تزریق بوتاکس

جوانسازی پوست یکی از اقداماتی است که امروزه بسیاری از افراد اقدام به انجام آن خواهند کرد.پوست یکی از تاثیر پذیر ترین نقاط بدن است که حساسیت آن نسبت به دیگر نقاط بدن بسیار بیشتر است.به همین دلیل مراقبت از پوست یکی از مهمترین کارهایی است که یک فرد باید انجام دهد.بسیاری از افراد زمانی که پا به سن میانسالی می گذارند متوجه ی چروکیده شدن پوستشان خواهند شد.که نیاز به تزریق بوتاکس جهت رفع چین و چروک پیدا خواهند کرد.

البته این چین و چروک ها بیشتر در صورت به چشم خواهد خورد.در صورت نیز بیشتر نواحی چشم و لب دچار این افتادگی خواهند شد. چین و چروک و افتادگی پوست به شدت از اعتماد به نفس فرد کاسته و باعث دل مردگی فرد خواهد شد.بنابر این راهی برای رفع این مشکل ارائه شده که خیلی از افراد میانسال در حال انجام آن هستند.
بوتاکس چه کاربردی دارد؟

بوتاکس عملی است که افراد در موارد بسیار از آن استفاده میکنند بوتاکس به طور کل دو کاربرد دارد.کابردهای بوتاکس می تواند درمانی باشد و یا اینکه کاربرد زیبایی داشته باشد.البته از بوتاکس بیشتر افراد در زمینه ی زیبایی استفاده می کنند و با کمک این روش جوانسازی پوست را انجام می دهند و با این کار حدود ده سال جوان تر به نظر خواهند رسید.
کاربردهای زیبایی بوتاکس کدامند؟

شرایط تزریق بوتاکس در پیشانی

توجه به این مساله که آیا شما می توانید بوتاکس تزریق کنید یا خیر بسیا مهم است واین امر باید توسط جراح زیبایی بررسی شود. توجه به نکات لازم و شرایط ویژه برای تزریق بوتاکس باعث می شود تا بیمار دچار عوارض و مشکلات احتمالی نشود.

پزشک با بررسی نکات و موارد زیر میتواند تشخیص دهد که بیمار فرد مناسبی برای این عمل هست یا خیر؟

تزریق بوتاکس پیشانی BoTox

بوتاکس دارویی است که برای برطرف کردن چین و چروک صورت در مناطق پیشانی ، خط اخم بین ابروها ، خطوط چین های کنار چشم بکار می رود ، این ماده سم باکتری کلسترویدیوم بوتولینیوم بوده و قوی ترین سمی است که بشر آنرا ساخته است. میزان خیلی کم این سم می تواند برای انسان کشنده باشد(سم موجود در کنسروهای آلوده) که امروزه از دوز مناسب آن جهت زیبایی و فلج کردن قابل برگشت عضلانی صورت که باعث از بین رفتن چین و چروک نواحی مذکور می باشد بکار می رود .

فعالیت این سم به این صورت است که با اثر بر گیرنده های عصبی ماهیچه ها به نام استیل کولین که باعث انقباض عضلات می شوند، باعث مهار آنها و ایجاد فلج خفیف در آنها می شود. در نتیجه عضلات به طور موقت از کار می افتند و مانع از ایجاد خط اخم می شوند.

معمولا تزریق بوتاکس پیشانی برای افراد زیر ممنوع می باشد

 • فردی که بیماری اختلالات انعقادی دارد کاندید مناسبی برای این عمل نیست .زیرا ممکن است محل تزریق دچار خونریزی شود.
 • زنان باردار و مادران شیرده در تزریق بوتاکس محدودیت دارند،ممکن است تزریق بوتاکس برای جنین مضر باشد.
 • تزریق بوتاکس برای افراد زیر 18 سال و بالای 75 سال توصیه نمی شود.
 • بوتاکس برای افراد مبتلا به بیماری ام اس ، میاستنی گراویس،نفروپاتی و نارسایی کلیه مضر است و باید از تزریق این ماده خودداری نمایند .
 • بیماران مبتلا به بیماری های قلبی و عروقی نباید بوتاکس تزریق کنند.
 • افرادی که پوست آنها دچار مششکلات و بیماری های خاص است باید با تشخیص جراح زیبایی این تزریق را انجام دهند.
 • افرادی که دچار عفونت های حاد هستند و یا بدن آنها دچار ضعف امنیتی است نباید این تزریق را انجام بدهند زیرا بوتاکس با تضعیف عضلات و عصب های آن همراه است .
 • افرادی که دچار فلج عضلانی هستند باید از تزریق بوتاکس بپرهیزند
 • همچنین افرادی که داروهای ضدانعقادی مصرف میکنند به دلیل داشتن مشکلات انعقادی خون باید از تزریق بوتاکس جلوگیری نمایند و یا تحت مراقبت پزشک این کار را انجام دهند.

بوتاکس کاربردهای زیبایی بسیاری دارد برای مثال:

 •  بالا بردن ابرو  
 • رفع چین و چروک و افتادگی پوست
 •  بالابردن گوشه لب
 • رفع نمایان شدن لثه هنگام خندیدن
 • بالابردن نوک بینی
  و...

عمل بوتاکس چگونه انجام می شود؟

در این عمل ابتدا بوتاکس انجام خواهد شد و سپس بوتاکس جذب عضله می شود واقدام به فلج کردن عضلات میکند.البته این فلج کردن عضلات موقتی است و بعد از حدود 6ماه باز هم شروع به فعالیت خواهند کرد و ممکن است شرایط اثر بگذارد و دوباره چین و چروک هایی در صورت آرام آرام بروز کند.این نیز بستگی به مراقبت و توجه فرد به پوست صورت است.
تزریق بوتاکس برای چه افرادی ممنوع است؟

برخی افراد با توجه به شرایط خاص نمی توانند تزریق بوتاکس را انجام دهند.مانند:

    افراد مبتلا به بیماری کلیوی و ام اس
    افراد دارای حساسیت به این نوع داروها
    افراد باردار
    افراد زیر 18 سال
    افراد مبتلا به بیماری های عفونی
    افراد دارای سیستم ایمنی ضعیف
    افرادی که واکسیناسیون انجام داده اند

لازم است که قبل از انجام تزریق بوتاکس حتما با پزشک متخصص زیبایی در ارتباط با بوتاکس و مزایای بوتاکس و همچنین نکات مهم این تزریق صحبت نمایید تا با آرامش خاطر و بدون نگرانی اقدام به انجام بوتاکس نمایید.

با تزریق بوتاکس میتوان مانع ایجاد چین و چروک در اطراف پیشانی و چشم ها شد.تزریق این ماده در دور چشم میتواند تا حد زیادی از آسیب های وارد شده به این ناحیه را بکاهد .

افرادی که عادت دارند در زمان خندیدن بین شان چروک میشود با تزریق بوتاکس به عضلات بینی ،عصب عضلات آن قسمت را فلج کرده تا فرد هنگام خندیدن نتواند بینی خود را جمع کند تا چروک ایجاد نشود.

جوانسازی پوست از اقداماتی است که امروزه بسیاری از افراد اقدام به انجام آن خواهند کرد.پوست یکی از تاثیر پذیر ترین نقاط بدن است که حساسیت آن نسبت به دیگر نقاط بدن بسیار بیشتر است.به همین دلیل مراقبت از پوست یکی از مهمترین کارهایی است که یک فرد باید انجام دهد.بسیاری از افراد زمانی که پا به سن میانسالی می گذارند متوجه ی چروکیده شدن پوستشان خواهند شد.

امروزه بوتاکس در موارد بسیاری مورد استفاده قرار میگیرد .این ماده ی مفید که نوعی سم است با تزریق در عضلات بدن باعث تضعیف عضلات آن شده و رفته رفته عصب های آن را فلج میکند .

تزریق چربی در صورت بهترین راه برای پر کردن گودی های صورت و برجسته کردن گونه ها می باشد.البته تزریق در لب ها هم مشاهده میشود

برداشتن مقداری از چربی از بدن فرد و تزریق آن به قسمت دیگری از بدن همان فرد را تزریق چربی یا پیوند چربی مینامند.این نوع عمل زیبایی برای رفع چین و چروک صورت و بدن مورد استفاده قرار میگیرد

تزریق چربی در سه مرحله صورت می پذیرد که شامل مرحله اول برداشته شدن چربی از یک نقطه از بدن و پس از آن تصفیه نمودن چربی برداشته شده و در نهایت تزریق سلولهای چربی به محل های که نیازمند تزریق چربی می باشند .

در روش انتقال چربی ها به باسن ، چربی را از نواحی دیگر بدن که دارای چربی مناسب تری می باشند برداشته ، نواحی مانند شکم و پهلوها و ران ها معمولا نسبت به نواحی دیگر بدن چربی مناسب تری داشته و معمولا پزشکان چربی

به دلیل نواقص و یا غیر قرینگی مادر زادی از این روش استفاده نمود.در برخی مواقع نیز نواقص ظاهری ناشی از جراحی قبلی باعث می شود که فرد تزریق چربی انجام دهد.همچنین می توان از تزریق چربی برای حجیم کردن ساق پای افراد لاغر استفاده نمود.افرادی که از لاغری پاهایشان رنج می برند می توانند از این روش برای حل این مشکل استفاده نمایند.

برخی از افراد ممکن است در اثر سوختگی پوست آنها دچار اسکار شود و برای حل این مشکل به دنبال راه حلی باشند.ما در این مقاله روشی تاثیر گذار را به شما معرفی خواهیم نمود که به کمک این روش می توانید به راحتی اسکار سوختگی را رفع نمایید. سلول های بنیادی سلولهایی هستند که قابلیت تمایز به بیش از یک جمعیت را دارند.مهمترین منبع سلولهای بنیادین سلولهای مغز و استخوان و سلولهای جنینی هستند.لازم است بدانید که استفاده از سلولهای جنینی و مغز استخوان کار آسانی نیست.

درمان اسکار آکنه و جای جوش در مواردی که شدید است و نقاط عمیقی در پوست دارد ابتدا با انجام دادن تزریق چربی می باشد که همزمان با تزریق چربی به باز کردن چسبندگی های عمیقی صورت می گیرد و پس از این مرحله با فاصله زمانی

برای انجام PRP لازم است چند سی سی از خون فرد گرفته شود و با استفاده از سانتریفیوژ و کیت های مخصوص PRP پلاکت های این خون جدا شده و به میزان 3 تا 5 برابر مقدار اولیه می رسد پلاکت های حاوی فاکتورهای رشد بوده که باعث ترمیم و بازسازی بافت های آسیب

Prp از روش های نوین برای جوانسازی صورت است در این روش از خون خود فرد نمونه گیری میشود و با استفاده از پلاکت های آن به جوانسازی اجزای صورت و بدن میپردازند .