود..  رعایت کردن این عوامل می‌تواند سبب کم شدن دوره نقاهت و بهبودی سریع‌تر بیمار می‌شود .

مراقبت های پس از جراحی بینی طبیعی فانتزی

بیمار پس از جراحی بینی فانتزی باید تا ۶ ساعت بعد عمل چیزی نخورد و نیاشامد و پس‌ازآن خوردن را با  آبمیوه آغاز کند.همچنین پس از جراحی بینی فانتزی ،بیمار باید احتیاط کند  که گچ بینی‌اش خیس نشود و غذاهایی را بخورد که نیاز به جویدن نباشد  و از استعمال دخانیات در این مدت پرهیز کند. بیمار در هنگام خوابیدن  باید  دو بالش زیر سرخود بگذارد  تا ارتفاع سربالاتر از بدن باشد.همچنین پس از جراحی بینی طبیعی فانتزی ،تا دو ماه نباید عینک بزند.

 

 

بعد از باز کردن گچ بینی ،زدن چسب بینی ۳ روز تا یک هفته پس  از جراحی بینی ، شروع می‌شود که اولین بارباید توسط خود جراح این چسب کاری انجام شود و سپس به بیمار آموزش دهد  تا خودش این کار را در زمان‌های تعیین‌شده  انجام دهد.پس از عمل ،نوک بینی بیمار  تا ۶ ماه و حتی بیشتر ممکن است متورم باشد و برای  نتیجه نهایی جراحی بینی طبیعی فانتزی باید تا یک سال صبر کنند.

جراحی بینی فانتزی چگونه انجام می‌شود؟

جهت  انجام جراحی بینی طبیعی  فانتزی  نزد یک جراح حاذق بروید و قبل از او عمل با او جلسه مشاوره‌ای داشته باشید و انتظارات خود از نتیجه  عمل را با او درمیان بگذارید. در جراحی بینی طبیعی فانتزی هم بهتر است جراحی به روش باز انجام شود .چون در این روش  جراح دید بهتری روی بینی دارد و می‌تواند جراحی را با تسلط بیشتری انجام دهد.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *